Osmý smysl

(festivalový názov) (seriál)
  • USA Sense8
Dráma / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, (2015–2018), 24 h 57 min (Minutáž: 46–152 min)

Terrence Mann, Du-na Bae, Jamie Clayton, Tina Desai, Tuppence Middleton, Max Riemelt, Miguel Ángel Silvestre, Brian J. Smith, Aml Ameen, Eréndira Ibarra (viac)

Babous

U prvního dílu jsem si říkal: wtf? 8 lidí? 8 dějových linek? pokud některé nezabijou, tak to nemůžou udržet! no a hele, Wachowští se Straczynským to zvládli! Hrdinové ze všech koutů světa jsou odlišní, ale v každém díle se ukazuje, kolik toho vlastně mají společného. A jak ukazují akční sekvence - výborně se doplňují. Je super, že ke znázornění propojování myslí hlavních hrdinů tvůrci nepotřebují kdovíjaké efekty - stačí šikovný kameraman a střihač a je to. Seriál má samozřejmě i slabší stránky, především u dialogových a konverzačních scén, které se často zbytečně táhnou a někdy jsou až nepřirozeně patetické. Vadily mi taky rušivé flashbacky do minulosti postav. Navzdory tomu je Sense8 nadprůměrný seriál se sympatickými hrdiny, originálním námětem a doufám, že v druhé sérii přibude víc akčních scén jako jsme viděli v poslední epizodě první řady. ()

3 AM Code

Mozna to neni nejlepsi, ale urcite zatim nejzajimavejsi serial 2015. Co je potreba vyzdvyhout jsou postavy - kazda z nich ma neco do sebe a je proste radost je sledovat. Wachowsti si mozna trochu tlaci svoji LGBT tematiku, no a co. J.M. Straczynski koriguje kurz a dlouho po Babylonu 5 zas jednou serviruje vizionarskou pecku. Oblibene postavy? Sense8.. PS: Netflix tenhle rok proste boduje, napred Daredevil a ted tohle. Vse zcela vzdalene nudnym sazkam na jistotu jako jsou nekonecne kriminalni proceduralky a sitcomy. ()

Dino5an

Pokud to chce někdo zatracovat, tak ať počká aspoň do čtvrtého dílu než začne činit soudy. Pokud si ho to nezíská tam, tak už asi nikdy. Za mě jde ale o jedinečné dílo, co nemá obdoby. Některé scény, kde dojde k propojení těch správných osob s potřebnou schopností pro danou situaci jsou prostě epické. Jakákoliv účast Sun, předávka diamantů, záchrana Dani, Porsche a olej atd. Zatím největší překvapení letní seriálové sezony 2015. ()

DavidS.

Panuje tu absolutně scestné hodnocení, které se zaklíná jmény, ale nikoliv odvedenou prací ...Wachowskis, stále ve fázi uměleckého pádu, i na seriálovém poli dokazují, že si neumí vybírat látku...Multi-kulti-global-mystik hloupost už od titulkové sekvence, kterou korunuje okamžik, kdy se na scénu teleportuje Sayid z Lostu :) Ohraná klišé, která nudně požírají sami sebe... ()

Benedygtus

Neuveritelne vyborny! Skvela zanrova kombinace podle meho gusta dovedena k dokonalosti. Ohromna zabava, nekolisajici kvalita jednotlivych dilu, vynikajici zabery, vynikajici postavy, soundtrack, dialogy, scenar a k tomu vsemu se objevuji i vynikajici fory, ikdyz se o komedii rozhodne nejedna. Zkratka je to uplne bezchybne a ja uz jen doufam, ze bude i treti serie, idkyz to tak zatim nevypada. 100% >> zhlednuta 2. serie Update: Dokoukal jsem velke fanouskovske finale a ikdyz jsem od nej asi cekal jeste trochu vic (bylo to trochu uspechane a mozna az prilis primocare, presto 5*), jsem za nej neskutecne vdecnej a mrzi me, ze z toho nevzesla aspon jeste jedna plnohodnotna serie. Jde o serial hodne volnomyslenkarsky, kontroverzni v spouste ohledech, ale zaroven tak krasne a laskyplny(ve vsech podobach), ze se uz ted tesim az si ho pustim za cas znovu. ()

klukluka

Tři díly- víc času už tomu neobětuju. V podstatě bezmyšlenkovitý, nesourodý, zmatečný, špatně zahraný patlámo. Strašlivej, rádobyvědoucí, rádobyexistencionální shit. ()

Loki_Six

"We all know sapiens. I mean, some of my best friends are sapiens. When sapiens feel safe, they're the nicest people you could meet. However, feed their inner demons, frighten them, find reasons for them to divide themselves from otherness, and then watch those selfsame sapiens drop bombs on whole cities, drive planes into buildings and happily herd millions of their own kind into gas chambers. And that's just what they would do to each other. What wouldn't they do to a totally different species?" ()

iXtr3m3

Kľudne ma ukameňujte, nazvite homofóbom, alebo čímkoľvek, ale z tohoho tak kričali potrafené myšlienky z hláv bratosestier, tvorcov/tvorkýň úžasného Matrixu, že to až pekné nebolo. Čo z toho, že to bolo slušne spracované, čo z toho, že tam boli trošku známejšie seriálové ksichty, keď to bola v niektorých častiach doslova agitka pre LGBT komunitu? Sklamanie jak sviňa. Keď si mám vybaviť seriál, ktorý je skvelo spracovaný, prepája postavy, má skvelú atmosféru a keď si odmyslím, že ho stopli ako xy kvalitných počinov už po prvej sérii, tak je to napr. Flash Forward. Ale toto? Záver záverečnej časti ku ktorej som skočil po pár častiach prvej série, keďže som to nezvládal, len dáva za pravdu. Keď budem chcieť pozrieť grupáč, tak si ho pozriem na pornhube, nepotrebujem k tomu Netflix. ()

