Nepovšimnuté násilie

(festivalový názov)
  • Česko Miss Violence (festivalový názov) (viac)

V deň svojich jedenástych narodenín Angeliki s úsmevom na tvári vyskočí z balkóna. Zatiaľ čo polícia a sociálne služby sa pokúšajú zistiť dôvod náhlej samovraždy, rodina tvrdí, že išlo o nehodu. Aké je však skutočné tajomstvo, ktoré si dievča vzalo do hrobu? Prečo sa jej rodina tvrdošijne pokúša „zabudnúť" a žije normálne ďalej? „Pokoj a neznesiteľnú dennú rutinu okolitého šedivého sveta naruší samovražda dievčaťa. Symbolizuje množstvo detí, ktoré ohrozuje podriaďovanie pravidlám krutej, zúfalej spoločnosti. Tá sa postupne demaskuje a odkrýva všetky druhy potenciálneho zneužívania a manipulácie, uskutočňované v systéme, ktorý niektorí ľudia ešte stále nazývajú rodinou. Neprestajne sa pýtam, kto má tú moc: ten, kto bije, alebo ten, kto cíti bolesť? Najhoršie je tiché násilie. Nevypovedané." (Alexandros Avranas, režisér) (Art Film Fest)

Kethryn

Náročná téma, po ktorej budete rozmýšľať, prečo sa takéto veci dejú (áno, oni sa naozaj dejú). Gréci ma pozitívne prekvapili pohľadom na tematiku a aj jej bravúrnym zvládnutím. Dlhé scény, kde divák môže nahliadnuť ako to v takej domácnosti chodí, môžu byť pre niekoho ubíjajúce ale krásne vykresľujú atmosféru. Surovosť filmu mu dodáva autenticitu. Psychologický film na čele s príživníkom majúcim pod kontrolou každé dvere, ktoré nie sú vysadené z pántov. ()

doriana.g

SPOILER!! - Smutné, silné. Ale finále neberu. Pokud v sobě měla mít sílu to udělat, spouštěčem by byla už ta vnuččina sebevražda. ()

Foogas

Tohle bylo poněkud.. nudné a emocionálně vůbec nezdrcující. "Sedmý kontinent" nebo "Špičák" z podobného soudku jsou o level výše. ()

sibskyn

Film do sebe určitě něco má, a dává pomalé náznaky co se vlastně v rodině děje, ale na můj v kus se tam toho, až zas tolik neděje, úvod a konec jsou drsný, ale to mezitím mohlo odsýpat trochu víc svižněji. 5/10 ()

psycho.ta

Miss Violence Vás velice pomalu, lze říci až vcelku dosti nudně vtahuje do děje tak, aby v poslední třetině gradoval a Vám zmizelo z obličejů znuděné dumání "co tedy" a dokonalá přetvářka jedné rodiny mohla vyplout na povrch...4**** ()

Broen

Dávám dvě hvězdy. Film ve mně vyvolal velkou vlnu nechutenství, i když to byl možná účel. Ale já jinak hodnotit nemůžu. První půlka filmu byla nudná a jenom jsem mohla odhadovat, kam děj směřuje. Dialog nulový a dlouhé nudné stopáže o ničem. V té půlce se to najednou zlomilo a začlo se něco dít, ale mrtvé body o ničem tam byly stále. Ve chvíli, kdy mi došlo,o čem to je, jsem jen zhnuseně koukala. Nechápala jsem ani toporné ženské postavy. Nevím, viděla jsem hodně filmů na tuto tématiku, ovšem nemohu hodnotit lépe. ()

hanca.uh

Šmarjáááá...tak tohle je teda opravdu řecké DRAMA jako vyšité, tzv. "řecká divná vlna" - jak bylo přesněji řečeno před promítáním filmu. Depresivní děj, kruté despotické chování oproti nesmyslnému se podřizování, každá postava=sebedestrukční psychopat jeden jako druhý, řád a chod jedné zvláštní nešťastné psycho rodiny, která už nedokáže rozeznat, že jsou za ty roky už všichni vyšinutí nebo je to snad normální hranice chování....a závěr tomu dodává ten trefný šok. A ta hudba Leonarda Cohena na začátku filmu při těch strnulých rodinných postavách - slušně zásahový provokativní paradox! Tohle fakt nenechá nikoho chladným minimálně několik dnů, týdnů:-). Za mě super silné pocity dlooouuuho poté a hodnotím 5 * (shlédnuto na LFŠ 2018 coby "nejvýživnější" snímek toho léta:-)). ()

RyuzakiSE

Tento film rozhodně není pro každého, buď se někdo bude nudit, nebo se bude nadšeně bavit, není to nazváno dramatem jen tak nadarmo. První dvě třetiny filmu můžeme pozorovat, jak se rodinka snaží se smrtí Angeliky vyrovnat a pokračovat dál ve své denní rutině. V poslední třetině jako by se vše zvrtlo a v té chvíli začnete chápat, proč Angelika z okna vyskočila. Řecká výchova a způsob žití se hold od naší trochu liší. Ale tahle rodinka by potřebovala spíše navštívit psychologa. Za mne 4*. ()

Kaylar

Páni, v téhle rodině bych fakt žít nechtěla... tak tísnivou a dusivou atmosféru si hned tak v nějakém filmu neprožijete. Příběh jedné "normální" řecké rodiny diváka dokáže vyvést z míry, ačkoli se v něm po většinu stopáže zdánlivě nic moc neděje - moc dobře totiž tušíte, že nic není tak, jak se na první pohled zdá. Ten pracně udržovaný řád a rodinné rituály jsou totiž jen slupkou, pod kterou to vře a je zřejmé, že se něco musí stát. Až klaustrofobní pocit vyúsťuje zcela logicky v něco ne moc pěkného, leč pochopitelného. ()