Hovorí sa: "Nedráždi hada bosou nohou". John Wick (Keanu Reeves) je zabijak na odpočinku, presne ten typ chlapíka, ktorému je lepšie sa vyhnúť. Vlámať sa mu do domu, ukradnúť auto a zabiť milovaného psa, to sa proste nemalo stať. Priemerní zlodejíčkovia to nevedeli, ich bossovia v podsvetí ale áno. A musia konať. Takže zatiaľ čo sa John Wick vydáva na svoju drsnú vendetu, stáva sa zároveň terčom svojich bývalých kolegov - nájomných zabijakov. (TV Markíza)

netWoor

Fajnovej akčňák, kterej je ale místy přitaženej za vlasy (tím, jak si nepřátelé chodí pro smrt), místy se spíš tváří jako komix (záhadným hotelem a úklidovou četou) a chvíli je asi parodií (polda, co vidí mrtvolu v chodbě, řekne jen ... ty už zase makáš?A odejde ...). Ale jako oddechovka, proč ne ... horší čtyři ... ()

Jaxx84

Výborný námět, parádní kamera, svižný drive, propracované akce, skvěle zahraný Wick alias Reeves...jen ti bad-guys jsou vysloveně trapní. Jedno mi ale přeci jenom u tohoto filmu (ne však vysloveně kvůli němu) vrtá hlavou. Dostali jsme se do doby, kdy nám pro ztvárnění hlavního "kladného" hrdiny stačí jeho charisma, v garáži Mustang, pod podlahou výbava, za kterou by se nestyděla ani Zbrojovka Brno, a emotivní motiv (štěně - žena) a jde se vesele vraždit. Morální odkaz je na nule, mafiána (ačkoliv sekajícího latinu) se bojí i policajti a on tak může v honbě za pomstou vesele zmasakrovat půl města... Ale zřejmě tohle je přesně to co dnešní divák vzpouzející se všemu co je tuctové a neanarchistické, chce a potřebuje...no a aby ne, když je to tak zábavné. 8/10. ()

deLaFere

Myslím, že oprávněné čtyři hvězdy. Film nemá hluchá místa, atmosféra je konstatní a jako oddechovka to prostě funguje. Reevesovi ta role sedí, člověk mu prostě fandí a neřeší realističnost snímku. Nejslabší částí je konec, ale vzhledem k tomu, že se jedná o čistě akční podívanou to ještě jde. Určitě nebudu mít problém se na to v budoucnu podívat znovu. ()

Kotsour

Krásně, lépe řečeno luxusně, natočená sračka... Co se týče akční stránky filmu, tak ta je skvělá, souboje jsou dostatečně reálné a jen zřídka přitažené za vlasy, takže v tomhle ohledu bych musel byl puntičkář, abych si našel něco, co bych vytkl. Tohle se opravdu povedlo, stejně jako celkové prostředí filmu - káry, herci na svých místech (mimo Reevese především Alfie Allen), hezky vykreslené podsvětí včetně "úklidové služby" a hotelu... Jenže celý je to až moc akční a příběh dost trpí. Je to jen mlátička, kde umírají gangsteři po desítkách, protože jeden mladej a blbej kluk zabil psa špatnýmu člověku. Po začátku filmu, který vypadal velmi slibně a kdy jsem si k Wickovi našel sympatie, přišla už jen ta přímočará, bezmyšlenkovitá akční část, kdy už jsem přestával chápat jeho motivy a film se stal pouze bezpáteřní vyvražďovačkou, která, ač hezky vypadajíce, není v ničem výjimečná, jako třeba Matrix nebo Kill Bill. Mezi akčňáky si to své místo najde, ale nevyčnívá, ani se neboří v žumpě. ()

Listyx

Nechalo se to vidět. Neo stále fachá jak má i když nám trochu stárne a na můj vkus mu nesluší akční styl opilého monka. Veškerá akce zamrzí především tím, že nápadu nepobrala a opakuje se praticky pořád dokolečka. Jediné co na ní potěšilo mě byla ukončovačka. Prostě dokaď nemá ten chlap s pistolí vítr v hlavě je nebezpečnej. Potěšil i nápad s hotelem a starou gardou. Jen škoda, že se v tom stylu neodehrával celý film. Příběh tenhle film nemá. Takže když to sečte a podtrhne: Za tečku, Za Nea a pěkné malé + za hotel. ()

vikino1

Po delší době film co má koule, což je poslední dobou u Reevese docela vyjímka. Něco podobného jsem viděl u 96 hodin, nebo Jack Reacher. A to už je nějakej rok... ()

onlavu

Tentokrát ne asijská, ale hollywoodská gangsterka à la jeden proti všem, a povedlo se! Bavil jsem se od začátku do konce: napětí, oldschool vychytávky (!), gun-fu v akci by Keanu Reeves a taky překvapivě dobé herecké obsazení. ()

Evny

Je mi jasné, že nejde o oskarový snímek, ale já prostě prvoplánové akčňáky s dobrým koncem zbožňuji. Myslím, že fakt, že jsem na filmu byla v kině taky udělal hodně, ale mě tenhle návrat do 90. let prostě dostal! Takže pět z pěti, za skvělý pocit, který ve mně bezprostředně po filmu zůstal... ()

Acrobat

https://www.youtube.com/watch?v=HkhSZyYmpO4 Narovnal som sa v kresle, viackrát olízal pery a sŕkol si z vína Salatin Pinot Nero. Nebolo to na videu a prvýkrát som pocítil úzkosť. „Gun-fu!“ Do hája. Esteticky je to dobré, ale čo funkčnosť. Presvedčili ma. Som v školskom archíve. Ukážte mi Wickove záznamy. Poznámka: Váš syn behal po triede, chodbách a pálil z dvoch legových pištolí. Ďalej. Odhady, posudky, znalci: Pokojný ako jaguár. Znalosť, česť, pohyb. To je druhý Monte Christo - mrmlem si popod nos. Súper, od ktorého sa nebojím zomrieť. Pri polnočnej lampe sa rozplačem lebo si pomyslím, to je po Craigovi druhý chlap, ktorého vidím, doslova vidím prebíjať. Reči okolo sú oplzlé, zámorské, ale dobre tak. Necnie sa mi po nich. Trochu ma desí jeho svätosť. Lebo všetci hovoria, prejavujú strach a zbytočne démonizujú. Má auru vychyľovania, ale treba veriť výcviku. Sedím u kaderníka a ukazujem jeho fotku, že chcem takto vyzerať. Potom odchádzam a utekám do predajne oblekov. Šijú na mieru. Počkám kým sa zotmie. Stojím pred vychýreným klubom. Spoza opaska vyberám rukoväť... Niekto ma sotí zozadu. Čumíme obaja a hlasno spolu zvoláme: „John, si to ty?“ (videné 21.04.2015,BDrip) ()

Shaleman

Po všech těch superhrdinských digitálních blockbusterech "stará" poctivá hitmanovka. Jednoduchý příběh, jednoduchý námět protkaný černohumornými detaily a nespočet headshotů, že kdejaký pařan COD spokojeně pomlaskává. Je trochu škoda zlenivělého finále, ale vzhledem ke světlu v tunelu to rád odpustím, do podlahy zakopu kufr se zbraněmi a vyhlídnu si nějakého pěkného bígla. ()

bearmeedek

Pokud se má nějaký film odpovědně hodnotit, je třeba alespoň částečně splynout s dějem. Takže pod vlivem posledního záběru jsem nejprve šel na noční procházku se svým psem ... Slušná vybíječka. Přímočará, nekoukej na kvalitu, ale spíš na kvantitu (mrtvol). Do žánru zařazeny úsměvné a nápadité novinky: značková úklidová firma (mrtvol) a luxusní hotel (klub) pro zabijáky. Prvky noir a comixu. Pak se mě líbila hudba, která provázela film a akce. Techno nemám rád, ale při likvidaci ochranky v disco klubu John jakoby tančil při plivání olova v rytmu hudby, to tam prostě patřilo. 70%. ()

TomStrom

Co naplat, že akční scény jsou zvládnuty velmi velmi solidně a divák se v dění na obrazovce orientuje, když je zbytek filmu nějaký divný. Co divný, on je vyloženě debilní. Na můj vkus příliš svérázné a když přidáme fakt, že jde jenom o blbě zpracovaný tisíckrát použitý námět, tak hodnocení něco pod 50% bude tak akorát. ()

lakart

Jelikož v hlavní roli v tomto snímku hraje akce, nemohu hodnotit jinak než velmi pozitivně. Příběh je trochu slabší a nedotažený, ale jsem ochoten to odpustit a nechat se unášet velmi dobrou akcí, která místy opravdu překvapí. 80% ()

Mik_e

Celý je to téměř nonstop akce, kde nabušenej Neo likviduje ruskej gang, kterýmu šéfuje Michael Nyqvist (koho jinýho by taky švéd jeho talentu mohl hrát, když ne rusáka :(). Styl to relativně má, pár dobrých nápadů by se taky našlo, pro krev se nejde daleko. To jsou veskrze pozitiva. Nějaký oživení ale chybělo. Něco, aby divák po hodině neusínal. Když se střídá střelba na padouchy zhruba metodou hlava, hlava, noha-hlava, hlava tak to možná budí pocit elitního zabijáka, ale místy taky trochu zívačku. No nic, docela to šlo na jedno zkouknutí, 60 %. ()

ecis

Keby som mal opat 14 a pozrel si to na VHS z pozicovne, tak by to bola 5 hviezdicova zalezitost :) Ale kedze v mojich rokoch ocakavam od filmu viac, a to aj v ramci akcneho zanru, nemozem ist vyssie ako 2. Kedze kvalitne audiovizualne spracovanie je v dnesnej dobe uz nevyhnutny standard, clovek ocakava aspon aku taku zapletku, pribeh, nieco ine, nieco cim sa film aspon kusok odlisi od vsetkeho ostatneho. Toto mi len pripominalo obycajnu prazdnu FPS hru na PC. ()

rejsek9

Pokud si nechceme pustit střílečku se sofistikovanější zápletkou a dějem, tak John Wick je správná volba. Pořádná akce, hodně olova a málo mluvení. ()

spacylemon

Já náhodou v principu nemám vůbec nic proti střílení do xichtu, jen se to musí dělat alespoň trochu zábavným způsobem... Ale možná jen nerozumím jeho motivaci; holt jsem zažil smrt už osmi psů, kteří mi (do jisté míry) říkali pane a své auto nepovažuju za prodloužení penisu. ()

radeckator

Předvídatelný od první minuty stejně jako bych já hrál šachy s Gary Kasparovem. Nejdřív mě pobere všechny pěšáky, potom jezdce, věže, dámu a nakonec sejme krále. Nuda nejvíc, jediná hvězda za zajímavou práci s kamerou. ()

Aleix

Kde jsem byl a co jsem dělal od roku 2014, že jsem zaznamenal Johna Wicka až teď ? Neomluvitelné ! Konečně mě Keanu Reeves mile překvapil. ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch

06.02.2024

Pátý John Wick je v přípravě

Pátý John Wick je v přípravě

26.05.2023

Šéf studia Lionsgate Joe Drake potvrdil, že první debaty ohledně pátého Johna Wicka již proběhly a snímek tak v budoucnu nejspíš opravdu vznikne. Víceméně tak ujistil především akcionáře, kteří by… (viac)

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář