Top Gear: Botswanský špeciál

(relácia)
  • Česko Top Gear: Botswanský speciál (viac)
Dokumentárny / Športový / Talk-show / Komédia
Veľká Británia, 2007, 60 min

V tomto exotickom špeciáli si moderátorské trio Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May trúfnu vycestovať do africkej Botswany, aby tu so svojimi troma autami z druhej ruky, podľa vlastného výberu a v hodnote 1500 libier, započali dobrodružnú cestu dlhú 1000 míľ. Štartovacia čiara leží na hranici so Zimbabwe a cieľ až v ďalekej Namíbii. (Patrik200s)

KoRner

Dám 4, ale možno najvtipnejšia časť od nich. Sú takí zohraní, že ak sú takí dobrí kamaráti aj v súkromí, tak klobúk dolu. ()

Big Bear

Hammond při průjezdu prachovou pouští : ,,Úplně cítím jak mně ti dva nenávidí'' ---- Tohle zase byla panečku jízda. Chechtal jsem se a bavil královsky. Někdy holt kvalitní těžký Medák vyrobený v Germánii nebo italská Lancia vyhrávající rally nemají na starého dobrého lehoučkého mezka Oplíka z konce šedesátek. A jelikož jsme v Africe, tak nám slavná trojice ukáže i něco z divoké zvěře. Teď nemyslím přímo je samotné, ale africkou faunu.Sir Attenborough asi z Jeremyho výkladu omdlel (taky si jej tam párkrát hoši vzali do pusy :-), ale přesto divák hrocha či zoborožce uvidí. Je jasné, že řada scén je připravených a že se někdy jede podle scénáře, ale přesto z těch upřímných kamarádských škodolibých chechtotů bylo znát jak neskutečně si to ti 3 užívali. A to se pak chtě nechtě samovolně přenáší dál i na diváka. Proto je mám tak rád. Dávám za 5 steaků rozmístěných pod kapotou na motoru... * * * * * ()

Frajer42

Nesmírně vtipná zkouška 3 ojetých a mnohdy zdevastovaných aut pořízených do 1500 liber s náhonem na 2 kola na nelítostných afrických cestách. Tento typ speciálů patří zdaleka k mým nejoblíbenějších. Miluji, když kluci vytáhnout nějaké vergly, které si častokrát ještě sami zmodifikují a prohání se v podmínkách, pro které nejsou tyto auta konstruována. Nechyběla hromada naschválů ani škodolibosti. [90 %] ()

Roman.Ticka

Hroši celý den plavou ve vodě a v noci vylezou ven. Proč?! Vyjukaní běloši v africké přírodě, kde je vše tak nějak pro našince naopak. Mám všechny choroby z roku 1920.☺ ()

filmmovier

Jeremy Clarkson sice není Attenborough a neví, proč hroši vlastně v noci vylézají z vody ven, zato ví, že pod jejich hlavou je ve vodě i zbytek hrocha. Příběh o štábu, který neumí točit zvířata, příběh o kraví hlavě v Mayově autě a také příběh Hammondova Olivera. Super auta, která vše přežila, neuvěřitelné hlášky a asi nejvtipnější díl, u máločeho jsem se smíchy řezal do kolen tak, jako u tohoto speciálu z Botswany. Doporučuji všemi deseti a znovu podotýkám, že se mi opět potvrdilo, že Top Gear opravdu není jen o autech a ne jen pro automobilisty, je to pro znalce všech chorob z roku 1920, vždyť tím provázejí homokovboj a homoterorista a někde ve stínu se skrývá Brouk, kobry, další kobry a jiné kobry. 100%. ()

kenkaku

Ze speciálů co TG natočil mám za nejoblíbenější Bolívii, Vietnam a Botswanu. Z Botswany je cítit ta neuvěřitelná hravost a ochota jít do čehokoliv. Způsob jakým "upravovali" auta byl tak stupidní, až jsem jim záviděl jak si to užívali :D. Tedy krom Hammonda s jeho Oliverem ;). Jak Afriku nemusím, tak tohle byla paráda... ()

SG-1

"Druhý den po probuzení jsme se lekli, že na pokraji solné pláně se vyrojilo komando padouchů z Bondovky. Ale byl to jenom viceprezident Botswany. -Richard Hammond- ()

laepus

Původně jsem chtěl nechat jen čtyři, ale nakonec jsem si uvědomil, že je tam dost důvodů, proč nechat plné hodnocení (osekaná auta, hlášky o přehazovačce a hroších, strašení broukem, prostřelení podlahy...) a jen málo důvodů, proč vlastně jít s hodnocením dolů. ()

IvcaSammet

Jeden z mých nejoblíbenějších speciálů :) Opravdu hodně vtipný, milý, zajímavý. Krásné prostředí, spousty zvířat ... Docela mě vážně překvapilo, že to auta zvládly, obzvlášť teda Mercedes a Lancia ... Každopádně mé největší sympatie a obdiv patří Richardovu Oliverovi, který podle mě zvládl svou cestu úplně nejlíp! Prostě Oliveeeeer!! Za Hammonda mám vážně radost, že tam 'neumřel' někde v Botswaně, ale dál žije nedaleké Anglii v Hammondově garáži :) ()