Mladý a príťažlivý Hassan Kadam (Manish Dayal) je kuchár s výnimočným talentom. Keby bol hudobník, nepochybne by mal absolútny sluch, no on už od narodenia vyniká čímsi ešte o čosi výnimočnejším – čímsi, čo možno s trochou nadsázky označiť za absolútnu chuť! Jeho rodina, vedená svojráznym otcom (Om Puri), opustila rodnú Indiu a vydala sa hľadať šťastie do sveta. A zvláštnym riadením osudu skončila v idylickej dedinke Lumière v južnom Francúzsku – podľa hlavy rodiny absolútne ideálnom mieste na otvorenie indickej reštaurácie! To sa ale vôbec nepáči chladnej a rezervovanej Madame Malloryovej (Helen Mirren), šéfke vychytenej reštaurácie Le Saule Pleureur, ktorá sa hrdí michelinskou hviezdou a ktorá je zhodou okolností vzdialená len pár krokov od mimoriadne živého a hlučného novootvoreného rodinného podniku Kadamovcov. Hassan sa tak zrazu ocitne uprostred občas nečakane zábavného, ale i drsného súboja dvoch nezmieriteľných nátur – na jednej strane jeho mnohopočetná rodina a ich bohémsky Maison Mumbai, na strane druhej tak trochu starosvetská Madame Malloryová, ktorá je ich stelesneným opakom. No potom sa stane niečo, s čím nik z rozhádaných kohútov nerátal... Hassanovi sa vďaka jeho veľkej láske k skvelej francúzskej kuchyni i rozkošnej kucháročke Marquerite (Charlotte Le Bon) z Le Saule Pleureur, no predovšetkým vďaka jeho jedinečnému daru neodolateľne skĺbiť to najlepšie z dobrôt oboch kultúr a doslova prevoňať Lumière dosiaľ netušenými arómami, podarí dosiahnuť, že ho Madame Malloryová nielenže prestane ignorovať, ale navyše razom zabudne na ich smiešnu rivalitu, keď rozpozná jeho jedinečný talent a vezme ho pod svoje ochranné krídla! (TV Markíza)

johnny01

Příběh pojednává především o vaření, ale filmem se prolíná i romantická linie, která však není úplně povedená a hlavní děj příliš nepodtrhává. Část o vaření je především v první části filmu (scény z Indie, vzájemný boj restaurací a pronikání do francouzské kuchyně) vynikající, v porovnání s tím je to v Paříži slabší. Když v Paříži připravuje malinké porce pokrmů, nepůsobí to úplně důvěryhodně. Nedlouho předtím se totiž pod množstvím jídel prohýbaly stoly. Závěr pak je docela nepovedený a nepochopitelný. ()

elishia

Verbal svym velice slusnym komentarem jiz vystihl mnohe me pocity. Nicmene jeste dodam tresnicku na dortu a to je produkce Oprah Winfrey. Tak to uz je uplne hotovo. Me se z toho prelesteneho multikulti cukrkandlu delalo opravdu spatne a zacinala jsem mit pocit, ze se ze me opravdu na dve hodiny stal rasista... ()

PlayEasy

Máme tady další kýč, ale tento je natočen s citem a láskou a samozřejmě s krásným vizuálem. Vařit!?, to se k nám nehodí, zato jíst ochutnávat a obdivovat, to nám už jde líp a tady se jen sliny sbíhaly! Madame Mallory i Hasana jsme si oblíbili, stejně jako tento film. Pokud máte zkrátka chuť na oddechovku (a na dobré jídlo) máme pro vás jasný typ:) 75% ()

MirkaP

Dost mě to zklamalo. Zhruba první polovina filmu budiž, ale pak je to taková nastavovaná kaše bez chuti a se zápachem divnosti. S komentářem od @verbal bych zcela souhlasila, jen bych ubrala na intenzitě výrazů. ()

Joe16210

Miluji filmy s kulinářskou tématikou a Láska na kari se řadí k těm nejlepším. Miluji totiž také indickou kuchyní a Francii a tento film mi je servíruje v nádherné kombinaci. Film je nenáročný, pohodový a rozhodně extrémně zajímavý. Akorát nedoporučuji sledovat, pokud máte zrovna hlad, protože tolik nádherného jídla jsem už dlouho v jednom filmu neviděl. A Helen Mirren je třešnička na celém tomhle dortu. ()

PlysovyMacko

Čakala som, že film bude o vysokej gastronómii a chuťové a čuchové vnemy sa na mňa prenesú cez obrazovku alebo vtipná komédia o dvoch konkurenčných podnikoch. Film nie je nič z toho, je plný nezaujímavých postáv a romantika tiež nefunguje. Vyložene sa mi páčila len scéna robenia omelety. ()

Jadro

Takú spleť nálad, povinností a účinnosti sa len tak nevidí. Od začiatku filmu som čakal, ako sa to nakoniec vyvrbí - no vždy sa stalo niečo nečakané. Perfekná indická rodinka, s nekonvenčnými hláškami. Pani Mallory (Helena Mirren) spočiatku v negatívnej úlohe (čo som bol dosť prekvapený), no potom sa ukazuje jej sila... Ten kontrast dvoch súperiacich mašinérii - na jednej strane namakaná Pani Mallory vs tvrdohlavý otec, klasický kaštieľ vs gýčový "palác", tím śefkuchára vs rodinná súdržnosť, mladučký Hassan vs vytrvalá Margueritte a nakoniec čaro vidieka vs profesionalita Paríža... Áno, možno je to presladené, no v dnešnej dobe je presne takýto žáner viac než potrebný! ()

maxcold

Ten název "Láska na kari" je opravdu strašný. To je ale na filmu jediné mínus. Hezký odpočinkový příběh, prostě přesně to, aby si člověk na dvě hodinky odpočinul a pobavil se velmi příjemným filmem. ()

Raptor odpad!

Multikulti guláš mi tedy opravdu nechutnal ... 1 hvězdička za Helen a 2. za Charlotte. S odstupem času beru obě hvězdičky, protože v kontextu doby jde o nechutnou propagandu, o nic jiného ... ()

mablo

Pro mě jeden z nejodpocinkovejsich filmů za poslední roky, krásná pocta jak francouzské tak indické kuchyni a jidle jako takovému... film jsem si pustil v týdnu hned 2x. :) ()

kacir

Veľmi milý a pozitívne ladení film, po ktorého zhliadnutí ste možno dojatí, možno máte nejakú tú slzičku v oku, máte dobrý pocit ba až priam pokoj v duši. Ja som mal všetko. Pre mňa to bola dokonalá omáčka navarená podľa mojej chuti. Neodporúča sa však pozerať to o hlade. To indické jedlo vypadalo hovädzsky chutne. Skvelé! ()

lobo87

Hallström to jednoducho vie. Vie ako zahrať divákovi na city tak, aby to nebolo cez hranicu únosnosti. Pre mňa je tento film obrovským prekvapením. Tak krásny a pozitívny film som dlho nevidel. Chce sa vám smiať i plakať a postavám držíte palce, akoby to boli vaši známi. Všetci herci podali výborné výkony, najvýraznejšia bola jednoznačne Helen Mirren, ktorá bola opäť fantastická. Pre toho, kto má rád varenie a filmy o ňom je bonusom aj krásne zobrazenie kulinárskeho umenia a lásky k nemu. Plus nádherná kamera Linusa Sandgrena (tie zábery na slnko predierajúce sa oblokom do starej opustenej budovy boli nádherné). Nedalo mi dať menej... 85% ()

Lula.cz

Multi-kulti film s gastronomickým námětem se špetkou lásky. V čem jiném si nakonec lidé rozumí lépe než v jídle? Mám slabost pro Francii obecně, takže venkov mě potěšil. Jen mě také udivuje, jak vlastně všichni umí anglicky a aby to asi Amíkům připadalo více francouzské, dostali lekci francouzštiny alespoň pomocí základních slov typu Dobrý den/ano/ne/děkuji. To mi vždycky na filmech vadí, když se nás snaží několika slovy v původním jazyce přiblížit dané kultuře a jazyku. Zase nechápu český překlad, ale to nemá smysl řešit. Každopádně postavy mi byly sympatické, indický táta měl velké odhodlání pro vybudování restaurace a nenechal se odradit a byl neoblomný. A taky se mi líbí, jak je zde krásně vidět indická pospolitost, jak rodina drží při sobě a pomáhá si. Rozhodně Láska na kari ale není žádná velká komedie, i když sem tam se culit budete. ()

silak_xup

Film za 5 hvězdiček by ve člověku měl minimálně vyvolat nějaké emoce. Já jsem se u sledování tohoto příběhu cítil moc dobře. Prostě mi bylo vážně dobře. Hrozně hezkej příběh z kulinářského prostředí u kterého si krásně odpočinete a dostanete hlad. V tom filmu jsou sice všechny klišé, od začátku vlastně víme jak to asi dopadne, ale tady je to tak hezky všechno zpracovaný, že nad tím filmem člověk vlastně ani nijak nepřemýšlí a nechá se jen unášet kulinářským prostředím a sladkým příběhem :-) ... ty vole tohle jsem napsal já? Asi stárnu nebo co. ()

blondboss

Teda naozaj nechýbalo veľa, aby som tomuto filmu nenaservíroval na zlatom podnose a s príjemnou príchuťou slasti plnú nálož hviezdičiek. Už dlho som nevidel tak s ľahkosťou natočený príbeh ako tento. Príjemné prostredie, herci, slušný námet a perfektný soundtrack. Náramne som sa pobavil a dve hodiny mi prešli ako nič. Možno som trošku ovplyvnený tým, že mám celkom rád varenie, ale vážení, na oddych je tento film ako stvorený. Jednu hviezdičku uberám naozaj len za to, že film mal občas hluché miesta, pri ktorých som sa nudil, avšak celkový dojem je úžasný. Pre mňa jednoznačne najmilšie prekvapenie roka. 80 % ()

kiararaftl

Vyborne! Po dlhej dobe mily film, ktory sice obsahuje zopar klise, ale napriek tomu nesmierne potesi. Mna to bavilo a cely cas som bola hladna :) A po dlhej dobe ma aj nieco dojalo... ()

Best Film Fest 2014

Best Film Fest 2014