Ak chceš boha pobaviť, skús mu povedať o svojich plánoch... Tak by mohlo znieť motto poviedkového filmu o tragických náhodách. Kultový mexický film rozpráva tri príbehy o stratách, ľútosti a tvrdej realite života, ktoré sú spojené nešťastnou automobilovou nehodou ale aj láskou. Octavio je zamilovaný do bratovej priateľky a chce získať dosť peňazí na to, aby ju a jej dieťa odviedol od surového brata niekam za lepším životom. Preto sa rozhodne dať psa Cofiho na brutálne ale lukratívne psie zápasy. Na úteku pred konkurentom zo psích zápasov nezastaví na križovatke a spôsobí reťazovú haváriu. Jej obeťou sa stane aj populárna modelka a celebrita Valeria. Valeria príde o nohu aj kariéru a zrazu sa musí vyrovnávať s novým životom. Svedkom tragédie je El Chiro, bezdomovec s temnou minulosťou, ktorý sa stará o potulných psov. (RTVS)

petikacka

Můj první Iňárritův film a bylo to na první dobrou...Byl to nový styl vyprávění filmu v povídkách, kdy pointa se objeví až na konci...Jo tohle můžu i všechny další...Za mě 100% ()

kaze

Krásny film o láske a jej bolesti. Tí psi tam boli úžasní. Perfektne poprepletané životy ľudí, ktorí majú s láskou len trápenie... ()

Lukoye

Několik příběhů, které k sobě pojí jedna dopravní nehoda v centru jednoho velikého mexického města. Všechny nějak citově poznamená, někoho dříve a někoho později. Všem ale zasáhne do jejich citového vztahu fatálním způsoben. Ve všech případech tragicky. Beznohá modelka, nešťastně zamilovaný muž do mladé ženy svého bratra, plánující útěk, válečný veterán živící se jako nájemný vrah, pohrdající sám sebou, který nakonec sebere odvahu a postaví se čelem k osudu své dcery, která o něm nikdy nevěděla. Pěkně hořký koktejl precizně napsaných příběhů, dokazující, že pro lásku je člověk schopen obětovat cokoliv, když už mu to sama nevezme. ()

Berry

Výborné herecké výkony podle vynikajícího scénáře s reálným základem filmu a dobrým spojení několika osudů lidí, kterým změní život jedna autonehoda. Tohle všechno je Amores Perros. ()

Grizzly

Kdyby se film soustredil jen na prvni pribeh a trosku ho rozpracoval mohlo by to byt za ****...takhle je to moc dlouha a roztahana nuda. ()

Šmoula

Moc dlouho jsem se na to nevydržel dívat, nutilo mě to dělat všechno možná jen se ne soustředit na film. Když jsem u toho začal psát komentář na jinej film začalo se tepre něco dít. Škoda, jelikož pak jsem se musel do toho nutit! 2 hodiny a 20 minut je totiž docela soda, když se příběhy ještě moc nepropojily a nedává vám energii na to čučet z donucení. Ale příběh byl fakt dosti tvrdej a ze života, který se určitě v mnohých španělských chudinksých rodinách odehrává. 68% ()

grerar

No jo, asi jsem opravdu divnej, ale mi se opravdu AP líbilo víc než hodnocenějších 21 gramů... Postavy mi seděly, ano i lehce podivná žena Octaviova bratra... Daniel? Tragická postavička. A El Chivo provozuje to co provozuje tak, jak bych řekl, že by to mohlo být i možné... Pro mne skoro čistých 5* ()

Spidergirl

Je to mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami.. Amores perros je rozhodně originální i zajímavý film, ale čekala jsem, že mě, ukecanou holku, zrovna tento film donutí mlčet a jenom koukat - a to se nestalo.. Samozřejmě, že můj důvod "zklamání" je také to, že jsem se na film tolik těšila.. Nasadil ze začátku vysoké,kvalitní tempo, ale neudržel si ho.. ()

Helldo

Precizně režisérsky i scénaristicky zvládnutá prácička. K Pulpu či Magnolii má sice veskrze daleko, ale i bez velkých hvězd film působi velice přirozeně. Syrový snímek, který bez ostychu ukazuje odpornost a zhrzenost lidí v celé své zrůdnosti. Depresivní soundtrack vše jen podtrhuje. O hvězdu méně jen kvůli tomu, že to bylo asi na mě, jakožto "pejskaře", až přespříliš silné kafe. ()

dawe787

Lidské osudy jsou nevyspitatelné jako dějová linka v tomto filmu, která je plná nečekaných zvratů a rozmanité souhry náhod. Velmi dlouhá minutáž, ale pěkné to utíká. ()

edie sedgwic

Momentov, kedy mnou prechadzala uplna beznadej (aj po niekolkych vzhliadnutiach) bolo vo filme naozaj vela. Len malo filmov malo na mna taky radikalny dopad ako tento. Pre mna jedno z veldiel svetovej kinematografie. ()

dragoliz

Musím povedať, že som neprišiel na to, čo tieto tri príbehy spája... a to mi dosť prekáža. Samy o sebe sú to celkom fajnové veci, ale ozaj mi akosi nesadlo ich "prepojenie" s tým, že Amores Perros asi mal mať nejakú hlbšiu myšlienku (?). Rovnako tak ma dosť ubíjal neprimeraný rozsah (vyše 150 minút), keď bolo všetko neskutočne rozťahané a s pribúdajúcimi minútkami stále nudnejšie a nudnejšie. Miestami mi prekážal soundtrack, nejak špeciálne ma okrem Gaela Garcíu Bernala neoslovili ani herci. Čo sa týka samotných "epizód"... za najlepší príbeh považujem prvý, najzaujímavejší jednoznačne druhý, tretí bol trošku slabší. Priznám sa, že som čakal veľa, no dostal som len takú mexickú gangsta telenovelu. ()

mls

Zdá sa mi, že väčšina dobrých filmov z posledného obdobia končia dvomi spôsobmi. Proslovom hlavného hrdinu, alebo nejakým činom, ktorý symbolizuje celý film. Zdá sa mi to logické a nemám proti tomu žiadne námietky. Režisér Amoress Peros sa rozhodol zaradiť do druhej skupiny, v jeho konci nemajú slová miesto, rovnako ako v celom filme sú slová až na druhom mieste po stvárnení pocitov(no nie je to Lynch, alebo Hitchcock). A kedže herci excelujú, dokážeme pocity hrdinou filmu chápať. A kde sú negatíva? Neviem! Láska nie je Kurva, život nie je Kurva, to všetko mám rád. Skôr ja som Kurevsky hnusný, že tomuto filmu dávam "len" 4 hviezdičky. ()

Kochanski

Výborné a strhující! Brutalita a syrovost první povídky, psychologická propracovanost druhé povídky a dokonalost třetí... DOST DOBRÝ! ()

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Nedávno jste u nás četli o nové hrané verzi Kiplingovy Knihy džunglí, kterou pro Disneye natočí ironmanovský Jon Favreau. Podle názvu se může zdát, že studio uvažuje i o jiném režisérovi. Pravda je… (viac)