Steven Universe

• USA Steven Universe (viac)
USA, (2013–2020), 34 h 58 min (Minutáž: 7–44 min)

Tvorcovia:

Rebecca Sugar

Matthew Moy, Kate Micucci, Tom Scharpling, Dee Bradley Baker, Atticus Shaffer, Estelle, Kevin Michael Richardson, Godfrey, Eric Bauza, Toks Olagundoye (viac)

Steven je tím příslovečným "mladším bráškou" strážkyň lidstva, Křišťálových drahokamů! Steven zatím nedokáže pořádně ovládat své kouzelné schopnosti, ale to mu nebrání, aby se nepřidal ke Garnet, Amethyst a Pearl na jejich kouzelných dobrodružstvích, kde se Stevenovi vždy nějakým nečekaným způsobem podaří vše zachránit. Za starých časů byla Země domovem jak lidí, tak celé řady různých Drahokamů – kouzelných bytostí s úžasnými schopnostmi, dalece přesahujícími ty lidské. Dnes už na Zemi zbyly jen Křišťálové drahokamy a jejich nejnovější člen, Steven! Křišťálové drahokamy jako ochránkyně lidstva putují do dalekých koutů světa a skrytých míst, která tu zbyla z Kouzelné éry. Prozkoumávají chrámy a podzemní chodby, hledají kouzelné artefakty a bojují s tajuplnými příšerami. (HBO Max)

Recenzie používateľa honajz2 k tomuto seriálu (10)

Gem Glow (2013) (S01E02)

Pilot jsem bohužel nesehnal, takže jsem se musel smířit s tím, že jsem byl hozen "rovnou do situace". To nic nemění na tom, že mě to nezaujalo. Nějaký tlustý kluk žije ve skále s nějakými magickými bytostmi, z nichž každá má na těle kouzelný krystal a ten kluk ho má taky - akorát v pupku a neumí ho ovládat. Spolu ve čtyřech zachraňují svět před vším možným. Sice mi jsou tyhle "superhrdinské" náměty proti srsti, ale tak dobře, akceptuju to. Co mi však vadí je to, že jsou všechny postavy buď otravné, nebo v lepším případě jen nezajímavé a to, že mi to vůbec nepřišlo vtipné. Ani k pousmání. Není to teda vyloženě trapné jak Star proti silám zla, ale těch 11 minut jsem solidně pronudil. Lepší 2* ()

Laser Light Cannon (2013) (S01E03)

Tak mě to nezaujalo ani na podruhé. Postavy mi opět jsou buď protivné, nebo lhostejné, vtipné mi to taky nepřišlo, zápletka byla na 11 minut poměrně chabá a opět jsem se dost nudil. Přitom se zdá, že tvůrci mají tenhle svět celkem promyšlený a v budoucnu by z toho po dějové stránce mohlo něco být, ale jestli mi to bude i po pár dalších epizodách připadat tak nudné, evidentně se k tomu nikdy nepropracuji. 2* ()

Cheeseburger Backpack (2013) (S01E04)

Jako, bylo to takové nablblé, zápletka sice není slabá, ale nevyužitá a postavy mi jsou i tady lhostejné, ale konečně jsem se u toho aspoň trochu zasmál a skoro ani nenudil. Tohle mi vneslo trochu naděje, že mě to v budoucnu chytne. Lepší 3* ()

Together Breakfast (2013) (S01E05)

A tady jsem se té naděje na lepší příští rychle zbavil. Trapná a nevtipná zápletka, postavy jsou mi čím dál tím víc už nejenom lhostejné, ale i protivné a nudil jsem se snad nejvíc ze všech epizod, co jsem zatím viděl. Nevidím žádný důvod, proč to dál sledovat, ale dám tomu ještě jednu epizodu. A pak uvidím. Slabé 2* ()

Frybo (2013) (S01E06)

Sice mi Steven pořád neskutečně leze na nervy, ale pokud budou následují epizody vypadat alespoň takhle, budu spokojený. Tady to mělo konečně trošku promyšlenější zápletku (navíc celkem dobře vymyšlenou), bylo to vtipné a celkem mě to i bavilo. Takže zatím nad tímhle seriálem hůl nelámu, třeba si ho i postupem času zamiluju, ale v tuhle chvíli o tom dost pochybuju. Slabé 4* ()

Cat Fingers (2013) (S01E07)

To byl tak krásně zvrácený nápad, že prostě nemůžu být nespokojený. A docela to i fungovalo. Celkem se obávám, že nejlepší epizody jsou ty, kde se nejmíň objevují ty tři bytosti - a to je celkem zvláštní, protože jsou všechny dohromady mnohem sympatičtější, než Steven. Slabé 4* ()

Bubble Buddies (2014) (S01E08)

Se mnou je asi něco špatně, když se mi líbí epizody, které tu nemají tak kladné hodnocení a naopak se mi nelíbí ty, co tu mají vysoké hodnocení. Ale tak co se dá dělat. Nápad to je velmi dobrý, ale provedení mě moc nebavilo a vtipné mi to taky nepřišlo. Tak jak to pak mám hodnotit nějak pozitivně. Slabé 3* ()

Serious Steven (2014) (S01E09)

Nudilo, nebavilo, na 10 minut nápady celkem nevyužité. Nějak takhle na mě působí většina epizod a naděje, že se mi to nakonec zalíbí čím dál tím víc uvadá... Dám tomu ještě jednu epizodu a tam se (možná už definitivně) rozhodnu co dál. 2* ()

Tiger Millionaire (2014) (S01E10)

Místy to vypadalo docela přijatelně, dokonce jsem se jednou zasmál, ale pořád je to nuda, Steven je mi protivný čím dál tím víc a závěr téhle epizody to taky celkem zkazil, přišel mi úplně mimo. Slabé 3* ()

Steven's Lion (2014) (S01E11)

Tak, a tady končím. Pořád marně čekám, že se mi to začne líbit, ale k tomu evidentně nedojde. Pořád mi to přijde nudné, pořád mi to přijde nevtipné, zápletky jsou pořád slabé, Steven je díl od dílu otravnější, zbytek postav je na tom líp - ale v tom smyslu, že mě absolutně nezaujal... Ať si mě fanoušci klidně ukamenují (a že vím, jak "úžasný" fandom to má), ale tohle prostě jde úplně mimo mě. 2* ()