Mladý a príťažlivý Hassan Kadam (Manish Dayal) je kuchár s výnimočným talentom. Keby bol hudobník, nepochybne by mal absolútny sluch, no on už od narodenia vyniká čímsi ešte o čosi výnimočnejším – čímsi, čo možno s trochou nadsázky označiť za absolútnu chuť! Jeho rodina, vedená svojráznym otcom (Om Puri), opustila rodnú Indiu a vydala sa hľadať šťastie do sveta. A zvláštnym riadením osudu skončila v idylickej dedinke Lumière v južnom Francúzsku – podľa hlavy rodiny absolútne ideálnom mieste na otvorenie indickej reštaurácie! To sa ale vôbec nepáči chladnej a rezervovanej Madame Malloryovej (Helen Mirren), šéfke vychytenej reštaurácie Le Saule Pleureur, ktorá sa hrdí michelinskou hviezdou a ktorá je zhodou okolností vzdialená len pár krokov od mimoriadne živého a hlučného novootvoreného rodinného podniku Kadamovcov. Hassan sa tak zrazu ocitne uprostred občas nečakane zábavného, ale i drsného súboja dvoch nezmieriteľných nátur – na jednej strane jeho mnohopočetná rodina a ich bohémsky Maison Mumbai, na strane druhej tak trochu starosvetská Madame Malloryová, ktorá je ich stelesneným opakom. No potom sa stane niečo, s čím nik z rozhádaných kohútov nerátal... Hassanovi sa vďaka jeho veľkej láske k skvelej francúzskej kuchyni i rozkošnej kucháročke Marquerite (Charlotte Le Bon) z Le Saule Pleureur, no predovšetkým vďaka jeho jedinečnému daru neodolateľne skĺbiť to najlepšie z dobrôt oboch kultúr a doslova prevoňať Lumière dosiaľ netušenými arómami, podarí dosiahnuť, že ho Madame Malloryová nielenže prestane ignorovať, ale navyše razom zabudne na ich smiešnu rivalitu, keď rozpozná jeho jedinečný talent a vezme ho pod svoje ochranné krídla! (TV Markíza)

Michelle75

Láska na kari moc hezky plyne. Začátek má kouzlo, které ještě dlouho přetrvává. Francouzská vesnice je krásnáá a mít v ní takové dvě superskvělé restaurace si tak nějak neumím představit,ale budiž. Když příjdou na řadu Michelinské hvězdy, plynulost děje se trochu zasekne a některé věci mi příjdou naprosto zbytečné, stejně jako hodnocení kuchařského umění podle vaječné amolety,bléééé,ale to jsou věci,které lze prominout, protože pospolitost indické rodiny, kouzlo kuchyně, atmosféra a hudba A.R. Rahmana jsou plusy,které potěší. ()

xaver

Čekal jsem daleko víc, ale jinak celkem zajímavý snímek, bůhví proč anoncovaný jako komedie. Střet dvou kultur na poli gastronomie, poněkud neuspořádaný, tu okořeněný trochou lásky, tu trochou rasizmu. Nechybí klasické klišé - protivná, postarší vypočítavá mrcha, jeden z mála světlých momentů v podání matadorky Helen Mirren, která se zázrakem během jedné noci zásadně změní, no a na závěr lehce předvídatelný happy end. Hlavní hrdina, většinou s kamennou tváří bez emocí, bohem nadaný kuchař, který neuvěřitelným způsobem zasáhne do francouzské gastronomie, se nakonec vrací ke svým láskám. K mladé kuchařce a restauraci v zapadlé francouzské vísce. A mezi tím zřejmě obrovský, ale nijak dál nepostižený úspěch v Paříži s letmou zmínkou a molekulární kuchyni. Jak říkám, slátanina, místy milá, pohodová, ale jinak nic moc. Jak to asi mohlo dopadnout, když to točil švédský režisér za americké prachy. Takže ta všudypřítomná angličtina v typicky francouzské vesnici asi byla úlitba bohům. Toto pojetí Francouze zřejmě nepotěšilo. Ani se jim nedivím. To celkové hodnocení sráží na slušný, ale přece jenom průměr za 3*. ()

Merkin

Kýč okořeněný skvěle vyhlížejícími delikatesami a místy poměrně vtipným scénářem, ovšem přes drahé ingredience konečná chuť vychází celkem lacino :) ()

Hanys_

Až moc přeslazené. Hlavní hrdina má vlastně předem nalajnovanou cestičku až na kulinářský vrchol a během té cesty stihne i z protivné staré ženské udělat tu nejpříjemnější tetku v okrese. 5/10 ()

dopita

Moc často se nestává, abych měl z filmu natolik příjemnej pocit, že ani za pár dní nezmizí. Láska na kari je oddechovka, ale natolik dobře natočená, napsaná a sympatickejma postava napěchovaná, že se mi tomu ani nechce věřit. Ale po celou dobu filmu jsem měl na ksichtě přihlouplej úsměv a to se mi dlouho nestalo. Škoda jen, že úvod je trochu zbytečnej a závěr zase překotnej, proto dávám jen 4 *, ale i tak je to parádní biják. ()

Kamiiik

Dvě hodiny pohody a krásy, okouzlující příběh a velmi sympatické obsazení. Už dlouho mě film tak příjemně nevtáhl, jako právě Láska na kari. ()

Litvicek odpad!

