Jennifer Lawrence a Chris Pratt sú dvaja pasažieri vesmírnej lode, ktorej cieľovou destináciou je planéta, na ktorej by mali začať nový život. V momente, keď ich hibernačná kója za záhadných okolností prebudí o 90 rokov skôr, ako loď dosiahne svoj cieľ, stáva sa z rutinnej misie súboj o prežitie. Zatiaľ čo sa Jim a Aurora snažia vyriešiť záhadu poruchy, ktorá ich prebudila, zisťujú, že medzi nimi vzniká niečo viac ako priateľstvo. Dvojica nie je schopná odolávať narastajúcej príťažlivosti, ktorú jeden k druhému cítia – až do okamihu, keď odhalia, že celej lodi hrozí zničenie a zistia skutočnú príčinu toho, prečo boli prebudení. (Itafilm)

TomQ

Komorní psychologický příběh s nádechem sci-fi. Děj se vyvíjí poměrně slibně – hlavní hrdina je kvůli poruše probuzen příliš brzo z hibernace během vesmírného letu, který bude trvat ještě více než 90 let. Sledujeme tak postupně, jak pochopí celou situaci, pokouší se to marně napravit, propadá depresi, prozkoumává jednotlivé prostory obrovské lodi atd. Hlavní část filmu pak začíná ve chvíli, kdy se rozhodne nebýt už nadále sám a probudí jistou pasažérku ženského pohlaví. Té nejdříve tvrdí, že se oba probudili omylem. Postupně se jejich vztah vyvine v partnerský a dalo by se říct, že si pobyt začínají i užívat. Dívka však zjistí pravdu... Určité omezení (ale zároveň specifikum a přínos) představuje to, že celý film se odehrává výhradně na palubě lodi a sledujeme vlastně pouze tři postavy (hlavní hrdina, kybernetický vrchní, probuzená žena) a až v závěru se k nim připojí další postava – člen posádky, rovněž probuzený kvůli poruše. Bohužel v této fázi příběh začíná trochu pokulhávat a to hlavní psychologické až poetické kouzlo se vytrácí. Film se postupně proměňuje v poměrně běžné vesmírné drama a řeší se hrozící kolaps lodi. ()

Kaylar

Vizuálně líbivé sci-fi, které jako by se skládalo ze tří různých částí: úvodní robinsonáda, která nám posléze sklouzne do romantična, abychom se nakonec dočkali akčního konce s bojem o přežití pasažérů celé kosmické lodi. K dokonalosti filmu notný kus chybí, ale slušný průměr to určitě je. ()

janvanicek

Dva lidé, muž a žena, jsou z důvodu poruchy jejich hibernační kóje probuzeni o 90 let dříve, než bylo předem plánováno. Jim (Chris Pratt) se v důsledku nárazu lodi probudí dříve. Nejdříve je zmatený a postupně bohužel zjišťuje, že na lodi zůstal sám, jediný probuzený. Po uplynutí jednoho roku na vesmírné lodi se odhodlá k zoufalému činu... Dobře natočený romantický sci-fi film, zajímavé spojení žánrů, napínavý děj, výborné sladění hlavních dvou postav.. zkrátka doporučuji! ()

vlkovec

Normálně nekomentuju, ale toto musím. Jednoznačně film r. 2017. Na romanťarny moc nekoukám, ale tady mě přemluvil - vesmír, a byl jsem velice mile překvapen. Ta chemie mezi Chrisem a Jenifer šlape minimalně na 120%. Věřil jsem jim to od začatku do konce. Ten težko uvěritelný konec to trochu pokazí, ale i tak 95%. ()

Cezar209

a mame tu moznost pani, ako pritiahnut nase polovicky k tv (bez nasilia) aj za predpokladu ze ide o scifi. 80 % filmu zahraju dvaja ludia a pritom sa stale nieco deje a aspon mne vobec nevadila romanticka platforma. v poslednom case sa roztrhlo vrece s tymto dejovym zazenim - v martanovi to chudak musel dat sam matt v gravitacii sandra...v tomto pripade na to boli dvaja aj ked zaroven ani jeden z nich nebol vedec (asi preto 2) :o)) IT moznosti posunuli scifi sferu do urovne kedy si to dokazeme vsetci uzit aj bez prizmurenia oka (pripadne oboch). Zaujimava forma happy - endu.... ()

Yaan2

Pěkný námět, silný příběh. Budete se smát, brečet, změní vám to život....no, tak alespoň smích a pláč. PS: Pěkný koment -> verbal. ()

DominikMH

Já jsem tak průměrně spokojený.. Nečekal jsem to ani lepší a ani horší. Od začátku až do konce to bylo velmi zajímavé, napínavé a velmi komické. Samozřejmě, že tam nesměla chybět pořádná kost, kterou by každý na jeho místě určitě také oživil a užíval si s ní do poslední chvíle. JLaw se opravdu do takových filmů hodí. Jsem rád, že zrovna ona zaujala takovou pozici. Přiznejme si.. Kdo si to pustil hlavně kvůli tomu, že tam hraje JLaw? Určitě někdo jo. Celý film jsem se užíval, avšak po shlédnutí filmu s bratrem jsem byl koncem úplně zaskočen. Hned první věta co padla z mých úst byla: ,,To jim jako nevyšel rozpočet na konec filmu?" Ale tak.. film jsem si užil. A proto dávám 80% ()

Kinepa

Dobrý příběh. Konec je krásný jen jsem tam čekal děti, které by se mohli dožít 70 - 80 let, když měli možnost, tak výborné lékařské péče ... ()

pornohavo

Trochu komorné scifi s prekvapením, dobrým hereckým obsadením a s veľkou dávkou romantiky. Nenávisť, láska, boj o prežitie, nakoniec dobrý (relatívne) koniec. Pridávam hviezdičku za výborné efekty. 70% ()

obri

Tento film ma po dlhej dobe opäť potešil. Napätie-primerane, akcia-primerane, dej-obstojný, aj keď v mnohom predvídateľný. Vcelku, ale veľmi príjemné pozeranie z ktorého som nedostal epileptický záchvat zo stále sa meniacich krátkych záberov. Človek si môže vychutnať scénu, vžiť sa do postáv a mať konečne ten hlboký pocit, že sa stáva súčasťou deja a hlbokého vesmíru. Tieto aspekty sa v mnohom podobajú Votrelcovi 1, kde máte šancu dej prežiť a nie len zhliadnuť. Dokonca film vrelo odporúčam aj nežnému pohlaviu, ktoré inak nemá pravdepodobne zo štatistického hľadiska rado tento žáner rado. Toto by mohlo trochu zmeniť ich názor ... aspoň na chvíľu. Záver hoci smutný je hodný vyvrcholeniu filmu s týmto dejom. Prirovnávať tento film ku filmu Gravitácia je pre mňa nepochopiteľné, je to úplne iný typ. Nie je Sci-Fi ako Sci-Fi. Gravitácia, vraj je o triedu lepší film, ale s tým ja nesúhlasím. Všimnite si prosím hodnotenie divákov. V čase písania tohoto príspevku má tento film, len o 4 body menej ako ospevovaná Gravitácia, takže platí staré porekadlo "facky a vkus sú rôzne". ()

LEFTFLANK

Neuveriteľný predsedens k Wall-e. Čo pre to keď navyše v oboch prípadoch vytónil hudbu T. Newman LOL. Samozrejme na odchýlky v príbehu to beztak vyzerá ako vajce k vajcu akurát miesto robotov tu máme románik medzi ľudmi. A nie hocijakými. Učebnicový kasting hercov patriacich medzi to najkrajšie v holywoode doplnený bohužiaľ otrepanou story ale že Jennifer vie hrať fakt super plus super vizuál - čistá oddychovka. Netreba sa pri tom veľmi sústreďovať na dej a pod. veď ten si na druhý deň pamätať nikto nebude. Navyše práve pre porovnanie s Wall-e mi to viac prišlo ako rodinný film než dráma alebo romantika. Ok toho druhého bolo dostatok ale že trvalo kým sa niečo poriadne zomlelo. Tempo je dosť nekontinuálne a preto nejdem s hodnotením vyššie 65% ()

Dstar

Toto dílo ale není vůbec špatné...vcelku i realistické až na pár vyjímek,což je běžné.Nic není dokonalé...ani Marťan nebyl dokonalý,ale také líbivý jako Pasažéři....už jsem snímek viděl 3kráte a stále se nenudim...nadprůměrné herecké výkony hl.postav , interiér vesmírné lodě je jeden z nejlepších na světě(famozní práce, klobouk dolu)...rozhodně to není špatné....možná trocha sladší?:) za mě ok ...75procent v korelaci s mym pohledem na dílo.. ()

Monika95

Scifi mi většinou nic neříká, ale tohle bylo dost pěkný. :) Možná moc dlouhý nebo tam mohl být kousek příběhu o Jimovi i Auroře na začátku . Povedené :) ()

Marlowe

Docela solidní vizuální krasavec, který má do originální pointy vkusně zapletenou romantiku. Jennifer Lawrebnce se mě líbila, ale králem filmu je Michael Sheen, takový komunitikativní robo barman by do mě nalil i litr whiskey víc než běžný arogantní český barman. ()

Andrew88cz

Zajímavé sci-fi dílo... No, představa že bych na takové lodi byl a někdo mi takhle "vzal" život, asi bych během chvilky na lodi byl zase sám :D jinak film jako takový byl fajn, žádné větší zvraty nečekejte, dva (na chvíli vlastně tři) "ztroskotanci" na lodi, kteří musí vyřešit jak se zachránit a přežít... Povede se jim to? Nebo jenom někomu..? :) (7/10) ()

Michael Sheen bude neziskový herec

Michael Sheen bude neziskový herec

11.12.2021

Úspěšný britský filmový, televizní i divadelní herec, držitel několika významných ocenění, velký filantrop. Michael Sheen, známý třeba z Pasažérů nebo Daleko od hlučícího davu se rozhodl, že většinu… (viac)

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017

ČSFD rádio Filmové melodie jsme právě obohatili o více jak 515 tracků z největších soundtrackových novinek posledního roku! Navíc s úpravou playlistu, ve kterém každá druhá skladba je novinka.… (viac)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Jennifer Lawrence bude režírovat

Jennifer Lawrence bude režírovat

26.11.2015

Mít ve 25 letech dva Zlaté glóby a Oscara vůbec není špatná bilance. Jennifer Lawrence k tomu může přihodit ještě dvě úspěšné blockbusterové série, právě končící Hunger Games a X-Meny, a momentálně… (viac)