Lana Del Rey - Tropico

(hudobný videoklip)
Krátkometrážny / Hudobný / Dráma
USA, 2013, 27 min

Luswani

Pro Lanu mám velkou slabost a na Tropico jsem se těšil. Jen nevím, co nám tím chtěla sdělit. Působí to jako násilně sešroubované obrazy a písně. Ty to ale samy o sobě zachraňují. Vizuálně a hudebně je to na pět hvězd, ale když to mám brát jako krátký film, tak to nějak nefunguje. Povedené pasáže se střídají s nudnými a jako celek to trošku skřípe. Ale i tak beru Lanu v současnosti jako jednu z nejvýraznějších zpěvaček. Především proto, že se zásadně odlišuje od všech těch laciných pop-štětek svíjejících se v bikinách u bazénu. Lana se sice ráda ukazuje taky, ale se svou typickou vintage noblesou. Ať už je Lana ve skutečnosti opravdová, nebo je to všechno skrz na skrz jen kalkul, moc neřeším. Na mě to zkrátka funguje :D Hodnocení filmu Tropico: 80% ()

HAL

Jednoduchoučký audiovizuální fetish kterému z pórů prýští zkapalněná amerika a éterická čubka Lana. Jsem zvědavý na celovečerák autora, minimálně esteticky jistě bude stát za to - videoklipy mu každopádně docela jdou (nic jiného než tři videoklipy po sobě toto není). ()

HellFire

Wow. Neblíží se Lana k dokonalosti? V tomhle videoklipu/dokumentu určitě. Nádherné obrazy provázení písněmi Lany nutící k zamyšlení. Video je rozděleno na tři části, na tři odlišné písně a tři různé témata. První klip za doprovodu Body Electric je ódou na přitažlivost, erotičnost, hřích. Druhý klip s Gods and Monsters je o životě na hraně, zlu, nezávazném životě. Konec krásně podtrhuje klip k písni Bel Air a téma znovuzrození, čistoty, potřeby milovat a něco zažít. ()

ChArLeNe

Videný iba trailer - to si radšej pozriem Enter The Void. Od zistenia, že to má biblické prvky, si to už definitívne nepozriem, keďže 30minút by som sa na také niečo nedokázala pozerať. ()

Luciana

"In the land of Gods and Monsters... I was an Angel... Living in the garden of evil..." Audiovizuální žranice v podání lehce dekadentního anděla. ()

Marek1991

Tie tri piesne sú silné, hudba podľa mňa na vysokej úrovni, text sa mi už toľko nepáčil, obraz bol zaujímavý, niekedy až príliš provokatívny, no asi nebudem ďaleko od pravdy, keď poviem, že ona asi nie je veriaca. Ako umelecký film je to fajn, no kombinácia je šialená a možno trocha nevhodná, dosť ma vyrušoval taký zosmiešňujúci tón, ktorý som v tom aj cez tie vedľajšie postavy cítil. ()

bartias

Lana Del Rey ztratila nevinnost, ale není to nutně na škodu. Dala sbohem nostalgii a od nablýskaných symbolů se přenesla k nešťastníkům, lůze a lidskému odpadu. Sice není o nic obyčejnější a skutečnější, zato je zase o něco zajímavější. Začátek jejího krátkého filmu rozděleného na tři videoklipy je patřičně bizardní, prostředek vynikající a vyšperkovaný stejným typem provokativní estetiky, jaký na přelomu tisíciletí používal Marilyn Manson. Závěr balancuje na hranici divnosti a nudy, jenže pořád je to ta Lana Del Rey. 7/10 ()

VanTom

Laně Del Rey (na albu Born to Die / Paradise) jsem docela propadl, ale tenhle filmeček, respektive propojení tří videoklipů (Body Electric, Gods and Monsters, Bel Air), nic světoborného nepředstavuje. Hudebně samozřejmě výborné, vizuálně působivé, nicméně přes tři odlišná témata neměnné, monotónně zpomalené, a ty "básnické" předěly totálně o ničem. ()

Babous

Začátek a konec jsou skvělé, dojem mi kazí prostřední část (Gods And Monsters). Celé je to bohužel velice násilně sešroubováno k sobě a Lana Del Rey už není ta retro šedesátková princezna. Škoda! Ale zase tam recituje Ginsberga, že ano. Hipsterštější film každopádně letos nevznikl. ()

Gogo333

Lanu mám velice rád, takže jsem si tohle nemohl nechat ujít. Písničky výborné, Příběh je zajímavě pojat. Obraz pěkný, řekl bych umělecky laděný. Já byl spokojený. 70% ()

