Do mesta, strateného kdesi na konci sveta, sa opäť vracia babie leto. A spolu s ním sa z výkonu trestu vracia Biely. Po desiatich rokoch väzenia prichádza domov do Košíc iba kvôli jednému. Pomstiť sa za svoju ukradnutú česť, rodinu aj mladosť. A začína sa divoká jazda ešte divokejším východom, miestnym podsvetím, rómskym getom a bočnými uličkami priamo v srdci hlavného mesta slovenskej periférie. Asi prvý film z druhého najväčšieho mesta na Slovensku prináša na plátna kín exotickú a výbušnú zmes drsného humoru, napätia a akčných scén, v ktorých sa mieša krv s destilátmi, smiech so slzami a platený sex so spaľujúcou láskou. Dráma zo súčasnosti aj o bizarnom mikrosvete kriminálnej komunity, ako aj o pomeroch na okraji spoločnosti spája prvky filmových žánrov ako gangsterka, pulp alebo film noir. Sugestívne herecké výkony, mrazivá atmosféra, a predovšetkým silný príbeh podľa medzinárodne oceňovanej knihy, to všetko robí z nového filmu Babie leto udalosť, akú Slovensko ešte nezažilo. (Zdroj: http://www.kinema.sk/) (oficiálny text distribútora)

himor

Na slovenské pomery to nebolo také špatné...nič som nečakal, iba hrôzu, takže celkom prekvapenie. Bárta je priemerný herec, ale celkom mu to šlo...tak celkovo max 45%. ()

Mire

Prekvapivo to nebolo až také zlé ako by som čakal. Taký mafiánsky príbeh z prostredia východu. Zopárkrát som sa aj zasmial :D ()

Pitryx

Vadila mi občas dlouhá kamera. Občas mi vadil zvuk, vůbec jsem nerozuměl. Musel jsem zcela vypnout basy a pak už to šlo. Občas to taky byla i nuda. Dialogy mohly být kratší. No, a protože se pak více kecalo, než aby se něco dělo, přestalo mne to zajímat. Začátek byl slibný, ale pak se to zvrhne v čistou nudu. Pár věrohodných věciček tu je, takže tu dvacku dám.+++++No, mrkl jsem na to podruhé a částečně pochopil. Alespoň jsem si upřesnil postavy, když už nic. Na některé scény lze pohlížet ze dvou stran, takže je to takové zmatené, ale nakonec se to dá. Za věrohodnost musím ještě dvacítku přidat. Je opravdu škoda, že to nemělo svižnější příběh, ale hlavně tomu chyběl spád. ()

Fericious odpad!

Neviem či som niečomu niekedy už dal hodnotenie odpad. Ale toto je fakt najhorší film aký som kedy videl. O to smutnejšie je jeho osadenie do môjho najobľúbenejšieho mesta. ()