Sliedič

• Česko Slídil (viac)

Lou Bloom je mladý muž, posadnutý túžbou preraziť. Keď spozná svet reportérov, zbierajúcich materiál pre čiernu kroniku v lokálnom spravodajstve, zacíti životnú šancu. Stáva sa sliedičom, pre ktorého každá policajná siréna znamená potenciálny zárobok a obete zločinov sa stávajú zdrojom peňazí. V honbe za úspechom Lou postupne stiera hranice medzi pozorovateľom a účastníkom udalostí. Ako ďaleko je až ochotný zájsť? (STV)

dj_kure

Okay, bejt sociopat asi neni teda zrovna cool jak jsem tak na Džejka koukal. Po celou dobu filmu jsem měl chuť mu někde za bukem zpřelámat hnáty, k mému neštěstí (nebo spíš k jeho štěstí) je to nemožný (zatím). Film dobře poukazuje na to jaký svině média vlastně jsou, jak moc velkou moc nad veřejností mají a je taky moc dobře vidět, že neuvěřitelná kvanta lidí přesně tohle chce vidět a přesně na to každej zasranej večer čekaj na NOVĚ. Jen by bylo fajn kdyby i těmhle lidem film Nightcrawler něco dal a třeba i přestali podporovat tyhle svině. Stačí přestat kupovat debilní blesk... Například... I málo je někdy hodně. 70% ()

Majzlík

Teda klobouk dolů jak sympaťák Jake Gyllenhaal dokázal věrohodně zahrát tu pošahanou a neskutečně slizkou lidskou hyenu. Od první chvíle máte chuť se mu projít po xichtě v kanadách, což může být pro někoho problém - vzhledem k tomu, že je to vlastně hlavní "hrdina". Je to velká depresivní jízda, která se vám dostává pod kůži až do chvíle, kdy vše už začne být přehnané a nevěrohodné. Kdyby se ke konci ubral trochu plyn, Slídilovi by to určitě prospělo. ()

joelly01

Tohle se mi ale fakt hodne libilo! Koukala jsem na to z nouze (dlouhyma drapama jsem na touch screen v letadle nedovedla kliknout na nic jineho) a nakonec jaka paradni vec! Priznam se J.G. muj typ nikdy nebyl (Den pote = film u ktereho jsem si chtela vypichnout vidlickou obe oci), ale tady me fakt presvedcil. Ufff, je to par dni, ale jeste porad mi beha mraz po zadech! Fakt spica. Frau Joelly se desne raduje! ()

Oudee33

Gyllenhaal v roli zvráceného slídila s kamerou v ruce? Silnější kafíčko... Neokoukaný námět a moc dobré zpracování. 85% ()

Don82

Námět je hodně zajímavý a určitě by se dal uchopit z více stran. Od šílené komedie, přes masakrózní GTA až po lost footage akci. Je trochu škoda, že režisér nechtěl experimentovat a nepoužil alespoň někdy rozklepané autentické záběry, dost by dle mého oživilo a zintenzivnělo spád děje. Nicméně i tak je to v ději poměrně nabité: hlavní postava skrytý maniak, u kterého nevíte jestli vás pochválí nebo nechá zastřelit. Na rovinu, Jake Gyllenhaal tady svým výkonem dělá fakt hodně a bez něj by hodně scén prostě tak nevyniklo. Koncept filmu je vlastně ten, že je neustále naráženo na pokřivenou morálku lidí ve většině soukromých médií. Nightcrawler ale nemá žádné hluboké úvahy (což je jen dobře), jen předkládá svoje scény, kde si prostě říkáte, kam až může člověk zajít pro peníze. V cynickém kapitalizmu opravdu daleko. Jako drama jde sice o lehký nadprůměr, ale tím jak je divák neustále držen v nejistotě je pokročeno ještě o stupínek nahoru. Asi nejlepším prvkem snímku je jeho až mrazivá uvěřitelnost a myslím, že každý bude po celou dobu cítit silné spětí s realitou. Nightcrawler neukazuje nic, co by se už dnes nemohlo klidně dít a možná že i děje. Pokud si u nás stěžujeme na bulvárnost médií, nedokážu si představit, co se děje např. v USA. ()

Colchack

Maškrta tento film. Jake je od filmu k filmu lepším hercom a tu to len potvrdzuje... jeho postava je doslova mrazivá...klobúk dole pre jeho výkonom. Človek len neveriacky krúti hlavou, že čo je niekto schopný / ochotný urobiť pre vlastný zisk alebo zvýšenie vlastného sebavedomia. Psycho. ()

TommyDiamond

Umaštěný vzhled, výraz sériového vraha a lačnost zachytit v nočních ulicích Los Angeles plného zločinu nějakou tu exkluzivitu. Jake nám názorně ukázal, jak velkou hyenou musí člověk být, aby to někam v reportérské branži dotáhl..... Gyllenhaalův výkon byl čistý, flegmatický a dokázal předvést zapálenost pro svou věc. Hlavním úspěchem celého díla však je, že dokázal jít za hranice lidské etiky a ukázal, že všechny vlastně baví dívat se na lidský hyenismus i když nad ním ofrňují nos.... ()

fridge

Nesedlo mi to. Jakea mám rád, a jeho psychopaticky/sociopatický Lou je snad i uvěřitelný, ale jak říká Cival, prostě to neklape. Okaté vykrádání Taxikáře, ackoliv jsou si tyto filmy zaměřením na míle vzdálené, tomu taky nepomohlo. ()

departed

Napínák jak se patří, s bezchybným Jakeem, coby sociopatem s touhou co nejvíc se ve své branži prosadit, melancholickým vizuálem nočního LA a správně sednoucí hudbou, to vše dělá ze Slídila nadprůměrný thriller o profesi, která vyžaduje silný žaludek a schopnost manipulovat s lidmi, o čemž vlastně média ve zkratce jsou. Skvělá záležitost doporučena pro milovníky konstantního napětí. ()