Lucindajet

Myslím že hodinová stopáž by bohatě stačila k vizuelnímu prolínání postav a zároveň i nějakému ději. Toho je tu míň jak šafránu. Výhodou však je že všech 8 postav je zajímavých a zábavných, děje kolem každé postavy jsou pak na každém zvlášt, nějaké jsou lepší, nějaké slabší. Chápu že to asi není uplně jednoduchý najednou dostat takovou schopnost a chodit v tom od druhýho dílu jako mazák, ale rychlejší náběh to mít mohlo. Myslím že pokud bude další série už by to mohlo mít větší spád. ()

B4TM4N

Bezelstná a vypulírovaná "člověčinka" - ovšem bez toho patetického slizu, co se zpravidla k podobně laskavým kouskům lepí. Čirá tvůrčí radost sourozenců Wachowských, která s přehledem táhne to vlastně velmi konzervativní klouzání po lesklém povrchu jinakosti. ()

papushka

Je to až k neuvěření. Po naprosto otřesným Ascendentujícím Džupiterovi musel někdo duo Wachovskis pořádně proplesknout, aby se probrali a dokázali stvořit tuhle brilantní, doslova a do písmene vyšperkovanou záležitost! Sense8 má všechno, co od seriálu chcete - je chytrý, neotřelý, pohlcující. Naprosto vás vcucne a ani na moment nepustí, i když vám třeba z některých scén bude až blivno, budete si zakrejvat oči, křičet nahlas WTF! nebo budete brečet... A nebo mít třeba tejden zaseknutej v hlavě song od 4 Non Blondes. Za mě nejlepší seriálová novinka roku, rozhodně doporučuji. Heeey yeah yeeeeah, heey yeeah yeah! I said hey! What's going on?! ()

Aslan odpad!

Tak teplo a gender ideológiou prepchaty seriál som ešte v živote nevidel. Proste sú zvykajme. LGBTy a trans-gender ideš!!! Dúha do toho nebojíme sa ničoho.👌😂🤯 ()

lucijelucije

Určitě nápaditý, místy dost morbidní a nechutný seriál. Líbí se mi, jak jsou postavy propojené a vidím v Sense velký potenciál a doufám, že v druhé řadě, pokud nějaká vznikne, budou všechny nedostatky odstraněny. Zatím ale vidím, jen velmi kontroverzní věc. Postavy jsou sympatické, ale dost mě unavuje, že celých 12 dílu se seriál nepohne. A když už je náznak nějakého posunu, spadne to jako krabička z karet a vracíme se zase na začátek. Postavy se poznávají, nějak reagují a nějak komunikují. Ale 720 minut na poznávání je trochu moc. A to nemluvím o tom, že postav je osm..ale figurují zde pouze dvě, co opravdu něco zvládají a nějak pomáhají. Více méně. Upřímně doufám, že tento kruh je zažehnán a že druhá řada se vyvine konečeně směrem, který nám byl zatím utajen. Protože zatím nám Sense nic podstatného neřekl. ()

anfi15

Tento seriál je jeden z mála, který dokázal zachytit vztahy lidi v různých životních fázích a problémech, tak že jim věřím a vyvolávají ve mně různé emoce. Jsou zde situace, které jsem kolikrát chtěla v ten moment zažít. Samotný nápad propojit lidi po celém světe pouhou myšlenkou dává tvůrcům nesmírnou kreativitu a volnou ruku jak s tím pracovat. Miluji ty postavy a jejich životy, které se všelijak proplétají. Ta surově čistá láska, která se celým příběhem line, je důvod, proč po tomto seriálu sáhnu, kdykoliv budu chtít zažít smích, pláč anebo sounáležitost. ()

Ixbalanke

První série zajímavá. Líbí se mi myšlenky a záměr. Ale od půlky druhé série se z toho stává takový trochu emočně vyděračský pubertální seriál, ztrácí to hloubku. Ale mnohé v seriálu se mi líbilo, až na ten konec. Nevím, jestli se mi to vůbec chce dokoukat. ()

Mimomisu

Tak pocitve prvni serie dokoukana, ale je to na 50%, vic opravdu ne, Posledni dva dily to zvedly, protoze narozdil od ostatnich mely nejake tempo a pribeh se trosku hejbal. Sledovat uvod a predstaveni postav prvnich deset dilu, tedy deset hodin je mimo. Kazdopadne me sice zajima, co bude dal, ale to jen diky podrazu na divaka behem poslednich dvou dilu a urcitym cliffhangerem. Tohle se fakt dalo odvypravet mnohem, mnohem rychleji ()

fredisek

Najdete tu všechno, od mexických hezounů z telenovel, londýnských DJejek s nosem od kokainu po transky přes počítače. Geniálně propletené příběhy, které by fungovaly jako samostatná dramata se tu spojí ve vzrušující podívanou, u které si budete přát, aby nekončila, aby se ještě něco stalo. To nejzajímavější na celé sérii je fakt, že v základech příběhů stojí city a hlavně lásky, fantastická dějová linie pak lidská dramata skvěle doplňuje. Doporučuju, jedině doporučuju. ()