Osem hrozných

• Česko Osm hrozných (viac)

Niekoľko rokov po občianskej vojne sa zasneženým kopcami Wyomingu rúti dostavník. Vezie sa v ňom John Ruth (Kurt Russell), lovec ľudí, známy aj ako „Kat", a Daisy Domergueová (Jennifer Jason Leigh).  Jeho čaká odmena, vypísaná na jej hlavu, ju proces a slučka. Po ceste stretnú dvoch mužov - majora Marquisa Warrena (Samuel L. Jackson), bývalého vojaka, z ktorého sa tiež stal obávaný lovec ľudí a Chrisa Mannixa (Walton Goggins), južanského odpadlíka, ktorý o sebe tvrdí, že je novým šerifom v meste, kam majú všetci namierené. Keď im silná víchrica zabráni pokračovať v ceste, rozhodnú sa hľadať útočisko v drevenici u Minnie, ktorá je obľúbenou zastávkou dostavníkov. Vo dverách ich však nevíta majiteľka, ale niekoľko cudzincov, ktorí sa rozhodne netvária prívetivo. Nad horským priesmykom zúri snehová búrka a ôsmi pocestní začínajú tušiť,  že do mesta sa nakoniec asi nedostanú... (Forum Film SK)

Sheilong

Někomu se zdál "rozjezd" dlouhý, já naopak nechtěl, aby skončil! Na vymakané dialogy skvělých herců bych se mohl dívat i desítky hodin, ještě když v čele stojí mistr Samuel. Stopáž je sice malinko přepísklá, Tarantinovi se to však dá odpustit, ten člověk si prostě a jednoduše hraje. Druhá půle už byla tarantinovskou klasikou - spousta krve, prekérní situace, mrtvol celá podlaha. Až jsem si místy říkal, že to už možná přehání, stejně nemůžu dát nic jinýho, než pět hvězd. I když tentokráte musím uznat, že zápletka byla oproti Tarantinovým dalším klasikám o poznání slabší. 70mm, panečku to byla paráda! ()

biggerg

Nedá sa inak ako plný počet. Dĺžka filmu mi absolutne nevadila. Tak geniálne zahraté postavy dokáže ukočírovať len cákly Kventin. U mňa si to najviac išla Jennifer. Jej postavu som žral od začiatku po koniec. ()

Lykos

Osciluji mezi třemi a čtyřmi hvězdami, nakonec tedy volím lepší hodnocení, protože natočeno je to přece jen skvěle. Pomalý začátek mě kupodivu vůbec nenudil, překvapivě jsem se nebavila až ke konci, když už bylo jasné, o co jde (a film trval ještě dalších 30 minut). Ponurá Morriconeho melodie filmu dodává atmosféru, klobouk dolů před téměř devadesátiletým skladatelem. Příběh je vlastně prostý, ale to můžeme říct o 90 procentech všech filmů, takže dlouhé dialogy mi ani nevadily, bez nich by to nebyl film. Očekávala jsem zbytečnou krev a násilí, ale myslím, že tady se vlastně Quentin ještě držel zpátky. Ano, několik zbytečných nechutností by se tu našlo, ale čekala jsem to horší. Pokud Vám nevadí Tarantinův styl, pak určitě neuděláte chybu, když se na film podíváte. Ty tři hodiny se dají vydržet, opravdu jsem se nudila jen chvilku. ()

BrunoCZ

originální, zvláštně tarantinovské, úchylně krvelačné, překvapivé, skvěle zahrané a úžasně hudebně doprovázené, prostě kinematografický skvost ♣ ()

dranesy

Osm hrozných ? Jo ten western.. to by mohlo být docela dobrý. Počkat ono to je od Tarantina ? ..Tak to ať si slabší jedinci vezmou sebou do kina kyblík na blití. Brutální řežba, která je velice promakaná. A to jak co se týče příběhu tak co se týče detailů. Často dochází ke zvratům, představení nové postavy a pak happy end.. i když počkat. Dá se brát happy end jako něco , kde se všichni navzájem postřílí ? Jo asi dá. Vždyť nakonec tu couru oběsí. I když kvůli ní vyvraždí půlku divokého západu, a před tím si sní nejdříve polaškujou stylem, loket do ksichtu, střela do nohy, jeden negr přijde o ču*áka a v podstatě celá banda vyprodukuje několik hektolitrů krve a pár kilo mozků. Jinak negr je docela oblíbené slovo v tomhle filmu. Úchylárna, mordor no stručně řečeno, brutální snímek od úchylného a brutálního režiséra a scénáristy Quentina Tarantina jehož snímek má ode mě mínus jen za až přílišnou brutalitu, větší bordel po střelách ze zbraní co nemají tak velkou ráži jako mají ve filmu, zdlouhavé scény a to debilní opakování, které nám mají sice do podvědomí uložit důležitou informaci, ale i tak je to otravný. (Viz dopis s od Lincolna).. ()

vojta...

Tarantinův styl má hodně fanoušků, a já jsem taky mezi nimi. Ale tohle už bylo moc. První hodinu sem napjatě poslouchal nesmyslné příběhy pistolníků v dostavníku, abych o další necelé dvě hodiny zjistil, že to bylo úplně k ničemu, protože to byly jenom žvásty. První hodina filmu je úplně zbytečná. Něco jako začátek Hanebných panchartů, který byl patnáctiminutový a měl v ději smysl a další vývoj na něj navázal. Až nato, že úvod Osmi hrozných smysl neměl a byl čtyřikrát tak delší. A co se nám zbytek filmu snaží vlastně říct? Zlí a o trochu lepší i když nepochybně také zlí cowboyové se skoro náhodou sejdou v chatě, kde se jejich zájmy o jednu cowgirl zkříží, a tak se rozstřílejí na cucky. Perfektně zahraná hlavní ženská role, ale její postava nebyla divákovi nijak přiblížena, což by celý film alespoň trochu ospravedlnilo. Hudba geniální, kostýmy, kulisy, efekty propracované do posledního detailu, jižanský přízvuk jak Brno, excelentní výkony herců a hlavně Samuela a hlavně mistrovská práce s napětím a jeho gradací a děj absolutně nepředvídatelný. Ryzí Tarantinovština, ve které ale zjišťujeme, že nenamíchaná není až tak blyštivá. ()

Sokar

Tak jsem se nenasmál už dlouho (dveře) a té (čubce) jsem tu smrt moc přál. Todle se nemůže líbit snad je buzikům a čubkám :)))) hahaha :DDD ()

FFF21

Nádherná hromada sněhu. Spousta záběrů mě u Tarantina překvapila, jako třeba záběr na nohy koňů, které se při běhu zabořovaly do hlubokého sněhu. Zpomalený záběr a zvuk vrzajícího sněhu. Málo postav, každá jiná, všechny herecky vyrovnané. Pustil se do detektivky s vlastními prvky, díky čemuž se opravdu nic předvídat nedalo, jako u většiny amerických režisérů. Kdo ale není připravený na zdlouhavé mezihry a ještě zdlouhavější dialogy, pro toho to není. Já s tím počítal, a proto jsem si to užil. ()

waxtrax

Film jehož nesporná zajímavost je v tom, že ať si jej pustíte od jakékoliv části, o nic předchozího jste nepřišli. Žvatlání a kecání o ničem, pak pár výstřelů a titulky, to vše 180 minut. ()

Brigitte

Výborně rozdělené do dvou částí, první kecavá, která ale uteče velice rychle, jelikož jsou ty kecy prostě dobrý a druhá krvavá a akční (teda akční oproti první půlce :-) ). Že to má tři hodiny jsem ani nijak nepostřehla, film prostě běží a člověk nedočkavě čeká, co bude dál a kdy to krvavě propukne. Jinak krvavý je to opět až až, no vždyť je to Tarantino, bez toho by to ani nebylo ono. Film splnil moje vysoká očekávání, bavila jsem se fakt výborně. Shlédnuto v kině, což na divákovi zanechá ještě lepší dojmy. Celkově jsem nadšená, nicméně jen tak to znovu vidět nemusím (přeci jen už znám rozuzlení, tak by to už stejně nebylo ono). ()

brona4545

Naprosto nekonečný a úmorný úvod. Potom však už jen zábava ala Tarantino. Nekonečné keci, které prolínají s výbornou akcí. Výborná kamera, vyprávění a kostýmy. A závěr? No, tak ten opravdu bomba. ()

QuidProQuo

Obrazy zasněžené krajiny v širokém formátu jsou úchvatné a interiérové scény jsou díky němu o dost působivější, ale Tarantino jakoby chtěl šířce záběru přiblížit i délku filmu. Nudit se u něj rozhodně nebudete - ostatně je to typická (nejen slovními) přestřelkami nabitá Tarantinovka v některých ohledech silně připomínající Reservoir Dogs (s poloviční stopáží) -, ale po odchodu z kina budete mít neodbytný pocit, že jste celou dobu čekali daleko osudovější rozuzlení, než vám režisér nakonec naservíroval. ()

old_school

Zkuste si představit, jak by úplně stejný film dopadl, kdyby pod ním byl podepsán nějaký noname režisér... Film by zde komentovali oba dva diváci, kteří by ho v Česku viděli v nějakém zapadlém artovém kině, dostal by mizerných 60 % a příslib, že příště, až bude i na více záběrů v exteriérech, to může být lepší. Megatuna dialogů, jen občas Tarantinovsky geniálních, stopáž 182 minut, což je tak o hodinu více, než mělo být. Po prvním zhlédnutí Gaunerů, Pulp Fiction, Hanebných panchartů či Kill Billa jsem věděl, že jsem tyto filmy neviděl naposledy. U Osmi hrozných si nejsem úplně jist, že najdu tři hodiny abych si dal repete. Snad kdyby Petr Zelenka natočil remake o tom, jak je VŠ studentka brutálně vyšetřována, protože je podezřelá z vykradení společné kolejní lednice v kuchyňce na patře a snaží se ji zachránit její bratr. Studentku by hrála Eva Holubová, jejího bratra Ivan Trojan a brutálního předsedu kolejní rady Miroslav Krobot. ()

Brisingr

Vichr z hor, chata zapadlá kdesi v horách Wyomingu a osm mužů, kteří si vzájemně nevěří a podezřívají jeden druhého. Když k vzájemné nedůvěře připojíme spory mezi ctihodnými pány kvůli nedávno skončené válce severu proti jihu a vyřizování si osobních účtů, napadá mě otázka: Jak může někdo říct, že je film zbytečně dlouhý a nudný? Kdybych neměl otlačený zadek od sedačky v kině ani by mě nenapadlo, že ta parádní přehlídka filmového umění trvá tři hodiny. Originální, ujeté, vtipné, cynické, přitažené za vlasy. Zkrátka opravdu skvělé! Tarantino si věří čím dál více a jeho tvorbě to zatím jen prospívá. ()

HenryP

Asi najslabsi Tarantinov film. Najma preto, ze zlyhava presne tam, kde je Tarantinova najsilnejsia stranka - teda v balansovani medzi humorom a vaznostou a odkazmi a autonomnostou. Osem hroznych sa tak na viacerych stava miestach parodiou sameho seba, resp. manieristickym paskvilom. Snad to pomoze dalsiemu filmu. ()

flegmos

utrpenie sledovat tento film. dej o nicom, dialogy o nicom, jedina dobra vec boli herci. rozvlacne tempo, dlhe zabery, vysledok = mizerny film. vyzera to tak ze tarantino pozeral vela sovietskych a ruskych filmov. Ked to takto pojde dalej jeho filmy ma prestanu zaujimat. Tento film je len pre velkych fanuskov tarantina a westernu. Tragicky film. ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone

06.07.2020

Z Říma dnes dorazila velice smutná zpráva pro svět filmu a hudby. Ve věku 91 let nás opustil legendární hudební skladatel Ennio Morricone. Zemřel v římské klinice v noci z neděle na pondělí na… (viac)

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let

14.05.2019

Tarantino ulovil další hvězdy

Tarantino ulovil další hvězdy

09.05.2018

Jak určitě víte, v srpnu 2019 jde do kin devátá tarantinovka. Once Upon a Time In Hollywood se točí kolem televizního herce a jeho kaskadéra, kteří v roce 1969 zachraňují svoje kariéry. Ve vedlejším… (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz