Osem hrozných

• Česko Osm hrozných (viac)

Niekoľko rokov po občianskej vojne sa zasneženým kopcami Wyomingu rúti dostavník. Vezie sa v ňom John Ruth (Kurt Russell), lovec ľudí, známy aj ako „Kat", a Daisy Domergueová (Jennifer Jason Leigh).  Jeho čaká odmena, vypísaná na jej hlavu, ju proces a slučka. Po ceste stretnú dvoch mužov - majora Marquisa Warrena (Samuel L. Jackson), bývalého vojaka, z ktorého sa tiež stal obávaný lovec ľudí a Chrisa Mannixa (Walton Goggins), južanského odpadlíka, ktorý o sebe tvrdí, že je novým šerifom v meste, kam majú všetci namierené. Keď im silná víchrica zabráni pokračovať v ceste, rozhodnú sa hľadať útočisko v drevenici u Minnie, ktorá je obľúbenou zastávkou dostavníkov. Vo dverách ich však nevíta majiteľka, ale niekoľko cudzincov, ktorí sa rozhodne netvária prívetivo. Nad horským priesmykom zúri snehová búrka a ôsmi pocestní začínajú tušiť,  že do mesta sa nakoniec asi nedostanú... (Forum Film SK)

HAMLOCK

Za mě film co skutečně pochopil divoký západ takový jaký je krvavý a sobecký. To to upřímné podání westernu je jakým si mixem Nespoutaného Djanga a Dvanácti rozhněvaných mužů což je za mě geniální kombinace. Tarantinův rukopis se nikdy neomrzí stejně jako nadčasovost film. Vezměte geniální scénář jednoho z nejlepší režiséru současnosti a máte film ,který vás jistě dobře zabaví. ()

kokoro

Tarantino sa vrátil ku Gaunerom vybudovaním set-upu, ktorý je podobný divadelnej hre. A v skutku, najlepšie časti filmu boli ako ozajstná divadelná hra (myslím stred filmu). Lenže Tarantino nie je ani Dostojevský, ani Shakespeare: je to američan. V tom najlepšom, aj najhoršom: to, že pomsta a démonickosť majú svoje vlastné pravidlá a kód cti je posunutý o level ďalej, alebo "nižšie," sme pochopili už u jeho prvých filmoch. Takže v tom Tarantino len opäť ide "cez čiaru" klasického naratívu, s tým rozdielom, že, podobne ako u Djanga, som začal hlbšie rozmýšľať nad tým, čo znamená etika vo filme. Tarantino sa totiž ešte pri Kill Bill držal v pomerne neangažovanej podobe, a ak, tak bol angažovaný do filmovej mytológie viac, ako do politiky nášho reálneho sveta. Potom však prišiel strih, ktorý v Nehanebných bastardoch všetko zmenil: tým, že Tarantino nechal rozsekať Hitlera a vykonal pomstu Shosanny, a vôbec, filozofia celého toho filmu bola pretkaná akýmsi groteskným realizmom, pri ktorom má divák pocit, že režisér už nerežíruje, ale sa "trochu" príliš zanietene stotožnil s vlastným pohľadom na vec, ktorý komentuje realitu, a robí zo svojho presvedčenia akési "nové umenie." To pokračovalo aj v Once upon a time in Hollywood a iným spôsobom aj v Osem Hrozných. Tarantino sa týmto spôsobom pustil na nebezpečnú pôdu, v ktorej uveril sám sebe. Režisérovo presvedčenie sa tu preto miestami stalo dôležitejším ako príbeh a jeho veľkolepé hry. Konkrétne v Osem Hrozných sa v poslednej tretine z celkom dobre rozohranej divadelnej hry (krásne prostredie, práca s detailami, scénografia na pôsobivú jednotku) stal gore krvák, ktorý najviac prekvapil svojím vyvrcholením v morálnej pointe hlavných hrdinov: čo však po tom všetkom, čo urobili, a čo ich to hlavne stálo (doslova mať ruky od krvi) pôsobí groteskne: ako som napísal, Tarantino už oveľa skôr a oveľa lepšie pretavil násilie do mytológie, ktorá bola funkčná vo svojej estetickosti, ale toto bola na môj vkus už príliš štipľavá polievka, ktorej ingrediencie v závere boli prevarené. Je to škoda, lebo film mal krásny potenciál (možno teraz hovorím len za seba a špekulujem): možno Tarantino po sebe samom chcel priveľa, ale sám ani nevedel čo, a nedokázal to divákovi dať. Najviac sa mi z filmu páčili scény, v ktorých sa použil klavír a gitara (vo filme, nie v soundtracku). A možno pri tejto špekulácii chcem od režiséra priveľa, alebo niečo, čo by sám nechcel. Ale napríklad rozdelenie na kapitoly bolo už tento krát úplne zbytočné (opäť: Tarantino najviac zlyháva v sebaopakovaní) a niektoré scény boli úplne neesteticky preťaté, akoby sa strihač náhlil hovoriť ďalej príbeh po svojom, nedávajúc však pozor na to, čo pre tento zhon obetuje. ()

Khotzilla

Na Quentina spíš slabší, ale i tak nadprůměr. Bravurní kombinace westernu, klasický anglický detektivky a komorního dramatu s relativně malou množinou postav, ale obvykle komplikovanou zápletkou. Neodolatelná atmosféra a odporná kosa, kdy závěje sněhu jsou na dosah, se vkrádá i k divákovi domů. Plus excelentní Samuel a pro mě překvapivě dobrý i Kurt, kterým ostatní spíš jen už sekundují. Kdyby se vystříhalo tak 40 minut , bylo by to celé mnohem akčnější... a taky mnohem tuctovější. Dokonce rejža Quentin tentokrát ubral i toho svýho všudypřítomnýho cynismu, kterýho tu není samoúčelně, ale tak akorát. Plus tradiční pseudofilozofický debaty a krev kam se podíváš. Bod navíc za další nálož všem rasistům. ()

horskejvlk

Quentinovo zakousnutí se tentokráte do filosofie mravní kocoviny severu a jihu, po jejich bratrovražedném boji. Kdy jih : Chris Mannix znázorňuje touhu po důstojnosti viz.”vojáci mého otce ho následovali i po válce takovou měl autoritu a čest” a jeho oprávněném strachu, viz. “Když černí mají strach, tak jsou bílí v bezpečí”. Proti severu, zde zastoupeném majorem Warenem, který znázorňuje černošskou mentalitu která se musí uchylovat ke drobným lžím aby v bílé Americe přežila. Aby závěrem film ukázal, že skutečný nepřítel severu a jihu je: zlo, čisté zlo, zde ztvárněné Jennifer Jason Leigh a její, za mrzký peníz sehnané, bandy tj. faleš, nenávist a strach, nebo rasismus jako takový, zde v podání bývalého jižanského generála. Toliko filosofické sdělení scénáře díla. První chyba, obsazení Samuela L. Jacksona, paralela a volná vazba na Nespoutaného Djanga si zasloužila angažování Jemieho Foxxe, bylo by to vtipnější a nepůsobilo by to trapně melodramaticky jako snaha napravit reputaci záporné role Samuela v Djangovi. Další chybou je slabší scénář a komorní pojetí... No a nyní klady, excelentní kamera a střih, huba průměr ale exteriéry na jedničku. Z hereckého ansámblu je bezvadný Walton Goggins, který působil autenticky i v Nespoutaným Djangovi. Tři hvězdičky za krásnou, horskou, zimu a odpočinkovou divadelní detektivku, k ní se hodí horkej čaj s rumem a sněžení za okny samozřejmě na horách. ()

Freiherr

Velice atmosférický film s dlouhým rozjezdem, který slouží pro vybudování atmosféry, která postupně graduje a divák jen napjatě čeká, kdy to celé vybuchne. Temný hlavní hudební motiv hraný na fagot, lezoucí jakoby z útrob temnoty člověka, dává celému filmu něco navíc a děsivě podtrhuje celé vyznění filmu. ()

outcashed

The Hateful Eight je z velké části individuální film. Pro někoho to může být tři hodinové čekání na rozuzlení pro předem očekáváný konec. Pro mě to byl opak. Film, jako každý od Tarantina, mě uchvátil svým natočením, soundtrackem a ikonickým obsazením herců. Například světoznámý Samuel Jackson, který se objevil už v mnoha filmech od Quentina, tak i Kurt Rusell nebo Tim Roth. Perfektní hlášky, scény i napětí, které stoupá a klesá i díky rozházenosti kapitol příběhu. Delší stopa filmu mě netrápila, protože konec a nečekané momenty děje za tu dobu stálo. Sledoval jsem film v originále i v českém dabingu a z mého osobního hlediska dabing působil poměrně dobře a slušně obsazen. Quentin Tarantino mě jednoduše ještě nezklamal a doufám, že to tak i zůstane. ()

Marssellitta

Tarantinov skvost, ktorý ná dokazuje, že na film netreba krásne scenérie a 100 rôznych miest. Stačí jedna zasnežená cesta, ktorá vedie do chatrče, v ktorej sa odohráva celý dej. Možno je to pre niekoho nezaujímavé, no rozprávanie hlavných aktérov stále udržuje tú správnu atmosféru, ukončenú prekvapivým záverom, samozrejme, správne "tarantinovským". ;) ()

ArminF.

