Příběh plukovníka Kuklińského, jednoho z nejvýznamnějších špiónů studené války... Jack Strong bylo krycí jméno plukovníka Polské lidové armády Ryzsarda Kuklińského – údajně největšího škůdce komunismu. Jako člen generálního štábu Polské lidové armády byl styčným důstojníkem mezi polskou armádou a velením vojsk Varšavské smlouvy, což mu umožňovalo přístup k nejtajnějším dokumentům vojenského charakteru. V roce 1971, tedy krátce po Gdaňských krvavých událostech a vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa se Ryzsard Kukliński rozhodl začít spolupracovat se CIA. Údajně jim dodal kolem 35 000 stran přísně tajných materiálů... Polská společnost je v pohledu na Kuklińského rozdělena. Někteří ho považují za národního hrdinu, který možná zabránil invazi Sovětského svazu do Polska tím, že vynesl plány invaze SSSR do západní Evropy, přičemž Polsko mělo být obětováno ve smyslu bojiště. Část Poláků ho považuje za zrádce, protože porušil vojenskou přísahu. V nepřítomnosti byl odsouzen k trestu smrti, ale po pádu komunismu byl jeho rozsudek zrušen... Film nazvaný Jack Strong, podle krycího jména Ryzsarda Kulińského, je strhující podívanou – špičkový politický thriller s hvězdným obsazením, který nám zároveň připomene područí států Východního bloku pod diktátem Sovětského svazu, dusivou atmosféru života za železnou oponou a hrdinství těch, kteří se komunistickému zlu dokázali postavit. (Česká televize)

Snakefinger

Tak nemohu posoudit, co byla ve filmu pravda a co čistá fabulace, je ovšem pravda, že Poláci jsou velmi hrdým vlasteneckým národem protože na koních a se šavlemi vytáhli proti Wehrmachtu a německým Tigrům (na rozdíl od podlého českého národa). Hodně na mě zapůsobila fantasticky vykreslená dobová atmosféra se vším co k tomu patří, včetně fronty na maso. S tou akcí to bylo fakt o dost horší. Sněhová honička v předpotopním Oplu, jeden zlomený nos při nárazu do stěny, a to je tak asi vše. Ale o akci tady vůbec nešlo. ()

Motherlovebone

Bylo to napínágo, to zase jo. Ovšem problém mám s hlavním hrdinou. Tak nejdřív tenhle šmejd naplánuje invazi polský armády do naší drahé vlasti, pak si nás bere do huby. Co tim jako chce říct, že se nevzdaj jako češi? Pro mě tradiční polskej nacionalismus, kterej nám z normalizačního zelenýho zmrda udělal hrdého bojovníka za svobodu. Uplně vidim, jak se musel zapřít, aby dokázal chlastat s ruskou generalitou. Kretén. PS - poláky mám rád ()

Modeman123

Pecička a pro mne zatím největší překvapení z polské provenience. Příběh agenta polské služby s reálným podkladem ze začátku působí jako nepovedený televizní film, kterýma nás krmili za socíku po Nedělní chvilce poezie, ale nabere to obrátky, to si buďte jistí. Konec je gradace hlavně v té reálii, která tam probleskne. ()

gizi

První víc než polovina hodně průměrné, ale pak to začíná být poutavější a zajímavější. Nejlepší je ale pomalá "slow" honička na sněhu, ta se opravdu povedla. 70% a 4*. ()

Cesty timem

Jak tady píše Enšpígl... a já oslněn všemi polskými šmejdy v různých jiných oblastech než film jsem dosud měl jako jedinou polskou kvalitku film Sexmise. Dnes jsem k polské filmové kvalitě zařadil tohle. Navíc podle skutečnosti (to je u mne min. 2x +) a proto si to jistě dám někdy znovu a kdoví, třeba to půjde na 5*. Já na ty smyšleniny s 007 moc nejsem. Ikdyž na druhou stranu třeba komedii s W4C to zas jo :-) ... K filmu: Hele proč tady na CSFD chybí Kulikov (hraný Olegem Maslennikovem). Že bych objevil dalšího tajného agenta? :-) ... Uvítal bych před jednotlivými částmi rok, měsíc... občas tam nějaký datum byl, ale jsem moc rád u podobných filmů, když si mohu udělat časovou osu a u filmů dle skutečna to tím více. Je třeba film vidět víckerát aby se v něm člověk trochu zorientoval zvlášť když se pro nás nejedná o známou historii. Bylo tam mnoho nevysvětleného a takových děr. A NEJVÍCE jako technika by mne zajímal ten "komunikátor". Jak bylo ve filmu řečeno Iskra, tak o tom jsem nenael vůbec nic. V jakém pásmu se komunikovalo, šifrování... No asi je to stále tajné :-) ()

