Druhá časť kriminálneho thrilleru o osudoch bezcitného gangstra, inšpirovaných skutočnými udalosťami podľa námetu Jaroslava Kmentu, ktorý je autorom knihy „Padrino Krejčíř". GANGSTER KA: AFRIČAN je voľným pokračovaním zločineckého ťaženia Radima Kravieca alias Káčka. Po nepochopiteľnom úteku priamo z rúk polície, opúšťa Kraviec Českú republiku. Začína nová etapa jeho zločinného života. Káčko už nemá čo stratiť.
Teraz začína vychádzať na povrch všetok odpad, ktorý po sebe zanechal. Káčko sa presídľuje na Seychelské ostrovy, v rukách má zmenku na 80 miliónov, ktorá môže okamžite položiť premiéra aj vládu. 6 miliárd z vytunelovaného podniku ČEPRO sa pomaly minulo, je potrebné prísť k novému zdroju príjmov a aj za cenu toho, že by spôsobil štátny prevrat. Česká republika tak exportuje do sveta gangstra prvotriedneho formátu. Či na Seychely alebo do Juhoafrickej republiky, všade tam, kde tento zločinec vstúpi likviduje miestnu mafiu a nastoľuje vlastný systém. Na povrch sa derú negatívne vlastnosti jeho charakteru v závislosti na vysokej miere užívania drog a alkoholu. Káčko sa mení z nadpriemerne inteligentného podvodníka na najtemnejšieho gangstra, vraha a obchodníka s drogami. A to je miesto, z ktorého nie je možný návrat...
Záverečná časť temného príbehu Gangster Ka: Afričan režiséra Jana Pachla zdôrazňuje fakt, že spáchané zlo nemôže byť iba tak prepáčené. Aké sú mechanizmy organizovaného zločinu? Je možné nad nimi zvíťaziť? (Magic Box SK)

sml41

fajn film a scenar, oproti "jednotke" o hviezdu menej... jedine čo mi vadí je predstaviteľ hlavnej mužskej role "káčko"-velmi zly vyber na rolu gangstra-suchy, nevýrazný, trápny, nudný - jak z materskej škôlky ()

JerryPilsen

Zas jen další vrstvení faktů bez většího přesahu.Podstata je jistojistě zajímavá,ale chybí nějaké poučení nebo kritka,nebo prostě něco. ()

Cezar209

Bohuzial az na par vynimiek plati, ze jednotku nic neprekona :o) ...Tato cast je uz na mna skor o CK Kraviec s dopytom : kde som este nebol, kde nevydavaju zlocincov a kde ...maju problem s hajzlakom :o)) Dodrzana stopaz udrziava divaka s ocami na telke aj ked posledna stvrtina uz bolo chodenie po tenkom lade. Skoda len ze sme z medii vedeli ako to cele skonci, mozno o to skor by sa mi to zdalo napinavejsie. Tak ci onak som rad ze sa to "dotiahlo" do konca. predsa len aj ja sa priklanam k dvom pribehom po 100 min. ako sediet 3 hodiny pri jednom filme...to bych nedal :o)) Pan Pachl, tesim sa na Vas dalsi pocin. ()

PORTER44

Povedený jako jednička opět Káčko s Dardanem tentokrát rozjedou byznys v Africe nejdříve s hajzlpapírem a skončí to u drog.Na Českou produkci povedená podívaná. ()

klejtopajda

U moc filmů toto říct nemohu, ale tady ano! - velmi dobře zpracované pokračování prvního dílu. Stále jsem byla napjatá, co se bude dít a na závěr jsem byla dost překvapená! Doporučuji :) ()

Pecaldo

Na pět hvězd to není jako celek.. Co ale na pět hvězd je, je výkon Hynka Čermáka, kterej vystih chování Krejčíře bezvadně. Co nemůžu pominout je navíc vedlejší role a vyprávění Predraga Bjelace.. pecka. 4* ()

Sedro

Bohužel to nefunguje jako jednička a postava policisty Lánského je navíc v tomto podání s neustále utrápeným výrazem na facku. Za dvě. ()

adaben

Ctižádostivý projekt, ale ve výsledku podle mne poněkud průměrný. Hlavně tento druhý díl mi přišel spíš jako kaleidoskop příhod, než skutečný film. A v obou dílech mi poněkud vadilo, že se více nevěnovali tvůrci odvyprávění a zdůvodnění toho, co mi na Krejčířoví přijde nejdramatičtější a nejnosnější. Jestli ten, kdo to svým gangsterstvím dotáhne k vile v Černošicích za stamiliony a posléze k ovládnutí podsvětí dokonce v exotické i drsné JAR, to měl v sobě rozpoznatelné třeba ve čtrnácti jako středoškolák v Českém Těšíně. Škoda, i ten motiv vztahů s otcem v prvním díle zůstal jen spíš nadhozen, ani se myslím nezmínilo, že byl synem stranického okresního funkcionáře, že se zde prolnulo hned několik pragmatických přístupů k životu a ve výsledku je z toho jihoafrický gangster. Ale možná, že nejsem ten pravý příjemce filmů o gangsterovi a jiným diváků vyhovovalo jen takový kaleidoskop vztahů, prostředí a scén. ()

leafroller

Je dobré a hlavně poučné vidět, že politika funguje stejně jak u nás, tak třeba někde v Africe nebo uprostřed oceánu. Občas mám totiž pocit, že si naši občané myslí, že jsme něco extra. Také je dobré vědět, že systém práskačů fungoval stejně jak za socialismu, tak v našem tolik opěvovaném demokratickém liberalismu. Filmů, které mažou rozdíly mezi těmito dvěma systémy, je zoufale málo. A v neposlední řadě snímek ukazuje, že navzdory korupci mají vyspělé země poněkud lepší "samoočistné" mechanizmy, které u nás rozhodně nefungují nebo možná ani neexistují. Já jsem byl spokojen. ()

andy60

Afričan jede na stejné vlně jako jednička - tedy nenudí, má co nabídnout jak v dějové rovině, tak i obsahem, scénářem i atraktivním prostředím. Trochu mě zarazilo, že postava "Vyprávěče" ve dvou třetinách skončí. Kraviec je svým způsobem zábavný, hlavně jeho hlášky mají šťávu. Čermákovi tahle role skutečně sedla. ()

borec_01

Finále Krejčířova příběhu - a za mě docela dobrý. Filmu znovu vévodí skvělá a podmanivá hudba světové úrovně. Čermák skvělý, zbytek dobrý. Scénář už není až tak přeplácaný jak první díl, už stojí sám o sobě a člověk si nemusí zjišťovat žádné info o Krejčířovi, aby tomu porozuměl. Barevný filtry byly možná až trochu moc, ale nadruhou stranu díky za ně, protože se v českým filmu jen tak nevidí. Vypravěči už jsou jen 2, což je dobrý. No, a Filip Čapka furt takovej nemastnej neslanej. 7/10 ()