Extremní města

• Francúzsko Extreme Cities
Francúzsko, 2010, 47 min

Lidé tu žijí v domech postavených na betonových pilotech a prožívají nesmírně studená a temná zimní období. (oficiálny text distribútora)

Arsenal83

Niečo sa tu naučíme. Napríklad v Jakutsku je taká zima, že sa tam kradnú baranice priamo z hlavy a je to závažný zločin. Alebo miestna predpoveď počasia hlási: "Zajtra očakávame mierne oteplenie o 30 stupňov Celzia." ()

argenson

Až zas budu v dubnu frflat, že je pořád zima, s gustem si zopakuju z tohohle seriálu díl o Jakutsku. Čtvrt miliónu lidí, co tam žije, asi nemá moc na výběr, ale rozhodně mají můj obdiv. ()

MikeCool

TV-seriál. Viděl jsem díl, ve kterém se hovořilo o mrazivém Jakutsku. Až si někdo z mého českého okolí bude stěžovat, že je venku strašná zima, pustím mu s radostí tuto část dokumentu! :-D | Průměr všech zhlédnutých epizod: 65% (3*) | ()

mcleod

Docela zajímavé zobrazení životů lidí v přírodních extrémech, které opravdu nejsou ani v nejmenším záviděníhodné. Například až na dvacet dnů v roce věčně zamrzlé město Jakutsk, kde teploty klesají několik desítek stupňů pod nulu, není zrovna to, co bych si představoval jako pozemský ráj. Ještě k tomuto dílu ale musím dodat, že mě na něm zaujalo snad více než samotný příběh novinářky a jejich známých (uměl bych si představit výrazně zajímavější hlavní náplň dokumentu) spíše krásné a zřejmě trochu nechtěné zobrazení nepříjemné ruské povahy. ()