Susan Cooper (Melissa McCarthy) je zamestnankyňou najväčšej špionážnej organizácie na svete, teda CIA, čo znie veľmi zaujímavo. V skutočnosti má však veľmi nenáročnú, kľudnú a miestami až nudnú prácu. Je totiž analytičkou, ktorá len veľmi zriedkavo opustí svoj stôl s počítačom, vďaka ktorému slúži ako oči a uši špičkovému agentovi Bradleymu Fineaovi (Jude Law). Títo dvaja spolu tvoria perfektný tím. Bradley špionážne misie zvláda bez toho, aby sa mu pohol čo i len vlas. A Susan v kancelárii zatiaľ túži po jeho srdci.
Jedného dňa sa však všetko zmení. Raina Boyanov (Rose Byrne), dcéra nedávno zosnulého obchodníka so zbraňami, totiž dostala neobvyklé dedičstvo v podobe malej jadrovej bomby. Dostačujúcu na zničenie jedného väčšieho mesta. Plánuje ju predať teroristom. Aby toho nebolo málo, Bradley CIA, a teda aj Susan nedobrovoľne opustí. Ďalší špičkový agent Rick Ford (Jason Statham) je nepoužiteľný, pretože jeho totožnosť bola prezradená. A tak padne návrh, že najmenej nápadnou osobou, ktorá môže preniknúť do sveta obchodníkov so zbraňami a zabrániť tak globálnej katastrofe je Susan. Rozhodnutie poslať Susan na túto misiu nahnevá Ricka Forda, a preto sa rozhodne jednať v tomto prípade na vlastnú päsť. A keďže je typom agenta, ktorý spája v sebe Ramba a komisára Clouseaua, je o problémy postarané. Zodpovednosť za záchranu mnohých životov leží na Susaniných mohutných bedrách. Musí sa nie len nenápadne votrieť do sveta obchodníkov so smrťou, prežiť v ňom, splniť svoju úlohu a pritom obrazne aj doslova nakopať nie jeden zadok. (Barracuda Movie)

Freemind odpad!

"Vkusné"? "Dobře napsané"? Omluvte mne, vážení přátelé, ale to jste se snad - při vší úctě - posrali. Tahle hrůza může mít maximálně dvě praktická využití: 1) Chcete donutit k hořkému pláči fanouška/fanynku Juda Lawa 2) Chtěli byste se podívat na Kingsman: Tajná služba, ale bojíte se, že to bude blbost. Věřte mi, po zhlédnutí Špióna Vám bude Kingsman připadat jako Občan Kane akčních komedií. Kingsman je možná dětinská omalovánka, ale má alespoň nějaký nápad a šmrnc - tady se dočkáte maximálně pár fórků s blitím, prdy a omdlíváním, navíc natočených tím nejsamozřejmějším a nejnudnějším způsobem. Nemám rád stereotypy, ale tyhle dva filmy krásně ukazují fundamentální rozdíly mezi britskými a americkými komediemi pro masy. Edgar Wright vs Adam Sandler. Kill it with fire. ()

kaylin

Člověk slyší, že je něco dobré, ale moc tomu nevěří. Že by film s Melissou byl až tak dobrý? Ale na druhou stranu tam hrají další skvělí a mnou oblíbení herci. A Paul Feig už ukázal, že má nos na dobré filmy. Navíc to jsou špióni. No jo, tohle všechno jednoduše zafungovalo dohromady a já jsem si tenhle snímek nesmírně užil. ()

Rakosnicek77

Tak to se teda povedlo :-) Takhle jsem se nezasmál už hodně dlouho! Tato pseudo agentka, je vlastně zároveň i extra třída a jak se tyhle dvě role vzájemně prolínají, tak dochází k hromadě humorných situací. Tým složený s "astmatické žirafy" a "manželky Santa Clause" se krok za krokem snaží najít ukradenou atomovku. Statham "úchylnej autobusák" si střihnul extra roli v jiném stylu než je obvyklé, tak jako potěšil 50 Cent, který se ve filmu taky mihnul. Fakt zábava! ()

Kaluž

Říkám to furt, Statham by měl komediální role sklízet kombajnem, ten člověk je chodící studnice gagů. Další přisprostlá feigovina plná improvizovaného humoru s krátkou lhůtou spotřeby. ()

PogoJoe

3.4/5 || Rozporuplná komedie, která nabízí několik fakt vtipných a zajímavých momentů, ale na druhou stranu je tam hodně věcí trapných - zejména "sračkový a prdící humor", který já zrovna nemusím. Ale zpět k pozitivům - v jednu chvíli mě fascinoval výstup jakéhosi zvláštního umělce navléknutého ve futuristickém stříbrném alobalu s hvězdicí na hlavě a s chytlavou tuctuc písničkou - Verka Serduchka. Taky Jason Statham překvapil - rozhodně nej postava. Melissa McCarthy občas přehrává. Celkem fajn komedie, která by potřebovala ještě "vyladit". ()

gegina31

Opravdu povedená komedie. Chvílema jsem smíchy i brečela. Byly tam skvělé a vtipné dialogy. Statham se ukázal v nevšední roli a musím říct, že se mi snad ještě nikde nelíbil víc. Na každý jeho nástup jsem se těšila. Mellisse role taky sedla jak prdel na hrnec. Dokázala být vážná, drsná a dokonce i sexy, což je u ní pro mě udivující :) Jsem ráda, že tentokrát většina uživatelů čsfd hodnotila pro mě tak, jak si opravdu ten film zaslouží. ()

dawe04

O trošku méně geniální, jednodušší a přímočařejší bratříček letošní pecky Kingsman, ale i tak velice slušná řachanda s výtečným castingem - dokonce i Melissa a Jason tu mají výživné role a Rose si svoji snad první záporňačku výtečně dává. ()

AffectedFace

Jako komedie to funguje perfektně, ale jako celek spíše utahaně nudně. Nějakých 90 minut snímku by stačilo a člověk by rád nahodil i větší hodnocení, protože hodně scén rozesměje. Málo komedií má rating R a právě Spy-ovi to sedlo na jedničku. Jason Statham je spíš mimoň, než ten akční bijáckej dršnák, kterýho známe třeba ze Zastav a Nepřežiješ či Kurýra. U Judeho Lawa mi vadilo, že ho tvůrci ze snímku vykopli hned jak to šlo. Rose Byrne hraje drsnou, ale zároveň sexy "Kurvu", která svojim charakterem "dobráckých" postav z ostatním filmů vypadá divně a působí nepřirozeně. O Melisse si vytvoří názor každej sám a bude teoreticky řečenej stejně. 60% - 6/10 ()

TominoLa

Ani jeden z filmů Paula Feiga mě nenadchl a Špión není výjimkou. I, když tentokráte jsem si na začátku říkal, že by přece? Jenže z plátna zmizel Jude Law a vše šlo do kopru. Melissa jako špiónka nudila. Tenhle humor je mi cizí a tak snad jen menší plus za Stathama. ()

Dont

Určitě jedna z těch zábavnějších komedií poslední doby, jen mě mrzí ty fekálně trapné scénky, kterých bylo celkem dost. Nebýt nich, mohlo být hodnocení o jednu hvězdu vyšší. Potěšila mě Rose Byrne v roli záporné hrdinky, role si očividně užívali i Jude Law a Jason Statham, který to sehrál úžasně vtipně. ()

higuain

Žasnu už jenom nad tím, jak někdo komedii s Melissou McCarthy v hlavní roli může srovnávat s Kingsman a tuplem pak, že jí někdo je schopen označit a to cituji jako "nejlepší mix komedie a akce za poslední dekádu" - zajímalo by mě, co uživatel EvilPhoEniX hulí za matroš, musí to bejt fakt síla. Nepopírám, že to má několik velmi vtipných momentů, nicméně o ty se starají převážně vedlejší postavy. Komediální potenciál boubelky je vyčerpán, když se s ní o půlku lehčí skútr položí na bok. Navíc je to nepochopitelně dlouhé. ()

Dexter1 odpad!

S komédiou, pri ktorej sa ani raz nezasmejem a pousmejem sa len, keď Statham hláškuje je určite niečo zle. Dvojici Feig-McCarthy by som zakázal spolupracovať, lebo toto hromadné znižovanie IQ národa hraničí s kriminálnou činnosťou. V podstate žiaden svetlý bod, len trápnosť za trápnosťou a nepochopenie ako sa tam dostali mená ako Statham, Law, Byrne, či Baccarin. Na druhej strane, s takouto zostavou spraviť nudný výplach chce tiež hutnú dávku (anti)talentu. ()

stuntmanMIKE

ty vole no mne tento silený, afektovaný, americký "humor" proste nesedí. Keby som povedal, že som sa ani raz nepousmial, tak by som klamal, ale toto a v červenom ? no si sa posral, nie ? Neviem čím to je... čo mi uniká ? Všetci sú posratý z Fast and Furious, čo je v poslednaj dobe to najhoršie, čo McDonnaldová kultúra vyprodukovala, a teraz toto. Tak čo mi to uniká ? kokotnatosť ? Neviem. ()

Moena

[Filmový víkend 2015] Na tenhle film bych normálně do kina nikdy nešel. Dokonce jsem si ho ani nechtěl pustit. Důvod je prostý. Melissa McCarthy. Vážně ji nemám rád. Jakože hodně. Ale když už jsem se přeci jen do toho kina dostal, tak jsem si řekl, že to přetrpím. A nakonec jsem ani tak netrpěl. Idiocie hlavní hrdinky se drží celkem při zemi a občas si to i celkem s přehledem "dává". Jude a Jason jsou boží a Rose Byrne je tak sexy jako už dlouho žádná záporačka ve filmu. A hlavně je to vtipný. Každý dobrý fór je vyvážený nějakým trapnějším, ale stojí to za to. Opravdu jsem nečekal, že se budu smát, ale nakonec se stalo. A budu si vyčítat do konce života, kterým blbostem jsem se to řehonil. Takže přeci jenom ustoupím a uznám, že to byla celkem slušná komedie. "Does he know it is a lake, right?" ()

Frenegonda odpad!

Co tohle melo proboha znamenat? Ze jedna tlusta americanka, chrlici ze sebe jedno f**k za druhym, je super cool? A co ti ostatni? Tak idiotsky dialogy jsem neslysel uz roky... Debilita na entou ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016

Když bych ohlášen reboot Krotitelů duchů s ženským obsazením, spousta fanoušků to nenesla moc dobře. Režie nového filmu se sice ujal Paul Feig, který sklízel ovace za Ženy sobě nebo loňského Špióna,… (viac)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni