Osem hrozných

• Česko Osm hrozných (viac)

Niekoľko rokov po občianskej vojne sa zasneženým kopcami Wyomingu rúti dostavník. Vezie sa v ňom John Ruth (Kurt Russell), lovec ľudí, známy aj ako „Kat", a Daisy Domergueová (Jennifer Jason Leigh).  Jeho čaká odmena, vypísaná na jej hlavu, ju proces a slučka. Po ceste stretnú dvoch mužov - majora Marquisa Warrena (Samuel L. Jackson), bývalého vojaka, z ktorého sa tiež stal obávaný lovec ľudí a Chrisa Mannixa (Walton Goggins), južanského odpadlíka, ktorý o sebe tvrdí, že je novým šerifom v meste, kam majú všetci namierené. Keď im silná víchrica zabráni pokračovať v ceste, rozhodnú sa hľadať útočisko v drevenici u Minnie, ktorá je obľúbenou zastávkou dostavníkov. Vo dverách ich však nevíta majiteľka, ale niekoľko cudzincov, ktorí sa rozhodne netvária prívetivo. Nad horským priesmykom zúri snehová búrka a ôsmi pocestní začínajú tušiť,  že do mesta sa nakoniec asi nedostanú... (Forum Film SK)

JaryKury

Jestlize Nespoutany Django byl Tarantinuv 7. hit, toto je jeho osma symfonie, jeho oda na radost. Tam kde v Hanebnych panchartech byli dialogy a monology vyostrene tady primo rezaly a napinaly divaka az k trojtemu prasknuti a kdyz uz si myslel, ze nemuze nic noveho prijit tak bum a zase nas prekvapil. Svoje umeni tady do nas davkoval presne tak jak to chceme a tim se z neho stal mistr. Od zacatku do konce dokaze upoutat divakovu pozornost aby mu predlozil co potrebuje. Skvely vyber hercu ( Samuel a Walton tady proste tahaji za nitky ) , dobra lokace a uzasny pribeh. Melodie samotneho mistra natocene na mistrovsky 70 film. Nic jineho nez 88% si to nezaslouzi. ()

De Large

Už je to vlastné všetko rovnaké... rovnaký scenár, zápletka, vtipy, strieľačky, príliš veľa krvi a mozgu v miestnosti... síce stále dobre, ale Pulp už nikdy nezopakuje... ()

Mates Hradecky

Nový snímek mého oblíbeného režiséra svými nekonečně dlouhými, byť pohříchu vtipnými dialogy, připomíná spíše inscenaci divadelní hry s občasnými akčními (mnohdy nechutnými) záblesky. Připomínal mi jeho režijní prvotinu Gauneři(včetně obsazení - Roth, Madsen), ale to neměl ani zdaleka takové možnosti, pouze mladický zápal. Jedná se prakticky o zimní utkání ve vybíjené pod heslem "Padouch nebo hrdina, vždyť jsme jedna rodina". Chtivý divák tak čeká na závěrečné skóre a je mu prakticky jedno, kdo přežije. Mistr Morricone zaměstnal plně symfonický orchestr, ale žádné další výrazné melodie, která by se stala nesmrtelnou, jsme se nedočkali. Po Djangu a Parchantech pro mne mírné zklamání ()

OMe_CZ

Další skvělá Tarantinovka, která svým stupňujícím obsahem dělá film čím dál víc překvapivým. Pomalý start ale od půle filmu se o zábavu bát nebudete. Za mě ***** ()

fabregas1

Co na to říct, klasickej Quentin. Tentokrád to ale stou dlouhou stopáží přehnal, ale když máte výborné herce a rozbalíte si kilové brambůrky, nuda je rázem pryč a jak se to rozjede, tak ani nevíte, že vám přišla návštěva a středem pozornosti je pouze vaše TV krabice. ()

rambo3

Jak začít, je toho tolik co k tomuto snímku napsat, i dva dny po shlédnutí, jsem plnej dojmů. Myslím, že Tarantino si s tímhle filmem opravdu vyhrál, mazlil se s ním jako s první láskou... Cit pro scénář, detail, kameru, dialogy atd... Vše co tady jiní kritizují (krev, brutalita, stopáž, dlouhé dialogy...) to vše do toho filmu prostě patří, bez toho by to byla obyčejná tuctovka, kterou natočí kdokoliv. Zvlášť je třeba vyzdvihnout herce, pro Tarantina musí hrát úplně jinak než pro jiné režiséry, je to úžasný je pozorovat i v těch nejobyčejnějších rolích. S. L. Jakson rozkrývá pointu příběhu stejně legendárně, jako kdysi přeříkával svůj Ezechiel 25:17. "Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby...". To se prostě neomrzí. :) Film v žádném případě není předvídatelný, pořád je třeba se soustředit na to co se stane a proč se to stane. Zároveň si můžeme být jistí, že se stane něco jiného, než jsme zvyklí vídat od jiných režisérů. Prostě pro mě osobně velký zážitek, umocněný skvělou hudbou. Těšim se až to uvidím znova. ()

Nemezzis

První tři kapitoly(půlka filmu)- přehrávání,bez akce a dialog o ničem. Čtvrtá kapitola je jediná která stojí za to vidět. Film táhne Samuel L. Jackson (kterej po Kingsman: Tajná služba, opět překvapil) 3*. ()

Edrik

Tarantino jak ho máme rádi. Neznám jiného režiséra, který by dokázal udělat dokonalejší dvoj-aktovku ve stodvaaosmdesáti minutové stopáži. Klobouk dolů. Jennifer Jason Leigh je právem nominována na Oscara za vedlejší roli. Kurt Russell perlí, jako dlouho ne a vlastně celá Quentinova stará parta je ve filmu dokonalá. Podle mě byla původně role "Angličana" psaná přesně na Christophera Waltze, ale Tim Roth se úkolu zhostil víc než obstojně. Vynikající kamera, střih a hudba v podání mistra Morriconeho. Podle mě si Tarantino splnil svůj sen a jeho pocta starým špagetovým westernům je více, než uspokojující. Tleskám. Závěr: The Old, The Good and Tarantino. ()

Gluminator

Zatím asi nejmíň akční Tarantino, v první půlce filmu jsem si říkal, že pokud to takhle půjde dál, budu zklamanej, ale přece znám Tarantina a bylo mi jasné, že se tam něco zvrtne. Druhá polovina filmu byla famozní, Jackson to zahrál fakt super a Tatum byl celkem dobrý. Klasický ukecaný scénář a typickej Tarantinův humor, v každé vědět snad zazní nigger, a ta cedule s nápisem zákaz vstupu psů a mexičanů takovej trošku odkaz na scénu z pulp fiction a ceduli sklad mrtvejch negrů. Já se bavil celkem dost. Nicméně film by byl lepší jako komplet western s nějakou výpravou, a ne tady odehrávajíc se z chaty do kadibudky a zpátky. 80% ()

raru

Kto nemá rád Tarantinove filmy,ten bude sklamaný,kto ich rád má,ako ja,bude nadmieru spokojný.Perfektné dialógy,absencia boja dobra so zlom,skvelí herci(a samozrejme režisér),myšlienky nezaťažené predsudkami,výborná hudba,slušné gore efekty a samozrejme tarantinovský dej,sem tam poprehadzovaný.To všetko robí Quentinove filmy pre jeho fanúšikov nezabudnuteľnými,neopakovateľnými zlatými čerešničkami na torte svetovej kinematografie. ()

Exsecutor

Ať si myslí, kdo chce, co chce, jednoznačně nejlepší způsob jak vstoupit do nového roku. Poutavý, smysluplný a vtipný scénář s řadou velmi silných momentů a neočekávaných vyvrcholení, jak je vlastně pro Tarantina typické. Korunováno skvělými hláškami protagonistů a perfektní hudbou nemohu najít nic zásadního k vytknutí. Ozývají se zde i názory, že první polovina je slabá a nezáživná. Já na to říkám: "Možná, ale jen a pouze v porovnání s polovinou druhou." ()

amanda7

Posledný Tarantinov film ma totálne dostal. Mám pocit. že ani nebol určený pre dnešnú uponáhľanú dobu. Dnes ak nemáte za prvých desať minút nápor mŕtvol a akčných scén, tak je to nuda. To pomalé kľudné tempo, ktoré veľmi pomaličky graduje a necháva diváka si to užívať je jednoducho dokonalé. Máte pocit, že tu sa zastavil čas a nikam sa nemusíte ponáhľať. Proste sedíte v kine a užívate si film. Naozaj som mala pocit návratu v čase ku starým dobrým westernovkám, kde nevadilo minúty snímať pohľady z očí do očí a pomalé stupňovanie napätia. Máte čas si to užiť a nielen prefrčať ďalším zabudnuteľným filmom do štatistiky. Fakt je, že som nevedela čo mám čakať, keď som išla do kina. Ale keď som pristúpila na jeho hru, fakt som si to užila. Odporúčam milovníkom klasických westernov aj keď s nezameniteľným Tarantinovým rukopisom. Určite si to pozriem znova. ()

Jarda68

Nechápu zdejší zmínky o natahovanosti a nudě...Pokud máte Tarantina alespoň trochu rádi, přistoupíte na jeho obvyklou hru čítající hodně dialogů,rasistické narážky,drsný humor a scény plné krve,dostanete podle mě zábavnější, lepší film než je Django i Pancharti.... Samuel L. Jackson v další parádní roli!!! ...90% ()

pan_Bily

Hodnocení? Nošení dříví do lesa... Prostě typická mistrova práce opět v té nejvyšší kvalitě. Nebudu se pouštět do zařazení filmu na nějaké místo v pomyslném žebříčku mistrovy tvorby, jednak je to ještě čerstvé a hlavně ani takový žebříček nemám a nehodlám se nad ním ani zamýšlet. Pulp to nepřekoná, to je prostě u mě úplně nejvíc a ostatní jsou za tím tak nějak plus mínus nastejno :-) My fajnšmekři jsme se opět kochali vynikající kamerou, hudbou a vybroušenými dialogy, absolutorium opět zaslouží i obsazení a odvedená práce všech protagonistů. Při tom všem čas uhání, hltáte každou vteřinu, každý záběr, takže spekulace nebo dokonce obavy nad délkou filmu jsou úplně vedle. Já ještě naštěstí netrpím na prostatu, takže bych to v klidu dal i bez přestávky :-)) Nezasvěcenci velice často automaticky označují Tarantinovy filmy za „krváky“. Taková označení jsou vynášena předčasně a neprávem :-) Příklad ve Statečném srdci to těm stejným lidem nevadí, jak tam sekají ruce, nohy, drtí hlavy, vytahují zabodnuté šípy a podřezávají hrdla. To je ve skutečnosti daleko větší „krvák“:-) Také mi (z většiny) mluví z duše: pan Hnědý, D.Moore, Spiker01, FTP ()

Chadzi

Hateful eight je pro mě jedním z nejlepších Tatantinových filmů...tempo je sice pomalejší, ale ty dialogy a vše okolo jsou naprosto famózní a člověk hltá káždý záběr, každou větu... Pokud někomu vadí, že "akce" přijde až ke konci filmu a že se "moc" mluví, tak příště jděte na Bonda nebo jinou číčovinu. ()

LoArmistead

SPOILERy!!! ...po tragédii s názvem Django jsem se zařekl že QT už nikdy. No nechal jsem se nakonec zlákat na Hateful Eight a zážitek je rozporuplný. Tarantino má štěstí (a um) na herce a evidentně to s nimi umí, čili mi nevadila delší stopáž filmu, jelikož i v pasážích kdy se "nic neděje" mě bavilo jen koukat a poslouchat. Zejména rozvleklejší úvod Jackson, Russell a Goggins táhnou a je super se s nima projet dostavníkem. Kamera hezká, prostředí krásný, atmosféra (většinou) funguje, postavy dobře napsaný, hudba zajímavě a neprvoplánově ladí. Atmosféru a skladbu příběhu pro mě ale dost zabíjí moment kdy se ve sklepě objeví "pytlostřelec". Působí to na mě trochu jako podvod na diváky, který přistoupí na režisérovu hru o skupině lidí v místnosti z nichž jeden (či několik) jsou vrah a režisér si zatim potají schovává svojí deus ex machinu ve sklepě. No ale moh to bejt přesto krááásnej western..no a pak se Tarantino OPĚT rozhod že to okoření poctivou dávkou politický agitace. Tarantino tu tak opět nechává probublat svojí nenávist k bělochům a to dost nevkusně a trapně. Místy to působí skoro až jako Vávorova "veledíla" z počátku 50. let, kde se za filmovým obsahem úkrývá nechuntná bolševická masírka. A korunu trapnosti tomu QT nasadí v momentě kdy jedna z postav prohlásí že "černoch je v bezpečí jenom tehdy, když je běloch odzbrojenej". Zkrátka Tarantino v sobě nezapře člověka kterej v USA chodí na demonstrace podpořit černošský gangy který za prostředek politický manifestace považujou zapalování bílejch policajtů. Po shlédnutí filmu se nemůžu zbavit dojmu že sám sebe nabubřele považuje za novodobýho Aba Lincolna. A je to škoda, protože filmy točit rozhodně umí. ()

