Malý princ

• Česko Malý princ (viac)

Není pohádka jako pohádka, není princ jako princ. Tenhle je skutečně jen jeden - Malý princ Antoina de Saint-Exupéryho, jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury Exupéryho román je malý literární zázrak, plný hlubokých myšlenek, a přestože film nemůže přenést veškerou hloubku díla, jedná se o zdařilou adaptaci. Převedeno do muzikálové podoby, film snoubí pěvecké výstupy se zdařilými trikovými sekvencemi (princova planetka) a jeden taneční výstup Hada v podání filmové legendy Boba Fosseho, autora Kabaretu a All That Jazz. Film získal dvě nominace na Oscara. (oficiálny text distribútora)

Vodnářka

Kde se ztratilo kouzlo knížky? Myšlenky o světě, lidech, dospělých, životě...? Nádherý a záhadný malý princ? Drzá ale citlivá liška? Křehké růže a hlavně pro prince jedinečná květina? Skvělý pozorovatel a vypravěč Antoinne? Místo toho se tu setkáváme s jakýmsi malým dítětem, které za zvuku vlezlých písniček potkává na cestě po zemi nechutně slizského lišáka a další podivné stvůry. ()

zdenny

Dívám se na to jako dospělý, takže i mně by možná Malý princ úplně nerozuměl. Takže musím říct, že ten kluk byl velice roztomilý, ale byl také velice rozmazlený a umíněný. Všichni museli dělat to, co on chtěl, jinak se s vámi prostě nebavil. Postupem ale zjišťujeme, že si i ten malý kluk umí některé věci uvědomit. Hlavně se tedy mluvilo o odpovědnosti. Co se týče dospělých postav, byly prezentovány jako lidé, kteří se soustřeďují jen na svou primární činnost (tak jako, když vám učitel toho a toho předmětu řekne, že jeho předmět je nejdůležitější) a naprosto zapomínali na životní realitu. Takže suma sumárum si tam každý dělá to své a Malý princ v tom musí najít nějaké průsečíky. Což se mu nakonec snad podařilo. Pravdou je, že cesta malého dítěte k pochopení dospělých je velice náročná a vše přichází s věkem. Malí se na svět dívají jinýma očima než velcí a tak to má být. Proto si myslím, že dětem patří dětství a je na nás dospělých jim je udělat co nejkrásnější. ()

honajz

Letec a spisovatel Antoine de Saint-Exupéry napsal tuto půvabnou knížku nejen pro děti, ale i dospělé v době druhé světové války, kdy často sám jako letec musel nocovat v africké poušti. Příběh malého prince, který je nespokojen se svou malou planetou a vydává se hledat poznání, ve filmové podobě muzikálu režíroval Stanley Donen, hada zpívá a tančí Bob Fosse, lišáka hraje Gene Wilder. DVD: Bohužel ani žádné bonusy. ()

filmmovier

Trošku zvláštní a velice neobvyklý film. Nebudu tady řešit písničky, které sice vůbec nejsou špatné (a hlavně ta první je dokonce výborná), ale nejspíš si je moc dlouho pamatovat nebudete. Samotná adaptace nebyl vůbec špatná a zejména v první polovině se poměrně zdařile povedlo přenést kouzlo předlohy i do filmu. Malý princ byl perfektně zahrán, tohle se tvůrcům opravdu povedlo, a pilot taky poměrně sympaťák. Princova planetka i ty další mají také své kouzlo, které z toho dýchá poměrně obstojně, ale příliš mi nesedlo to prapodivné zpracování hada (i když taneční kreace byly fajn), lišky (i když Gene Wilder byl perfektní) a kytky (tam nebylo dobré nic). Tohle mohlo být zpracované lépe, ale originalita se tomu upřít nedá. Tohle zpracování asi nesedne každému (ono zfilmovat Malého prince prostě není sranda), ale já jsem se u toho překvapivě docela bavil a i proto jsem dal nakonec vyšší hodnocení. Knížka sice zabere méně času, ale i tahle filmová verze je pro studijní materiál k maturitě poměrně dost fajn. 75%. ()

TeeAge

|| Scenár: Alan Jay Lerner / Predloha: Antoine de Saint-Exupéry - The Little Prince | Hudba: Frederick Loewe | Distribúcia: Paramount Pictures | Ocenenia: Oscars - 2 nominácie: Hudba, Pieseň || Fantasy peklo najhrubšieho zrna. Tak nadčasovú predlohu je vždy ťažké spracovať s gráciou, a tu sa to evidentne nepodarilo. Film je silne priemerný, nomináciu hudby na Oscara nechápem, za pieseň áno. Bob Foss podáva jednoznačne svôj nanevkusnejší výkon v živote - nechcelo sa mi veriť, že je to oná tanečno-choreografická legenda v úlohe hada. Scény malého Stevena Warnera s Richadom Kileyem (pilot) sú jedinou napriemerne svetlou a funkčnou stránkou inak hororistického pokusu o umenie. 55% | HD, THX, EN DTS | ()

Zemřel Gene Wilder

Zemřel Gene Wilder

30.08.2016

Alzheimerova choroba nám v neděli sebrala třiaosmdesátiletého herce Genea Wildera. Pokud jste viděli Producenty, Ohnivá sedla nebo Mladého Frankensteina, dobře víte, o koho jde. Tohle je ale jen… (viac)