Nekompromisní mafiánská sága na motivy bestselleru Roberta Saviana o fungování Camorry pokračuje čtvrtou řadu a dívá se zpříma do očí krutému světu kriminálního podsvětí. První díl se vrací do Neapole přesně v tom okamžiku, kdy minulá řada skončila. Ciro i nejstarší kápo Konfederace jsou mrtví a poslední ránu jim zasadili jejich nejbližší spojenci. Staré záruky neplatí a Gennaro tak musí s Patri najít rovnováhu sil než znovu propukne válka. Historickou čtvrť Forcella má nově pod palcem Enzo „Modrá krev“ a jeho klan, namísto aliance se Secondiglianem nebo bratry Capacciovými se ale rozhodnout zachovat neutralitu a stát stranou. Gennaro je tak nucen hledat pomoc u dávno ztracených příbuzných a přivést ke stolu další rodinu. (Česká televize)

mira007

První díl čtvrté série začíná okamžikem , kde skončil poslední díl. Začátek jsem přijal rozpačitě, trochu nepřehledné a už se to opakuje, nic překvapivého a bez Číra. Naštěstí pak ta mladá maminka zaparkovala to auto u těch Albánců a od té chvíle mne to zase pohltilo jako za starých časů. ()

Faustka

Čtvrtá série začala pracovně, úklidem. Vzpurného politika není třeba zasypávat argumenty, stačí tunou zeminy. Gennaro pláče za Cira a slibuje: „Spustím z nebe krev!“ Na scénu vstupuje jeho strýc, hlava klanu Levante, nová postava v seriálu, s kontakty na sicilskou Cosa Nostru. Gennaro mu veze dárek, který poctivě zaplatil, protože „Kristovy slzy nemůžeš ukrást.“ Vzácný druh stehlíka, přenášející barvy na mláďata. Žádná krev z nebe ale nepršela, jen jednou zahřmělo… pár kilo semtexu v kufru auta. Bratři Capacciovi i Enzo „Modrá krev“ se podřídili, Secondiglianu teď vládne Gennaro, zastupovaný donou Patrizií. To se nám holka vyšvihla. ()

Necrotongue

Úvodní epizoda čtvrté sezóny pro mě byla až nečekaně výbušnou, přece jen jsem čekal po vzoru třetí řady o něco pomalejší rozjezd. Tvůrci se ale evidentně rozhodli, že do toho půjdou hned z kraje pěkně naplno, takže nešetřili na atmosféře, napětí, akci a nechyběly ani nějaké ty mocenské změny. ()

Arkanoid

Ešte nie klasická Gomorra z predošlých epizód, slabší rozjazd, trochu jednoduché riešenie problémov, ale všetko dáva zmysel a stratégia z dlhodobého hľadiska aj krvavé riešenie problémov je to, na čo sa tu dá tešiť, podporené skvelou vizuálnou formou. ()