carnacv

Tarantinův dostavníkový příběh šel již od příprav tak trochu mimo mou pozornost, takže jsem zůstal relativně uchráněn od různých úniků děje a případných spoilerů. A i přes to, že je Kentán mým oblíbeným režisérem, tak jsem v zásadě od snímku nic dopředu nečekal, ba dokonce jsem se těšil, čím mě snímek překvapí. Nu ještě v kuloáru stihlo k mým uším dolétnout, že začátek je poněkud rozvláčný, ale pak.. Jenže k tomu já již mohu kontrovat, že začátek není ani rozvláčný, ni nudný. Naopak nás Kentán láká již velmi brzy do své síťky, a to bravurní dialogovou předehrou. No, aby nekecal, tak i jemnou akcičkou. On totiž, jak postupně zjistíme, snímek není o akci, nýbrž o pěčlivě vybroušených dialozích, které v přítomnosti většího počtu hlavních protagonistů ani nelze při jednom shlédnutí postřehnout a strávit. A tak se zas budou moci fandové kochat novými a novými pointami při opětovných shlédnutích. Dává-li totiž divák při pozorování snímku pozor, a tedy na pláno jen tupě nečučí, musí mu být na první pohled jasno, že mnoho narážek má skvělé dopady buď do historie, nebo prostě a jednoše tyto narážky krásně zapadají jedna do druhé a výtečně se na sebe vrství. Zajisté tedy budete následující den moci pěkně počastovat kamaráda replikami ze snímku a on Vám bude moci stejnou mincí oplatit. Ani děj není přímočarý, ani čitelný, ba naopak umí zaujmout a pobavit, a to i přesto, že se v zásadě jedná o komorní drama. Samožřejmostí jsou i skvělé herecké výkony, kdy zejména Sam a Kurt nádherně září. No Samovi ta role vyloženě sedla. Zajímavostí může též být, že hudbu pro snímek tvořil pan Moricone, byť se dle mého názoru ve snímku zas až tak nerealizoval. Ať tak či onak, já jsem si užil nádherné tři hodiny a ani jednou se v průběhu nepodíval na hodinky (stejně jsem si je zapomněl doma). No abych se přiznal jsem do děje zapadl tak, že mi až bylo líto, že už končí. ()

lola10

Já vlastně ani nevím, čekala jsem víc...Nebýt Samuela, tak to nemá tu správnou úroveň. Tarantina jsem do poslední hodiny téměř nepoznávala, ovšem zvrat, který nastal byl skvělý. Z počátku tam na mě bylo málo akce a až zbytečně zdlouhavé pasáže. Od zvratu do konce se to ovšem vyšvihlo na max, až mě vážně mrzelo, že se celý snímek nenesl v podobném duchu. Ale chápu, je to zase jiné a netypické. ()

Sashmen13

Tarantinův podpis a styl je na tom znát hned od začátku. Hned jak "bitch" dostala pažbou pistole, byl jsem zaujat. Co se pro mě týče kvality, řeknu to takhle. Trvalo to tři hodiny, když jsem vyšel z kina, myslel jsem, že to bylo asi jen 2. Ale ne, vážně bylo 19:55 a ne 18:30 což jsem typoval. Nejspíš to může někomu připadat jako tupá vyvražďovačka, ale já měl fun. Pořád si ale nejsem jistej, co byla vlastně pravda a co ne. ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone

06.07.2020

Z Říma dnes dorazila velice smutná zpráva pro svět filmu a hudby. Ve věku 91 let nás opustil legendární hudební skladatel Ennio Morricone. Zemřel v římské klinice v noci z neděle na pondělí na… (viac)

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let

14.05.2019

Tarantino ulovil další hvězdy

Tarantino ulovil další hvězdy

09.05.2018

Jak určitě víte, v srpnu 2019 jde do kin devátá tarantinovka. Once Upon a Time In Hollywood se točí kolem televizního herce a jeho kaskadéra, kteří v roce 1969 zachraňují svoje kariéry. Ve vedlejším… (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz