Tajemství smrti slečny Neznámé

• Veľká Británia The Autopsy of Jane Doe (viac)

Otec a syn, oba koroneři, jsou vtaženi do komplexní záhady, v níž mají za úkol identifikovat mrtvolu mladé ženy, která měla očividně hodně temné tajemství. (Filmbox)

XXXXXXXX

Zaklínadel zná každý správný opilec hromadu. To se nejprve důkladně polijete pivem ze všech stran, odplivnete si chrchel přes rameno a když budete mít opravdové štěstí, nebude už doma čekat stíhačka s válečkem. I tak Vás ale ona druhá polovička může k rektu vylekat. Stačí aby si třeba dřepla do boxu jako jistý jezdec formule f1 a čekala. Vaz potom takovému ožungrovi, může zlomit i docela obyčejné leknutí a z tuctového válečku, se klidně může stát i smrtící zbraň. Pokud ale doma nemáte mrazící box na mrtvoly, nezoufejte, nic není ztraceno. Peklo zažijete tak jako tak. Pravděpodobně při tom budete horko těžko vysvětlovat, že ona vychlazená dvanáctka na tom stole už ležela a že jste v tom vlastně docela nevinně. I když (nejen) alkohol v krvi, prý někdy dokáže dělat psí kusy. ()

regentor

Pitva aneb jak vypreparovat diváka.Slibných 5 minut a potom hororová hrůza pro dva herce a jednu voskovou figurínu .Duo patalogů, otec se synem se chvíli zabývají vlastními rodinnými vztahy, poté chvíli řežou do nebožtíků a když zjistí, že ten jeden není asi tak zcela mrtvý jak se zdá, začíná peklo na 20 metrech čtverečních.Pobíhání z pitevny do kanceláře potom k výtahu a zpět .Atmosféru ve sklepě má umocnit tradiční klišé , nefunkční telefony, blikající osvětlení , spadlý strom na dvířka od výtahu a mlžně zhmotnělý přízrak nevinné oběti čarodějek ze Salemu který hledá pomstu,jak objevné.Silně podrůměrná duchařina s odfláknutým scénářem s řadou nelogičností. Jako příklad zmíním fakt, že naší patologové nemohou uniknout z budovy ale snoubenka mladého se tam zjeví v plné kráse naprosto bez problémů...Uffff.Až je v márnici vyřízeno na scéně se opět zjeví šerif jenž je bud naprosto jednoduchý nebo pozřel čehosi z pitevny v lihu, který svou přítomností snímek uvozuje ve smyslu naprosté neschopnosti.Podle hodnocení nejen zde se však jednoznačně zdá, že ať kdokoliv natočí sebevětší hovadinu své vděčné publikum si najde. Prý horor roku.Laciné i jako divadelní představení pro tři herce a jednoho zlého ducha jenž dřímá nejen ve střevech a dá se odehrát i v paneláku kde rovněž občas nejde proud a nejezdí výtah.Zápletka je odhalena po několika málo minutách a dějové zvraty jsou tady patrně utopie o které tvůrci ani neslyšeli. Celé to působí jako parodie na horor než jako skutečný produkt kdy má běhat mráz po zádech.Na závěr si samozřejmě nechali filmaři otevřená vrátka a tak když uvidíte sanitku s voskovou figurínou tak rychle prchejte,jako rovněž od tohoto snímku. ()

CRYPT

No po dlouhe dobe skutecne kvalitni HORROR snimek, vicemenne se klepu jeste ted. Hlavne ten prvopocatek snimku, kdy probihala samotna autopsy, ten skutecne mrazil. Je skoda, ze tomu nebylo dano vice, preci jen ta zvlastni nalezy apod, mohlo se to probrat trochu vice. Jinak druha polovina, byla jiz takova vylozene typicka pro horrorove snimky, takze mne to ani moc nenadchlo. Kazdopadne, ale jinak super ()

ozzy13

Pro mě nejlepší horror roku 2016. Teprve druhý celovečerní film režiséra, který předtím natočil výborného Lovce trolů. Trochu předvídatelný závěr, ale to je celkové "prokletí" většiny horrorů, holt každý film nemá tak nářezový závěr jako třeba Chata v horách :) Výborný film a uvidíme s čím přijde André Øvredal dál. Moc mu fandím. ()

mark9th

Vcelku originálne a nápadité. Film sám o sebe nemá nejaké veľké chyby a dobre sa na to pozerá, čo ma však trocha sklamalo bol podľa mňa trochu urýchlený a málo vygradovaný koniec, ktorý budil dojem akoby režisér nechcel šľapnúť vedľa a dopustiť sa zbytočných klišé momentov, tak to radšej pekne zabalil a ukončil. Ľahký nadpriemer hodný pokračovania. ()

dzberry

Zasadit děj hororu do soukromé rodinné márnice s pitevnou, která je navrch umístěna ve sklepě, je prachsprostá filmařská lenivost! Pche! V márnici můžete natočit cokoliv, třeba Zemana nad šachovou partií, a bude to ještě strašidelnější! Pche! Zápletka a děj samotné místy méně chutné, jindy vtipné, někdy trošililinku lekavé. Tak jako u mnoha jiných hororů vadily nelogické reakce a postupy hlavních hrdinů, logické dějové díry apod., ale to už k tomuhle žánru tak nějak patří... Celkově lehký podprůměr. ()

ratpile

Neotrele prostredi marnice sponujici atmosferu od prvni minuty, vizualni ztvarneni a kamera na urovni, vytecni a znami herci, trocha duchariny a cerne magie - luxusni komponenty pro podobnou podivanou. Takhle ma vypadat hororova zanrovka. Super. ()

ervina

Nebyl dobrý nápad si tohle pustit večer a pak jít za tmy se psem. Myslela jsem, že v hororech už jsou všechny nápady vybraný. Nejsou. ()

stone

Celkem povrchní horor, pro zpestření s trochou mystiky. Pointa velké klišé. Takový normální studentský film, možná do letního kina. Dvakrát ani náhodou. ()

AlexUnited

Možno som až príliš štedrý čo sa týka hodnotenia, ale konečne som po dlhšej dobe videl horor, ktorému nemám prakticky čo vytknúť, žiadne negatíva ktoré by ma nejak vyrušovali alebo kazili dojem. Naopak ponúka mnoho aspektov, ktoré si na hororoch vysoko cením - v tomto prípade desivé prostredie, plynulý dej, minimalistické prevedenie, zaujímavú zápletku, rozumnú stopáž, zopár vhodne a decentne zvolených lakačiek a taktiež aj podľa mňa vydarený záver. ()

ac1976

Zaujímavý námet a také minimalistické prevedenie, správne strašidelné, ale celkovo mi to príde také narýchlo zlepené dokopy. Snáď sa z toho dalo vytrieskať viac. No každopádne za pozretie to stojí. Po ďalšom (asi piatom) zhliadnutí zvyšujem na 4*, ale stále tvrdím, že taký zaujímavý nápad mohol dostať aj 5*. Len to trebalo ešte trochu rozvinúť. Pre fanúšikov hororu bez motorovej píly a vidlákov v montérkach povinnosť. P.S.: Brian Cox je super. ()

Mr.Ward

Ze začátku fajn napínavé a tajemné, po scéně s ventilací to ovšem spadlo do kaluže trapnosti a celý film tak byl spíš k smíchu... ()

ostravak30

Upřímně se spíše divím, že tenhle horor má tak vysoké ohodnocení. Jistě, najdeme zde celou řadu lekaček a taky je napínavý do poslední minuty, přičíst k dobru lze i krásnou Olwen C. K., nicméně jsou zde přehrávané již mnohokrát použité klasické hororové motivy. A výjimkou není ani tradiční nekonečný konec. Na podívání pěkné, zvláště pro ty, co se lekají rádi a rádi koukají na pitvu člověka. Doporučil bych při tomto filmu ani neobědvat ani nevečeřet a nejlépe vůbec nejíst. Jinak se mi ale zdá, že co se týče i scénáře i hereckých výkonů, jde spíš o průměr. Ve snímku lze navíc občas pozorovat i poměrně nelogické věci, především, co se chování postav týče. ()

adamix

Vynikajúca atmosferická hororovka s inteligentnými postavami a ich nešťastnou zásielkou. Škodou je krátka minutáž, stihne však ponúknuť poriadnu porciu strachu a napätia. Ťažko sa mi bude zabúdať na mŕtvu tvár slečny Neznámej. Dlho vo mne žiadny horor nevyvolal pocit spokojnosti ako práve tento. Za mňa 95%. ()

Pitryx

Čekal jsem nudnou detektivku a dočkal se velmi dobrého hororu. Je vidět, že to jde i bez efektů. Ten konec mohl být trochu propracovanější a před ním to občas stagnovalo. Ale přesto mohu doporučit. Všechny vyhoďte ven, zhasněte světlo, kvalitní sluchátka či domácí kino a bojte se. ()

Netflix chystá další interaktivní seriál

Netflix chystá další interaktivní seriál

17.09.2021

Streamovací služba Netflix v roce 2018 nabídla divákům svůj první interaktivní zážitek pomocí epizody Black Mirror s názvem Bandersnatch. V té si lidé mohli na obrazovce sami vybírat, jak má hlavní… (viac)

Režisér Lovce trolů se vrací

Režisér Lovce trolů se vrací

29.03.2015

Norský filmař André Øvredal před pěti lety sklidil velký úspěch svým debutem – populární formou found footage natočeným Lovcem trolů. Již více než rok se pokouší rozjet svůj další projekt, tentokrát… (viac)