Dva světy, dvě odlišné dimenze. Na jedné straně vyspělý svět lidí, na druhé do temnoty zahalen svět démonů. Roky mezi nimi panovalo příměří na základě staré mírové smlouvy, ale nic netrvá věčně. Taki je členem tzv. jednotky Blackguards, která slouží k ochraně zástupců obou stran, jenž mají podepsat novou dohodu a upevnit mírové vztahy mezi světy. Ovšem to se nelíbí některým démonickým bytostem, kteří Takimu jeho úkol nehodlají ulehčovat. Situaci ještě víc zkomplikuje jeho nová spolupracovnice Makie pocházející z temné dimenze a věci se rozhodně nezačnou vyvíjet podle plánu... (Crowen)

Corpsegrinder

Kdyby John Carpenter natočil Noční hlídku a Japonci to v 80s adaptovali jako anime, tak by to vypadalo zhruba takhle. Ta noční atmosféra je perfektní a všemu pomáhá zlatá éra anime kresby kdy má člověk chuť film každejch pár vteřin zastavit a pokochat se záběrem trochu víc. Dvojice hlavních postav je velmi sympatická a získá si diváka skoro hned, on totiž neni čas ztrácet čas díky celkem krátký stopáži kdy se neustále jede vpřed a něco se děje. Potěšil i celkem pozitivní konec. Snad jen akce mohla bejt trochu dynamičtější, a toho šoustání tam bylo přece jen trochu moc. ()

kaylin

Ale jo, trochu tomu nadsadím, protože se mi tu neskutečně líbila animace, nemluvě o tom, že se zde animují také pořádně drsné scény, které jsou skutečně dobře vymyšlené i realizované. Celkově má film parádní temnou atmosféru, u které jsem se výborně bavil, a i když příběh nemusí zrovna oslnit, je také dobrý. ()

Mi Nü-Chai

2,5* - konec je totálně Trololo, něco zase zbytečně WTF. Poselství "šukejte za mír" vtipné, příšerky a boje celkem koukatelné, kresba ujde; některé věci (ženské tváře, hlavní antagonista) působí skvěle, jiné jsou takové nijaké (svět démonů mne mírně zklamal). Za asiromantické vložky s náležitou hudbou ovšem nedík. ()

Koly

Kawajiri mě opět nezklamal. Kvalitní záporňáci, skvělá akce, vytrhané klouby s hektolitry krve na podlaze a hodně dobře udělané erotické scény mě zpočátku přikovaly k obrazovce. Bohužel ke konci trochu filmu chyběl dech a vůbec celý závěr nebyl ničím extra. Celkově jde však o anime nejvyšší kvality. Vřele doporučuju dětem, které už omrzel Kačer Donald... ()

corpsy

Toto anime, by si tu do kolónky zaslúžilo ešte aj žáner erotický. Pretože popri gore a hnusu, sa tu objavujú scény, ktoré majú ku tomuto žánru viac ako dosť. A sú to scénky pomerne odvážne, ale decentne nasnímané ( nakreslené ). Existuje aj live action verzia, ktorá má podľa mňa lepšiu atmosféru, ako tento animák, ale zase nemá jeho odvahu. Pravdupovediac, chcel by som, aby sa niečo podobné opäť dostalo na plátna kín v oldschoolovej podobe, ale pri dnešnom prehltení CGI a cenzúre pomaly každého (ne)morálneho skutku a vety, čo sa na svete udejú, by to bolo asi len zbožné prianie. ()

• Ve scéně hry šachů stojí černý král a černá královna přesně obráceně. (akisha)