Freddie Mercury: "Great Pretender"

• Česko Freddie Mercury: Příběh (viac)

Freddie Mercury bol jeden z najcharizmatickejších spevákov populárnej hudby britskej rockovej scény. Príbeh jeho kapely Queen je pomerne dobre známy, jeho príbeh je vari ešte zaujímavejší. Film sa zaoberá aj jeho sólovými projektami, ktoré stihol zrealizovať do jeho predčasnej smrti. Pozrite si Mercuryho z pohľadu diváka, i zo zákulisia - a spoznajte príbeh veľkého "herca" i speváka. (RTVS)

Lottr

Velice povedený dokument, zaměřený spíše na Freddieho osobní život, než jako pohled na celou skupinu Queen. Snaží se ukázat Freddieho, jako člověka, než jako jakousi ikonu. Příběh prolíná celý jeho život, od jeho dětství, přes samotné začátky, kdy ovlivněn svými vzory, jako jsou třeba Led zeppelin, začínal se svou hudební kariérou. Děj pokračuje přes mnohé úspěchy celé kapely, i (více) méně úspěšné Freddieho sólové období, až po slavný návrat s albem Innuendo a jeho operním projektem. Děj prolínají záběry z koncertů, nejrůznějších rozhovorů i záběrů z osobního života a končí událostmi po jeho smrti. Nelze snad považovat za spoiler :) Celý dokument je pojatý takovým přirozeným, až domáckým způsobem, což působí velmi příjemně. ()

Arsenal83

Myslím, že perfektný medailónik pravdepodobne najlepšieho speváka histórie. Súbor všetkých hitov, osobného i kariérneho života. A na záver výrok, z ktorého mrazí. "Freddie, myslíš, že sa dostaneš do neba? Nie, ani nechcem. Peklo je oveľa lepšie. Predstav si všetkých tých zaujímavých ľudí, ktorých tam stretneš." Nuž, nevedel som, že je úžasné v totálnej prázdnote si dišputovať s Hitlerom či Stalinom, ale veď sám už vie... ()

rockwoman

Myslíš, že přijdeš do nebe? Ne, ani nechci. Peklo je mnohem lepší. Vezmi si všecky ty zajímavý lidi co tam potkáš." ...Nový rok 2014 jsem se rozhodla začít někým, koho mám ve svém srdci už pěknou řádku let a kdo mě nikdy neomrzí. Kdo jiný než ty Freďouši! :-) Pokud máte také rádi Freddieho Mercuryho, pak doporučuji tento úžasný dokument, ve kterém zazní nejen spousta jeho vlastních pocitů, skvělých songů, ale také se tu objeví další osobnosti a lidé, kteří měli to štěstí s ním spolupracovat a žít v jeho blízkosti. Vše co tu zaznělo bylo zajímavé a některé pasáže jsem si po skončení přehrála znovu. Líbilo se mi, že se tady Freddie prezentoval takový, jaký věřím, že ve skutečnosti byl a to mě k němu bude vždycky přitahovat. Roger Taylor ho tady moc hezky vystihnul: "Stylizoval se do své vlastní role a tu předváděl na veřejnosti pomocí svého přehnaného šoumenství. Jenže v první řadě byl Freddie Mercury geniální, znamenitý muzikant a na to lidi často zapomínají." ()

Marze

Archivní rozhovory, koncerty a osobní materiály. Oceňuji, že dokument nejde po srsti jako oslavný medailonek. Zpěvák je prezentován jako plachý muž a sám říká, že vše je hra a když přijde na pódium, chová se jako macho. Nikdy neukázal svou pravou tvář? To by odpovídalo jeho astrologickému zemnímu znamení panny. Přitom až do nemoci přikládal velký důraz sexu. ()

Autogram

Pre fanúšikov Freddieho a Queenov povinnosť, a keďže som sa jeden krátky čas k nim radil aj ja, tak som si nenechal ujsť. Hovoriacich hláv nebolo príliš, dali sa vydržať a skvelá hudba ich ľahko potlačí do úzadia. Dokument je menej hudobný, ako som čakal, zato je viac osobný, dozvedel som sa zo života veľa detailov, ktoré mi samozrejme už zajtra vyšumia z hlavy. Ale niekoľko zásadných vecí ostane. ()

• Ve snímku je zachycena sekvence melodií z LP „Barcelona“, nahrávaná v roce 2012 v Praze, přesně v té podobě, v jaké měly skladby znít původně. (ČSFD)
  • Ve filmu je zařazen i záznam televizního vystoupení Briana Maye a Rogera Taylora v pořadu BBC za přítomosti Paula Danielse, v němž se rozhodli obhájit památku svého zemřelého kolegy. (ČSFD)