Mark Osborne prichádza s celovečerným animovaným filmom  podľa svetoznámeho a kultového diela Antoina de Saint-Exupéryho Malý princ.
V centre príbehu je dievčatko, ktoré už od detstva vychováva a pripravuje na seriózny a dospelý svet jej ambiciózna mama. Jej každodenné úsilie bez povolenia naruší excentrický a dobrosrdečný sused, letec. Ten predstaví svojej novej malej priateľke doteraz nepoznaný svet, v ktorom nie je nič nemožné.Malá dievčatko, ktoré doteraz poznalo iba prísny každodenný režim a nepoznalo spontánnosť a priateľstvo sa vydáva so svojim sprievodcom na magickú cestu do fantázie, do vesmíru za Malým princom. Tu nachádza svoje stratené detstvo a zisťuje, že priateľstvo je vzťah na ktorom v živote veľmi záleží, je pre človeka veľmi dôležité a rozpoznať ho je možné iba srdcom. (Magic Box SK)

burg

Nechápu jen dvě věci: jak je možné, že někdo považuje Malého prince za knížku pro děti a jak je možné převést tohle dílo na plátno s takovým citem. Dokonalá animace a dokonalý příběh, ale nejvíc mě dostala za plyšová liška :-) ()

divad123

Nádherný film patří k mým nejoblíbenějším z animovaného žánru. Skloubení 2 druhů animací se velmi povedlo. Knihy se sice nedrží úplně přesně ,ale myslím si, že to bylo dobré rozhodnutí. Film doplňuje nádherná hudba a myslím si, že pobaví nejen děti. 5/5 ()

Sejkorka

Na animáky moc nekoukám, skoro vůbec od doby, co děti odrostly. Snad poslední byla jednička Auta a Ratatuj. Tak jsem se nechal zlákat 81% hodnocení, dávám 2*  a to hlavně z úcty k předloze. Z útlé knížečky udělat film 1 a 3/4 hodiny, to opravdu nelze, musí se přidat. No a to je právě to. Poetika toho krásného příběhu je fuč. To je celý. ()

Cruz555

Nutno konstatovat, že i když je tento film animovaný, dle mého názoru není v žádném případě pro oči dítěte. To samotné platí i o knize. Antoine de Saint-Exupéry totiž vytvořil něco, co dítě v žádném případě nemůže pochopit. Ono totiž je potřeba si uvědomit, že myšlenka, se kterou Exupéry přišel, je na tolik složitá pro oči idealistického a filozoficky ještě nevyvinutého dítěte, že ji lze plně porozumět až v dospělých letech, možná i pár let dříve. Je to totiž natolik dokonalé dílo, které svým mentálním rozsahem sahá až k samotným výšinám, co filozofie nabízí. Je obrovská škoda, že toho autor nestačil publikovat víc. K samotnému filmu - zde není o čem debatovat. To, co se v minulém století podařilo vytvořit Exupérimu, se Marku Osbornovi podařilo naprosto věrohodně přenést do animované podoby natolik, že samotnou myšlenku původního díla ještě o něco navyšuje. O hudebním doprovodu v podobě kombinace Richarda Harveyho a Hanse Zimmera rovněž netřeba debatovat. Výše zmíněným mistrům se podařilo něco, co se mi stává u málokterých filmů a to jest - naprosté psychické vychýlení v dobrém slova smyslu. Toto jsem nezažil ani u čtení samotného originálního díla. A ano, i ta slza ukápla. ()

Neikn

Skvělá animovaná pohádka s občasnou kreslenou/stopmotion animací něco jako v Kung Fu Pandě. Knižní předlohu jsem nečetl, pouze jsem o ní slyšel při učení na povinnou maturitní četbu. Pohádka má hodně hluboký příběh, a je trochu dospelejší. Skvělá práce s kamerou a prostředím dodává na kouzelnosti. Čekal jsem průměrnou pohádku pro děti, ale dostal jsem dospělou, místy smutnou pohádku s hlubokým příběhem, kterou bych doporučil všem. ()

Henriet

Malý princ je ten chlapec na oblohe, ktorého smiech počujeme vždy, keď sa pozrieme na hviezdy. Tento animovaný film - inšpirovaný podľa knižnej predlohy Antoina de Saint-Exupéryho – pôsobí naozaj veľmi milo. Myslím, že táto verzia príbehu je ešte citlivejšia, ako ta knižná a film naozaj preskakuje z pocitu do pocitu. V druhej polovici filmu si dovolím tvrdiť, že vyznieva trochu depresívne a nadobudol úplne inú atmosféru ako v prvej polovici. ()

Zlín Film Festival s vůní  Francie

Zlín Film Festival s vůní Francie

04.05.2016

Filmové cestování po Evropě pokračuje letos výletem do provoněné Francie a Zlín Film Festival odtud přiveze návštěvníkům více než 40 archivních i nejnovějších filmových počinů. Sekce Dny francouzské… (viac)

César Awards - výsledky

César Awards - výsledky

27.02.2016

41. ročník vyhlášení Césarů, francouzských filmových cen, měl trio hlavních filmů, od kterých se očekávalo vítězství. S jedenácti nominacemi to byly filmy Trois souvenirs de ma jeunesse a Marguerite,… (viac)

18. Festival francouzského filmu

18. Festival francouzského filmu

10.11.2015

18. ročník Festivalu francouzského filmu proběhne v Praze (18.-25.11.), Brně, Českých Budějovicích a Ostravě (19.-25.11.) a Hradci Králové (23.-29.11.). Festival uvede dvanáct předpremiérových titulů… (viac)