Milenec z vesmíru

• Južná Kórea Byeoleseo on geudae (viac)

Mimozemšťan, který přišel na zemi před 400 lety, má možnost vrátit se na rodnou planetu, ale když se seznámí se slavnou herečkou, domů se mu nechce. (Netflix)

Kimm2

Komukoli, kdo se rozhoduje zda seriál zkusit, by mělo stačit, že hlavní roli hraje Jun Jihyun. Alespoň pro mě byla velkým lákadlem i přesto, že poslední dorama jsem viděla před lety. A nezklamala. Je hlavním tahounem celého seriálu a troufám si říci, že bez ní by byl o třídu horší. Kim Soohyun je trošku bez emocí, ale předpokládám, že je to součástí role. Celkově děj rychle ubíhá a episody jsou svěží. ()

Georgiana

Tohle dorama mi přišlo opravdu jak z jiné planety. Nějak jsem nevěděla, jak to vstřebávat a co si o tom myslet. Přišlo mi, že tomu něco chybí a pořád to tam není.. Pak jsem nějakou záhadou samu sebe přistihla s pocitem, že se mi to vlastně strašně líbí. To, co jsem na začátku nějak nemohla uchopit, jsem pak brala jako samozřejmost. Korejci mě mile překvapují, že tam konečně necpou vše, a asi proto je to takový nezvyk. Kim Soo-Hyun byl dokonalej mimozemskej tvor. Na Jeon Ji-Hyeon jsem se zas strašně těšila, na jejích filmech jsem začínala. Tady předvedla nejednu uhozenou scénku, a tím je přidala do mých best of. A ostatní? Záporák byl prostě stvořený pro záporáky :D. Zástupce a policajt měli rovněž skvělé charisma. Odvařená jsem byla hodně z Park Hae-Jina. A závěrem... Některé věci by se daly ještě doladit. Rovněž jsem čekala, že se v rámci retrospektiv něco poodkrývá, ale bylo to spíše opravdu doplňování již známého. Možná, že zde jsou pravě nějaké rezervy, ale seriál si pozornost rozhodně zaslouží. ()

kubka4

Tak tohle jsem si opravdu užil. Zajímavý a ne úplně obvyklý námět, který mě ihned zaujal. Ji-hyun Jeon je prostě jako dělaná na tenhle typ charakteru, trochu praštěný, ale rozhodně ne hloupý. Spolu s Soo-hyun Kimem tvořili vynikající dvojici, na kterou bylo radost pohledět. Ještě jsem asi nevyděl více tvrdohlavého člověka než Lee Hwi-Kyung, lepil se na ni jako žvýkačka :D Ostatní postavy byly také dobře zahrané a soundtrack byl kvalitní. Obával jsem se konce, ale naštěstí zbytečně. Naopak jsem byl velice překvapen, jak originálně a nečekaně ho scénáristé vymysleli. Abych to shrnul: "Sassy girl" mě hned svým prvním seriálem, který jsem měl možnost s ní vidět, dostala a doufám, že se dočkám další podobné podívané. 95% ()

mrtvej pes

Na můj vkus je do příběhu "nenápadně" vpleteno až trochu moc sexismu, a to vždy jakoby roztomile, jako kdyby to bylo normální, aby se ukázalo například žárlení hrdiny (on žárlí! to je kawaii!), nebo aby se shakespearovsky ztrestala příliš sebevědomá a stereotypně marnivá žena (to nejde! to žena být nesmí! musí být pokorná a nenosit krátké sukně!). Ani ten konec mě nenadchnul, jak asi měl. No. Už abychom se od tohohle archetypu chladně-mužného (ale překrásného! uwu!) chlapa, kterému se musí žena z lásky a ráda přizpůsobit a navěky na něj čekat, zbavili... ()

