Vo vojne našli jeden druhého. A keďže hľadali ďalej, našli aj lásku. Aj uprostred vojny môže rozkvitnúť láska. Toto je skutočný príbeh, ktorý sa odohral počas prvej svetovej vojny v severnom Taliansku. Spojené štáty ako aj iné krajiny vysielajú do ťažko zdecimovaného kraja oddiely Červeného kríža, ktorých súčasťou je aj mladý Ernest Hemingway. A nebola by to duša rebelujúceho búrliváka, aby sa nevydal na vlastnú päsť ako reportér do talianskych zákopov v honbe za skvelou reportážou. Následkom je však zranenie a ambície vystrieda realita nemocenského lôžka. Ernestovi hrozí amputácia a ako a zdá, taliansky doktor Caracciola nemá veľmi záujem vyčkávať s hojením. Zdá sa však, že s infekciou si bude vedieť poradiť oveľa lepšie šarmantná Agnes von Kurowska, ktorou je mladý Ernest doslova očarený. Nasledujúce dni budú mať rozhodujúci vplyv pre Ernestov život. Niet totiž veľa času a on chce tak veľmi zaujať krásnu Agnes, o ktorú sa zaujímajú aj iní muži. (STV)

Lokutus

Mohlo by to být skutečně kouzelné a poutavé nebýt O´Donnell a Bullockový. Hudbě George Fentona není co vytknout a Richard Attenborough už nesčetněkrát dokázal, že umí točit skutečně krásné filmy (Shadowlands, Gandhi), jenom tentokrát mu to jaksi nějak nevyšlo. ()

Hannibal92

Při hodině českého jazyka je každý film dobrý ;-). Jen při intimní scéně celá třída křičela že jediné co je vidět je bílá kostička. Jinak 1* za ušetřenou češtinu a 2* za Sandru ()

blackrain

Romantický film jak má být. Knihu "Sbohem, armádo" jsem četla a jednu dobu se od ní nemohla vůbec odtrhnout, jak mě pohltila. CHYBA VE FILMU: při příjezdu sanitních vozu do města, na začátku filmu, hraje kapela profláknutou písničku ŠKODA LÁSKY. Jaromír Vejvoda ji složil v roce 1927. Nemohla se tedy objevit v roce 1918, tedy v době, do které je film situován! ()

otík

Klasický příběh Ernesta Hemingwaye v novém hávu je klasickou lovestory na pozadí války. Nepřináší nic nového, ale také to není zas tak špatné podívání. ()

hans500

Attenborough je zkrátka mistr a i tento film se mu povedl a především díky kvalitním hereckým výkonům Chrise O'Donnella a Sandry Bullock si film zaslouží 4*. ()

elle

Je s podivem, že výsledný dojem je tak slabý a dalo mi práci donutit se konečně film vidět od začátku až do konce. Je to škoda, protože se zdá, že byl připraven a vypraven s péčí a pozorností, kámenem úrazu je, že se větší pozornost nevěnovala výběru hlavních představitelů. Přitom Sandru Bulllock, když hraje to svoje, snáším celkem dobře a Chris O´Donnell už měl také svoje silné momenty. Připadalo mi, že buď měli vybrat herce podle cesty, kterou se scénář ubíral nebo vybrat tyto pocpornové star a natvrdo jim podle toho upravit scénář. Sandra Bullock má v sobě něco za smutného, opuštěného štěňátka, což se skvěle hodilo do Zatímco jsi spal, ale není to rozpolcená hrdinka s nádechem tragična. Co v Anglickém pacientovi zvládala Juliete Binoche zcela mimochodem, to Sandra Bullock nemá ani s maximální snahou. Je vidět, že se snaží, ale je prostě jen milá holka, která nevím proč dává přednost Erniemu před mnohem charismatičtějším a pro ni vhodnějším italským doktorem. Její italský postarší nápadník byl pro mě nejzajímavější postavou příběhu. Vedlejší příběhy by snad mohly být zajímavé, ale mají jen malý prostor a válka je jen neprokreslená kulisa. Biografický film to také není, protože z atmosféry Hemingwayových knih je zde málo a interpretaci Chrise O´Donnella spisovatelova mladistvého elánu nemůžu brát vážně. Je tu však příjemná hudba a kamera. Dabing jistě ubírá na síle prožitku. ()

Styxos

Film při kterém jsem zažil nadměrnou porci nudy, pokud mě však přivede k Hemingwayově tvorbě, tak svůj účel splnil dokonale; velká pochvala pro George Fentona, jeho hudbě vděčím za to, že jsem ten film dokoukal celý... ()

xaver

Z maximálně zajímavého tématu vytěžil režisér bohužel minumum. Když si uvědomím, jak o tom psal Hemingway, tak přemýšlím, zda se jedná o stejný námět. Sandra Bullock promine, ale tento snímek svým hereckým výkonem téměř zničila. Je to ale především chyba režiséra. Dvě hvězdičky jsou až, až. ()

wosho

Celý film silně připomíná levnou televizní produkcí a né umělecký velkofilm od oscarového režiséra. Navíc nic moc obsazený, ústřední duo je vlažné a obě hercům onu osudovost nelze uvěřit. Škoda, protože by se takhle jednalo o zajímavou romanci na pozadí války se silným vyvrcholením. ()

lareinna

Pekná, čistá romantika, navyše inšpirované skutočnou udalosťou zo života E. Hemingwaya, o nenaplnenej láske, hrdosti a sklamaniach. ()

Páně

Naladěn na romantickou notu, mohl jsem tento film bez problémů absorvovat. Standardní romantický patos, který mě tentokráte moc neurazil, podestřený zajímavostí v podobě osoby Ernesta Hemigwaye, ...proč ne? Sice to nepřekračuje linii vyjímečnosti ani o kousek, ale i takových filmů je potřeba. Za zmínku stojí jistě velmi obstojná hudba. No a konec, který rozhodně nelze označit za happy-end potěší vždy. ()

Angelitos

3 hvězdičky hlavně za konec, který se mi moc líbil...a za Sandru Bullock, která to zahrála skvěle. Horší už to bylo s hercem, ten mi byl krajně nesympatický a celý příběh byl tak nějak nic moc...spíše to bude zpracováním, předloha zněla zajímavě... ()