Britney Spears: Lucky

USA, 2000, 5 min

Réžia:

Dave Meyers

Britney Spears

Na začátku klipu vidíme Britney jako vypravěčku v divadle, která uvádí život jedné hollywoodské hvězdy, která se jmenuje Lucky a hraje ji také Britney Spears.
Když se opona otevře vidíme obrovský plakát, na které je Britney coby slavná herečka i nakreslena. Vidíme Lucky, která má všechno, ale tváří se velmi smutně, i když si ve videoklipu dokráčí pro největší hereckou poctu, pro Oskara. Usmívá se na své fanoušky a všem děkuje, ale uvnitř ví, že to pro ni není opravdové štěstí. (Wikipedia)

Marek1991

Tak tento videoklip sa k nej hodil, opäť bola krásna v niektorých momentoch a dokonca ten klip mal aj istú pointu konečne aspoň triviálnu. Jej spev je veľmi vianočný, aspoň mi navodzuje tú atmosféru, navyše mi vyvoláva veľkú nostalgiu a pocity osamelosti a to nie som ani hviezda ako ona. Ako celok však opäť podpriemer, klasický pop od nej. ()

corpsy

Typický bubble gum klip. Téma samotnej skladby, by si ale zaslúžila ´´drsnejšie´´ prevedenie. Takáto pravda, by sa ale z komerčného hľadiska zrejme nevyplatila. Ach, to ľudstvo! ()

kingik

Těžký úděl hvězdy být v záři slávy osamělou. Britney si v melodické písničce posteskla, jak to mají ty pop princezny těžké a náročné, když celé dny jen leží na kavalci, šminkují se, popřípadě rozdávají rozhovory a natáčejí nesmrtelné klipy. Z její početné hudební kolekce datující se na přelom století je tahle písnička výjimečná v tom, že Britney začala o něčem zpívat a její texty se neskládaly z neustále opakujících se frází typu "on miluje ji a ona miluje někoho jiného" nebo "ona miluje jeho a on miluje jinou". Tahle písnička je nenápadně autobiografická, protože veskrze popisuje, co prožívá mladá hvězda, která je náhle slavná, ale nemá se o svoji slávu s kým podělit. V té době měla Britney raketový start už dávno za sebou a mohla si tedy dovolit něco takového zpívat. Upuštění od banálních textů ještě nějakou dobu trvalo, ale koho vlastně zajímá text, když to interpretce tolik sluší. Vizuálně je klip vystavěný do dokonalosti a synchronizace s příběhem dává do jejích pozdějších klipů nový rozměr, který postupem let přezrál do zpěvačky stavějící a prezentující se výrazně sexuálně orientovanou image. Když to srovnám s jejími současnými klipy, je "Lucky" pojato poměrně střízlivě, co do sexappealu zpěvačky. Tady ještě chtěla být za princeznu, než zažila definitivní přerod v dračici. Mé hodnocení: 90% ()

• V Evropě se většinou píseň probojovala do Top 10, ale v Kanadě a Brazílii se úspěchu moc netěšila, spíše sklidila posměch díky klipu, kde Britney přebírá Oscara. (Dlee)
  • Natáčení probíhalo v Orlandu na Floridě. (Dlee)