Originálna bylinková show o jedle, zdraví a udržateľnosti. Tradičné receptúry v modernom poňatí. (RTVS)

NinadeL

Dvě žvatly a jejich kvokání na téma vaříme, pěstíme, sbíráme, kuchtíme, nakládáme, hledáme recepty v Boženě Němcové nebo v Jiřině Šejbalové, kámošíme se s dědkem kořenářem, povíme i to co nevíme. Kateřina a Linda prostě a jednoduše jsou, tlachají a zdobí. "S těma sušenejma rajčatama je to dobrý takle. - Příjemnou zábavu. - Děkuju ti. - A dejte si pod tu mřížku pekáček, ať tu troubu nemáte jako prase." ()

Idego odpad!

Bioadorační reklama na Kotányi (ironicky s chemickým svinsvtem v každým druhým produktu), která tak nějak staví na tom, že když budeme o každém receptu tvrdit, že je dobrý na zažívání / paměť / cokoliv, dáme do něj nevšedně znějící bylinky (samozřejmě bio a čerstvé), a zabalíme to do retro stylu Magdaleny Dobromily Rettigové s kulisami v provedení první republiky, bude to stačit. Nestačí. Je to ohavně kýčovité, až se z té přeslaženosti a přestylizovanosti zvedá žaludek, a navíc tím provází slovní průjem dvou slečen protivnějších než podebraná pata. Zakončíme to výletem na bylinkovou párty. Kulinářské pořady jsou už z definice špatné, tenhle to dotáhl do extrému. ()

anna.ure

Ačkoli si o pořadu můžete přečíst, že Kateřina s Lindou nejsou šílené bio matky, mě to tak tedy připadá. Z celého dílu se mi líbí tak jedna informace, zbytek vám připadá vážně "jetý". Věty dohromady nedávají smysl, holky si hrajou na první republiku, občas něco zpropagují a pak zas chvíli étiricky blábolí. ()

Billie777

Hezké, moc příjemné, obě moderátorky pořad nejen zdobí ale jsou i velmi sympatické. Ze začátku jsem se na to dívala hlavně kvůli jejich hláškám, kvůli jejich oblečení a účesům a kvůli úžasné atmosféře, kterou pořad má, ačkoliv mě bylinky objakživa zajímaly. A teď na to koukám i kvůli těm bylinkám, receptům a informacím, které mě začaly hodně bavit. :-) ()

Big Bear

Ze všech těch ,,vařících'' tv serošů se přiznám, že mne tenhle zaujal nejvíce. Ne že bych netrpělivě žmoulal ovladač DO a čekal na svůj pořad před TV... Většiou to berebentění v neděli podvečer z TV nevnímám, ale tohle mne docela zaujalo. Jednak původními babičkovskými recepty a jednak díky čarodějkám Lindě a Kateřině... Nevím jestli to je tím, že obě děvčata (no ony už jsou to maminy) můžu :-) , ale celkově má pořad šmrc, jejich průpovídky nejsou trapné a ve srovnání s jinými formáty je mi to tak nějak bližší. A to tyhle pořady nevyhledávám. ČT zase jednou udělala něco co má hlavu a patu. Tři lipové květy. * * * ()

• Linda Rybová se podle vlastních slov o zkoumání bylinek zajímala na laické úrovni už deset let před natáčením pořadu. (MTHRFCKR)
  • Ve 4. sérii je hodně receptů z knih Kamily Skopové. (JT19)
  • Inspirací ke vzniku pořadu byl pro jejich tvůrce proslulý bylinář Pavel Váňa. (MTHRFCKR)