Sedem zhavranelých bratov

• Česko Sedmero krkavců (viac)

Bolo raz jedno kráľovstvo, o ktorom by sa dalo veľa rozprávať, v ňom dedina a v nej veľa ďalších osudov, v lese čarodejnica a na hrade kráľovská rodina s mnohými tajomstvami. Príbehov o ľuďoch by mohlo byť tisíc, ale náš príbeh je o slovách, ktoré môžu byť silnejšie než meč, jedovatejšie než hadie pohryznutie, ale tiež cennejšie než zlato a drahokamy. Je o slovách, ktoré keď z úst vyletia, už ich nič nevráti späť a o Bohdanke, ktorá sa rozhodne zachrániť svojich bratov, nedobrým slovom premenených na havranov. Kým však kliatbu zlomí, postretne mnohých, ktorí jej budú stáť v ceste, ale možno pri tom nájde aj svoje šťastie. (RTVS)

Drom

Jak začít? Bylo nebylo za devatero lesy? Já vážně nevím, protože, ač mi několik lidí říkalo, jak pěkná pohádka to prý je (to ale říkali i o tý blbostí Anděl páně), na mě to žádný výrazný dojem neudělalo. Když opomenu takové drobnosti, jako že hlavní hrdinka Bohdanka (jestě že nikoliv Bohdalka!) podnikla dlouhou a strastiplnou cestu černými lesy, přes hory a doly a nakonec se ukáže, že došla na kukuřičný pole místního JZD, což je daleko asi jako co by královna kamenem dohodila, tak tam není nic než celkem nevýrazné postavy i výkony herců a nevýrazně plynoucí děj. Obsahu pohádky je tak na půl hodiny, proto má stopáž trojnásobek. Pro jistotu. No asi to nejlepší tam byly některé exteriéry, napětí a drámo naopak nula. Zvláště pokud znáte tu úchylnou verzi s Ivanou Úchýlkovou. Vážně nevím, co k tomu psát, slabej průměr? Nebo snad poloměr? ()

tranquill

Pěkná a kvalitní pohádka s výbornou kamerou i režií, je vidět, že to stále jde... Kladné postavy byly opravdu kladné a sympatické, záporné naopak, a tak to má v pohádce být. Ke krásným exteriérům musím přidat i mimiku Marthy Issové, v tom je ona přebornice :-) ()

Ozzy2

Jediná Sabina Janžurová-Remundová stojí za zmínku.Issová je příšerná a ta tlupa cikánů v roli bratrů se nepovedla.Než vysvobodit smečku pobíračů dávek, to je měli raději nechat poletovat na obloze jako krkavce. ()

kluzo

Pěkná, výpravná pohádka. Nevím, čím to je, ale hlavní role ztvárnili mně ne moc sympatičtí herci, přesto to neskutečně zafungovalo. Asi dobrá režie. Jen více takhle ztvárněných příběhů. Děkuji. ()

feryk

Je to svěží, roztomilé, pohádkové, zábavné, herci ujdou, krásné prostředí.. až na ten začátek a pár detailů tomu neni vlastně co vytknout. ()

helraiser

Remake dokonalé ponurné pohádky, který vůbec nedopadl špatně a to je sakra úspěch. Líbilo a bavilo. Jedna z těch lepších novějších pohádek, která má koule. ()

Razzor_82

"Slova mají svoji váhu, ale musí se vyslovit do té správné chvíle." Nebavilo mě to. Issová za mě nevhodná do hlavní role. Asi velká oblíbenkyně Nellis. Je to nesympatická herečka už od pohledu a ta její přehrávaná mimika ve tváři. Chtělo to mladší a hezčí herečku. Navíc mi její pražská mluva mi trhala uši. Ještě, že dobrou půlku pohádky nemluvila. Za pochvalu stojí dobové kostýmy a výběr lokace. 4/10 ()

Jaxx84

Na to, že to je český, na to, že tam hraje Bydžovská, a na to, že jsem to viděl v kině s babičkami, to nebylo vůbec tak špatné. Sympatická Issová a docela fajn příběh mě pobavily víc než jsem čekal. CineStar Šantovka Olomouc. 5/10. ()

FreeDooM44

Po slabším začátku jsem se do filmu docela zakoukal a ten příjemně utíkal. Přiznám se, že mě to začalo bavit až když na scénu nastoupila komediální část tohoto počinu. Taky se přiznám, že mě mile překvapila Martha Issová, kterou jsem do té doby vůbec neznal a která i s defektem, kdy nemohla skoro 3/4 filmu promluvit, roli zahrála velice pěkně a sebevědomě. Na rozdíl od Bydžovské, ze které se stal nejslabší článek celého filmu. ()

Gardenboy

Jednoznačne najlepšie, čo sa za posledných pár rokov natočilo v oblasti hraného filmu. Ale je to stále len priemer. A skratkovité rozprávanie a doslovný záver to zabíja úplne. Mohla to byť krásna epická rozprávka s príjemne intímnym nádychom - hlavne v scénach, kde Bohdanka nachádza bratov v ľudskej podobe, keby sa tvorcovia viac vyhrali s psychológiou postáv a neodbili expozíciu za necelých 15 minút ale dali jej čas aspoň na ploche polhodiny. Ako cvičenie fajn, ako seriózna produkcia, ktorá má konkurovať západnej tvorbe neobstojí. ()

s1r1us

Konečně nijak nezmršená pohádka. Ale do čtyř hvězd tam občas něco skřípalo. Na můj vkus tomu chyběla taková ta zlatá nit příběhu. Kazilo to i zvláštní herecké obsazení, ale hlavně nepochopitelné momenty. Lukáš Příkazký jako ten hlavní všemi vysněný kladný hrdina a princ působil dost rozpačitě. Navíc, co ta přeměna obou princů? V první polovině nejistý trumbera a poučovaný všemi kolem i princem druhým, Václav Neužilem. Najednou, jako když mávne proutkem, je z něj sebejistý vladař všechny zachraňující. A z prince druhého, záporáka, zrovna když by měl začít intrikovat a rozehrát hru, je najednou ušlápnutý bačkora, který ustoupí do pozadí. Ruzných zkratů tam bylo více. PS. Martha? Z toho jejího kulišáckého kukuče jsem čekal marně pořád nějakou kulišárnu. :-) Ale to je jen moje chyba, že ji mám tak zařazenou. Škoda, že moc ve filmech nehraje. Závěrem teda palec nahoru! Žádné Troškovské šišlavé peklo ani Svěrákovský zpívaný guláš se nekonal. Vcelku pěkná pohádka na motivy klasiky. ()

haWranka

Konečně! Díky za ty dary - konečně hezká nová česká pohádka! Dlouho jsem se tak u pohádky nezasmála, a to je co říct, protože zrovna tahle je pěkně depresivní! Ale když oni všichni ti herci byli takoví sympaťáci, hráli dobře, scénář obsahoval několik skvělých hlodů. Jedině je snad trochu škoda toho trochu přetahovaného konce. Ale nevadí, nevadí, nesmírně ráda se podívám zase. ()

lakart

Česká pohádka, na kterou se dá nejenom koukat, ale je i sakra dobře natočená a skvěle zvládnutá? Už jsem ani nedoufal. Dokonce jsem ji, ne vlastním rozhodnoutím, viděl hned dvakrát ve dvou dnech a i po druhé to působilo velmi dobře, svižně, originálně a řemeslně poctivě. Po dlouhé době jsem sledoval opravdu kvalitní českou pohádku, která se zapíše do historie tohoto žánru. 85% ()

crackonosh

Možná nejlepší pohádka po Listopadu. Příjemná aktualizace do současnosti (slovník, dikce, gesta), slušný výběr herců (Issová, Bydžovská), dobré režijní vedení a kupodivu velice dobré CGI. Na tohle se ještě někdy podívám; a Alici Nellis po dlouhé době beru na milost. ()

Acrobat

Bez odvahy pridať autorstvo a expresívny zážitok (v hocakej rovine), stávka na istotu a miestami sterilita. Vybrané dve dejové línie, ktoré sa prepletajú vcelku zvláštne, ba až nekonzistentne a nakoniec sa nedeje nič v zmysle divadelnej gradácie. Názov rozprávky je jasný, ale akú úlohu a prejav zohrali bratia ? Prehovorili vôbec ? A o tomto to bolo. Chabá súdržnosť, ktorá ku koncu až priveľmi rýchlo a chladne vyriešila (??) jemnučkú zápletku. Takto čisto neakčne sa kliatba tuším zlomiť ani nedá. Pozerá sa však fajn na prírodnú výpravu, kde Bartolomej s fakľou v noci kamennou morénou je záblesk pána prsteňov. Hlavná herečka zvláda mimiku a je radosť ju pozerať, pričom ani ďalší nezaostávajú a dávajú pocítiť čo je to hrať (všakže Celeste a spol.!). Dá sa, obstojne. Ale ťažiť sa dá oveľa viac. (videné 24.12.2015, STV1) ()

E lan

Konečně výborná výpravná pohádka, která se nesnaží napodobit léta osmdesátá a zároveň nemíří do slepých uliček mnoha nepovedených pokusů minulých let. Svojí cestou si zpracovává docela nepohádkový příběh, přidává nadprůměrné herecké výkony plynoucí i z výborného obsazení a celé to zabaluje opravdu filmovým zpracováním, které je i tak trochu pohádkou. Velmi povedená záležitost... ()

Durgas

Z našej produkcie posledných dekád určite perla. V podstate tomu nechýba nič čo dobrá rozprávka mať má, aj keď vyznenie je uplne iné ako staré československé "klasiky". Ale to nevadí, som veľmi rád, že čosi také u nás vzniklo. ()

spacylemon

Za posledních 26 let byly u nás natočeny jenom tři hrané celovečerní filmové pohádky, které mají na csfd červené hodnocení (ano, Sedmero krkavců je jedna z nich). Jsem asi poslední, kdo by tohle hodnocení přeceňoval, ale český divák je tak namlsaný předrevolučními pohádkami a tak hyperkritický k těm porevolučním, že je takové hodnocení opravdu malý zázrak... A je zasloužené? Vynechal bych Gombitovou (sorry Mariko, jako nic proti tobě, měj se fajn a zpívej, ale někde mimo moje uši); zkrátil bych záležitost kopřiv - ale chápu, Bohdanka se holt musela obětovat (tady se učte, jak se plní úkoly, Svěráci!) a nebál bych se trošku větší morbidity (jak si ji matně pamatuju z poslední verze Krkavců z třiadevadesátýho). Jinak naprosto zasloužené! ()

23. Český lev - výsledky

23. Český lev - výsledky

05.03.2016

Filmovým králem Českých lvů za rok 2015 se stává film Kobry a užovky. Film si přímo z vyhlašování ocenění odnesl šest sošek Českých lvů. Za nejlepší film si cenu převzali producenti Jan Prušinovský a… (viac)

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

10.12.2015

Pražská kina Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádájí od 10. do 16. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2015 za jednotné… (viac)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

09.07.2015

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 9. do 15. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)

Zlín metropolí filmu pro děti a mládež

Zlín metropolí filmu pro děti a mládež

28.05.2015

Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež ve Zlíně letos slaví jubilejních 55 let. Na Kudlově, na kopci nad Zlínem, se filmy natáčí již od léta 1936, zatímco dole ve městě se už od roku 1961 koná… (viac)