Tridsiatnik Till Reiners (Axel Stein) vedie pokojný, nekomplikovaný a priemerný život. Pracuje ako pokladník v banke a jeho manželstvo s Miriam (Anna Maria Müheová) je šťastné, aj keď po všetkých tých rokoch spoločnej harmónie sa postupne dostavuje stereotyp. Bod zlomu však nedá na seba dlho čakať. Vybočenie zo životnej rutiny prichádza v podobe  maskovaného bankového lupiča. Ten si na útek vyberie Tillovo auto a navyše jeho majiteľa si pribalí do kufra ako rukojemníka. A keď si bandita zloží masku, Till zistí, že je to Nappo Navroki (Moritz Bleibtreu), klient,  ktorý nedávno márne žiadal o pôžičku v ich banke. Keď z Tilla opadne prvotný šok, uvedomí si, že taká dávka dobrodružstva mu vôbec nie je proti srsti, ba dokonca ho jej predstava celkom láka a vzrušuje. A tak sa takmer dobrovoľne vydáva so svojím únoscom na ďalšiu šialenú akciu, ktorú spájajú pojmy ako Amsterdam, dlhopisy, mafiáni z východu a Kajmanské ostrovy. Tillove finančné vedomosti sa únoscovi hodia do plánu a z doterajšieho rukojemníka sa stáva komplic. Nastal čas, aby Till zahodil predsudky, slušnú výchovu aj opatrnosť, a spolu so svojím únoscom Nappom sa po hlave vrhol do skutočného sveta zločinu a zločincov. (TV JOJ)

ivishka

Podívej se na ten film - říkali v traileru - bude to sranda říkali...pobavíš se jako nikdy v životě - slibovali...A ono ani ne. Moc jsem se nebavila. Vzorec jako u všech těchto filmů. Slušňák, který by ani mouše neublížil a vlásek by nezkřivil se najednou utrhne ze řetězu, a protože je to tak trochu akční komedie nemůže nic dopadnout špatně a slušňákovi jako vždy vše projde. Kde berete ty nápady na to, že kriminálníci mají v sobě dobrácké srdce a že oni vlastně ani tak krást nechtějí...Inu každý svého štěstí strůjcem a tento film byl šlápnutí vedle. Jsem jen ráda, že jsem za něj neutratila peníze a nešla na něj do kina.//Poznámka pod čarou - nehodily se mi tam ani trochu záběry first person a špatně se mi na to kouká.. ()

kaylin

Začal jsem film sledovat v jednom žlutém autobuse, ale udělalo se mi šoufl, tak jsem si řekl, že ho raději dokoukám doma, pokud vůbec. Nakonec ano a musím říct, že tohle rozhodně není jedna z lepších komedií německé provenience poslední doby. Je zde až moc nudných momentů a to finále je takové dost nablblé. ()

TheDon

Nicht mein Tag? Nicht mein Film. Zrzavej přizdisráč Till Bouček trpí Stockholmským syndromem. V tomto případě spíš Amsterodamským, když ho unese opičí tlama Moritz Blajfraj. Nechci ani přemýšlet kolik filmů tenhle německej spektákl vykrádá a nechci ani přemýšlet, proč je Ochcávka auto pro šlapky. Díry ve scénáři tu zely jako sýry v díru a celý to bylo nesmyslně natahovaný a rádoby strašně cool. POV Tranispotting Amsterdam, byl jen další trapnej režižérův pokus o ozvláštnění celýho můví. Nicht fur mich. 30% P.s.:okrást Albánce, pak jim vrátit prachy a všechno cajk? ale kdeže...díra v hlavě minimálně ()

Šimpy

Slušně se to rozjede, ale když je hlavní hrdina opilý a vyvádí, tak to trochu ztrácí grády...ale je fakt, že když člověk nepije a pak se utrhne ze řetězu, že to leckdy dopadá mnohem hůř (vím z vlastní zkušenosti). I tak jsem se slušně bavil a konečně už vím, jak se zbavit pronásledujícího policejního auta. A velmi slušná bromance. ()

HorrFi

Na Němce slušný, ale tady mi to míchání žánrů moc nesedlo.. začátek byl super, ale v Amsterdamu už to trošku ztratilo svý kouzlo, protože z totálního slušnáka Tilla se najednou stal úplně jinej člověk.. ()

Johnny.ARN

V celku funkčný film, ktorý bavil v tých správnych momentoch. Správne uletená road move, s viac vtipnými momentami načasovanými veľmi trefne, čo je európskemu divákovi bližšie ako tie americké. V Amsterdame pri alkoholovom pohľade, ako keby som seba videl. Mne tam možno chýbalo viac hlášok. Na druhej strane skvelá scéna príchodu domov, krásne auto, vtipné momenty a nabudená hudba z toho robia príjemnú žánrovku na európsky spôsob. 3 z 5 ( Kino Dukla Svidník ) ()

rockwoman

Kdyby Till nepotkal Nappa, neochutnal by albánskou medicínu, neprobudil by v sobě bojovnýho ducha a dál by se nudil v bance. :) Pohodová záležitost a stojí za to nechat ty dva cvoky dojet až do závěrečných titulků. Moritzův úsměv je jako vždy nepřehlédnutelně nepřeslechnutelný. :) ()

klukluka

Měl jsem spolužáka, se kterým mohla být prdel jedině za předpokladu, že se zrušil. Za střízliva to byl nudnej suchoprd, ze kterýho abys páčil jedno slovo heverem. Neimponovalo mi to tehdy a neimponovalo mi to ani dnes. Je to slabost. Můžete se mi ji snažit prodat jako něco úžasně vtipnýho, ale na mě to nefunguje. Vidím jen ožralce, kterej nad sebou ztratil kontrolu a dělá kraviny. A je mi jedno, jak to s ním dopadne. Ten film mi byl jedno. Nebylo to dobrý. Pro mě ne. ()

Harapes

Film o bankovním poradci, kterému změní život naruby bankovní lupič. Parádní road movie u které jsem se ze srdce zasmál. Tu hlášku o škodovkach si budu dlouho pamatovat :). ()

ac3r

"Blbou škodovku? To nemáš ani špetku hrdosti?!" :DD Tesat do kamene, ač je to děsná nuda, za tuhle hlášku hvězdu. ()

Hepy13

Bankovní lupič na útěku si pořídí opravdu nenápadnou káru.... není nad logiku ve filmu :-) Kdyby si raději vzal tu blbou Škodovku. Povedené tak na půl, hlavně díky stylu humoru který sedne tak 50/50. Ale jo, road komedie... navíc německá, má momentálně větší šanci na úspěch, a zaujetí diváků, než kdykoliv předtím. Zásluhu na tom má úspěšná komedie Fakjů pane učiteli. Tak uvidíme co budou Geršáci zkoušet točit dál... ()