Sa.sa

Slušný film o studené válce a hře špionů... Tato hra byla prováděná z obou stran železné opony... Tento film uvádí pohled z Polska... Dobře natočen, námět slušný, ale bohužel se nevyhnul klišém i faktickým chybám a to je škoda... ()

Feacher

Po jednom velmi špatném 80kovém hororu jsem si spravil chuť u tohoto historického dramatu. Neměl jsem velké očekávání, ale jsem velmi mile překvapen. Skvěle zpracované, budování napětí i styl vyprávění příběhu, závěr jsem už trochu očekával, ale až do posledních minut jsem si rozuzlením nebyl jistý. Skvělý! ()

Hombre8

Jak to, že film nebyl nominován na Oskara? Władysław by si jistě nějakou cenu za své dílo zasloužil.                                                                                                                                                                   Aha...                                                                                                                                                                           K tolik oblíbeným automobilovým honičkám, které infantové tak milují: Polským Fiatem jsem dlouhá léta jezdil. Dokonce i na nějakou tu bouračku došlo. Nebylo to zrovna dobré auto. Často se chovalo divně až nevyzpytatelně. Ale aby se po nabourání pravého blatníku recipročně rozflákal i ten levý, to se mi nepodařilo. Hodnotíme celý film. Takže hvězdička za kameru, hvězdička za herecké výkony. Jinak 👎 ()

hujerita

Výborný film a poliaci zasa váľajú a skórujú. Super atmosféra a všetko je to podané európsky a nie americky. Chvalabohu. Vo filme USA by to bolo nejedno vybuchujúce suto :) Poprosím csfd aby z filmu vymazal popisok že Akčný :) To fakt veru akčné nieje :) ()

danny79

Po prvotnim politicke uvodni tretine, ktery ma za cil zasvetit, ci alespon priblizit zahranicnimu divakovi udalosti a situaci ve vychodnim bloku, film pridava na tempu a prichazi napeti, ktere s pribyvajici stopazi houstne a povedeny zaver posouva film k naprumernemu thrilleru. Slusne zahrane, verohodne pusobici. ()

BEZHLAVY

Radek99 ty jsi strasny kokot, sve politicke vyblitky sdeluj nekam do parlamentnich listu a prihlas se na policajty, ze jsi vlastizradce....toto je filmovy server a ne odkladiste komplet picovin zakomplexovaneho picuse...jinak k filmu-vynikajici zpracovani. A zaroven klasicky polske prekrucovani(amerika je super, sssr fuj) nebo spise v krvi polske zakorenena nenavist k rusku... ()

Maghasius

Po studené sprše v Město 44, jsem byl více než potěšen, že z Jacka Stronga se vyklubal dobře řemeslně zvládnutý thriller z polské produkce. Tady mi nikdo nepodstrkával žádné nesmysly a hlavní postavu jsem si plně oblíbil a nebyl pro mě ani příliš velký problém uvěřit motivaci hlavní postavy a podobným věcem. Mám problém tomuto filmu cokoliv vytknout, protože jsem celé ty dvě hodiny byl ponořen do děje tak mocně, až jsem si místy musel připomenout, že toto je polský film. I přesto, že jsem slyšel o kvalitách jejich kinematografie, tak jsem na takovouhle bombu rozhodně připraven nebyl. To však mohu lehce přičíst na vrub faktu, že jsem viděl méně polských filmů, než má většina lidí prstů rukou. Jack Strong mě ale rozhodně pobídl, abych to rychle napravil. ()

Zaks

Riadne napínavý špionážny thriller z revolučného obdobia konca železnej opony. Výborne gradovaný príbeh, ktorý naťahoval diváka až do poslednej minúty. ()

3Kino - filmem proti ruské agresi

3Kino - filmem proti ruské agresi

27.02.2022

3Kino chce společně s organizátory Ukrajina film fest vyjádřit podporu a solidaritu Ukrajině. V několika pražských kinosálech budou postupně promítnuty filmy, které reflektují katastrofální dopady… (viac)