Osem hrozných

• Česko Osm hrozných (viac)

Niekoľko rokov po občianskej vojne sa zasneženým kopcami Wyomingu rúti dostavník. Vezie sa v ňom John Ruth (Kurt Russell), lovec ľudí, známy aj ako „Kat", a Daisy Domergueová (Jennifer Jason Leigh).  Jeho čaká odmena, vypísaná na jej hlavu, ju proces a slučka. Po ceste stretnú dvoch mužov - majora Marquisa Warrena (Samuel L. Jackson), bývalého vojaka, z ktorého sa tiež stal obávaný lovec ľudí a Chrisa Mannixa (Walton Goggins), južanského odpadlíka, ktorý o sebe tvrdí, že je novým šerifom v meste, kam majú všetci namierené. Keď im silná víchrica zabráni pokračovať v ceste, rozhodnú sa hľadať útočisko v drevenici u Minnie, ktorá je obľúbenou zastávkou dostavníkov. Vo dverách ich však nevíta majiteľka, ale niekoľko cudzincov, ktorí sa rozhodne netvária prívetivo. Nad horským priesmykom zúri snehová búrka a ôsmi pocestní začínajú tušiť,  že do mesta sa nakoniec asi nedostanú... (Forum Film SK)

Pavlínka9

Tarantinovu tvorbu znám, tudíž jsem nebyla ve filmu ničím překvapena. Je tam plno krve, skvělé debaty, neuvěřitelné situace, jednoduché a strohé, ale zároveň plné myšlenek a vysvětlení, které vždy diváka navede tam kam autor potřebuje. Jsem nadšená - nejen, že prostě TOHLE JE TARRANTINO, ale dokáže to, co mnozí ne. Obsazení je tak skvělé, že i kdyby to bylo o ničem - baví mě to. Roth a Madsen pro mě byli nejlepší z celého filmu, Leigh bych Oscara nedala a Tatum byl pro mě příjemným překvapením :) Skvěle to vyvrcholilo až detektivní situací a to mě na tom bavilo nejvíc :) Vše tam bylo jasně vysvětleno, ale přitom se to stále kupilo na sebe výš a výš :) :) A na konci filmu vidíme, jak vysoko se to dá dát :D :D Je to bomba, kterou každý ale nesnese, což se divím, jelikož jak čistě je to ve filmu znázorněno, tak právě tak z toho mám pocit, že autor nikomu nic nenalhával :) Jo a ta reakce Leigh na rozbitou kytaru, která je 150 let stará - ta je k nezaplacení :D :D ()

LadyDevil

Tarantinovka jak bič! Podmanivý dialogy, perfektní záběry na přírodu, gradovanej děj (nepřilo mi to nijak dlouhý, v druhý půli mi o to víc došel smysl) a herecký výkony jako pamlsek. Nejde nepsát ódy na S.L. Jacksona, ten jeho tón a grimasy, nepopsatelný! Krve bylo samozřejmě dost, ale tak, jak už jsme asi u Tarantina zvyklí, nic neobvykle drásajícího, v některých případech bych se to nebála popsat jako vyloženě zvrhle groteskní... Co jsem očekávala, to jsem dostala. Projekce v kině stála za to. ()

noriaki

Nabízí se přirovnání ke Gaunerům, ale mně film připomíná Carpenterovu Věc. A to jak zasazením do mrazu, gore scénami a hudbou Ennia Morriconeho (sem tam zazní i pár tónů z jejího soundtracku), tak atmosférou zvolna sílící podezřívavosti přecházející do paranoie. Režijními postupy a dialogy je to ovšem typický Tarantino. Bohužel se zdá, že se jako mnozí před ním, pokusil překonat sama sebe aplikací jednoduchého moudra - "Když je něco dobré, tak toho přidám víc a bude to ještě lepší." Po jednom pivu je Vám skvěle, ale to neznamená, že Vám na konci večera bude osminásobně skvěle. A když to neplatí ani na pivo, tak to neplatí na nic. Ergo, všeho moc škodí a a snaha udržet napětí celé tři hodiny, je předem odsouzená k neúspěchu. Atmosféra zvolna řídla a úvodní nadšení mě postupně opouštělo. Děj chytil druhý dech až těsně před koncem třetí kapitoly. Pátou část bych s těžkým srdcem škrtl celou a to podstatné z ní roztrousil do košatých dialogů jednotlivých postav. Pak by byl snímek možná i na plný počet. ()

neoBlast

Vlastně snad ani nemůžeme být překvapení, tohle je typicky ukecaná tarantinovka, která se vám chce vysmát do tváře jak mazaně a prorostle je napsaná. Nečekejte twisty či zátočiny, ale spíše takovou rutinu "jsem chytřejší než ty" do níž nedávno zapadl i Aaron Sorkin. Naštěstí Tarantino se může postavit za svoji velmi slušnou režijní zručnost a herce které si zvolil. Na všech je vidět, že jsou motivováni, poctěni, že si je mistr vybral (seznam jím nakopnutých skomírajících/začínajících kariér je úctyhodný) a snaží se tedy ze všech sil... a sem tam to teatrální přehrávání k Tarantinovi vlastně patří. Nenudil jsem se ani na okamžik, a i když výhrad mám kupu, jsem spokojen. Na druhou stranu nedokáži si představit, že napodruhé si u třihodinové stopáže budu znovu vrnět blahem. 75 % ()

Phietros

Musím hodně přimouřit oko a zatnout zuby. Tarantino po nespoutaném Djangu natočil opět solidní film, ale tady upustil od jakékoliv akce a zaměřil se pouze na kecy! Naprosto zbytečně dlouhé, jinak ale zajímavé a promyšlené. Myslím že hodně lidí kvůli stopáži upustí od jedné hvězdy s hodnocení. Channing Tatuma mohl zahrát kdokoliv jinej, ale chápu že byl takovou třešničku na závěr pro fanynky! Nejlepší výkon filmu bezkonkurenčně Samuel L.Jackson! 65% ()

geklon

TVL. Starej dobrej Kvejtýn. Gauneři v kovbovskej kloboukách jsou brilantní ukázka mistrovského řemesla. Samozřejmě ve spoustu detailech by se dal scénář i scénografie strhat, ale ta poslední hodinka tomu tak nějak dává zapomenout. Úplnej závěr sice patetickej, ale vhodnej. ()

sskrblik

Pche. Prý nejlepší Tarantino, spíše mě přišlo nejvyčpělejší. Krom technicky a scénicky skvělé práce tentokrát nebylo nabídnuto nic extra navíc. Hudba, scénář, míra zábavy - to vše slabší oproti Djangovi. Tarantonovy film mám rád pro působivé zvládnuti dialogů, ovšem zde velice často spolu s kamerou doplnily jen hlucha mista ve filmu a ze jich je. ()

Unnamed

První Tarantino, který upřímně zklamal. Stopáž vzhledem k ději otřesně přemrštěná a většinu filmu jsem se bohužel kvůli pomalému tempu a nezáživným dialogům dost nudil. Za skvělou hudbu, dobré herecké výkony a pár efektních scén dávám 3*. ()

JohnSmith

Po výborném Djangovi a ještě lepších Panchartech je pro mě tohle velký zklamání. Nezachrání to ani hudba Ennia Morriconeho. Začátek je pomalý a víceméně se nic neděje, jen se seznamujeme s postavami. Nic proti tomu, ale to seznamování bylo fakt zbytečně dlouhý a utahaný. Pak přichází na řadu první mrtvý a následuje otrávený kafe. To už se konečně začíná něco dít. Pak jedna retrospektiva a drsný finále. Určitě by filmu prospělo, kdyby byl kratší. Druhá věc, co mě dost nemile překvapila nebyla ani brutalita, na kterou jsme u Tarantina zvyklí, ale blicí scéna. Opravdu bylo zapotřebí, aby nám Tarantino ukázal jak dvě oběti otrávené kávy třikrát zvrací krev? Bylo to trochu jak z nějakejch parodií. Ve finále to není špatný film, ale na Tarantina je to prostě slabý. Po opakovaném zhlédnutí musím změnit svůj názor a zvýšit hodnocení ze 3 na 4 hvězdy. Napodruhé mi to mnohem víc sedlo. ()

nevermore

Děcka, já jsem byl spokojenej, pro mě to mělo naprosto všechno, co potřebuju od filmu. Western, krvák, kecy, sympoši, zvraty, atmosféra. Asi to vidím na plný počet. Tarantino mi udělal radost. ()

SamVimes

Ryzí film režiséra-scenáristy. Jasně že by se to dalo prostříhat, ale díky Tarantinovu pisatelskému umu a hereckému talentu obsazených jsem se celé tři hodiny výborně bavil. Nějaké zkracování na "stravitelnější" dvě hodiny by to zbytečně posílalo do čistě středněproudých vod a zbavovalo puncu autorského filmu. Herci jsou samozřejmě všichni výborní a obzvláště Waltonu Gogginsovi přeju po Justified takovou velkou roli. Další Quentinova trefa do černého (nebo spíš červeného, podle toho kolik tam nakonec teče krve). ()

Yoda sama

Úprimne ľutujem ľudí, čo čakali niečo iné, než, po úvodnej hodine a pól prázdnych rečí a obskúrnej zvyšnej hodine, zakrvácané pódium plné poctivej dramaturgickej práce (to budovanie, to zasrané napätie a pointa, kto je vrah, keď nie záhradník), brilantnej kompozície a skvelých výkonov (krvavý úsmev Jennifer je sympatickejší než polovica novodobých sexbomb). Nie je to film roku a nie je to ani najlepší Tarantino, no niečo podobné si žiadny režisér nedovolí, pretože žiadnemu tak moc nejebe a zároveň nie je tak nad vecou, ako Quentin. Teším sa na repete. ()

VasaX

Trošku jiná tarantinovka, než jsme čekali. Quentin si umí vybrat příběh. Umí tomu dát i správný feeling, punc, nazvěte to jak chcete, ale něco jako očividně nový snímek s patinou starého řemesla. Umí zrežírovat scény a dialogy, aby to mělo... kouzlo. A jeho vkus pro obsazení je kouzelný (Samuel, Kurt, Michael, a Walton, kterého si plnými doušky zrovna užívám ve skvělém The Shield). NA druhou stranu po jeho předchozích filmech byla tahle spíše komorní záležitost poněkud... usedlá a konverzační. Takže pochopím, že je někdo prostě zklamán. Dlouhé prázdné záběry. Pfff. Ale jak jsem přistoupil na Quentinovu hru, tak jsem si začal užívat. Dialogy a jednotlivé scény, ba dokonce záběry, jsou perfekcionistické. Dialogy jsou... hravé a kouzelné. Přitom filmově přirozené. Zejména Walton a Samuel si to dávají neskutečnou měrou. Quentin se tak nějak vrací ke svým kořenům, a je to nezvyk, ale velmi dobře. Velmi velmi dobře. Hateful eight je něco, co se musí po nějaké době vychutnat znovu. Protože tady vám prozrazení děje nezničí film. Naopak vám dá prostor zaměřit se na režisérovu preciznost a hravost dialogů. Tohle by mělo být tak nějak doménou všech režisérů. Ale není. Takže to musím u Quentina náležitě ocenit. Ne že by to v předchozích filmech neměl jinak, tohle je věc, kterou musím ocenit jako poměrně konstantní záležitost. Ale zde to prostě vynikne. Hateful eight nebude filmem roku. Věřím že se najde spousta lidí s výhradami. Ale co je mi po nich. Pod drn si beru svoje filmové prožitky, ne ty jejich. ()

Nyck

Tohle že mělo tři hodiny? I damn sure liked it! Že je to klasická tarantinovka neberu jako negativum, ale právě naopak. Nechybí v tom nic, na co jsme zvyklí a co máme tak rádi. Herecké obsazení výborné, osobně mi utkvěl v paměti zejména výkon Daisy, fakt odporná ženská. A navíc hudba od Morriconeho. Co víc si přát? ()

hroubek

Každý nový film Quentina Tarantina je pro mě obrovská událost, na kterou se moc těším. Těším se na jeho film opravdu moc, jelikož jsem si ho hodně moc oblíbil a jsem zvědavý s čím přijde tentokrát. Na Osm hrozných jsem se těšil už od té doby co jsem zjistil, o čem to bude. První ukázky mě přesvědčily, že to bude opět jiné, než Tarantinovy poslední filmy(Nespoutaný Django a Hanebný pancharti). A je to jenom dobře. Tarantino je výborný režisér, který má sice velké ego a je velký lidový vypravěč a tlučhuba, přesto je nutné znovu zopakovat to, že je výborný režisér a ještě lepší scénárista. Neznám moc filmařů, který by dokázali natočit skoro tříhodinové westernové drama, kde se skoro nic moc nestane a hlavní postavy sedí nebo chodí a přitom vedou nejrůznější debaty. Dialogy to byly a vždycky budou ta nejsilnější Tarantinova stránka. A tady je to vidět v nejkřišťálovější podobě. Spoustu lidí mu vyčítá, že si točí filmy pro sebe, nebo že je to doslovná onanie, nad sebou samým. Já si myslím, že na těchto tvrzení, něco málo pravdy bude, ale to není, až tak důležité. Důležité je totiž to, že se Osm hrozných hrozně moc povedlo. Tarantino nám opět ukazuje to co na jeho filmech máme nejradši. Absurdní dialogy a situace, dlouhé dialogy se smrtící pointou, výbornou atmosféru, zajímavě zpracovaný soundtrack, černý humor, násilí, výborně napsané postavy a skvělé herce. V Osmi hrozných nenajdeme špatně hrajícího herce. Kurt Russell předvedl velmi dobrý výkon a začátek patří jemu. Jennifer Jason Leigh je výborná a svojí roli si fakt užívá, a opravdu nepochybuji, že dostane nějaké ocenění. Walton Goggins dostal velmi vděčnou postavu, a taky tak hraje, s velkým vděkem. Demián Bichir není, tak známí jako zbytek osazenstva, o to více mě překvapil svým výkonem. Tim Roth si svého anglického gentlemana vychutnává co to jde. Michael Madsen je malinko nevýrazný, ale to je pro potřebu děje, jakmile na to přijde opět je to ten frajer, na kterého jsme se těšili. Bruce Dern má nejmenší úlohu, ale když na to přijde, tak to pěkně rozjede. James Parks je i na malém prostoru moc dobrý. Z vedlejších herců jsem si moc užil výstup Zoë Bell, která mě mile pobavila. A hlavně Channinga Tatuma, který je zde dost dobrý a fakt mu přeji, aby se mu dařilo, protože snaživějšího herce v Hollywoodu asi nepotkáme. Nakonec jsem si nechal Samuela L. Jacksona, jenž hraje famózně a je vidět, že si neskutečně užívá každou minutu své postavy. Co se týče délky a tempa, tak s filmem nemám vůbec žádný problém. Je pravda, že by se mohlo někde krátit a něco urychlit, ale já byl dost spokojený. Pravda je, že v určitém okamžiku jsem si řekl, že to trochu pomalejší, a že by se mohlo konečně něco stát, ale to byl jen jeden okamžik, a byl zaviněn přerušením děje kvůli přestávce. Co se týče samotného filmu, tak jsem si vychutnal černý humor, vyprávění o černém lulanovi, přestřelky, smrt některých postav, násilí a hlavně výborné dialogy. Osm hrozných ukáže, jak na tom jste s Tarantinem. Jestli Vás nudí, nebo si ho dokážete vychutnat, jako málo co. Já se hrdě hlásím do druhé skupiny. () (menej) (viac)

pabulator

Tak si to zase dokázal Quentine!Gratuluju tentokrát se ti podařilo mě usadit na prdel na rovných šest hodin.Jelikož sem neměl o víkendu nic lepšího na práci dal jsem si v sobotu ještě odpolední opáčko,překousl jsem nutné zlo v podobě kino reklam a už se dívám na zasněžené boží muka a zaposlouchávám se do Morriconeho geniální úvodní melodie. Hyjé O.B ať se práší za kočárem a už tu máme prvního stopaře Marquise Warrena hovícího si na kupce mrtvol John Ruth po důkladném ověření identity dotyčného představí spolucestující Daisy Domergueovou jako svini ničemnou vrahounskou načež udělá vyjímku a už se vezou ve třech ,černý pasažér v dostavníku žádný problém.Vozka O.B popožene čtyřspřeží a uhání se dál ledovou krajinou........a víte co zajděte si do kina,nejsem žádný grafoman a po kině na kávičku jestli nebudete z těch třech hodin v sedle otrávení. ()

lucascus

Tarantino, promiň, ale nemůžu jinak. Všechny ty americké velkokýče, které se poslední době točí, mají alespoň jednu snahu - být dobré ve svém oboru, ale tady je to prostě pořád to samé, jen v jiné kulise. A navíc, westernovská kulisa už tady byla. Ano, neříkám, že jsem se párkrát neuchecht, neříkám, že některý hlášky byly fakt dobrý, ale prostě mě už tento mistr film začal unavovat, a to i přesto, že jsem moc jeho filmů neviděl. Což není dobře. Co ale musím ocenit, je opravdu luxusní hudba...teoreticky mi stačilo koukat na úvodní sekvenci zasněženého kříže, s parádní hudbou Morriconeho. A pak ta zasněžená scenérie amerického západu, ta navozovala taky parádní atmošku. Jenže na to, jaký finance a naděje byly do tohoto filmu vkládány, je to uboze málo... ()

OliverCZ

Druhý film Tarrantina, který se mi líbil hned po prvním shlédnutí. Děj bych dokázal převyprávět v jedné větě, ale chyběly by v tom výborné herecké výkony, super práce se světlem, Morricone a samozřejmě Panavision, které z toho dělají parádní podívanou. Stížnosti na to, že je to moc ukecané, osobně moc nechápu. Protože já bych mohl Jacksona poslouchat nonstop. Mohl by vzít jako vedlejšák práci ve školství a být mim učitelem, to bych byl ve škole i o víkendech. Výborná práce s diváckým očekáváním, ovšem u mě největší překvapení filmu bylo, že se před kamerou objeví Channing Tatum. A jen tak mimochodem, vážně mě rozčilují lidé, co stáhli ten film z netu, a ještě se všude chlubí (hlavně na postech cinestaru a cinemacity), jak to už viděli před premiérou. Zrovna tenhle film má cenu vidět v kině a podpořit ho, když se s tím Tarrantino točí na 70 mm, zachraňuje kodak a ještě si dává tu práci s tím, že zařizuje aby se do kin vraceli promítačky na film, i když bohužel jen v Americe :( ()

Eleanor05

Nepochopila jsem smysl vzniku tohoto filmu. Tarantino svoje dlouhé slovní přestřelky vyhnal ad absurdum a už nejsou ani vtipné. První hodinu se ve filmu neděje nic, druhou hodinu se tam děje něco, na co se nechcete dívat a třetí hodinu se děje něco, co se vás snaží zaujmout, ale nudí vás to stejně. A ještě se to navrch tváří, jak je to strašně epické. Není. Je to hloupé, jedna scéna je vyloženě odporná a celé je to nastavovaná nuda. Herci mě nezaujali, Tim Roth hrál roli jako střiženou pro Christopha Waltze se všemi těmi přehnanými gesty a falešnými úsměvy, až mě překvapilo, že ho tam Tarantino skutečně neobsadil, aby Waltz získal za stále stejnou roli třetího Oscara. Hudba od Morriconeho je mimochodem hrozná (disharmonická a moc jí tam ani nezazní), takže letošní nominace na Oscara je jen kvůli jeho slavnému jménu. Pro mě jasně nejhorší Tarantinův film... ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone

06.07.2020

Z Říma dnes dorazila velice smutná zpráva pro svět filmu a hudby. Ve věku 91 let nás opustil legendární hudební skladatel Ennio Morricone. Zemřel v římské klinice v noci z neděle na pondělí na… (viac)

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let

14.05.2019

Tarantino ulovil další hvězdy

Tarantino ulovil další hvězdy

09.05.2018

Jak určitě víte, v srpnu 2019 jde do kin devátá tarantinovka. Once Upon a Time In Hollywood se točí kolem televizního herce a jeho kaskadéra, kteří v roce 1969 zachraňují svoje kariéry. Ve vedlejším… (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz