Přímý přenos slavnostního galavečera vyhlášení výsledků hlasování o nejpopulárnější interprety české hudební scény. Účinkují Nightwork, Chinaski, Kabát, Tomáš Klus, Lucie Bílá, Richard Müller & Fragile a další. Moderuje Jan Kraus. (TV Nova)

Mitin

1* za Nightwork :D čauky mňauky... Jinak.. takových trapných pokusů o vtipy jsem dlouho neviděl.. I Kraus, na kterýho koukam v Show Jana Krause a mam ho rád, mi tady přišel trapnej.. ()

Becca_

Milé převzetí slavíka od skupiny No name, vystoupení Müllera, a skupina Kryštof konečně na první příčce...za to všechno jedna hvězda. Kreatura Bílá a rádoby fórek Ivanky Gottové posílají jinak technicky nezvládnutý přenos do ještě horoucnějších pekel. ()

Olík

Český slavík Mattoni 2013 aneb další „Ajajaj“ made in NOVA. To, že naše celonárodní chápaní populární hudby, hibernuje v dobách Kroků Františka Janečka, se doufám nemusíme vůbec bavit, stejně tak o tom, že je načase podobným anketám popularity, po vzoru Slovenka, udělat pápá. Nehodnotíme však tuzemskou hudební scénu, ale „slavíka“ jako pořad! I když dá se vůbec hodnotit pořad, který postrádá funkční techniku? Má cenu něco vytýkat moderátoru Janu Krausovy, když všechno ví, všude byl a ode všeho má klíče (alespoň tak se prezentuje ve své talk-show)………..takže on určitě ví. Je úsměvné sledovat, člověka neotřesitelných morálních hodnot, jehož pravda je tou jedinou (opět usuzuji dle jeho vystupování na konkurenční televizi), kterému najednou není zatěžko převlékat se do dámské konfekce, nebo vystupovat po boku prasete troubícího na klakson………jo, jo zlaťáčky jsou mocná síla! Další úlety jenom shrnu: rádoby děsně vtipný Petr Čtvrtníček, Anna K v outfitu z tulení kůže, zpívající Petr Kolář, Václav Postránecký propagující „kvalitní“ novácké seriály, samotné zakončení pořadu, mistrová Ivanka a její obálky a opět Jan Kraus skákající právě Gottově ženě do děkovací řeči. Klady?........paradoxně, možná Krausova klaka v podobě jeho syna Jáchyma a družky Ivany Chýlkové a dále třeba některá vystoupení, jako například to Richarda Müllera. Závěrem snad jenom citát: „Český slavík je o popularitě, nikoliv o kvalitě“ -Richard Krajčo- ()

anitae

Letos dopadl slavík trošku lépe, ale žádná hitparáda to tedy taky nebyla. Na začátku se objevil velmi trapný Postránecký, pak lidový Čtvrtníček, následovala opět zoufale nevtipná Vondráčková, Krausovi to jako Bílé moc slušelo, zábavní byli slavíci bez hranic - No name, no a i Kryštof - konečně dostal cenu, asi kvůli teď tolik oblíbenému Klusovi-brrr, nepotěšila ani oteklá Farna, Johny Machet s bezvadnou děkovačkou, skokan roku Kraus=Miss2009, Jandová s Kolářem celkem katastrofální, vtipný rodinný podnik Krausových a na závěr moc pěkná róba Ivanky Gottové a záměna obálek. A 5* za bezchybný zvuk, čauky mňauky ()

phoenixer odpad!

Tímto ročníkem si udělala firma Mattoni velkou ostudu. Né, jejich klasických "Mattoni, už není.." ale něčím mnohem horším. Při předávání zcenzurovali vítězství Řezníka a předali cenu Machettovi. Díky tomuto gestu vrátili cenu i další soutěžící z minulých ročníků, což se není čemu divit. Jedinej idiot Krajčo si opět zahrál na hrdinu a zastal se Mattonky s tím, že sám by také nepředal tak kontroverznímu člověku cenu. Komunistická cenzura je zpět děti! ()

bull!nka

Jeden z nejhůře povedených slavíků, děs a hrůza, vůbec nechápu, že jsem se dodívala až do samého konce...stále jsem čekala něco více, marně...vtípky prvoplánové, sprostých slov přehršel, songy mizerné... jen pár světlých chvilek, díky No Name a čuníkovi Adamovi * Gratuluji Richardovi a kapele Kryštof :) ()

Nufa odpad!

To jako fakt. Kraus si evidentě spletl moderování Slavíků s Uvolněte se prosím, větší šaškárnu jsem opravdu neviděl. Vrcholem toho bylo jeho předvedení Skokana roku, kde si dovolil pustit video jeho samého, kde se mu podařilo spadnout z pódia. Ano čtete dobře. Aby toho nebylo málo, povedlo se produkci nainstalovat mikrofon tak šikovně, že přestal fungovat po jedné hodině. Musím ovšem přiznat, že dlouho jsem se tak nepobavil, když ocenění, kteří ,,nečekaně" vyhráli, začali mluvit do toho nefunkčního mikrofonu. Velké zklamání rovněž nastalo jak v nominaci, tak následně i při vyhlášení výherců. Lucii Vondráčkové jsem vítězství přál, nicméně největší překvapení nastalo u Nightwork, které se neumístilo ani v top 3 a naproti tomu Kabát skončí 2. Televize Nova nám opravdu předvedla šaškárnu roku, které vévodí opravdu nečekané vítězství skupiny Kryštov, která si dokázala kouzlem vytvořit video pro případ, kdyby se umístila a dokonce i Krajčo si pro jistotu vytvořil video, kdyby se umístil náhodou třetí. ()

Yoshik odpad!

Netransparentní hlasování, nedůvěryhodné výsledky, nulová sdělovací hodnota. Neschopnost pořadatele se informovat a vymezit vedlo k diskvalifikaci pravděpodobného vítěze bez slova vysvětlení a s tunou lží navrch. Kraus a Čtvrtníček jsou dobří baviči, ale hodnotím pořad jako takový a ten jest mi odpadem. ()

Kinpr odpad!

Poté, co na pódium přijuchala Lucy Vondraczek Plekaczek a začala nesmyslně mluvit na své mimimi, v tu chvíli se mi udělalo zle a okamžitě jsem TV vypínal. Zvěrstvo, trapnost nad trapnost! A ani Čtvrtníček to nezachránil. ()

Voorhees odpad!

Tomu,že vždycky vyhraje Kája už dávno nevěřim. Má dost dobrej hlas, ale tak geniální to neni ani omylem. vyžazení Řrzníka mě naštvalo do stavu beztíže. Stupidní Dyk, kterýmu nemůžu přijít nachuť. Česká, kýčovitá krávovina jak m á byt! :) ()

Dvory59 odpad!

Neskutečná sestava trapnosti, viz. rádoby vtipný Čtvrtníček. Naprostá nepřirozenost snížila pořad o desítky míst níže. Nova je v krizi a na tomto ročníku se to jen potvrdilo. Zajisté nejhorší Český slavík všech dob. ()

t.b.kat

Je k neuvěření, kdo ceny přebírá a jaký vkus je nám předkládán. Ono se prakticky za celou dobu slavíků nic nezměnilo, stačí jen odkázat na můj komentář z Český slavík Mattoni 2011 (a tak to budu dělat, dokud se něco nezmění) 1* za Krause ()