Pyramída

• Česko Pyramida (viac)

Hrobky a poklady starovekého sveta s obľubou trestajú svojich objaviteľov. Na tých, čo sa odvážia narušiť ich tisícročný spánok a odhaliť pochované tajomstvá, zvyčajne uvalia strašnú kliatbu, alebo ich rovno na mieste pripravia o život. Skupinu amerických archeológov v Egypte čaká obrovské prekvapenie, keď náhodou narazí na stratenú pyramídu pochovanú hlboko pod povrchom púšte. Žiadna iná sa jej zďaleka nevyrovná. Keď však odkryjú hrozné tajomstvo ukryté v jej útrobách, uvedomia si, že sú nielen v pasci, ale navyše ich prenasleduje - a zabíja - čosi extrémne desivé. (TV JOJ)

FiVe

Jako není to úplně vyloženě děsivý, ale zároveň to není úplně pitomý a blbý. Na večerní lekačku s přítelkyní to vážně není. Na nudu v práci postačí 8⁠-⁠) ()

Baru.Class

Příběh se točí kolem skupiny archeologů, kteří objeví starodávnou pyramidu v Egyptě a rozhodnou se prozkoumat její tajemství. Archeologové vstupují do pyramidy a brzy zjišťují, že jsou uvězněni v jejích útrobách. Musí se potýkat s nebezpečnými pastmi, temnými silami a hrozivými tvory, které jim stojí v cestě. Postupně objevují, že pyramidu postavili starověcí Egypťané jako past na démona, který byl považován za inkarnaci smrti. Film se snaží vytvořit napínavou atmosféru a hrůzostrašné momenty, které vycházejí z hororových prvků spojených s egyptskou mytologií. Příběh je vyprávěn převážně z pohledu kamer, což přidává na autenticitě a intenzitě. Film se zaměřuje na kombinaci archeologie, hororu a dobrodružství, přičemž se snaží využít atmosféry hrozby a tajemna. Rozpočet cca 5mil, celosvětově vydělal cca 16mil dol což ale není moc, když se zohlední výdaje na marketing a distribuce filmu, ale není to ani absolutní propadák. Herci - absence enormně známých herců, důraz kladen především na děj a nebo neměli prachy LOL Denis O’Hare je asi nejznámnější - Milk 2008, Dallas Buyers Club z 2013 (Oscar pro Jareda Leta za vedlejší roli), The Proposal 2009 se Sandrou Bullock, nejvíc známý asi pro sérii American Horror Story (od 2011 až doteď, několik charakterů a za postavu Liz Taylor v Hotelu získal nominaci na Emmy v 2015 v páté sezóně. Děj zachycený na kameru, tzv. found footage (např. Blair Witch) dodává filmu na autentičnosti a přibližuje děj divákům, jelikož vytváří iluzi že diváci vidí děj přímo očima postav - za mě cool, ikdyž občas je to dost irritující. Skupinka s klasickym slozením vědec, dcera (blondýnka), její uchylnej přítel aka cowboy, nerdí kameraman a super investigativní novinářka lačnící po Emmy. Děj odsejpá celkem slušně a hned zkraje to odsere robůtek a překvapivě i bf hlavní hrdinky, proběhne klasická mírně vyhrocená hádka ve skupince ohledně toho, co by se mělo udělat.  Emoční projev dcérky jaka Heidi z Hor je na hranici někde mezi soft pornem a Teletubbies, celkem záhy dochází k předvídatelnému rozdělení skupinky na dva skautský oddíly a hledání bobříka odvahy v pyramidovym bludišti s pobíhající nekromancerskym Jerrym a bůhvíčím ještě. Film rozhodně není pro klaustrofobiky, jelikož polovina přesunu probíhá v tunelech o velikosti standardního studentnskýho pokoje na Strahově, co ale oceňuju, je celkem originální směska likvidační typologie všech zůčastněných.  Recenze bez spoilerů, takže dále pouze heslovitě - efekty kinda cheesy, znovunalezená odvaha jednoho z party lehce usměvná a těžko uvěřitelná, propojení s egyptskou terminologií naučné a osvěžující, Indiana Jones vibes s notnou dávkou iracionálních momentů. Konec až zbytečně zdlouhavej a největší mínus jsou spešl efekty, který i na rok 2014 pokulhávaj. Na druhou stranu i v roce 2023 vznikly majstrštychy, který jsou v porovnání s tímdle absolutní sračka, takže dvě hvězdy a čau. ()

Holly_Molly odpad!

Takovej potenciál a přitom taková mrdka. Bez atmosféry, bez nápadu, zato s hromadou nesympatickejch postav jejichž jedinej smysl je chcípnout a s monstrem tak moc goofy, že způsobí ledatak záchvat smíchu. ()

doughnut odpad!

Od začátku to vypadalo špatně a na konci to bylo ještě horší. Trapné, amatérské a o té hlavní "příšeře" se raději ani nezmiňovat. ()

SpeedShot

Až na pokažený konec, kdy bezchybné monstrum sežere všechny, ale v šachtě 1,5m na 1,5m nedokáže svými drápy dostat holku... No, ale jinak povedený horůrek. Čekal jsem, že to bude mnohem horší... ()

Tribbiani27 odpad!