Sykon

Na korejských romantických komediích si (možná na rozdíl od většiny lidí kteří je sledují) cením zejména té komediální části, nikoliv té romantické. Proto většinou ze seriálů bývám nadšený tak do poloviny, kde se komedie přepne na romantiku / melodrama, s čímž pro mě tím pádem veškerá očekávání končí a začíná jen útrpné čekání na konec. Ale někdo musel moje nářky vyslyšet a v You who came from stars jsem se konečně dočkal seriálu, který násilně nepřepíná žánrové polohy, ale naopak je nechá mezi sebou prostupovat. Málokdy se mi stalo, že bych tři díly před koncem zažil výbuch smíchu, který by nebyl sarkasticky zaměřený na "drama" na obrazovce, ale vyvolaný opravdu povedeným vtípkem. Stejně tak zřídkavé je i to, že postavy jsou napsány uvěřitelně, ne pouze černobíle načrtnuté charaktery. V kombinaci se zajímavě navrženou zápletkou (v tomto případě ovšem podle mého názoru jen málo využitou, přestože pohledy do minulosti, ačkoliv zábavné, nehrály až takovou roli, jakou jsem zpočátku očekával) tu mám seriál, který možná není převratný, ale je natolik dobře udělaný, že v rámci žánru si s přivřenýma očima plné hodnocení zaslouží. ()

CaladanChmur

Dvě hlavní mužské postavy byly super, ale ty dvě hlavní ženské?? Doslova to podělávaly svým " herectvím"...Děj klasicky slabý, ale nikterak nevhodný....jenže zejména v poslední třetině to bylo tak neskutečně slabé a průstřelné, že mi to už začalo vadit. Klišé nad klišé a tak i když mi ten seriál byl vcelku sympatický.. myslím si, že ten kdo tomu dal 5  hvězd asi nevidel nikdy nic jiného z Korejské produkce...45%-55% ()

pekas

Tak je to pravda. Antikoncepce ničí celé lidstvo. Z chlapů se postupně stávají ženské a já si to na sobě ověřil právě tímto seriálem. Chvílema špičková podívaná, ale většinou strašná limonáda. A teď ta pointa: Mně se to ohromně líbilo ! Nebylo vyjímkou, že "pustím ještě jeden díl" a najednou byla jedna v noci : ). Geniální byly proslovy k žákům o různých tématech lidského chování a v zápětí jejich praktická stránka v ději. Chlapi, asi nastala doba, kdy vyměknem a ne že ne. Já u tohohle seriálu teda rozhodně ano. 98% ()

Pavoll

Musím tomuto serialu vytknúť tri veci: Neznášam flashbacky, či už v serialoch alebo filmoch, som na ne proste alergický. V tomto serialy ich bolo požehnane, ak sa dobre pamätám tak na začiatku každej epizody bol 5min a možno aj dlhší flashback čo ma hrozne vytáčalo. Postupne som si asi na to zvykol, možno preto že vo väčšine serialov sa flashbacky objavia hocikedy, zatiaľčo tu som presne vedel kedy ich mam čakať a asi som sa s tým zmieril. Druhá vec je finále. Ako tu už viac ľudí pisalo že sa im nepáčilo finále, tak ja musím tvrdiť opak. Ano, čakal som nejaký finalfight so zaporakom ale potom ku koncu ked som už bol presvedčený že ten súboj neuvidím tak mi to ani nevadilo. Podľa mňa to skončilo skvele. Škoda len že nieje druhá séria, bral by som ju všetkými piatimi. Tretia vec sa ani tak netýka tohto serialu ale všeobecne všetkých azijských. Viem že je to pre tieto serialy typické ale ešte si na to nemôžem zvyknúť. To rozprávanie pre seba do kamery. Viem že tvorcovia chcú aby sme vedeli čo si postavy myslia a že keby tento prvok odstranili tak by prišli o možnosti ako tento serial urobyť ešte lepším, ale mne to proste prišlo divne a to vo všetkých azijských serialoch ktoré som zatial videl. Nebolo ich ešte veľa takže počítam že na koniec si na to zvyknem. Musím aj tak priznať že tie scény kde sa Ji-hyeon Jeon rozprávala samo so sebou boli fakt vtipne takže tie monology mi konkretne v tomto serialy až tak nevadili 9/10 ()

bulinka

KNo ja neviem... som trochu rozpoltená. Hlavná myšlienka pekná, koniec ozaj pekný. Čo mi vadilo, bolo ublačaná hlavná herečka. Ale momenty kedy sa správala dospelo boli ozaj pekné. Kim Soo Hyun to zahral parádne. Keď bol k nej protivný ma ozaj zabával :D. Väčšina seriálu bola pozerateľná, niektoré veci by som oželela. ()

LilySever

Jaký je rozdíl mezi tímto seriálem a Věcí Makropulos? Obrovský, ve Věci Makropulos se autor ptá, co znamená žít mnohem déle než ostatní lidé, ptá se a odpovídá mu na otázku žena, v níž nesmrtelné roky proměnily všechen cit v cynismus a bezbřehé osamění ve světle divadelních jevišť. Čapek byl ve své době kritizovaný, že se příliš svému divákovi podbízí a že začíná prosakovat do nižší literatury. Proč ale v Koreji navzdory přemrštěným délkám seriálům nedokážou vykřesat ani z takového tématu, které jim je doslova položeno k nohám, cokoliv jiného než lásku na život a na smrt jako v obvyklých paranormálních romancích? Pravděpodobně bych tuto výtku nevznášela, kdyby sama scénáristka na počátku nenaznačovala podobný směr. Druhý a zásadnější problém mám se záporným hrdinou, on je prostě zlý, nic jiného než zlý a víme to my, ví to i některé postavy a z detektivky je tu rázem thriller, ještě k tomu bez geniálních duelantů. Před lety jsem četla zajímavou detektivku/thriller od Levina - Polib mě a zemřeš. Knihu rozdělil na tři části vyprávěné třemi hrdinkami, pomocí tohoto tahu vraha dokonale skryl. První dvě části knihy mají s tímto seriálem výrazné paralely, v nichž tento postup také mohl být použit. (Pro lepší představu, záporné postavy podobného typu mě dokázaly zaujmout jen v Rooftop prince.) Třetí věc, která moje hodnocení sráží, jsou scény, ve kterých je hrdinka v ohrožení (a události poté), promítá se do toho problematika postav vytvořených pro děj, děj musí pokračovat nezávisle na psychice ať už hrdinů, nebo záporné postavy. ------ Spoiler! Nadto některá ohrožení nejen nejsou antagonistou příliš spolehlivě vymyšlená (přitom jeho vraždy byly vždy rychlé a účinné) a nemusela by fungovat. Nadto mi někdy přišla vysloveně směšná, toto je bohužel typické pro hodně pokleslá dílka.Spoiler! ----- Jedním z největších kladů seriálu je hrdinka, která působí jako osobnost, s celou škálou lidských pocitů a vlastností, ne jen těch, které jsou vidět obvykle na obrazovkách, naopak u hrdiny se objevují rysy "Martyho Stua" (také jeho nadpřirozená podstata je spíše na ozdobu a senzačním prvkem, či můžeme říct, základním kamenem melodramatu, tuto výtku jsem již naznačila v úvodu). Selhání vidím ve scénách odehrávajících se v Joson,u postupně přinášely stále méně informací a nakonec zcela vyšuměly, ačkoliv zpočátku působily velmi důležitě. Seriál střídá úspěšně roviny komické a romantické s méně povedenými napínavými scénami. V jednom seriálu, který běžel ve stejných vysílacích týdnech, zaznělo, že neexistuje taková láska, bez níž člověk zemře, bohužel mě tato myšlenka oslovila podstatně víc, než zde proklamovaný její opak. ----- Spoiler! Závěr bohužel vypadal tak, jak jsem se obávala, zůstal příliš jednoznačný, dala bych přednost spíše nejistotě, s níž si zpočátku pohrával. Musím ale připustit, že nebyl v rámci možností a celkového vyznění seriálu nevhodný (nicméně scéna v titulcích ho z mého pohledu výrazně pokazila). Spoiler! ----- Nejsilnější potenciál mají 1. časové roviny anticipačního charakteru, 2. scéna po závěru dílu (i když ke konci i jejich síla výrazně klesla a byly spíše přítěží). Připouštím, že seriál za sledování stojí, působí uceleně a monumentálně, ale ve svém jádru má neuvěřitelně nevyužitých možností. Slabé čtyři od divačky, která opravdu nemá ráda paranormální romance, přeslazenosti a film Zakletý v čase. () (menej) (viac)

Dharmma

Tohle dorama mě fakt dostalo. Některé scény se mi nelíbili, nicméně jich bylo za celých 21 hodinových dílů opravdu velmi málo. Příběh a děj mě bavil od začátku do konce, tak moc jsem nemohl odtrhnout oči od tohoto dorama, až jsem ho stihl zhlédnout ani né během 3 dnů. ()