Mikeel

Lanu Del Rey mám fakt rád, resp. její hudbu. Jenže Tropico, pokud o něm budu uvažovat jako o filmu, je jen artová splácanina obrazů, které jsou na sebe napojené rychlými střihy. Vizuálně fantastické, ale žádný příběh tu nenacházím. Lana se pokusila vytvořit něco výjimečného, co jí ještě víc odliší od mainstreamové tvorby a to se jí bezesporu povedlo. Všelijací artoví milovníci a geekové určitě Tropico ihned povýší na kultovní dílo. Ale jak říkám, jako krátkometrážák to nefunguje, jako dlouhý hudební videoklip je to super. Ale na druhou stranu má Lana i lepší klipy a mě se daleko víc líbí v roli "dámy" jako v Young and Beautiful, než v roli přehnané a laciné gangsterky či štětky. ()

Tred2

Artovka s biblickými prvky. Téma, které nemám rád a které mě jen těžko osloví. Proložené třemi songy, které mě taky nijak neuchvatily. Holt každý v branži se může snažit být Umělec, ne každý to doopravdy dokáže. Lana Del Rey mi všeobecně nevadí, ale tohle skoro půl hodinový dílo bylo na mě opravdu moc. Pro líný kůže: http://www.youtube.com/watch?v=VwuHOQLSpEg ()

Drtic

Som si myslel, že mi bliblické prvky vadiť nebudú, ale toto nie je tá stará dobrá Lana z klipov Ride, Born To Die, Blue Velvet....... Ktoré dokonale ladili z hudbou a dejom a dohromady vytvárali niečo väčšie ako klasické klipy ktoré sa dnes bohužiaľ robia viac pre sponzorou ako pre ľudí. Lana sa tu zmenila a chcela zaujať trochu inak, ale zostala niekde na pol cesty. K tomu jej dopomohli Marylin, John Wayne, Elvis ktorý dohromady čo to utvorili a jejich hlas sa príjemne počúval. Hudba mi vôbec nevadila skôr naopak si myslím, že to bolo asi to najlepšie pretože sa určite viac k tomuto hodila ako napr. Ride, Summertime Sadness, Video Games. Cez to všetko je stále jasne vidieť, že toto je Written by Lana Del Rey čo stále dokazuje, že je to originálne. Lana týmto uzavrela veľmi úspešný album Born To Die, a už sa pomaly pripravuje nový z názvom Ultraviolence, a neostáva nič iné iba dúfať, že bude rovnako úspešný ako jeho predchodca. ()

M1911

Aneb jak by vypadala bible, kdyby ji napsali v Americe 60. let. Moje oblíbenkyně Lana Del Rey si řekla, že natočí film, ve kterém bude vystupovat John Wayne, Elvis Presley, Marilyn Monroe a Ježíš... a mně se to kupodivu líbilo! I přes težce artové prvky a trošku divný (a líný) konec. Ale určitě na tom má velkou zásluhu to, že se na plátně po většinu stopáže pohupovala Lana, jinak bych spojení americké romantiky, patriotismu a bible asi těžce rozdýchával. Co ale nemůžu pochopit je, proč do role Adama museli vybrat takovýho mongoloida, když lepší volba by byl... kdokoliv. Chápu, že i přes to, že je bílej, tak je vlastně černej, tudíž kvóty tolerance a kulturního obohacení jsou naplněny, ale mně bohatě stačil Jamal DeShawn Kennedy v National Anthem. ()

JimDeNiro

Lanu Del Rey jsem si oblibil, ale toto neni uplne dokonale. Je to rozjivene. Biblicke podtexty me nebavi. Nejlepsi byl prostredek s Gods and Monsters, na tom ujizdim. Jako kratas nee... Edit: 8.9 2019, po opětovném shlédnutí zdvihám na plný počet.. Chce to čas, umělecké dílo, pro mě ! :-) 100% ()

Janie.

Ten film sám o sobě je tak za hvězdy dvě (navíc nesnáším takové ty náboženské bláboly a odkazy, co se tam místy objevovaly), ale jsou v něm dva geniální klipy (Gods and Monsters a Body Electric), které to na ty další dvě hvězdy vytáhnou, protože Lana je prostě Lana. Jen by pro příště bylo lepší, kdyby zůstala jen u těch klipů (popř. jemné kombinace klipu a příběhu jako u Ride). ()