První světová válka z ptačí perspektivy

(TV film)
  • Česko Vzducholodí nad zákopy 1. světové války (viac)
Veľká Británia, 2010, 59 min

Réžia:

Mark Radice

Hudba:

Simon Rogers

Fergal Keane zkoumá první světovou válku z nové perspektivy. V dokumentu jsou zařazeny vzácné filmové záběry pořízené roku 1919 ze vzducholodi a ojedinělé snímky zákopů ze vzduchu. (oficiálny text distribútora)

cheyene

Nápaditý dokument, který zaujme nejen archivními záběry ze vzducholodi, ale také srovnáním bojišť z roku 1919 a z doby vzniku tohoto počinu. V mnoha ohledech mi byly zodpovězeny otázky, které jsem si již delší dobu kladl, takže za mě rozhodně spokojenost a plný počet hvězdiček za neotřelost a přínosnost dokumentu. ()

Arsenal83

Nič nudnejšie o I. svetovej ešte nenatočili. A to som si myslel, že uvidím nejaké famózne zábery, tak to ani zďaleka: https://dokumenty.tv/prvni-svetova-valka-z-ptaci-perspektivy-dokument/ ()

Wiikii

Dokument hlavně operuje s né mnoha fotkami a záběry pořízených z první světové války k tomu dodávají nějaké informace co se ve vyfocené oblasti dělo + jedna panoramatická fotografie ze země, která bohužel téměř nic neříká a archeolog k ní také moc neřekne. A nakonec pětiminutový závěr, který byl hodně vnucený.(To je ta část jak nazval Boogeyman "Dojímavej konec jak z Pošty pro tebe"). .... HODNOCENÍ: 65% (3*) ()

Ruda.neck

Největším přínosem tohoto dokumentu je srovnání dnešních a historických leteckých záběrů oblastí v Belgii a Francii, kudy vedla fronta 1. světové války. Nicméně to mohlo být zpracováno důkladněji, za pomoci dnešní techniky třeba přenést linii fronty do dnešní krajiny apod. Očekával jsem od dokumentu více, nicméně záběry válkou zdevastované země z roku 1919 jsou fascinující. ()