Ak chceš boha pobaviť, skús mu povedať o svojich plánoch... Tak by mohlo znieť motto poviedkového filmu o tragických náhodách. Kultový mexický film rozpráva tri príbehy o stratách, ľútosti a tvrdej realite života, ktoré sú spojené nešťastnou automobilovou nehodou ale aj láskou. Octavio je zamilovaný do bratovej priateľky a chce získať dosť peňazí na to, aby ju a jej dieťa odviedol od surového brata niekam za lepším životom. Preto sa rozhodne dať psa Cofiho na brutálne ale lukratívne psie zápasy. Na úteku pred konkurentom zo psích zápasov nezastaví na križovatke a spôsobí reťazovú haváriu. Jej obeťou sa stane aj populárna modelka a celebrita Valeria. Valeria príde o nohu aj kariéru a zrazu sa musí vyrovnávať s novým životom. Svedkom tragédie je El Chiro, bezdomovec s temnou minulosťou, ktorý sa stará o potulných psov. (RTVS)

s.e.p.p

Zklamání... po první hodině, která je mimochodem skvělá to úplně ztrácí šťávu a je z toho táhlá nuda, bez jakýchkoliv emocí a vzrušení... podobné dojmy jsem měl i z Babelu, 21 Gramů pro mě tedy prozatím zůstává Iñárrituovým nejlepším dílem. ()

Ravi

Námět o lidech, který příběhem vykresluje životy několika lidí a v jeden moment je všechny protne je geniální. Přičtěte si k tomu skvělé herecké výkony a silné příběhy každého z aktérů a dostanete tučný koktejl neobyčejných kvalit. Skvělá hudba. 100% = 5/5 ()

Kurikmoon

O tom, že život vie byť krutý. Úvaha o vete: "Chceš rozesmát Boha? Vypravej mu o svých plánech." Zaujímavý film, no ak máte radi psov, alebo máte chuť na niečo veselého, nechajte si AP na inokedy. Mne osobne stačilo tento film vzhliadnuť raz. Nie preto, že by bol zlý. ()

Scar

Počas prvého príbehu som mal chuť dať plný počet hviezd. Druhý príbeh ma ale riadne schladil a uspal. Tretie dejstvo bolo fajn, ale ničím nevyniká z davu nudnej továrenskej produkcie. Aby sme sa rozumeli, ono je to natočené umne, ale tá žuvačka sa proste vyžula po prvej pol hodine, potom som už žul naprázdno. ()

Koryntos

Amores perros, jak výstižný název pro tento film, protože láska je opravdu kurva, jak jsme se mohli přesvědčit ve všech příbězích tohoto syrového filmu, který bezesporu patří do mých nejoblíbenějších, právě svojí jadrností a rychlým dějovým spádem, který člověka opravdu poutavě zabaví od začátku, až do konce filmu. ()

mirec88

Po prvom prečítaní názvu som si myslel, že pôjde o nejakú vulgárnu blbosť Fakt. No potom som si prečítal recenzie a prišiel som na to, že to je prvotriedna originálna dráma pre mňa doteraz neznámeho režiséra. Najprv som totiž videl Biutiful a povedal som si, že keď v podobnom duchu bude aj Amores perros, asi to bude dobré. A aj bolo! Páčilo sa mi prerozprávanie jednotlivých príbehov, ktoré boli emocionálne nabité, najviac ma dostal asi príbeh tej ženy s psíkom a taktiež nájomného vraha na dôchodku. Keď mu urobili, čo mu urobili, tak som myslel, že umriem... Milujem zvieratá a toto bolo fakt smutné a emotívne. Vynikajúce príbehy, filmárčina a jednoduchá človečina proste srší z tohto filmu. Jednoznačne plný počet. Ale na tento film treba mať náladu, lebo depka je zaručená. ()

Autogram

Vidieť najskôr koniec príbehu a potom na preskáčku sledovať skladačku udalostí, ktoré tomu predchádzali, to je charakteristické pre tohto režiséra. Aj banálny príbeh táto metôda povýši o stupeň vyššie, pričom prvý o podarených rodinných vzťahoch bol týmto maximálne pútavý. Druhý s modelkou a strateným domácim psíkom už nie a podobne aj tretí s bezdomovcom a psami. Slovenský a český názov filmu som si celkom nevedel vysvetliť, ale teraz je to úplne jasné a dokonale vystihuje podstatu toho, čo sa vo filme deje. Pritom môže ísť o lásku k žene, mužovi, peniazom alebo psovi, vždy to vyjde na rovnako. Psi sa nejako vyskytujú v priebehu celého filmu, hrajú dôležitú úlohu a nemajú to ľahké. Príbehy sa nakoniec pospájali, a keď sa mi myšlienky dobre uležali v hlave, oceňujem tento film vyššie ako som si pôvodne myslel. ()

prasacimor

Nemôžem si pomôcť, ale pri sledovaní tohto filmu som mal od začiatku pocit, že tvorcovia si povedali: Tak a natočíme film, z ktorého budu mať všetci slzy na krajíčku a vyhráme toľko festivalov a cien, že ich ani nebudeme mať kde skladovať. Inak to mohlo byť kľudne za plný počet. ()

deckardx

Konecne jsem mel moznost shlednout toto dilko a to jeste na filmovem platne a teda nezbyva mi nic jineho nez zatleskat... Vubec mi nevadilo, ze to melo vice nez dve hodiny, byl sem prikovanej na zidli a jenom sledoval... Klanim se tvurcum... ()

IMPAIRED

Typicky snímek svého režiséra. Prvních pět šestin filmu natahuje co to jde, nudí diváka a dílo nechá vyvrcholit impozantním koncem s kytarovým doprovodem. První dva příběhy byly nudné, zábavné jen z poloviny, naproti tomu poslední byl perfektně zpracovaný. Podle mě, teda, nejsem žádný filmový kritik. ()

BuryGol

Až z dalekýho Mexika, známýho teda spíš pro pošahaný telenovely, přilítlo syrový drama ve stylu Pulp Fiction. Tři příběhy. Každej má něco do sebe. Absurdnosti a strasti dnešního světa se promítaj v každym z nich. Syrovost a drama, před kterem nejdou zavřít oči. Dobrý příběhy, herecký výkony i hudba. Trošku nedotažená kamera a dost dlouhá stopáž. Hodně kvalitní snímek, kterýmu do plnýho počtu chybí to klasický "něco". ()

standsiller

Nuž, toto v porovnaní s ostatnými filmami skutočne nie je nič výnimočné. Áno, je tu pár zaujímavých motívov ... bezdomovec - vrah - no ten stratený otec už bolo klišé. Prvá časť bola celkom dobrá, ale zápletka ktorá tam bola celý čas mi prišla nedomyslená. Druhý príbeh bol totálne zlý, nudil ma a navyše mi nebola jeho aktérka ani trochu sympatická, tak som nemal motiváciu , aby ma to bavilo, sprostá zápletka - ako sa pes Richie dostane pod parkety...do neba volajúca hlúposť no a posledný príbeh ktorý bol zároveň chýbajúcou časťou k prvému bol veľmi priemerný. Suma sumárum celé to bolo dosť priemerné. ()

fiLLthe3DD

První čast "O Octaviovi a Susaně" byla zajímavá, líbila se mi ponurá a drastická atmosféra a herecké obsazení - 100%. Část "O Danielovi a Valerii" byla velmi dramatická, místy to už bylo opravdu přehnané, ale i tak se mi to celkem líbilo - 70%... Část "O El Chivovi a Maru" však byla naprosto totální krávovina, která si hrála na „víc," než ve skutečnosti byla a hrozně mne zklamalo - 40%... Jinak mohu pochválit dobrou kameru a herecké obsazení. ()

Smileface

Příběh Daniela a Valerie je asi nejlepší, ten si zaslouží 100%, první část tak 80% a poslední příběh o El Chivovi je tak s bídou na 60% a podle mě jen doplňuje stopáž. Provázání je hezky udělané. **** si Amores perros určitě zaslouží. ()

Heraldika

Jak tady může někdo dát méně než 5 hvězdiček????!!! Naprosto skvělý film, z kina jsem se přímo vypotácela, unešená a vůbec - všechny tři příběhy výborné, koho nudil prostřední, zřejmě toho v životě ještě moc nezažil. Jeden z mých top filmů. ()

ondrech

Kamera: Rodrigo Prieto .... neuvěřitelné. Gael Garciá Bernal je vynikající herec, ale výkony ostatních jsou taktéž skvělé. Příběhy jsou dobře propleteny, ale myslím, že by divákovu pozornost mohl Iňárritu trápit trochu víc. Je to první film tohoto režiséra(prakticky) a je to znát, stále z toho čiší Iňárrituova nedospělost. Však to se v následujících změnilo, za což jsem rád. Kamera Rodriga Prieta je hodně specifická, zahodil stativ a vše drží v ruce, což dělá atmosféru ještě tíživější. A blízkost kamery s hrdiny jednotlivých příběhů je neuvěřitelná, nevybíravě sleduje jejich tváře... a zároveň upozorňuje na další detaily - baterka na zemi, nůž na silnici - a herce bere z dálky. Skvělá práce! ()

Ploutev

Od začátku jsem cítil kompoziční podobnost s Pulp fiction. Tři příběhy, které zezačátku spolu vůbec nesouvisí, ale s přibývajícím časem do sebe začínají postupně zapadat. Kupodivu mi ani ta dlouhá stopáž nevadila. I přes některé nudné pasáže to pro mě byl vynikající zážitek. Pořád se nemůžu rozhodnout, který ze tří příběhů mě bavil nejvíce... ()

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Nedávno jste u nás četli o nové hrané verzi Kiplingovy Knihy džunglí, kterou pro Disneye natočí ironmanovský Jon Favreau. Podle názvu se může zdát, že studio uvažuje i o jiném režisérovi. Pravda je… (viac)