Zombiepod

Nočné ulice, temná atmosféra a zvrátený hlavný hrdina sú nosníkom tohto precízne nakrúteného psychotrileru. Gyllenhaal je vo svojej netradičnej role fantastický, no bavilo ma to až od polovice. Aby sa z Nightcrawlera stal nezabudnuteľný temný triler, by to okrem skvelého antihrdinu chcelo trochu silnejší rozjazd a živší scenár. Gilroy sa však za svoj režijný debut i tak hanbiť nemusí. ()

Shanen29

Velmi syrový film,na který se určitě podíváte ještě jednou,velmi dobrý scénář a režie,o skvělém Jake Gyllenhaalovi nemluvě. ()

DaveSmith

Ani trochu se Jakeovi nedivím, že jemu samotnýmu tahle postava naháněla hrůzu. Mastný vlasy, vykulený oči, děsivě úchylnej úsměv. A jako bonus naprosto brutální chování, kdy je ochotnej jít doslova přes mrtvoly. Tohle všechno jen podtrhuje tenhle surovej syrovej film, kterej bez skrupulí ukazuje, o čem že to moderní novinařina je. Krev a skandál, to se dneska prodává. Ratingy vládnou světu a pravda, soucit a morálka nemají ve zprávách místo. ()

qbic

Film bavil, hlavní hrdina mi nebyl vůbec sympatický, ovšem slova jako démonický, nebo geniální herecký výkon bych tedy rozhodně nevolil. Slušný thriller na ne zcela všední téma. Nevím jestli měli tvůrci ambice nutit diváka k úvahám nad zkažeností světa a médií, po shlédnutí se u nás doma žádné hodinové rozjímání na toto téma nekonalo, ale během sledování to bylo jednou z linek, kdy jsem si říkal "takhle nějak to se zpravodajstvím je". Další linkou byla kariéra hlavního hrdiny, trochu psychopata, která mi ovšem přišla trochu upozaděná - možná úmyslně, aby bylo zřejmé, že nejde o jediného kameramana, ale celý byznys. Ve výsledku však ani jedna z linek nevynikla natolik, aby mi přišlo, že film nějakou hlavní linku měl. Takový luxusní hraný dokument o šmejdovi z bulvárnějších zpráv, ale bez hlubšího poselství, bez silnějšího příběhu, tak trochu i bez pointy. ()

syphoon

Snímek vypovídající o současné lidské společnosti! A jaký je rozdíl, když u dopravní nehody chodíte s kamerou či jen jako čumil? Žádný, pro mě jste pořád svině! Snímek založený na skvělé atmosféře, která Vás téměř bez hudebního doprovodu vtáhne samovolně do děje! Závěr...... filmově skvělý, po lidské stránce strašný, aneb peníze hýbou světem a etika jde stranou! 81% ()

PB2

Objektivně průměrný film, ale díky mým subjektivním antipatiím k hlavnímu hrdinovi snižuji své hodnocení o 1 * ()

Knor

Skvělej film s hodně temnou atmosférou a to mi opravdu lahodí. Jake Gyllenhaal je čím dál zajímavější a roli sociopata hladovějícím po úspěchu zahrál bravurně. Moc se mi líbí i tohle táma hyenismu médií a především lidí v tomto oboru. I když je film hodně působivý a nenudí ani minutu chyběl mi aspoň jednou nějakej absolutní šok, kterej by tohle skvělý filmový dílo umocnil. Ale jinak je to velkej nářez, kterej toho říká opravdu hodně. ()

JohnVodka

Někdy je obtížné oddělit formu od obsahu a naopak. Pro nás morálně flexibilní existence by to mělo být o chlup snazší, ale - žel Bohu - není. Těžko stravitelný vzorec chování hlavní postavy i pro nás, méně emocionálně založené jedince, je zvláštní směsicí hujerismu a neskonalé vášně pro řemeslo, která ukazuje sice jen část špíny investigativní žurnalistiky, ale zároveň, nejen americkou ale prakticky celosvětově konzumní a zřejmě neutuchající touhu po senzaci bez ohledu na životní realitu a (dejme tomu) morální hodnoty. Obsahově tedy jednoznačně zajímavé. Za kvalitní provedení zodpovídá převážně stále nedoceněný Gyllenhaal, který švihácky živí psychopatickou osobnost našeho milého Loua, jakoby žil sám za hranicí příčetné společnosti. Prostě jo, ANO, chcete-li. Takové filmy nikdy nebudou mít velkou sledovanost a napumpované kasy. Přesto to stálo za to. Děkuji za pěkný večer. ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Po Princi z Persie se Jake Gyllenhaal vzdal blockbusterových ambicí a začal hrát v menších filmech. Díky Patrole, Zmizení nebo Slídilovi se z něj však znovu stalo žhavé zboží, po němž touží i drahé… (viac)

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

02.05.2018

Jake Gyllenhaal má za sebou Patrolu, Zmizení, Slídila nebo Demolici a do každého svého projektu jde na sto procent. Naposledy se Jake objevil v dramatu Silnější, kde si zahrál jednu z obětí výbuchů u… (viac)

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců