Čo robíme v temnotách

(festivalový názov)
  • Česko Co děláme v temnotách (viac)

Spolubydlící Viago, Deacon a Vladislav jsou tři upíři, kteří se jen snaží protlouci se v moderní společnosti od placení nájemného a dodržování rozpisu domácích prací až po snahu dostat pozvání do nočních klubů. Jsou jako kdokoli jiný až na to, že jsou nesmrtelní a musí hodovat na lidské krvi. (oficiálny text distribútora)

Jamall

Za mě absolutně geniální. Návaly smíchu se objevovaly příjemně pravidelně, to je prostě perla za perlou. Nechtěl bych to vidět v kině, protože byla obrovská výhoda to při každým nezastavitelným smíchu zastavit a užít si ten moment. PP. Prostě pecka. ()

Franki69

Naprosto ulítlý „dokument“ o upírech mezi námi. Rozkošná blbina, na kterou jsem narazil jen díky Thorovi Ragnarokovi. Hlavní upír „průvodce“ je totiž onen pan režisér. Jeden ujetý vtípek za druhým, skončí to až titulkama. Dlooouho jsem se u komedie tak nepobavil…ne že bych řval smíchy, ale ten monty-pythonovský šmrnc to mělo. Čekejte vysávání lidí, vysávání luxem po stropě (je to výhoda, když upíři umí létat), upíra starého 8 tisíc let, Vlada Napichovače, žijícího ve Wellingtonu, pět let nemyté nádobí a hodnocení ságy Twillight…Tohle je fakt extra číslo a těším se na další. Když noir film, tak teda takhle rozhodně jo. Dávám 85%...čistě osobně srážím z vyššího čísla za balkánskou dechovku, který je slyšet hodně, zrovna v takový míře jí nemusím. Berte to jako lehounké varování, opravdu to není taškařice ve stylu Scary Movie… styl humoru je prostě tak nějak osobitě cáklý, ne každému může sednout. ()

Perunwit

Je to sice cáklý, ale to je asi tak všechno. Az na občasné pythonovké záblesky nezajímavá slátanina obrazů bandičky špinavejch vemen, žijících ve hnusnym baráku se zaprasenym interiérem a zbytkama "jídla" - ani sem u toho nedojed večeři. Jedna hvězda je za vlkodlaky. A ano, příběh tohoto filmu si teď už opravdu nepamatuju. ()

kockodan

Taková banda humorná něco jako Genzer se Suchánkem u nás, ale na novozélandský způsob. Mělo to působit jako dokument, tedy protagonisté s kamerou namířenou neustále do ksichtu měli působit "autenticky živě" a snad i amatérsky, ale působilo to chvílemi opravdu trapně a opravdu amatérsky, až dětinsky pubertálně. Někdy se vtípek či gag povedl, někdy ne, a někdy to bylo dost na sílu a ochotnické, viz setkání s vlkodlaky. Žádná hlavní dějová linie, která by dodala záživnosti a gradovala by postupně tak, aby se vám u toho chtělo zůstat až do konce. Já jsem se z těch gagů a vtípků volně řazených za sebou začal brzo ztrácet a se mnou i zájem a soustředění. Nebylo se soustředit na co. Kdyby mi bylo 16, asi bych byl z tohohle úletu nadšený. To mi ale už dlouho není, takže 50%. ()

bonovox

Takmer dokonalá paródia na všetky upírske filmy a postavy, výborný mix komédie a sem tam aj vrcholnej drámy, nie všetky fóry sú dokonalé ale ako celok drží tento snímok uspokojivo pokope. Kultová záležitosť. ()

Pan.Antonin

Fiktivní reportážní dokument o jedné novozélandské upírské rodině, která nám v několika dnech vtipně představí svůj život. Žijí zde spolu různě staří upíři, kromě šviháka Waititiho i hrabě Drákula, či upír, vzhledově připomínající Drákulu z filmu Nosferatu. Celé je to postavené na vtipných událostech a dialozích, pokud vás jako mně zabaví celých 86 minut, nebudete mít s tímto filmem problém. Já jsem váhal mezi 3 a 4 *, nakonec dávám 4. ()

Heywood

Zase jedna z těch šílených nezávislých blbinek, která konkuruje všem těm DClinkám a Marvelinkám a někde i kopání mužů do hlav a přirození, protože to se právě nosí v kavárnách pokroku. Námět je upírský a provedení komické. Jde o reportáž o upírech, kterak žijí, jedí a čeho se bojí. Nového zde ze života upírů není nic (co by jiné filmy už “neodhalily”), takže jsme jen u nabízeného humoru a kritiky věčného života. Na jeden lok to jde. 60% ()

Kvalik

Nejlepší filmová hláška ever je právě v tomto filmu :-) Deacon : I think we drink virgin blood because it sounds cool. Vladislav : I think of it like this. If you are going to eat a sandwich, you would just enjoy it more if you knew no one had f*cked it. ()

rakosabasta

Úžasný fiktivní dokument, který nemá chybu. (Úprava obsahu výše... nejde o domácnost tří, nýbrž čtyř upírů. Což je zásadní info! RIP Petyr !!!) ()

Methew odpad!

Úplný trapas, pre milovníkov fantasy je toto totálny výsmech. Efekty ako poďme v zime na jahody, absolútne neefektívne. A upíry? Slabučkí teploši, ktorí sa handrkujú ako malé deti a vlastne sa tak úplne aj správajú ako keby trpeli nejakým syndrómom - psychickou poruchou. Mierne vtipné to bolo, to áno, nestojí to ani za 1 hviezdu, tú vtipnosť úplne zničila neefektívnosť, debilita "upírov", a ten scenár a akčnosť, no na bode mrazu. Nechápem čo sa komu na tomto páčilo, no je to nechutnou hanbou filmového priemyslu. ()

numan

Ale no tak dobrá... Není to zrovna nejlepší film roku, ale pořád je tisíckrát zábavnější, než zdejší slohová cvičení. Rozhodně by bylo zajímavé zvědět, jak by si s tématem upírů a vlkodlaků poradil Čech jako poleno a klenot celosvětového významu Jára Cimrman. Škoda, že toho už se asi bohužel nedočkáme. Ale naděje vykrvácí poslední..... ()

UrsusDom

Zkrátka a dobře: Už dlouho jsem se takto nepobavil u filmu s upírskou tématikou, u filmu jenž si utahuje sám ze sebe, u filmu kde herci nejen hrají ale, alespoň mi to tak připadalo, své účinkování si dokonce užívají. Od dokonalosti a plného hodnocení jej zradila pouze má útlocitnost. Nicméně čtyři hvězdy dle mého jsou dobrým vysvědčením. ()

KiJi

Upíří každodennost aneb Jak vlastně žijí vampýři. Dokumentárně natočit život upíra se ještě nikomu nepodařilo. A těm co ano, tak o tom nevíme, protože se zřejmě stali jejich potravou. Ale novozélandští dokumentaristé to dotáhli do konce…Samozřejmě si dělám legraci jako celý film – tvůrci mají bezva nápad: sledovat jednu skupinu upírů u nich doma od soumraku do úsvitu. Předkládají nám, jaké běžné problémy musí řešit, jako např. když chce jít upír na party, jak se má nafintit, když se nevidí v zrcadle? Snímek má střídmý humor, nadhled, bere v potaz anebo na paškál různá pravidla a zákony upírů, které položil Bram Stoker. Nechybí ani vlkodlaci a zombíci, lovci upírů, prostě je tam vše. Výborně jsme se bavili. ()

Taika Waititi a imaginární Hitler

Taika Waititi a imaginární Hitler

16.03.2018

Pokud jste viděli Co děláme v temnotách nebo Hon pačlověky, dobře víte, že má Taika Waititi velmi specifický smysl pro humor. Jeho novozélandská nátura pronikla až do třetího Thora, a právě díky němu… (viac)

Thor a upíří dohled?

Thor a upíří dohled?

03.10.2015

Nejbližší marvelovkou, která zatím nemá režiséra, je třetí Thor. Marvel si o něm povídal s Rubenem Fleischerem (Zombieland), Rawsonem Marshallem Thurberem (Millerovi na tripu) nebo Robem Lettermanem … (viac)

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny

13.07.2014

Slavnostní ceremoniál zakončil filmový festival a poroty v čele s Luisem Miñarrem udělily ceny nejlepším ze soutěžních filmů. Křišťálový glóbus pro nejlepší film si odnesl George Ovashvili za… (viac)