Jděte do prdele. Námět zajímavý. Originální znění příšerné. Dabing kvalitní. Celkově, film si hraje na velice zajímavou podívanou s oněm kouzlem ve vykládání svého příběhu. Pokud má tohle ale fungovat, pak se nesmí tvořit scény, které lidem připadají komicky absurdní. Francouzka, která pomůže přičmoudlíkům. Která je doma pohostí fantasticky upraveným jídlem, za které by se nestyděl ani Pohlreich. Když jsem u toho hoštění, tak musím podotknout, že to všechno stihla ve scéně během jedné minuty. Nejen, že ta francouzka je holčina jako lusk, do které bych strčil pínis bez zaváhání ale ona je i inteligentní, kulinářství všeho znalá, přátelská, prostě božská číča, u které už na sto procent vím ve 25. minutě, že ji ten snědý ind bude lízat pekáč. Celkově, 25. minuta a já už si můžu domyslet celý film bez toho, aniž bych musel vidět všechny absurdní hovna ve filmu. Těch 25 minut mi bohatě stačilo, už jen těch pár minut obsahovalo opravdu kvantum sraček. Proč něco takového teda sledovat? Mrknu na trailer a mám film za sebou. Prostě svět se tam představuje nádherný. Gastronomie bez chyb. Prostředí famozní. Zelenina, ovoce, vzhled jídla, fantastické. KURVA, Kdyby realita byla tak krásna, jak tahle píčovina. Končim, na další hejt nemám sil. Půjdu si udělat guláš s pěti knedly a půjdu oblbovat nějakou snědou cikánskou číču svým gastronomickým úmem. ()

farfalla

Film je adaptací stejnojmenného románu Richarda Moraise z roku 2010. Příběh je o hledání nového domova , lásky, životní vášně a odpuštění. Papa Kadam (Om Puri) opustí se svou rodinou Indii a hledá pro ni nové místo pro život. Jeho druhý nejstarší syn Hassan (Manish Dayal) se připravuje, aby mohl převzít po matce místo kuchaře v rodinné restauraci. Po dlouhém cestování se Papa Kadam rozhodne usadit rodinu v malém francouzském městečku. Problém je, že v tak malém městě už jedna vyhlášená restaurace je a hned přes ulici. Vede ji madam Mallory (Helen Mirren), která po smrti manžela svému podniku obětovala život a pro svou restauraci už získala michelinskou hvězdu. První, kdo rodině Kadam nabídne pomoc, je Marguerite (Charlotte Le Bon), která pracuje u madam Mallory a chce být šéfkuchařkou. Také Hassanovi vysvětlí, jak to chodí v ´lepších´ restuaracích a dá mu své knihy o francouzské kuchyni. Papa Kadam chce dělat vše po svém (slevy) a madam Mallory nechce žádné změny v městečku. Hassan se chce stát šéfkuchařem, ale tím pádem se stává Margueritiným soupeřem. I když jsou ve filmu vášně, přece má spíš pokojnou atmosféru. Je plný barev a povídaní o vaření a kreativitě. Dva superkuchaři v rolích producentů, Steven Spielberg a Oprah Winfrey, však tento film trochu přesladili (napr. ohňostroje). ()

ti88na

Najprv som si myslela, že to bude len indickým korením prevoňaná porcia nudy. Ako však nastal mier medzi konkurenciou a príbeh sa začala rozvíjať smerom k porozumeniu a harmónii, na konci som bola pozitívne naladená a tak nejak usmievavá. Okrem toho filmy, ktoré sa odohrávajú v takomto type prostredia, majú v mojom srdci zvláštne miesto, hlavne ak sú tam sympatické postavy a pekný dej, čo Láska na kari spĺňa. ()

peetriss

Nemohu si pomoci, mně prostě Hallströmův smysl a cit pro romantiku lidských lásek či romantiku života samotného dlouhodobě sedí. Láska na kari (další idiotský distribuční název) není výjimkou. Lasse Hallström zde dokázal výborným a kouzelným způsobem sobě vlastním prodat sílu široké palety chutí a kulinářského umění. Nejen, že jsem dostal opravdovou chuť na něco dobrého, klidně i z indické kuchyně, ale snímek mě dokázal uvést do neskutečné pohody díky krásné romantice mnoha úrovní, skvělému nenásilnému humoru i výbornému filmovému řemeslu podtrženém sympatickým obsazením v čele s excelující Helen Mirren, která si roli v jádru milé dámy, schovávající se pod masku jedovatosti a chladnosti, užívá s obrovskou chutí. Skvělí jsou však všichni herci. Ano, jedná se zvým způsobem o naivní romanticko-gurmánskou pohádku, ale pohádku, kterou si nechám líbit, a která hravě strčila do kapsy jinou letošní "gastronomickou komedii" - Chef. Za sebe bez váhání dávám čtyři filmové michelinské hvězdy. ()

vander19

Škandinávsky režisér, americká výroba, francúzska pôda a mix indicko-francúzsko-britských hercov. No pekný guláš z toho vznikol. Až by som povedal, že je to riadne kulinárske Waterloo. Lenže od dôb ako som videl rozprávku Ratatouille ma žiadny film o jedle takto nebavil. Láska na kari sa mi zo začiatku zdala ako romantický film a preto som ani moc neregistroval jeho existenciu. ÓÓÓÓ, aká že to bola chyba. Jedná sa totiž o naprosto príjemný film, na aký som čakal už vyše mesiaca. Príjemne upokojí vašu hladnú filmovú dušu a naplní ju rovnováhou. Výborné herecké výkony na čele s už všetkými bitkami ostrielanou Helen Mirren. Manish Dayal mne známy zo sitcomu Hálo, tady Indie výborne stvárnil nesmierne talentovaného kuchára s darom od boha. Film sa síce nevenuje len vareniu, ale jeho podstatou je prelomenie istej konkurenčnej zlomyseľnosti v jednej malej francúzskej dedinke. Zladenie a zosúladenie na prvý pohľad tak odlišného. Láska na kari je až neskutočne príjemný film. ()

lucijelucije

Láska na kari je úplně jiné kafe. Výborní herci, výborný scénář, krásné prostředí, neuvěřitelně vtipné situace, a i když sem tam potkáte pana kýče, vůbec by to s vámi nemělo zatřást, protože něco tak naplňujícího vás nepotká často. Jak by se mohl stát váš sen skutečností? Inspirujte se životem=) 8/10 ()

Bouřňák

O čem ten film vlastně byl? Co si z něj mám jako divák odnést? Je to tak tak vymazlený a přeslazený kýč, pro mě osobně za hranicí snesitelnosti. Nemohl jsem se dočkat konce. Takže toto už nikdy více, děkuji. ()

DannyBoy80

Totální oddychovka non plus ultra. Přesto mě to bavilo, Mirren luxusní jako vždy. Komediální střet kultúr a kuchyně. Já se divím, že to natočili amíci, protože mi to příjde taková typická francouzká komedie. POkračování Stehýnka nebo křidýlka. ()

angloumene

Moc nechápu, jak se tahle Bollywoodská produkce dostala do Evropy ale co už. Děj je přesně takový, jaký očekáváte. Jen na žádnou velkou romantiku nedojde. Vztahy jsou vykresleny křečovitě a hodně zkratkovitě. Objevuje se typické indické střídání nálad a žánrů. Máme trpět s hlavní postavou s obrovskými zafačovanými dlaněmi, jenže ono nic. Dohromady s opravdu optimalizovaným francouzským prostředím (hnědovlasá, hubená bruneta s mikádem jako možná partnerka, Provance a mnoho dalšího) a s nepravděpodobnými vztahy, vzniká cosi totálně nesourodého a nudného. ()

orkadimenza

Od večerní televizní oddychovky během pracovního týdne toho většinou moc nečekám, o to větší překvapení mi přinesla Láska na kari. Ve stresu všedních dní je někdy lepší upustit uzdu od napětí na televizních obrazovkách (zrovna koukám na Papírový dům a Suits, kde je napětí a stresu až k prasknutí) a pro změnu si pustit nějaký milý film, který dokáže pohladit na duši. Lasse Hallström mi po Pravidlech moštárny a Hachiko dokázal, že znovu dokáže natočit snímek, který vás možná neohromí tak, že byste na něj nezapomenuli do konce života, ale rozhodně vám zpříjemní večer. Musím přiznat, že má slabost pro indickou kulturu určitě sehrála svoji roli, ale i přesto se dle mého názoru dá objektivně říct, že tohle je příběh, který stojí za to vyprávět. Příběh o rozvíjejícím se talentu, rivalitě proměněné v přátelství, naplnění ambicí s nakonec i přes všechnu velkolepost (která ve finále nepřekvapivě byla nejslabší částí filmu) zjištění, kde má člověk své místo ve světě a skutečném poznání pravého štěstí a lásky. Na takové filmy v různých podobách budu s radostí koukat znovu a znovu. ()

Foxhound#1

Krásný film o střetu dvou odlišných kultur a gastrosvětů. Ano je to prvoplánovitá pohádka, kde zlo je ihned trestáno a vše spěje k předem danému šťastnému konci. Ale v současné době, kdy se všechno sere, všichni jsou otrávení a vůbec vám může život připadat úplně na hovno jsou právě takové filmy milým pohlazením na duši. ()

Best Film Fest 2014

Best Film Fest 2014