Tilly Dunnageová, krásna a talentovaná žena, sa po mnohých rokoch práce krajčírky v najlepších parížskych salónoch vracia domov do Dungataru, malého mestečka uprostred austrálskej pustatiny, aby napravila krivdy z minulosti. Nielenže sa zmieri so svojou výstrednou chorou matkou a neočakávane sa zamiluje do dobrosrdečného Teddyho, ale vďaka svojmu šijaciemu stroju a zmyslu pre módu sa jej navyše podarí premeniť zovňajšok a myslenie miestnych žien. A pomstiť sa tým, čo jej kedysi ublížili. (TV JOJ)

Ganka

Mohlo to skončit po hodině a čtvrt a já bych byla spokojená a přemýšlela, jestli dám 3 nebo 4 hvězdy. Místo hepy endu přišlo jedno velké WTF. Film mi přišel hrozně nevyvážený. Musí se ve filmu zabít spousta lidí a zatknout jeden homosexuál, aby za každou cenu člověka dojal? I tak byl film působivý a to nejenom kontrastem kostýmů a omšelého prostředí. I tak dost zajímavě vystihuje ubohou lidskou povahu. Takže za čtyři. ()

Lur

Vtipně ujetá černá komedie s efektními kostýmy a popelkovskými proměnami..Chyběl mi jen společný romantický závěrečný odchod ústředního páru v zapadajícím slunci - silo bylo šok a otrávil mě, neb byl nezvratný..:-( Ale ohýnek také zabodoval. Dobrá atmosféra a dobře zvolené figury. Kate to sice moc slušelo, ale její femme fatal na mě přeci jen moc nefungovala..moc jsem jí to nevěřila..nemá úplně neproniknutelný ledový výraz :-) Ale vyrovnala to exkluzivní sexy garderobou, rudou rtěnkou a poté hl. vedlejšími polohami citlivé, vnímavé, nebo rozcuchaně rozlícené či uklízející ženy se srdcem na svém místě..:-) Tenhle film jsem si užila :-) ()

ghosteen

Film vystihuje pohľad mladých, ktorí sa často cítia kvôli rečiam iných ľudí odstrkovaní alebo sa im neraz stane presne to, čo Kate, sú označkovaní do konca života. Úsmevný a zároveň smutný príbeh skrývajúci neraz toľko právd o nás, ľuďoch, sa dobre pozerá vďaka réžii, hercom a ich výkonom a v neposlednom rade sprievodnej hudbe, ktorá dokonale vystihuje náladu snímky. Kate je vždy graciózna, skvelá a jej herecký partner ma najprv prekvapil, ale ich hru som si užívala. Obsadenie postáv, nevynechajúc Katinu "mamu", bolo akoby šité každému na mieru. Celkové hodnotenie - určite si to ešte pozriem. ()

StandikK

Skutečně netradiční film. Kdyby filmaři film zkrátili na hodinu a půl, určitě by to byl mnohem větší zážitek a nemusel jsem se místy docela nudit. Na druhou stranu ten konec je dokonalý... :-) ()

eexDon

Für mich - 75%, - /milostná linka mezi Kate a o dost mladším Liamem docela trapná a ten závěr - to je škoda mluvit - co to jako bylo??/, + /Kate + Hugo v ženskejch hadrech ok, občas nějakej ten vtip + ty hadry/, hodnocení - slušná, ikdyž docela střelená australská komedie s hezkejma hadrama a hezkou Kate, ale kruci, s totálně nepovedeným závěrem, co vlastně schodil celej film, to se teda silně nepovedlo, ale bez toho to docela šlo ()

MinaP

Pro mě nezařaditelné. Nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo, takhle ujeté filmy mám ráda. Ale začátek sliboval víc...Atmosférou mi to připomělo Co žere Gilberta Grapea a taky jsem vzpoměla na Dobrodružství Priscilly, královny pouště, kteréžto ovšem jsou trochu méně brutální :) Moje oblíbená Kate je pořád kus a poprvé jsem mohla ocenit šarm Liama Hemswortha. Vážně, ještě jsem ho v žádném jiném filmu neviděla :) ()

PORTER44

Drama ale jenom chvílemi jinak jsem se docela bavil,bylo tam spousta úsměvných scén,nenáviděná Tilly z jednoho zapádakova která je v mládí vyhnána a v dospělosti se vrací aby to pořádně všem nakonec pořádně nandala.K.Winslet skvělý herecký výkon. ()

Kinepa

21.9.2016, DVD, Po dlouhé době film, který skončil špatně. Jde vidět, ze to natočili Američani... Nečekaně zvraty např. skok do sila, rozuzlení vraždy... ()

somme

Kate je proste trida. Neni snad role,kterou by nedala. Uzasna podivana predevsim diky vyprave,soundtracku i hercum. Jo a Liama prosim naklonovat,zabalit a ocekavam ho na Vanoce pod stromeckem. Diky ()

DeRoyce

Něco tak divného jsem snad ještě nevidel. Miš-maš všeho - žánrový, náladový, co do kvality, chvili se film tváří vážně, chvíli vypráví jak Alenka v říši divů, ke konci vyusťuje jako slasher...:) Jsou to drahý holywoodský halušky přenesený na plátno. ()

Skripper

Whau, tohle mi sedlo... Super soundtrack, drsnější vtípky, originální a ryzí příběh plus další roztomilé detaily z toho dělají něco pro mě zcela vyjímečného... ()

JasiraEk

Film je skvělým mixem různých žánrů, kostýmy jsou naprosto úchvatné stejně jako hlavní hrdinka v podání Kate Winslet. Navíc je snímek napínavý od začátku do konce a vypovídá o lidských vlastnostech více než leckteré filmy, co to mají v ústředním tématu. 80% ()

alysek

Zpočátku hravé s postavičkami jak od Tima Burtona , s přibývající stopáží bolestivé. O tom, že návraty domů mohou přinést rozhřešení, ale cena může být vysoká. Pomsta je naštěstí sladká... ()

Marlenka

Tahle divoká australská jízda mi sedla. Výborná Kate, nádherné kostýmy, skvělý černý humor. Přehled bastardů, kteří si pomstu zaslouží, a ta je přece sladká nebo ne? ()

cyglos

Do minimalistické krajiny rozkošně zasazená divadelní scéna.Mini městečko. Nadsázka ve všem. Zajímavě vybrané typy. Šosáctví v nastavených zrcadlech. Neskutečně skvostné kostýmy. Golfová hra jako ukazovátko, paráda. "Pálili odpad. Viďte. . . Zdá se, že to přehnali." " Takový odpad jste neviděl." A tak to je. Velmi kultivovaná podívaná, v dialozích, v hereckých polohách, v konstrukci děje a prolínání s minulostí. ()

Tempter

Vrstevnatá podívaná plná laskavého, cynického i tragického humoru. Vše podtrženo vynikající muzikou a tak dostanete na talíř neobyčejnou delikatesku, kterou dle nálady můžete strávit na vlně humorna či tragična, dle momentální chuti a nálady jak je libo. ()