Na začátku obrovský potenciál, na konci obrovská absurdita. Právě tato promarněná šance mě nutí dát tomu hodnocení nejhorší. Prostředí pyramidy neurazí a autoři se snaží, ale ty rádoby "hororové" scény jsou občas spíše k smíchu svojí neuvěřitelnou nedomyšleností - spadne na mě obrovskej balvan z vrchu, ale přimáčkne mi to akorát nohu...chlap si proti netvorovi ani neškrtne, ale ženská jej přemůže...běžím a zdrhám vším možným, ale posledních 5 metrů na svobodu už to nejde? atd... No prostě tolik absurdit v jednom filmu = 0% z pohledu kritiky, 50% z pohledu diváka, který si to pustí večer, aby se zabavil a je mu úplně jedno, že ten film nemá žádný smysl. ()

vrch07256732

Úvod ma pozitívne naladil: Scenéria vykopávok, a v nej vyčnieva 3 hranná pyramída, veľa komparzu - tak konečne po čase nejaký film vo veľkom štýle pomyslel som si. Bohužiaľ. Akonáhle naša pritrúbla skupinka archeológov v sprievode so žurnalistami vstúpia do pyramídy dej sa zvrhne na tuctovú nezaujímavú chodbovku a (samozrejme) na scému prichádza už otravná FF Kamera. Ja nechápem čo s už tým v roku 2014 furt otravujú - moderné to bolo okolo r. 2000. Ale späť k filmu: postupne odvíjajúcim sa dejom film upadá do obohratého klišé už x krát videného: kde tu nejaká potvora, hlavolam či pasca. Hlavná obluda je ako vystrihnutá z nejakej rozprávky - V Neverending Story (písali sa 80 te roky) boli tie príšerky strašidelnejšie. Hviezda za úvodnú scenériu a pre mňa že som to zvládol dopozerať do konca (ešte aj ten bol amatérsky). ()

Dakan6

Chodící hafík na závěr :-) tak ten to vážně všechno totálně posral. První hodina filmu vypadala opravdu zajímavě a pak se to, jak je již ve většině hororech zvykem, totálně posere. Proč? Přiznám se, občas vybírám filmy podle hodnocení bratra Verbala a Livingdeada, kteří ve většině případech nezklamou, ale tohle? Oba za čtyři hvězdy? Chci název matroše, který jste si před touto pohádkou vzali !!! ()

Zagger

ale jo, v podstate to uslo i bez vetrelcu a predatoru :) a ty jine kraviny a trapnosti budu delat jakoze jsem nevidel... takze davam 4* Hercum jsem moc neveril teda (hlavne vztah otec dcera.. jo to urcite, doufam, ze aspon karavan jste meli blizko sebe), ale jak pisu, budu delat, ze jsem to nevidel... no a pejsek na konci asi no comment, pohadky ovci babicky hovno..., animator by potreboval pohlavek. Stejne jako Verbal jsem hodne zvazoval, jestli ma smysl na to koukat, ale kdyz se zamyslim nad filmy s podobnou tematikou, tento je narozdil od hercu, alespon trochu uveritelny a ne tak debilni jako Mumie apod. Ovsem zaver je neco priserneho. Nakonec vsechno jsem odpustil, ale ten teenage "metal" radoby Rage against the machine na konci v titulcich uz fakt neodpustim, to uz bych nazval: kterak udelat z filmu Kanadske becko behem 1 minuty. Takze nakonec 3* s hoodne odrenyma usima. (Psal jsem to v prubehu filmu) ()

tXtX

Naozaj veľmi slabé. Čajovo a povrchne spracovaný námet a scenár, v ktorom nefungujú ani lakačky, ani napätie.. ani inteligencia. Navyše je to debilne zostrihané. Nemám rád mix "normálneho filmu" a found footage.. bud jedno, alebo druhé. No a ten cgi potkan na konci to zaklincoval. To už Imotepa v prvej Múmii som sa "bál" viac než tohto nepodarku.. 20%. A len tak mimochodom, plagát drzo klame. Nič také vo filme nie je. ()

trici

Copak už nikdo neumí udělat dobrý závěr filmu? Film má atmošku a postupně graduje. Prostředí a tajemno pyramidy funguje, akorát ta maska Anubise mohla být propracovanější. Ten konec je ale zabitej a odfláklej !! ()

r3musko

Tento film nestavia na strašidelných momentoch. Nad vodou ho drží stiesnená atmosféra podzemnej pyramídy. Potápa ho hlúpučký scenár. Vo výsledku je to ale celkom solídny film. ()

Matrix44

Prostredie pyramídy ma naozaj potešilo a bolo aj kvalitne spracované, ale to je asi všetko. Scenár, dialógy a herecké výkony sú naozaj B-čkové. A trochu peňazí navyše by určite pomohlo aj príšerám :) ()

lineker

Nabídnuté srovnání s As Above, So Below vyznívá jasně pro pařížské katakomby. Pyramida je slabším odvarem s trochou groteskního nádechu v podobě vraždícího půlkoně. Slabší atmosféra i práce obou scénáristů, kteří pouze loupili a loupili až nakonec zřejmě nebylo kde brát. ()

Beliel

Chvíli jsem si pohrával s myšlenkou dát tři hvězdy, ale ten Anubis, no to bylo něco! V tu chvíli jsem nevěděl, zda se mám smát nebo plakat a film pro mě skončil. Ihned mě napadlo to hodit na jednu hvězdu, ale zase tak špatné nebylo. Napětí sem tam, strach občas, ale jinak tuctová záležitost. ()

Ospalek

Pyramida jako dějiště hororu je dobrá volba, ale vyústění v to, že v ní žije sám Anubis je trochu přehnané. I přes tohle je to slušný Béčko horor se "super" dialogy. ()