Alisha666

Než začnu klít, jak hrozně přeceňovaná slátanina tohle drama je... první díly byly skvělé. Myšlenka aliena v lidském světě, který se učí lhostejnosti, jelikož lidská rasa je neponaučitelná (týpek, který tu žije již 400 let o tom přec jen něco ví) a že s osudem nehne ani při sebelepších super schopnostech, je naprosto skvělá a měla by se objevovat všude a stále a patřilo by s ní vytapetovat. ALE. Již při zhruba osmé epizodě je vám jasné, že deset kousků by stačilo. Jak se dalo čekat po desátém díle to začne jít z kopce a skončí to pádem do sakra velkého kaňonu. Celkově rozebráno to nebylo špatné drama, herecké obsazení je mé oblíbené a podané výkony nanejvýš uspokojívé. Skript ale nebyl dobrý. Prostě nebyl. A tak mě při obrazovce držel hlavně An Jae Hyun a myšlenka, že to už brzo skončí... Jedno z nejpřeceňo vanějších dramat, na jaké jsem kdy narazil, přičemž stále nechápu, co je tím důvodem. ()

Chroustal104

Jedno z mých oblíbených dorama. Dobře se na to dívá, je tam i dost vtipných momentů, postavy se chovají většinou normálně a logicky. Chemie mezi hlavními postavami funguje moc dobře. Jun Ji Hyun mě do romantiky moc nesedí, ale tady jsem jí to i věřil. Jen jsem si celou dobu říkal, proč hlavní hrdina nezlikvidoval padoucha jednodušeji a dřív. Bylo tam trochu naznačeno, že nemůže nikomu ublížit, ale bez důvodu, nebo vysvětlení. Dokonce tam byl jeden moment, kde stačilo použít svoje schopnosti a padouch by se v podstatě zastřelil sám. Ale to nic nemění na tom, že považuji tenhle seriál za jeden z nejlepších, co jsem viděl. ()

Bumkybunny

Tohle asi nebyla úplně moje sklenička džusu. Hlavní ženská postava mě docela vytáčela víceméně celou dobu a Do Min Joona jsem asi prostě jen nechápala. Mimo to se nedokážu ubránit pocitu, že konec byl uspěchaný a nedomyšlený, něco jako: "Tak, nevíme, jak to zakončit, aby to mělo happy ending, tak co tam hodit něco jako třeba...červí díru?" No, ale dokázala jsem to dokoukat a to pro mě není těžké od něčeho zdrhnout, takže asi dobrý. Koukat se na to dalo. ()

sara93

Po dvou rokách odkládání konečně shlédnuto a lituji, že jsem se k tomu nedostala dřív. Nasmála jsem se i naplakala dost. Skvělé postavy i obsazení. Ovšem byli i chvilky kdy jsem se nudila, ale těch nebylo tolik. Musím pochválit i sountrack (You Are My Destiny). Skvěle zapadá do děje seriálu, protože tihle dva si byli opravdu osudem daní. Potěšilo i připomenutí seriálu Dream High, kde se objevila Suzy jako Go He Mi. 4,5* ()

SmileSun

Tento seriál si mě podmanil nejen neobvyklým dějem, kdy vznikne zamilovaný pár z úspěšné herečky a mimozemšťana, ale také propletený děj s nebezpečným vrahem, odhalování propojených osudů a hlavně herecký výkon obou protagonistů. Jeon Ji-hyeon člověka úplně odbourá svými výstřelky a především svou ztřeštěností. Kim Soo-Hyeon zase skvěle zahrál chladnou postavu bez emocí, kterou nakonec ale láska stejně dostane, i když se tomu snaží bránit. ()

aliki78

Tento seriál mě uchvátil jako mnoho dalších korejských seriálů. Není tak ukřičený jako jiné. Neměla jsem tendenci tolik přetáčet. Nejsou zde dlouhé pasáže dívání se do oči, chytání atd. A je to hlavně o lásce. Dojemný příběh a  Soo-hyeon Kim je můj oblíbenec čím dál víc. Již jsem ho viděla v mnoha seriálech. První byl Dotkni se mých ran a pak One Ordinary Day doporučuji. Aktuálně se dívám na Královna slz a přijde mi, že snad nestárne :). V seriálu, jak to tak bývá u korejských, je krásná hudba a ústřední píseň "My Destiny" od Lin je překrásná. ()