Ak chceš boha pobaviť, skús mu povedať o svojich plánoch... Tak by mohlo znieť motto poviedkového filmu o tragických náhodách. Kultový mexický film rozpráva tri príbehy o stratách, ľútosti a tvrdej realite života, ktoré sú spojené nešťastnou automobilovou nehodou ale aj láskou. Octavio je zamilovaný do bratovej priateľky a chce získať dosť peňazí na to, aby ju a jej dieťa odviedol od surového brata niekam za lepším životom. Preto sa rozhodne dať psa Cofiho na brutálne ale lukratívne psie zápasy. Na úteku pred konkurentom zo psích zápasov nezastaví na križovatke a spôsobí reťazovú haváriu. Jej obeťou sa stane aj populárna modelka a celebrita Valeria. Valeria príde o nohu aj kariéru a zrazu sa musí vyrovnávať s novým životom. Svedkom tragédie je El Chiro, bezdomovec s temnou minulosťou, ktorý sa stará o potulných psov. (RTVS)

simplejack

Sem asi divný, ale nejvíce se mi líbí notně kritizována druhá část. Film jako celek se mi také velice líbil, sice ne tak jako 21 gramů, ale víc jak většina podobných filmů. V poslední době se mi ty hispánské snímky celkově nejak začínají líbit a bude zajímavé sledovat kam bude směřovat jejich vývoj. ()

Petulka88

Působivé tři příběhy, které bych ale nedoporučoval milovníkům psů. Nejlepší přítel člověka je pojítkem životních osudů všech hrdinů, ale záběry ze psích zápasů patří k tomu nejdrsnějšímu co tento film nabízí a i já jsem u nich docela trpěl. Všechny tři příběhy se proplétají sice jemně, ale o to víc osudově. Škoda jen trošku delší stopáže a přece jen nudnější prostřední části. Jinak skvělá podívaná. ()

teyra

Tento film se mi napoprvé líbil natolik, že přehlížím jeho nedostatky a dávám plné hodnocení. Tři povídky osudově spojené jednou autonehodou a držící dokonale pohromadě dějovými paralelami, letmými setkáními postav a obsazením psa či psů do jedné z hlavních rolí. Láska a krutost ke zvířatům se zde v různých obměnách prolíná se vztahem lidí k sobě navzájem. Film originálně vypráví drastické životní příběhy, je naplněn živočišnou energií a hutným dějem, spád ztrácí jen v trochu roztahané druhé povídce. Všechny spojující ingredience v něm skvěle fungují: manželský a milenecký vztah, násilí, sociální nerovnost, biblicky vyhrocená bratrská rivalita, motiv zmařeného plánu. Neokoukaní mexičtí herci působí trochu jako živá voda. ()

BDMarty007

Amores Perros jednoznačně patří mezi nejlepší filmy, co jsem kdy viděl. Téma determinující role náhody a nahodilosti v lidském životě. Tři protínající se příběhy. Trochu podobný princip jako Pulp Fiction, ale tady o to zajímavější, že se prolnou úplně rozdílné světy, jedinci, kteří by se asi jinak nikdy nepotkali, a jejich byť mnohdy vteřinová interakce zásadně mění osudy. Skvěle zachycený genius loci Mexico City, města takové dimenze a pestrosti, od úplné chudoby až po obrovské bohatství, které se ale úzce prolínají. V jádru je to ale o lásce a o životě, v jejich kráse, paradoxnosti i krutosti. Úžasně syrové a opravdové. 100% a top 10. ()

sehe

Iňárritu geniálne pospájal v 3 príbehoch postavy z rôznych sociálnych vrstiev v Mexico City.Som milovníkom psov,dnes je upršaný deň a Amores perros zapôsobil na 100%.Znepokujujúci,brutálny(psie zápasy),ale i veľmi ľudský film o tom, aká je láska krutá. ()

Henry Morgan

Paráda, paráda, já jsem spokojenej. Začátek byl přímočarej a jasnej a když už se táhla druhá polovina, tak to docela zostřilo tempo, začlo se tam míhat více zdánlivě nesouvisejících záběrů, aby udrželi divákovu pozornost a přitom bravurně dokreslily celý děj. Líbila se mi zvládnutá psychologie postav, různé proměny osobnosti a úhly pohledu a co se mi zdálo snad nejkurioznější a nejlepší, bylo chování a naučené reflexy bojových psů, proměna hodného psa v agresivní bestii, která od jisté chvíle pohlíží na jiné psy, jako na protivníky. Celkově se to hodně zabývalo naučeným a vrozeným reflexům a to jak u lidí, tak u zvířat, v podstatě vznikla jakási rovnováha a souvislost mezi psem a člověkem a mezi jeho chováním, kterou úžasně podtrhl konec, který dokázal, že jednotlivé poutavé příběhy jsou pouze vedlejší linkou jak něco důležitého sdělit. ()

Aleix

Amores perros (Láska je kurva ) to mi ten překlad připadá k natahání lidí do kina co nejvíc pubošů , ale kdo přišel a viděl , určitě nelitoval a hudba od Santaolalla s Contol Machete je bez chyby , PARÁDA ()

danny_21

Kdyby Iňárritu udržel kvalitu a tempo z první povídky bylo by to bez hvězd bez debat, bohužel se ale nepodařilo, hlavně díky povídce číslo 2. To ale nic nemění na faktu, že láska je kurwa ( často ) a nesnižuje můj celkový dojem z tohodle příjemného filmu. 80 % ()

Brinkley

Na Amores perros jsem byla svého času v kině a od té doby bez reprízy . Mezidobí tudíž něco přes deset let, a přesto.... jednotlivé povídky si dokonale pamatuju se všemi tehdejšími pocity. To je docela slušný výkon hodný čtyř hvězd. Během těch 154 minut se charaktery postav odhalují, jednotlivé dějové linie do sebe postupně zapadají jako tetris... až se dobéřeme ke konečnému vyznění, že láska je ale opravdu kurva.... a to vše za nesnesitelného pištění jedné blondýny a kňučení malinkatého smetáka. ()

PavelU

Dost sugestivní podívaná, kde se nikdo s ničím nepáře. Před koupí jsem neměl šajnu, že je to od režiséra 21 gramů. I Láska je kurva s tímhle filmem má leccos společného. Podstatné je, že nyní se dá v ději orientovat snadno, není tolik na přeskáčku. Vypráví každý příběh postupně, aby divák žasnul nad onou jednou scénou, která z vícero úhlů pohledu ukazuje strasti hlavních hrdinů snímku. Ústředním motivem jsou tu psi, pro slabé povahy asi nekoukatelné, ale já to zvládl bez potíží. Taková je skutečná realita, bez zbytečného hollywoodského pozlátka. Nejabsurdnější mi přišla asi prostřední část filmu. Možná byl film moc dlouhý, že při jednotlivých pasážích má člověk pocit, že se konce jen tak nedočká. Ale já se bavil po celou dobu, bylo to velmi neotřelé, zajímal mě osud úvodní dvojice, jejich psa. Nic film nenechá nezodpovězené. A stylové blučko v červené barvě potěšilo. ()

Hellknight12

Dnes pozreté po pár rokoch . Film je slušné dráma, ktoré môžem len odporučiť. Snímok je pekne prepojený tromi príbehmi, ktoré vo výslednom konci dávajú krásny príbeh. Tento film je debut režiséra. Čo sa týka príbehu je síce dlhší ale to mne to vôbec neprekáža . Myslím si, že pri troch príbehoch je dĺžka 154 min akurát. Samozrejme dalo by sa to aj skrátiť na 120 min ale to vôbec netreba. Takto sú charakteristiky postáv skvele spracované. Niekto by mohol namietať, že je zbytočne komplikovaný. Nesúhlasím. Je to síce prekombinované ale vo výslednom konci to celé krásne zapadá. Film krásne vystihuje lásku, či už k ľuďom alebo zvieratám, nádej ale hlavne zúfalstvo. Bohužiaľ neviem španielsky ale preklad názvu vystihuje celý film. Čo sa týka hereckých výkonov za mňa skvelé. Celkové hodnotenie za mňa je 95%. ()

Steel

Trochu to sestříhat a nemělo by to daleko k dokonalosti. Po slibném začátku je děj na můj vkus trochu rozvláčný a nudný, což sráží výsledné hodnocení na pouhé tři hvězdičky. ()

xylofonka

Bravo! Tak napraskaných 153 minut jsem ještě neviděla. Až na příhodu s malým psíkem pod podlahou, která je podle mě poněkud slabší se jedná o skvělý, ba troufám si říci nepřekonatelný zážitek a bravurně zvládnutý tok filmového času. ()

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Nedávno jste u nás četli o nové hrané verzi Kiplingovy Knihy džunglí, kterou pro Disneye natočí ironmanovský Jon Favreau. Podle názvu se může zdát, že studio uvažuje i o jiném režisérovi. Pravda je… (viac)