Príbeh začína v roku 1963, kedy má dvadsaťjedenročný Stephen Hawking (Eddie Redmayne), študent kozmológie na Cambridge, našliapnuté ku skvelej budúcnosti. Spolužiaci aj profesori ho úplne zbožňujú, rovnako ako krásna Jane (Felicity Jones), ktorá na tej istej škole študuje umenie. On na oplátku zbožňuje ju. Keď však v osobnom aj v profesijnom živote stojí na pomyselnom vrchole, zažije nemilosrdný pád. Doslova. Lekárske vyšetrenia po jednom z mnohých jeho ,,nešikovných“ pošmyknutí, vyrieknu drsnú diagnózu – neliečiteľné postupné ochrnutie nervového systému, ktoré do dvoch rokov skončí smrťou. Lenže Jane a Stephen sa osudu vzoprú. Vezmú sa a snažia sa viesť normálny život. On si chorobu nepripúšťa a dokončuje si doktorát. Ona ho všemožne podporuje, často až za hranicou sebaobetovania. Čím viac sa blíži predpokladaný koniec, tým hektickejšie sa obaja snažia žiť. (TV Doma)

ProfiDivak

Čakal som sladký film, ale teraz si myslím, že je skôr horký. Nad romantikou u mňa zvíťazilo napätie vo vzťahoch, sile a úspechu osobnosti vytrvalo sekundovala jej tragika. Čiže u mňa pomerne príjemné prekvapenie. ()

FEAR99

Natočit průměrný životopis na zakázku nikdy nebylo tak lehké jako zde. Teorie všeho je prototypem naprosto průměrného snímku, který sice ukazuje život možného génia, ale bohužel v té nejnudnější formě. Vůbec mi nevadí, že se Teorie všeho nezastavuje u toho, v čem Stephen Hawking vynikal a vyniká (něco málo ve filmu načrtnuto je) a spíš se zaměřuje na romantický vztah dvou lidí. V tom vidím ten nejmenší problém. Napsalo to už hodně lidí předemnou, ale když ona je to opravdu pravda, že se to prostě zopakovat musí - život Stephena Hawkinga není pro "běžného" diváka zajímavý a hlavně se vůbec (a že opravdu vůbec) nehodí na filmová plátna. Když k tomu připočtu smrtící délku (dvě hoďky utíkají pomalu) a takové to "natočme to průměrně bez jediné přidané hodnoty či čehokoliv originálního/identifikovatelného či dokonce svěžího" vznikne tato Teorie nudy. Samozřejmě to má slušné aspekty jako zdařilá kamera, střih, hudba, ale jak to vychválit ve filmu, který je téměř ve všech aspektech nudný? Body rozhodně za Eddieho Redmaynea, který to ztvárnil dokonale a je hlavním důvodem, proč vydržet až do konce. Ale jinak spíš ruce pryč. PS.: Abych nekřivdil, tak závěrečné "opáčko času" je dobré. 5/10 ()

Pantai

Tři hvězdy, které si celé a výhradně zaslouží Eddie Redmayne. Pokud bych hodnotila pouze jeho skvělý herecký výkon, šla bych výše, ale celkově dostává film jen tři. ()

petr.al

Je-li teorie s názvem ,,Kterak natočit oscarový film" pravdivá, držel se jí režisér Marsh na 100%. Jedna část filmových expertů existenci této teorie zpochybňuje, naproti tomu zastánci hlásají, že lze hravě doložit. Podporovatelé tvrdí, že uvedenou teorii praktikuje téměř každý talentovaný filmař a po ukončení natáčecího dne ji má uschovanou v šuplíku svého nočního stolku. Jednoznačným důkazem pravdivosti teorie ,,Kterak natočit oscarový film" je snímek ,,Teorie všeho." Silný, poutavý, dojemný, atraktivní, pro matematicko-fyzikální antitalenty (pro mě) srozumitelný. Příběh jedné velké vědecké superstar, jejíž znalosti a poznatky jen tak nějaká černá díra nevcucne. Filmaři si dali se svou ,,Teorií všeho" dostatek práce a díky tomu si mohou být jistí, že se tržby u jejich výsledného výtvor nebudou smršťovat, ale naopak rozpínat. Kniha/ filmová předloha první manželky Stephena Hawkinga je hezkou poctou pro muže, jehož urputná snaha po vědění v kombinaci s jeho pověstným sarkasmem překročily veškeré hranice nekonečného vesmíru. P.S. Velkohubý Eddie Redmayne zahrál galakticky krutopřísně. ()

Richi007

Úžasný příběh úžasného muže, který byl podbarven emocemi a nádhernou hudbou. James Marsh si zaslouží obdiv za skutečnou režii a Eddie Redmayne za skvělý herecký výkon a až zarážející podobnost se Stephenem Hawkingem. Emoční film, který skoro dokáže vytvořit ne jednu tu slzu. Navíc i velká podobnost s filmem Čistá duše, který je také silný. Za mě určitě jednička v drama v poslední době. ()

Dajtin

Neviem čo k tomu mam napísať, keďže som sa nikdy nejako nezaujímal o Hawkingov život. Môžem len hodnotiť ako na mňa pôsobil film. Viem že ku konci filmu som cítil jasne náznaky nudy, určíte by som vystrihal nejaké tie ľúbostné scény. Vzhľadom k tomu že je to životopisný film nebál by som sa upriamiť pozornosť viac na Hawkinga a dať mu viac priestoru prípadne nejaký vnútorný hlas, určíte viac experimentovať vzhľadom k okolnostiam. ()

Majket

Zatím nejkrásnější film, který jsem v životě viděla, aspoň v rámci žánru 100%. Brečela jsem celý film, smutkem, dojetím, vším. Herci podali výborný výkon. Bylo tam všechno. ()

DaWz

Film se mi moc líbil, ale musím souhlasit s tím co píše uživatel Malarkey: čekal jsem (vědecky) náročnější záležitost a byla to spíš romantika. Dalo se z toho dostat o něco víc. Přesto ale doporučuji! ()

Mantazie

OBSAHUJE SPOILERY! Je jen málo filmů, které ve mně zanechají určité trvalé „poselství" v nejlepším slova smyslu. Nicméně Teorie všeho takový snímek zcela jistě je. Ve filmu se dostáváme do Hawkingova osobního života, kde sledujeme jeho vcelku bezstarostné studium na univerzitě, které zvládá bravurně. Jsme svědky jeho zamilování se do krásné ženy, zkrátka romance jak má být. Vše ale překazí neočekávaná nemoc. Hawking nemá nadějné vyhlídky, ocitá se na samotném pokraji zhroucení, ale zde se ukáže jeho silná vůle. I přes nemoc se ožení, má děti, přátele a šťastné manželství. Vymyslí geniální teorii, díky které se proslaví a začne publikovat. I když se s jeho ženou rozvede, jde vidět vzájemná úcta mezi nimi. Snímek neuvěřitelně silně působí na Vaše city a nenechá Vás se odtrhnout od obrazovky. Natěšená jsem sledovala předávání letošních Oskarů a modlila se, aby právě Teorie všeho vyhrála. Musím říci, že Eddie Redmayne si zasloužil vyhrát i přes letošní silnou konkurenci. Eddie dodal postavě Hawkinga to pravé ořechové. Nedokáži si představit na jeho místě někoho jiného. Spolu s Felicity Jones /Jane/ nás tak nechávají nakouknout do příběhu lásky, obětování a vzájemné úcty. Ze zvědavosti jsem si musela přečíst ve filmu zmíněnou Stručnou historii času a musím říci, že Hawkingův způsob podání informací je velmi záživný. Ale zpět k filmu – tentokrát k jeho konci. Finální scéna, kdy se Stephen dívá na svoje děti a říká Jane „Podívej se, co jsme stvořili", umocněná překrásnou skladbou od The Cinematic Orchestra – Arrival of the Birds & Transformation Vás nechá sedět s otevřenou pusou, aktivními slznými kanálky a pocitem prázdna že takové dílo končí. Velice děkuji Jamesovi Marshovi za dvě hodiny, které si budu pamatovat do konce života a zcela jistě se k nim ještě několikrát vrátím. ()

Vieriq78

Je to také zodpovedné komentovať tento film. Stokrát zodpovednejšie to muselo byť ho nakrútiť. Pre mňa je to jednoznačne famózne zvládnutá hlavná postava, ani na chvíľu som nemala pocit že to ten Eddie hrá. A to si u hercov cením. Nebola to jednoduchá rola, o to viac že hlavná postava tohto filmu stále žije s neľahkou chorobou. Porevala som si celkom dost, to Vám poviem. Som žena a tento skutočný príbeh ako sa mladé dievča rozhodne bojovať s chorobou svojho muža, s láskou za ruku je jasná hra na city. Spoločnú lásku, jej oddanosť a trpezlivosť režisér zdôraňoval celý film až to znie možno prisladko. No zachraňoval to ten čudácky výraz vedca ktorý si žije i tak vo svojom svete. A pre ten svoj svet sa rozhodol. Toho čudáctva by som uvítala viac ako tej romantiky. Mne sa páči keď má film v sebe niečo priamo nevypovedané a jedna z posledných scén, dvíhajúceho sa Hawkinga z kresla pri jednej prednáške, skláňajúceho sa k študentke aby zdvihol zo zeme pero, je presne to čo tomuto filmu /u mňa/ dalo to medzi riadkami. V tej scéne je celý jeho život, jeho viera, i sila. Tam kde je život. Tam je nádej. ()

Neymar11

Je pravdou, že zahrané je to parádně. Jenže to jsem očekával a věřil jsem i v nadstavbu. Z mého pohledu se nedostavila. Jako já chápu, že je to brané z pohledu Jane, ale já vůbec nevím nic o Hawkingově práci. Je hezké, že se kdysi drželi za ruce, tančili spolu, zplodili tři děti atd., ale mnohem radši bych byl, kdyby se ten příběh zabýval Stevenovou prací. Na to jsem se těšil. Pohled manželky je fajn, svědčí to o její velké oddanosti a obětování se a všeho kolem lásky, jen poprosím, až to příště pojmenují ''teorie všeho'' tak ať je do detailu rozvedená jeho práce. 65% ()

SamaelMors

Velice inspirativní a zajímavě zpracovaný snímek, který šikovně staví do kontrastu brilantní mozek tohoto génia a jeho životní boj, lásku a oběti, vědu a víru. Určitě stojí za shlédnutí. ()

kramatos

Nezapomenutelná scéna kterak Stephen na svém vozítků při úšklebku slintá, zatím co mu ošetřovatelka otáčí stránky Playboye. ()

987Castiel

Profesor Hawking by si zaslúžil biografiu zameranú na jeho kariéru, no veľmi som sa potešil "aspoň" tomuto. Nedokázal som to pozerať s chladnou hlavou, podľahol som okamžite a unášal som sa vo víre všetkých druhov emócií. Veľmi jednoducho ale účelne zrežírovaný príbeh, ktorý ocenia všetci nadšenci jednej z najväčších žijúcich celebrít. Ako obdivovateľovi Hawkingovej práce a fanúšikovi všetkých jeho dokumentov som dôverne poznal aj jeho "love story" a osobný život, no napriek tomu ma to dostalo do kolien. Absolútne zaslúžené ocenenie pre najlepšieho herca v hlavnej úlohe pre Eddie Rdmayne. Atmosféru sprevádza aj vhodne napasovaná hudba. Poznal som aj jeho motivačné vety, ktoré povedal na jeho semináre v Amerike ku koncu filmu, sú neskutočne inšpiratívne. Veľmi, veľmi silné 4 a bolo by bez mihnutia oka 5, ak by to bola jeho kariérna biografia. Jeho osobný život bol a je skutočne jedinečný a originálny ale to tento film žiaľ nebol. ()

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

11.02.2018

Podzimní hody dokumentárního filmu v Jihlavě

Podzimní hody dokumentárního filmu v Jihlavě

03.10.2017

Manželské etudy dokumentaristky Heleny Třeštíkové po 35 letech. Krutosti nacismu i pozadí Mnichovské dohody v díle slavného režiséra Marcela Ophülse. Znělka letošní Ji.hlavy z dílny hollywoodského… (viac)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

09.07.2015

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 9. do 15. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)

Potterovský nástupce nalezen

Potterovský nástupce nalezen

02.06.2015

J. K. Rowlingová možná nikdy nenapíše pokračování Harryho Pottera. Už v listopadu 2016 ale dostaneme první díl jeho filmového prequelu, v němž se podíváme do stejného kouzelnického světa na začátku… (viac)