Akame ga kill!

• Japonsko アカメが斬る! (viac)
Animovaný / Dobrodružný / Dráma / Fantasy / Horor / Psychologický
Japonsko, 2014, 9 h 12 min (Minutáž: 23 min)

Predloha:

Tecuja Taširo (komiks), Takahiro (komiks)

Hudba:

Taku Iwasaki

Sóma Saitó, Sora Amamija, Jú Asakawa, Mamiko Noto, Jošicugu Macuoka, Hitomi Nabatame, Kana Hanazawa, Hozumi Góda, Eidži Takemoto, Masami Iwasaki, Satoši Hino (viac)

Mladý bojovník Tacumi se vydává spolu s dvěma přáteli do hlavního města císařství, aby získali peníze pro svou chudou vesnici. Cestou však Tacumi narazí na členy nechvalně proslulé odbojové skupiny zabijáků s názvem Night Raid, kteří jej přesvědčí o prohnilosti hlavního města a aristokracie. Tacumi se tak rozhodne přehodnotit své původní záměry… (Hromino)

Sakikura odpad!

Po téhle dlouho očekávané novince si říkám, že to s anime asi vzdám. Kde jsou ty časy, kde dobré anime neznamenal spasitelský, neuvěřitelně debilní hlavní hrdina se svým kompletním harémem sestaveným ze spoře oblečených, nadměrně vyvinutých adolescentek, lolitek, mladších sester a kamarádek z dětství? Dříve se o anime říkalo, že jsou to pohádky pro děti. Dneska už nemůžeme říct, že je pro děti. Není to ale proto, že to nejsou pohádky, ale protože je to tam samý zadek, prsa, kalhotky a bůh ví jaký fetiš. Mužské charaktery tady žalostně chybí a když už tam nějaké jsou, mají málo prostoru nebo jsou zkrátka nudné a nepoužitelné. Akční fantasy s partou polonahých slečinek se super schopnostmi .Bravo! Na tohle jsem čekala! ()

PunyHumanNo2

Kladné postavy se se svým utajením sžily tak dokonale, že si jich v jejich nevýraznosti ani nepovšimnete (Chelsea je výjimka potvrzující pravidlo), a celkově by bylo mnohem zajímavější, kdyby se tvůrci více zaměřili na sadistickou záporačku a její speciální jednotku. Animátoři se vyřádili více než na Majikoi, a ani přímý dohled autora nepomohl. Na rychlo ushité zakončení též na dojmu nepřidá. Esdeath ga Kill 4*... Akame kdo? ()

Katakimiku

Tahle velká klasika mezi anime se konečně dostala i ke mně...a bylo to fajn. Nejlepší mi přišla první epizoda, zvlášť s ohledem na současnou fantasy isekai invazi, přičemž Akame se ze začátku tváří úplně stejně tuctově, ale během úvodního dílu zároveň dostaneme velmi solidní plot twist, který naláká na zbytek děje. Docela se mi i líbilo, jak se tady nikdo s nikým nepáře, s oblíbenou postavou se můžeme v nečekaný okamžik ihned rozloučit, ale ani komedie nebylo málo - utváří se tu celkově velmi příjemné prostředí s velmi příjemnými charaktery, vše doplněno o velmi příjemnou audiovizuální stránku. Co bylo zase pro změnu slabší, byl konec, který se kromě několika dost předvídatelných smrtí postav pokusil zaměřit i na romantiku, kdy jste najednou z dílu na díl měli 4 ženské hrdinky, co se daly shipovat k Tatsumimu, ale osobně mi to seriál nijak výrazně nepokazilo. 7/10 ()

Harroc

Po posledním díle musím říct, že jsem s nadšením začínal a se zklamáním končil. Ze začátku si seriál držel dobré tempo, ale zhruba v polovině se tempo začalo zychlovat až kdy mě začalo znechucovat množství "zvratů". Postavy začali padat jak mouchy, což je pro mě poněkud iritující. A občas mi připadalo, že postavy umírali jen tak ze srandy. Animace jsou skvělé i postavy, jenom mě vážně mrzí životnost těch postav. A co jsem viděl poslední 2 díly, tak jsem ztratil naději. Začínal jsem na 5* pak jsem klesl na 4 a skončil jsem na 3. Potenciál to mělo, ale bez myšlenkovitě zabíjet postavy se mi nelíbí. ()

La_Valette

Akame ga Kill! mne nadchlo hned od první epizody. Zaujalo mne prostředí, grafická stránka a oba openingy byly naprosto perfektní. Líbily se mne jednotlivé postavy, ať se jednalo o Night Raid, jejich důvody proč se staly členy a jejich Imperial Arms, nebo Jaegers, kteří měli akce Night Raid potírat a divák najednou nevěděl na čí stranu se postavit. Od druhé poloviny nabral děj na obrátkách, nebyl zbytečně natahován, takže každý díl měl co nabídnout a bylo se na co těšit. Souboje byly senzační, o posledních dvou epizodách nemluvě (musel jsem si je pustit dvakrát, abych všechno stihl vstřebat). S jakou krutostí byly jednotlivé postavy odstraňovány byl perfektní, na rozdíl od George Martina jim na to stačila jedna řada. Velké plus dávám za to, že konec byl dobře udělán a uzavřen, což obecně tvůrci anime moc neumí. ()

Preslav

Tak sľubne to začalo a tak to do.rali... "Rejžo, koho necháme skapať v nasledujúcom dieli?" "Hmm, čo tak napríklad toho, toho a toho?" "Výborne. A ja by som pridal ešte aj tamtoho." Asi takto si predstavujem, že sa tvorcovia seriálu rozhodovali o deji nasledujúcich dielov. Priamo a celkom zaujímavo naznačený dej v prvých epizódach postupne akoby išiel úplne do úzadia a miesto toho som sa dočkal masového vyvražďovania, ktoré miestami už vážne strácalo zmysel a bolo skôr na smiech. Niektoré úmrtia mi prišli totálne zbytočné a samoúčelné. SPOILER SPOILER SPOILER (Ako predstaviť 4 nové postavy a hneď v nasledujúcom dieli ich nechať všetky skapať? Seriously?? A toto sa zopakovalo minimálne trikrát). Hneď ma pri tom napadá Basilisk, kde ústredné postavy boli predstavené už na začiatku a umierali (relatívne) v únosnej miere, okrem toho to malo aj všetko svoju opodstatnenú logiku. Pri AgK si človek ani nestihne spraviť k nejakej postave citový vzťah, už ju zabijú. Navyše som nepochopil, prečo prežili také postavy, ktoré sa objavili až po polovici seriálu (a ani som nevedel poriadne ako sa volajú), a iné dôležitejšie skapali. Toto vážne nie! KONIEC SPOILERU. Tak isto mi nejako nešli dokopy niektoré časti veselého vtipkovania a fanservisu, ktoré boli vzápätí vystriedané vyplakávaním nad smrťou niektorej postavy a hrdinskými rečami o spravodlivosti a bla bla bla... A kto bol teda hlavná postava? Ak Akame (ak uvážime že sa tak volal seriál a aj podľa záveru), tak dostala ozaj veľmi málo priestoru. Pritom tvorcovia dej servírovali celý čas tak, že som za hlavnú postavu považoval Tatsumiho. Napriek tomu istú citovú odozvu vo mne tento počin vyvolal, plus súboje boli ozaj dobre spravené. Jedine si tak prečítať mangu, a dúfať, že tam to tak nezmrvili. ()

RoyBatty444

Drsné spracovaním, ale odľahčené správaním postáv. Hlavné témy vraždenie za dobrú vec a jeho následky, zneužívanie moci a psychózy zavinené výchovou a zvráteným pohľadom na svet. Hlavné postavy sú pubertálne s vývojom. Občas streštené. Napriek názvu sa dej točí okolo Tatsumiho ako nováčka v skupine. Popisovanie všetkých postáv je občas fádne pre podobný osud. Motivácie všetkých postáv nie sú úplne jasné napriek tomu, že sa im venuje veľa času. Koniec nezanecháva taký dojem ako iné anime pre dospelého diváka. Postavy sú sympatické aj viaceré na zlej strane a pozerá sa na to dobre. Otravné bolo: stále spomínanie "moja zbraň je o to silnejšia, čím som v bezvýchodiskovejšej situácii", prechody z vážnej situácie k odľahčeniu moc rýchle a stále spomínanie ako cisár nechal vyrobiť cisárske zbrane. ()

Andy.222

Až jsem byl sám překvapený, jak moc tu fungovaly emoce. Měl bych varovat, že seriál je GoT style tj. s umíráním postav se tu opravdu nemazlí. Je to umocněno tím, že k postavám si opravdu máte možnost vybudovat nějaký vztah. Dokonce i krutá sadistka Esdeath má určité vlastnosti, kvůli kterým s ní do jisté míry sympatizujete. Některé boje vypadaly lépe než jiné, ale seriál stojí více na příběhu a postavách, takže to nijak zvlášť nevadilo. Mohu jen doporučit, 9/10 ()

Chiaky

Z prvu se mi styl kresby zdál spíše na nějaké roztomilé anime, ale pravda je jiná, teda realita je jiná, to anime ti ukáže lidskou krutost v akci...začátek...zprvu jsem byla zaujatá, a pak to finále, otevřelo opravdovou stránku celého anime... Krvavá a pěkně drsná realita. Zatím jsem spokojená, teda v dalších dílech nebude spoilerovat, ale dost jsem naštvaná ze smrti, mých oblíbených postav...samozřejmně to budu sledovat dále.. ()

Dzoko

Luxusné anime, škoda, že robené štýlom Game of Thrones. Každú časť niekto zomrie, takže najlepšie si je postavy nie veľmi zobľúbňovať :) Inak po Narutovi, Shamanovi, One Piece ďalšie skvelé anime do zbierky. Ešte som zabudol, škoda tých málo častí. A pokračovanie? Kiežby bolo, autor sa na prostredí a postavách celkovo dobre vyhral.. 85% ()

PseudonymNR

I když jsem ješte pořád nevidel poslední díly už ted můžu říct že od udelení plných 5 tomuto kousku mě nic neodradí. Takhle má vypadat slušný anime. Kto tvrdí opak ať se na tenhle žárn nedívá. Jediné čo můžu vytknout je pořád to samý čo ďelají japonci ted hodně, a to že hl. hrdiny byl opět měkota, jo sice v průbehu deje se zocelil SPOILER! (a to doslovne-incrusio) ale i tak to pokládam za mínus. Líbilo se mi ale že scenáristé hodně riskovali třeba killením hl. postáv čož jim nemám za zlé SPOILER!!! (krom Chelsea kterou jsem si oblíbil díky jejímu charakteru, krom jiného :D a Seryu o které sem doufal, ze se prida k night raid) ale méně je někdy více. Vyzvedávat něco nemá zmysl, pač vše ostatní bylo jako ze šablony pořádného anime. Akorat ješte pochválím Akamine očká ;) AKCE : 5/5, PŘÍBĚH 5/5, HUMOR 2/5, NAPĚTÍ- NE, za mne témeř 90% a titul zatím nej anime které sem letos viděl. ()

Bassko

Možný spojler v tomto krátkom vyjadrení. Anime zaujímavé jediné tým, že sa nebojí nechávať zomierať hlavné postavy a prijateľne to ukončili (nie je nutné pokračovanie), inak nemá veľmi čo ponúknuť. ()

LightBlue

Moje první Anime viděné od začátku do konce. Příběh po milém uvedení do děje překvapí brutalitou a smrtí spousty charakterů. Líbí se mi morální stránka postav, mají prosté a uvěřitelné motivy. Příběh by mohl být o něco komplexnější, ale nemám k němu extrémně velké výhrady. ()

9FilMMan9

Ja osobne sa ani s jediným s týchto komentárov a názorov pod týmto mojim úplne nestotožňujem. Od prvého dielu som si to išiel bez spánku až kým mi nebliklo v zozname epizód čísielko 24. Nejaké to anime som už videl (málo ich nebolo), a môžem s kľudom na srdci povedať že Akame ga kill! bolo jedno z najlepších. Páčilo sa mi takmer všetko - bojové sekvencie, dialógy, vnútorné monológy, každá postava mala svoj charakter, ktorí jej pasoval a aj ten gag humor bol dobrý. Dej ako taký bol troška suchší ale to mi nevadilo. Postupné umieranie hlavných postáv, ak ich tak môžem nazvať, mi začalo s každou ďalšou pripomínať že sa mi stále vedia potiť oči. V posledných epizódach už to umieranie, aj ešte živé hlavné postavy, berú na príliš ľahkú váhu, čo mi neskutočne prekážalo a počet tých úmrtí je tak silno postrehnuteľný, že pozeranie cez rozmazané vlhké okná do duše bola realita. A preto jediná a podstatná vec , čo MUSÍM vytknúť, je finále. Začať so skupinkou príjemných vrahov kde ich je skoro do tuctu a na konci skončiť v páre, mi pripadá ako citové týranie každého diváka čo má rád happy ends (ako napríklad ja). Každopádne, toto anime určite stojí za pozretie. 85% ()

Raichu.Cz

Whoa whoa whoa začátky začínají tak klidným způsobem ale potom konec 1 epizody který opravdu vyšokoval diváka?!! Musím říct že takhle dlouho jsem se u sledování Anime necítil... Příběh je plně napínavý a atmosférický ale některý scény byly fakt děsivý až mi z toho běžel mráz po zádech. Grafika je naprosto jiný level.. jo dobře možná to pro nikoho není tak vysoký level grafiky... ale bože!!! Podívejte se na to! Ta krev?! Ty efekty!!! Tohle je prostě dokonalý! Postavy které mají skvělou minulost a samotný chování je prostě pecka rychle se na ně dá zvyknout! Hudba která pasuje nato též... Za mě 100% ()

ovce13

emoce jsou jedním z hlavních taháků tohoto anime. Každá postava, každá událost přináší něco, co diváka emotivně zasáhne. Je fascinující sledovat, jak se hrdinové vyrovnávají se svými vlastními vnitřními konflikty a jak se mění v průběhu děje. Emoce jsou silné i ve chvílích, které nejsou spojeny s boji. Dynamika mezi postavami vytváří vzrušující a také dojemné momenty, které přidávají na hloubce celého příběhu. A pak jsou tu ztráty postav, které vás opravdu rozruší a nechají vás s pocitem prázdnoty. Vizuální stránka  je dalším lákadlem, které dodává celému příběhu další rozměr. Animace v tomto anime je působivá a detailní, což je zvláště patrné ve scénách bojů. Dynamika a plynulost animace během soubojů přidává do každého momentu napětí a sílu, což vytváří úchvatné a vizuálně oslnivé scény. Souboje jsou samozřejmě dalším prvkem, který nese na vlně emocí. Bojové scény jsou nejen vizuálně působivé, ale i emocionálně nabitější, zejména když jsou spojeny se ztrátami a dramatickými okamžiky. Celé tohle balení emocí, intenzivních soubojů a hlubokých postav je skvělí zážitek, který vás pohltí a nechá vás prožívat různorodé emoce od vzrušení až po smutek. Pokud toužíte po sérii, která vás emotivně vtáhne do svého světa, tady je ta správná volba." ()