Teória všetkého

• Česko Teorie všeho (viac)

Príbeh začína v roku 1963, kedy má dvadsaťjedenročný Stephen Hawking (Eddie Redmayne), študent kozmológie na Cambridge, našliapnuté ku skvelej budúcnosti. Spolužiaci aj profesori ho úplne zbožňujú, rovnako ako krásna Jane (Felicity Jones), ktorá na tej istej škole študuje umenie. On na oplátku zbožňuje ju. Keď však v osobnom aj v profesijnom živote stojí na pomyselnom vrchole, zažije nemilosrdný pád. Doslova. Lekárske vyšetrenia po jednom z mnohých jeho ,,nešikovných“ pošmyknutí, vyrieknu drsnú diagnózu – neliečiteľné postupné ochrnutie nervového systému, ktoré do dvoch rokov skončí smrťou. Lenže Jane a Stephen sa osudu vzoprú. Vezmú sa a snažia sa viesť normálny život. On si chorobu nepripúšťa a dokončuje si doktorát. Ona ho všemožne podporuje, často až za hranicou sebaobetovania. Čím viac sa blíži predpokladaný koniec, tým hektickejšie sa obaja snažia žiť. (TV Doma)

montel

21-letý Stephen Hawking (Eddie Redmayne) je nadaný student kosmologie. Během svého studia nadchne svým nadáním nejen profesory ale i své spolužáky, včetně krásné Jane (Felicity Jones), se kterou začne randit. Vše vypadá naprosto idylicky do chvíle, kdy Stephen zaznamená svůj zhoršující zdravotní stav. Když ho náhle přestane poslouchat tělo a Stephen velmi nešťastně upadne, dozví se od lékařů nemilosrdný ortel. Má totiž neléčitelnou nemoc, kdy mu postupně ochrne nervový systém. Stephen se má dožít maximálně dvou let života, začne se všech lidí stranit včetně Jane a připravuje se na nevyhnutelné. Jane je ale neoblomná, přesvědčí jej že ho miluje a Stephen se do ni zamiluje. Za chvíli spolu mají rodinu, čas plyne dál a dál a Stephen sbírá jednu cenu za druhou. Vše si ale vybírá svou daň... Další biografický poučný příběh, který zaujme ale tak nějak úplně nenadchne. Je neoddiskutovatelné, že Redmayne předvádí životní výkon, chyběla tomu ale dramatičtější zápletka. Jinak je to moc pěkný film, který ale asi nebude pro každého. 60% ()

RoyBatty444

Občas veľmi pekné obrazy hlavne ohňostroj. Zo začiatku silný hlavný predstaviteľ nakoniec nezaujímavý a plytký. Silné scény len zo začiatku. Predstaviteľka Jane nie moc presvedčivá. Hravou formu občas vysvetlené Hawkingové tórie. ()

MotMotkovich

Něco tak dojemného jsem už dlouho neviděl. Ani si nebudu kazit náladu čtením negativních komentářů a rovnou dávám 100% a pokouším se objednávat knihu "Stručná historie času" ()

Alvin

Tohle, že bylo přeslazené? Ale kdepak, to byste viděli jaký doják by z tohohle příběhu udělali v Hollywoodu. A jestli to bylo málo životopisné tak na Internetu se toho dá o Hawkingovi nastudovat dost. Za mě to je úžasný příběh o odhodlání nevzdat se, o lásce k ostatním i sobě samému, protože bez ní už by to dávno musel zabalit. ()

elizha

Film ktory vo mne zanechal silny pocit....ak existuje zivot existuje nadej...... rovnica na teoriu vsetkeho..... tento film poukazuje skor na rozvoj choroby, vzta medzi manzelmi.. obetava Jane....klobuk dole...kolke roky tak zila.... napokon sa to zlomit muselo...potrebovala to naozajstne stastie..... Mozno som cakala viacej sa venovat praci pana S.H avsak myslim ze take filmy prijdu.....snad dufam.... Obdivujem ho....napriek tvrdemu zivotnemu osudu,,, dokazal co dokazal, dokazuje... je to inspirujuce pre nas zdravych.... byt cielavedomy, ludsky,.. Pre mna osobne film roku... verim ze raz teoria vsetkeho ,,najdena'' bude......velmi by som to priala p.prof stephenovi hawkingovi.. ()

CaptAnne

Ždímací klišopaskvilní doják. Zaprvé nevim, co to je teorie všeho, a zadruhý mě to uráží, protože pokud se mě něco tak příšerně snaží dojit, asi mě to považuje za krávu. Eddie Redmayne fakt něco hrál, což bylo ještě víc vidět v tý změti bezvýraznejch typů, mezi kterýma se pohyboval (a pak nepohyboval, ho ho). Thewlis nerozdal čokošku ani nevykouzlil patrona, takže za něj nic. ()

Lukkyn

Příběh Stevena Hawkinga je hodně vděčná látka. Jeho osud vystačí na celý film a v podstatě se tvůrci extrémně snažit nemuseli. Hawkingova nemoc postihne spousty lidí , ale on byl výjimečný geniální vědátor a v tom je jeho příběh jiný. Bohužel film táhne hlavně výkon hlavního představitele, před kterým smekám. Zřejmě to chtělo hodiny a hodiny pozorování nemocných. Naučit se jejich pohyby , mimiku, vcítit se do jejich pocitů. Obdivuhodné je chování Jane, která navzdory nemoci se stále snaží udržet "funkční rodinu". Slabší povahy může Teorie všeho rozbrečet, ovšem u mě vyvolala spíše úžas, protože Hawking se svou nemocí bojuje zuby nehty a Jane ho miluje za každých okolností, což nutí zamyšlení byli bychom toho také schopni? ()

stret

Drásajúco uveriteľný výkon Eddieho Redmaine. Prekrásna Felicity Jones, ktorá je pre tento vzťah krásna až príliš. Film mi pripomenul aj moju dilemu o tom, nakoľko je Hawking špičkovým vedcom, a nakoľko je jeho renomé dôsledkom jeho unikátneho životného príbehu. Zľahka nadpriemerný, miestami skratkovitý film. ()

malyLibor

Naprosto skvělý film. Moc si vážím tohoto brilantního vědce a jeho geniálního myšlení, přesto že je spousta věcí, v nichž s ním nesouhlasím... Tento film však ukázal mnohem víc. Ukázal, že je něco, co je mnohem důležitější než věda, vědecké pravdy a vědecké zákony, něco, co je mnohem silnější než zákony přírody. A tento film to krásně ukázal. Byl jsem překvapen a byl jsem velmi, velmi, opravdu moc potěšen. ()

terordemon

Film o Stephenovi Hawkingovi, ktorý vlastne nie je o Stephenovi Hawkingovi, ale o jeho žene. O jeho práci sa nedozvieme v podstate nič, zato dostaneme kopu presladenej romantiky, vhodnej pre ženy v domácnosti, ktoré rady ronia slzy nad tažkými tragickými osudmi ľudí. Stephen Hawking je určite veľký a inspirujúci človek, lenže mňa nezaujíma to ako jeho žena musela byť silná a oddaná , keď mu musela utierať sliny, ale to ako a prečo sa stal najväčším géniom súčastnosti a toho tam teda moc nebolo. Ale aspoň to bol parádny herecký koncert. Oskar pre Eddieho Redmaynena je absolútne zaslúžený. 64% ()

klaranapoli

Brilantní, okouzlující, chvályhodné, božské, nejlepší, nejúžasnější, skvělé, bombastické........Nejen takový je film, ale hlavně hlavní postava v něm. Upřímně. Při předávání Oscarů jsem fandila Americkému sniperovi, ale to jsem ještě neviděla tento božský film. Ale Oscara si opravdu zasloužili oba dva herci, protože především ztvárnili postavy, které opravdu byli reálné a to dělá tyto filmy skvělé. Tento film se ale zařadil pro mě na číslo jedna, protože jsem u něho probrečela víc slz není tak moc drastický. Naprosto famózní tvorba. ()

Houser1

Lehké zklamání po velkém očekávání. Čekal jsem, že film bude více o geniálním fyziku Hawkingovi, bohužel, místo geniality je zde lehce "přeslazeno" , což je škoda. Jak bylo zmíněno nize, čekal jsem více epický příběh. ()

Monditrade

Příběh kde hlavní hrdina exceluje v extra dobrých grimasách a ve finále 80% nemluví..... toto zastiňuje Felicie, která to opravdu hraje na 100%. Její výkon je nadmíru dobrý a zaslouží si více uznání než jantar s tikem v oku :-) člověk čeká nějaký velký zvrat, něco, proč se jde dívat na IQ 1.000.000 ale hlavně se dozví o průběhu nemoci.... sice asi nic moc, ale jako gro filmu to nestojí za nic... ()

Gyllllis

Líbilo se mi, jak skloubili několik žánrů a nebyl to jen příběh plný faktů o Hawkingovi. Ikdyž se věnovalo dost pozornosti vztahu mezi Hawkingem a Jane, nesklouzlo to k těm typickým přeslazeným filmům. A rozhodně nesmím zapomenout zmínit skvostný výkon Eddiho Redmayna, poprávu za to byl oceněn. ()

ragtime

Hodnotiť výkon Eddieho Redmayna nebudem, lebo je až príliš prvoplánový. Mrzí ma, že nemohla viac predviesť Felicity Jones. A príbeh je tuctový a ničím nevyčnieva z radu. ()

opiumka

Nevidím důvod, proč neohodnotit 5*. Krásně zvládnutý biografický film. Herci jsou podobní svým skutečným protějškům a herecky excelují oba hlavní hrdinové. ()

AmunRa

Skutečnou hlavní postavou je Jane Hawkingová, která také napsala předlohu. Asi proto vyznívá v příběhu jako světice bez jediné skvrnky. Nemohu si pomoci, ale je to příliš krásné aby to mohla být pravda. Berme tedy film jako romantický příběh inspirovaný životy reálných postav - pak už vše dává smysl a můžeme si užít kvalitní herecké výkony obou hlavních hrdinů. Ovšem ve srovnání s podobně pojatým filmem A Beautifull Mind toto melodrama silně pokulhává. ()

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

11.02.2018

Podzimní hody dokumentárního filmu v Jihlavě

Podzimní hody dokumentárního filmu v Jihlavě

03.10.2017

Manželské etudy dokumentaristky Heleny Třeštíkové po 35 letech. Krutosti nacismu i pozadí Mnichovské dohody v díle slavného režiséra Marcela Ophülse. Znělka letošní Ji.hlavy z dílny hollywoodského… (viac)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

09.07.2015

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 9. do 15. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)

Potterovský nástupce nalezen

Potterovský nástupce nalezen

02.06.2015

J. K. Rowlingová možná nikdy nenapíše pokračování Harryho Pottera. Už v listopadu 2016 ale dostaneme první díl jeho filmového prequelu, v němž se podíváme do stejného kouzelnického světa na začátku… (viac)