Malý princ

• Francúzsko Le Petit Prince (viac)
Francúzsko / Nemecko, (2010–2013), 33 h 48 min (Minutáž: 26 min)

Gabriel Bismuth-Bienaimé, Franck Capillery, Céline Melloul, Guillaume Gallienne, Marie Gillain, François Siener, Evelyne Grandjean, Matt Ellis (viac)

Animované zpracování jednoho z nejslavnějších děl moderní světové literatury. (oficiálny text distribútora)

Namaste

Po BIBLI a Marxově KAPITÁLU věčný bestseller MALÝ PRINC je veledílem srozumitelným málokterým dětem. Většinou v něm objevíme ten půvab a kouzlo mnohem později. Tato série je určena především dětem mezi 6-ti až 10-ti lety a právě proto v tomto případě knihu a film až tak nesrovnávám. Téměř 700 osob se podílelo více než 4 roky na realizaci těchto příběhů, které začínají tam, kde vyprávění Antoinea de Saint Exupéryho končí. Přestože se tvůrci od knihy někdy i odklánějí, například tím, že příběhy provádí sám malý princ a růže dostala obličej ženy, to nejdůležitější zůstalo. Při návštěvách 24 planet v nebezpečí vítězí přátelství, odvaha, tolerance a charakter. Zůstala i romantika a spousta fantazie. Myslím, že se touto sérií podařilo představit malého prince dětem 21.století. Například i to, že mu záleží na osudu planety a má odvahu za ni bojovat, je aktuálnější než kdykoliv předtím. Znám 5-ti letého klučinu, který se vždy na nové díly těšil a dokonce si i častěji prozpěvoval úvodní melodii. Co víc si přát? Namaste malý princi... ()

ssarka

příjde mi hrozně zajímavé,že když se jedná o skutečnou historickou událost převedenou na plátno,tak to tady nikomu nevadí,že to není přesné a že si tvůrci realitu vytvarují podle sebe..a když se seriál inspiruje knihou-ani né skutečnou událostí-tak to se tady zvedá bouře,jakej je to hnus..ne není to hnus,je to plné fantazie, animace a každá z planet v seriálu jsou originální ()

BlondJames odpad!

Aneb jak zprznit malého prince... neskutečně odporná fraška...opravdu..(malého prince mám na sobě i vytetovaného... a znám ho všehovšudy nazpaměť) ale ...z tohoto se mi chtělo opravdu zvracet a to jsem opravdu shovívavý člověk..dala jsem tomu šanci a vzalo mi to několik minut života.tfuj tfuj a ještě jednou tfuj ()

Dusty56

Vím, že to pro dospělé není žádný zázrak. Je to totiž seriál pro děti. S knížkou to sice nemá moc společnýho, ale ta mě jako malýho nudila. Tohle ne. Má to svižný děj a sympatický animovaný postavy. A když já jsem byl malý, tak pro mě nebylo oblíbenějšího seriálu. Teď už se na to koukat nebudu, ale jednou to dětem pustím a nepochybuju o tom, že se jim to bude líbit. ()

Tom_Lachtan

možná by to nebylo tak špatné, kdyby se to nejmenovalo Malý princ, jenže ono se to tak jmenuje a snaží se to navázat a rozvíjet některé věci které se v knížce zjevili, ale dělá to tím nejblbějším způsobem jakým může, atmosféra knihy se proměnila ve špatně animované, nedobré dobrodružství s nechutnoplnými dialogy, nechutné ()