Tarantinove filmy patria medzi moje najobľúbenejšie pre jeho štýl: dialógy, epizódy, scenár, skvelý výber hercov ale aj riešenie konfliktov, ktoré asi nie je možné inak ako krvavou cestou v každom jeho filme.                  Pulp fiction, Nehanební bastardi, Django, 8 hrozných...to je poradie filmov, ktorých dialógy sú pre mňa top, preto aj v tomto prípade odporúčam vypočuť si ich v pôvodnom znení. Netvrdím, že ide o zážitok pre všetkých, skôr oddychovka a očakávaný 8. film pre fanúšikov QT, ale zimná krajina, snehová búrka a hudba vytvárajú atmosféru, ktorú si užijeme všetci. Režisér vraj po prvom vypočutí nebol úplne spokojný s prácou majstra Ennio Morricone, iní ale rozhodli, že za tento soundtrack si zasluhuje ocenenie Oscar, Bafta aj Golden Globes 2016 ! A ja s nimi súhlasím, mňa o tom presvedčil už v prvých minútach filmu.                 „Dvorná“ skupina Samuel L.Jackson, Kurt Russell, Tim Roth, Michael Madsen, to je štvorica, ktorým boli úlohy prevažne napísané na telo, prvýkrát Quentin obsadil aj Jennifer Jason Leigh, a svoju rolu splnila na výbornú, dokonca bola za ňu nominovaná na Oscara. Užijeme si ich spolu s ostatnými výborne zahranými postavami, rozohrajú 3 hodinový koncert, ktorý diváka prenesie do drsného prostredia po americkej občianskej vojne. Všetci sa stretnú v drevenici u Minnie, síce ešte stále pretrváva porevolučné rozdelenie spoločnosti a okrajovo to dosť dôrazne pocítime, hlavný príbeh je ale o niečom inom, ten nám až na konci prezradí jediný krátky vzájomný pohľad brata a sestry.                Väčšina postáv sa drží 3N: Nikdy Nikomu Never...žiaľ sú aj ďalšie, ktoré kruto zaplatia za svoju dôverčivosť. ()

OtokPag

Zabíjačka, jak vyšitá. Pravda, trvalo to chvíli, než došlo k pořádný akci, ale je to i dost o konverzaci a tak se vyplatí trpělivě sledovat, sledovat a sledovat... ()

Pudding

Další báječný film z produkce Quentina Tarantina. Kovbojové jsou boží věc to je jasný, ale kovbojové zavření v jedné chalupě spolu? To není nic dobrého. Film je taková jedna velká detektivka s hodně dialogy s různými postavami. Postavy se dělí na dva tábory. Na ty kteří tuší a na ty kteří netuší vůbec nic. Film vyeskaluje do takového zakončení že nebude věřit co se sakra právě stalo. Samozřejmě že nesmí chybět galony krve, které Tarantino s radostí rozlil po celém místě. Byl to skvělý kinematografický zážitek na, který se někdy podívám znovu. 8/10 ()

Enon

Dobře, musím říct, že sem do dneška Tarantina ne že neměl rád ale neviděl sem moc jeho filmů a nějak mě to k němu netáhlo. Slyšel sem o něm, že má svůj styl, studia mu dávají hodně volné ruce a on si prakticky může dělat co chce. Jeho filmy jdou po stránce filmařské prý úplně jinou cestou a sází hlavně na dialogy, postavy a násilí. A musím říct, že po zhlédnutí Osm hrozných se všechny tyto věci vyplnili. Ale i když sem věděl co čekat tak mě to totálně rozsekalo. Jako takle…neznám nikoho jiného kdo by dokázal skoro tři hodiny udržet mou pozornost jenom díky dialogům. A ano tohle jsou skutečně 3 POSRANÝ HODINY kecání a já to naprosto miluju. Celou dobu se tady jenom mluví o tom co nějaké postavy dělaj, proč to dělaj, kdo sou, co zažili a takový normální kecy který ve všech ostatních filmech by mě po 10 minutách přestaly bavit ale tady je to tak originální a netradiční, že prostě sem si to úplně zamiloval. Nechápu jak to udělal, nechápu jak mohl dokázat to, že na udržení pozornosti, napětí a vtipu stačí to, že si postavy povídaj. Film je rozdělen na jednotlivé kapitoly což k tomu neskutečné sedlo a dodává to tomu takovej šmrnc. Postavy, o těch bych dokázal mluvit hodiny jak moc sou užasní. Samuel jako hlavní postava je skvělej a je to tak nějak hajzl ale vy ho stejně máte rádi a to i přes ten fakt, že nemá problém odkrouhnout někoho kdo se mu nezdá. Všichni sou vlastně tak nějak hajzlové až na toho šerifa (kvůli tomu asi Osm hrozných že …ehm…) a vy neustále přemýšlíte, že kdo co udělal, proč to udělal, případně komu se dá a nedá věřit. A i skrz to mě to bavilo. Prostě abych shrnul postavy a dialogy, tak je to jedno z toho nejlepšího co sem ve filmech viděl. Teď bych se chtěl věnovat dalším věcem. Vtipy. Kaaamo ten joke s těma zkurvenýma dveřma úplně miluju, prostě to je tak dokonalý,  a takových povedených vtipů je tady strašně moc (dopis od Lincolna, storka se synem…). Příběh je vlastně tak nějak o ničem ale kdo viděl tak pochopí, že příběh je tady naprosto nepodstatný, jelikož JAK UŽ SEM TŘEBA 10x ŘÍKAL je to o postavách a to jak jim jejich úmysly a cíle překazila sněhová bouře a oni sou odsouzeni být z dalšíma zmrdama v jedné místnosti v chajdě. A o tom vlastně tak nějak je příběh. Samozřejmě je tady hromada zvratů, které jsou naprosto fantasticky napsané a zkonstruované (flashback v páté kapitole). Nooo a to je asi tak nějak všechno, i když bych rád ještě zmínil výborné herecké výkony všech zúčastněných, ale tak to je asi každýmu jasný, protože kdyby to nebylo dobře zahrané tak by výsledný film nestál za nic. Ok závěrem musím říct, že se jedná o poctivý, VÝBORNĚ napsaný a zahraný příběh žánru western s úžasnými vtipy, zvraty a hudbou, který mě donutil neustále přemýšlet a vnímat děj. Tarantinovka jak má být a jdu si pustit další. 87% ()

Mustrum

Toto byl první film, u kterého jsem myslel, že z kina odejdu před koncem. Neskutečně natahována stopáž za účelem čeho? Aby se člověk unudil dřív, než dojde k akčnímu závěru, který je odstartovaný tím, že Samuel L. Jackson všem odhalí, že od začátku věděl, že tu lidi lžou a jen si celou dobu dával dohromady kdo je kdo? Mohl to být dobrý film, kdyby byl max na dvě hodiny. Takto vím, že jeho znovu zhlédnutí bych už nedal. ()

Belphegor

Po druhé projekci zůstávám u čtyřech hvězd. Moc mě baví dialogy v tomhle filmu, to Tarantino obecně umí. Oceňuji práci v prostředí, vykouzlit tolik příběhů na tak malé scéně je prostě um. Atmosféra je hutná a herci skvělí, stále na mě dýchá spoustu momentů z filmu. Děj je ve své podstatě jednoduchý,je to ten typ filmu kdy postupně zjišťujeme, že něco nesedí a odhalujeme, jak to vlastně bylo - to bych tomu odpustil, ovšem závěr na mě působí trochu nemastně neslaně. Žádné velké odhalení se nekoná, vlastně je to od poloviny celkem předvídatelné - klidně bych strávil ještě půl hodky nějakým dalším završením, které by snímek učinilo nezapomenutelným, takhle si vzpomenu jen na akci a ty super dialogy. ()

SLPHR

V pořadí 8. film Quentina Tarantina a zároveň jeho druhý Western. Celý film je ve znamení hlavně skvělých dialogů, které jsou velkou přednosti Tarantina. Celý film je komponován do ,,divadelní hry” a ze snímku je cítit obdiv ke starým a kultovním westernům. ()

andy60

První polovina fakt o ničem. Nevadí mně, že je totálně prokecaná, vadí mě, že ty kecy nemají onu tarantinovskou šťávu a vtip. Poslední půlhodina, to je něco jiného. Otázka je, jestli se divákovi vyplatí tak dlouho čekat. ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone

06.07.2020

Z Říma dnes dorazila velice smutná zpráva pro svět filmu a hudby. Ve věku 91 let nás opustil legendární hudební skladatel Ennio Morricone. Zemřel v římské klinice v noci z neděle na pondělí na… (viac)

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let

14.05.2019

Tarantino ulovil další hvězdy

Tarantino ulovil další hvězdy

09.05.2018

Jak určitě víte, v srpnu 2019 jde do kin devátá tarantinovka. Once Upon a Time In Hollywood se točí kolem televizního herce a jeho kaskadéra, kteří v roce 1969 zachraňují svoje kariéry. Ve vedlejším… (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz