Osem hrozných

• Česko Osm hrozných (viac)

Niekoľko rokov po občianskej vojne sa zasneženým kopcami Wyomingu rúti dostavník. Vezie sa v ňom John Ruth (Kurt Russell), lovec ľudí, známy aj ako „Kat", a Daisy Domergueová (Jennifer Jason Leigh).  Jeho čaká odmena, vypísaná na jej hlavu, ju proces a slučka. Po ceste stretnú dvoch mužov - majora Marquisa Warrena (Samuel L. Jackson), bývalého vojaka, z ktorého sa tiež stal obávaný lovec ľudí a Chrisa Mannixa (Walton Goggins), južanského odpadlíka, ktorý o sebe tvrdí, že je novým šerifom v meste, kam majú všetci namierené. Keď im silná víchrica zabráni pokračovať v ceste, rozhodnú sa hľadať útočisko v drevenici u Minnie, ktorá je obľúbenou zastávkou dostavníkov. Vo dverách ich však nevíta majiteľka, ale niekoľko cudzincov, ktorí sa rozhodne netvária prívetivo. Nad horským priesmykom zúri snehová búrka a ôsmi pocestní začínajú tušiť,  že do mesta sa nakoniec asi nedostanú... (Forum Film SK)

horal3310

O pár minut kratší stopáž a bylo by to dokonalé dílo.I když nevím,,kde bych ubíral ,protože jako celek to do sebe krásně zapadá,nejspíš to trochu nudný tlachání na začátku v dostavníku.Asi se nebude všem líbit,že od začátku do konce netečou potoky krve.Ale žádný strachy,nakonec se stejně pár mozků rozprskne.Každopádně S.L.Jackson mě jako vždy nezklamal,hudba,atmoška sněhový vánice,prostě dobrý film.Nedávám pět hvězd jen kvůli stopáži,jinak filmu není co vyčítat. ()

Rorschach_SK

"Ten neger v stajni má list od Abrahama Lincolna?" Tarantino na pôde jedného dostavníku a jednej chaty rozbehol takmer dokonalú krvavú divadelnú hru, kde prím hrajú prepletený scenár so skvelými dialógmi, partia výborných hercov a Morriconeho hudba. Na škodu tu je len prepálená štopáž. Hlavne v prvej "dostavníkovej" časti je to asi najviditeľnejšie. Ako náhle sa však dej presunie do chaty až tu sa film rozbieha naplno. Kto predstiera kým je, kto má akú motivácia byť v tejto snehovej búrke na ceste Red Rocku a sakra, kde je Minnie. Napätie stúpa, nervozita kropí potom čelo a je len otázka času než začnú lietať guľky (vo všetkých významoch toho slova). A že lietať začnú, to si buďte istý. Tarantino opätovne potvrdzuje, že natočiť zlý film je pre neho takmer nesplniteľná misia - len tak ďalej. ()

hoffo

Podtitul k filmu by mohol tiež znieť (tak aby som nespojleroval): "Erkil Poirot" odhaľuje desivé skutočnosti v prostredí opustenej usadlosti, počas mrazivej, snehovej búrky divokého západu. Stopáž by sa kľudne dala skrátiť na polovicu a nikto by o nič neprišiel... sledovať totiž 10 minút dostavník ako ide zasneženou, prázdnou krajinou, aj keď za hudby pána majstra Ennia Morriconeho, mi už príde dosť otravné, navyše množstvo dialógov, ktoré sú ako z kurzu angličtiny pre začiatočníkov, je tiež úplne zbytočných a otravných. Skrátka Tarantino vo svojej tradičnej póze aj s neodmysliteľnými krvavými špliechancami a pukajúcimi hlavičkami. Nič však, čo by ma nejak nadmieru osobitne nadchlo, alebo zaujalo, snáď len scenár, ktorý vďaka svojmu detektívnemu obsahu, dokáže diváka držať v napätí až do konca a prinúti ho tak zhliadnuť túto monštróznu 3-hodinovú stopáž. Tarantina mám celkom rád, a keď sa trochu "ukontroluje" má aj skvelé filmy, ktorým som tiež dal 5*, bohužiaľ dnes je to za mňa taká poctivá troječka. ()

tom173

Tarantino se vrátil ke kořenům a já musím na začátek říct, že mě to trochu mrzí. Tady opouští epické scény z Djanga a Panchartů, kašle na obyčejného diváka a točí si pro sebe. Pokud byla katarzí v Kill Bill a Djangovi radost, zde je to pouze chaos a smrt, můžeme tak Hateful Eight přirovnat k Reservoir Dogs. Motto filmu: všechny je třeba nenávidět sedí úplně přesně. Když už se zdá, že alespoň Marquis není totální zmrd, hned nás Quentin vyvede z omylu a představí ho jako dalšího vraždícího magora. Absence vyloženě kladné (nebo alespoň sympatické postavy byl pro mě trochu problém). Proč však dávám pět? Atmosféra. Všudypřítomná bouře, sníh a skvěle zahrané charaktery (jen Tim Roth mi moc nesedl). Tarantino opět vymyslel plejádu postav, které se rozhodně neměly potkat pod jednou střechou. Většina lidí zde vyzdvihuje Jennifer (Daisy), pro mě je highlight Kurt Russel aka hangman John Ruth. Dialogy, opět není co vytknout a prvni polovinu filmu skvěle vykreslují postavy. Shrnutí: atmosférický (ne)-western, ze kterého vám bude zima a pochopíte proč Tarantino mluví o konci své filmařské kariéry. Divácky ne tak vděčný, ale o to více odměňující svým finále, které však dost možná už nebudete chtít nikdy více vidět. 90% ()

Roborooney

Tento Tarantino nebude pre každého. Dialógy sú dlhé, dej sa odohráva iba na dvoch miestach a celková stopáž sa blíži k trom hodinám. Napriek tomu som sa ani na chvíľu nenudil a potešila ma absurdná krutosť a brutalita, ktorú v iných filmoch postrádam. Bola by škoda keby tento western nevznikol, ako Tarantino po úniku scenára plánoval. Pre mňa jasných 5 * ()

V0rK

Tarantino ma jednoducho nikdy nesklame. Keď som na začiatku filmu videl, že trvá 2 hodiny a 47 minút, vravím si, to asi nedám.. Ospravedlňujem sa za toto príliš prchké vyjadrenie... Dlho som nevidel Tarantinov film a teraz mi prišiel tak vhod, až mám slzy na krajíčku, ako som mohol odsúdiť tento film hneď na začiatku. Ako veľa, veľa ľudí hovorí o tom, že na Tarantinov štýl treba prísť a niekto ho má a niekto nie, tak ja som ten, ktorý sa v tých filmoch vyžíva... To, ako dokážu dlho postavy hovoriť bez toho, aby som zabudol na to, že je to nuda, to je to umenie! Pri týchto zdĺhavých dialógoch vás proste ten film vtiahne do deja. To ako hovoria postavy, to ako sa pri tom tvária. Samozrejme, Tarantino má svojich obľúbených, ako každý režisér, ale o tom to je. Na plátne to vyzerá tak zohrane, réžia, herci, zjavne celý štáb.Preto je moje hodnotenie také, aké je. Zhrnutie: Plný počet *. Tarantino sa v žiadnom žánre nestratí. ()

Mejlaprod

Pěkné. Opět se spoustou zašifrovaných odkazů. Jen mi nedává smysl ona podstata plánu komanda, které mohlo svou šéfovou osvobodit pár dobře mířenými ranami z oken hospůdky ihned po příjezdu dostavníku a bylo by vymalováno... Jinak skvělá filmařina s obdivem k tvůrci jak udržet diváka u takřka tří hodin děje v jedné cimře. ()

kucmistr

Klasická Tarantinovka , Skvělý scénář , Samuel L. Jackson jako vždy naprosto perfektní . V roli Oswalda Mobraye bych možná obsadil Christopha Waltze a slečna Daisy byla skvělá . Závěrečné scény dechberoucí až komické kdy ty dvě hovada leží v posteli a čumí na houpající se Daisy :D . ()

maclib

Tak pro mne asi nejhorší Tarantino. Když pominu délku filmu,tak jsem si chvílemi připadal jak u hry Járy Cimrmana.Hodně nechápu zdejší vysoká hodnocení! ()

Skuru

Osm hrozných je typický film Quentina Tarantina, kterému ze všech těch nakoukaných filmů, v tomhle případě westernů, krapet hrabe. Napsal totiž scénář připomínající spíš divadelní hru s minimem kulis, přizval výborné herce a celé to zastřešil svým filmovým fetišem v podobě 70mm formátu a Morriconeho hudbou….a trvá to 182 minut, což beru taky jako takový Tarantinův vtípek. Bohužel jeho smysl pro humor v případě Osmi hrozných nesdílím. více na: http://zabitcas.cz/recenze-osm-hroznych-the-hateful-eight/ ()

Jani.89

Klasický Tarantino. Jedna místnost, pár lidí, super paranoidní atmosféra, kdy má divák pocit, že se aktéři každou vteřinu pozabíjejí a přitom se nic nestane. Konec už tak nějak předvidatelný pro někoho, kdo zná Tarantinovu tvorbu, celkově trochu dlouhé, ale zábava slušná. Za mě 80%. ()

alKalda

Nepamatuju si, kdy by mě film uspal dvakrát, než se mi ho podařilo dokoukat. Zbytečně natažená stopáž filmu s někdy naprosto nepotřebnými/nudnými (pro diváka) dialogy. Tohle není Tarantino, na kterého jsem čekal, navíc westernového žánru, který nám servíruje podruhé za sebou. Bohužel za mě nemohu dát víc, než 3*, i když je Tarantino jeden z mých nejoblíbenějších režisérů a zůstane jím (pro mě) i po tomto nezdaru dál. Tohle byl krok vedle. Alespoň pro mě. ()

nirox

Jokožto velký fanda tarantinovského způsobu dělání filmů, nemůžu dát jinak než plný počet. Dlouhá stopáž mi naopak vůbec nevadila, rozvíjela postavy a rozkrývala důležité informace. Velkolepá show v podání S. L. Jacksona, byla naprosto dokonalou ukázkou Tarantinovy zvrácené geniální mysli. Pro všechny, kterým to přišlo příliš dlouhé a mají potřebu to stále dokola psát, mám jednu příhodnou citaci. Don't fucking "Jimmie" me, Jules, okay? Don't fucking "Jimmie" me. ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone

06.07.2020

Z Říma dnes dorazila velice smutná zpráva pro svět filmu a hudby. Ve věku 91 let nás opustil legendární hudební skladatel Ennio Morricone. Zemřel v římské klinice v noci z neděle na pondělí na… (viac)

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let

14.05.2019

Tarantino ulovil další hvězdy

Tarantino ulovil další hvězdy

09.05.2018

Jak určitě víte, v srpnu 2019 jde do kin devátá tarantinovka. Once Upon a Time In Hollywood se točí kolem televizního herce a jeho kaskadéra, kteří v roce 1969 zachraňují svoje kariéry. Ve vedlejším… (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz