Generální manažer týmu amerického fotbalu se musí rozhodnout, jak naložit s možností prvního výběru při draftu, do kterého zbývá zhruba 13 hodin. Manažer Sonny Weaver má před sebou nejdůležitější den nadcházející sezóny. Den draftu. Tým Cleveland Browns má právo první volby, to znamená, že si může z mladých hráčů, kteří jsou k dispozici, vybírat jako první. Nejžhavějším kandidátem je Bo Callahan, vítěz Heismanovy trofeje. Sonny se musí rozhodnout, zda ho vezme a co je kvůli tomu ochoten obětovat. Zároveň se nedávno dozvěděl, že jeho přítelkyně Ali čeká dítě. Fanoušci Clevelandu jsou velmi nadšeni z toho, že by za jejich tým mohl nastoupit právě Callahan, jenže Sonnymu se na něm pořád něco nezdá. Večer začíná draft, který vysílá celostátní televize a tým Browns má deset minut na svou první volbu... (TV Nova)

Milodar

Tenhle film není pro neameričany. Jako film je to vyrobené velmi dobře. Kecy nad obsahem (Verbal a další mudrcové) beru jako nepochopení. Je to o americkém fotbalu, ale hru jako takovou tam nevidíme - to je poměrně orinální. ()

filipvrbik

Filmy se sportovní tématikou mám rád- i když tady to působí ze začátku spíš jako reality show než film, tak postupně to graduje a konec je super...70% (zajímavé kolik % filmu zabírají scény, kdy někdo někomu telefonuje) ()

aLPaC

Miluju sport, ale americký fotbal zrovna ne. Tohle ale není o hře, ale o draftu a všeho okolo toho dne. Takže vlastně přestupová politika, taktizování, zkrátka film pro začínající bafuňáře. A mě neskutečně bavil. Hlavně ten závěr, i když mínusem je to, že ačkoliv se s Costnera stane hrdina, vlastně mu to spadne do kapsy díky náhodě. ()

Strike

Obchodní prostředí v americkém profesionálním sportu je od zbytku světa poměrně specifické a tento film to velmi dobře ukazuje. Samozřejmě pro nás je svět amerického fotbalu poměrně vzdálený, ale i přes to lze představit atraktivní a zajímavý příběh. Když je to podpořeno kvalitními herci a zručnou režií, tak z toho vznikne kvalitní film. To je v tomto filmu splněno. Costner má charismatu opět na rozdávání a o jeho hereckých schopnostech se nemá moc pochybovat. Zbytek odvádí také kvalitní výkony. Obrovskou devizou filmu jsou záběry v reálného prostředí týmů, které je luxusní, spousta NFL legend a prostřihy z ikonických zápasů historie. 7/10. P.S. Kdyby to bylo basketbalové NBA, tak dávám 5*. ()

Hepy13

Nikdy, absolutně nikdy nepochopim to šílenství okolo amerického fotbalu, a co na tom ti amíci vidí. Viděl jsem tady v usa pár zápasů. A třeba v porovnání s hokejem nebo evropským fotbalem (jak američané říkají Soccer) je ten jejich fotbal prostě nudný. Ta hra je hodně o taktice, a o posouvání pozic na té jejich yardové šachovnici. A vůbec to není taková zábava jako jsou právě dva nejpopulárnější kolektivní sporty u nás. Na všech kontinentech je soccer kolektivním sportem číslo jedna. Jen usa je v tomhle uplně postavená na hlavu, (to jen ukazuje vymatlaný mozky američanů) soccer až na pořadovém čísle pět. Za americkým fotbalem, basketbalem, basseballem a hokejem. A zkuste američanovi říct že ten jejich fotbal je bullshit, to pak teprve něco uvidiíte. A teď už k filmu...díky bohu za to že film o americkém fotbalu není zase až tak o zápasech, a té jejich hře. A díky bohu za to že Kevin Costner je ten nejpovolanější herec pro sportovní filmy. ()

kluk z Na

Takovej sportovní průměr bez silnějších momentů. V rámci žánru se najde velká spousta lepších filmů, namátkou z posledních deseti let třeba moneyball byl o dost větší zážitek nejenom kvůli obsazení. ()

reich

Velký draft je další film Kevina Costnera ze sportovního prostředí. Tentokrát nám film ovšem ukazuje prostředí draftu amerického fotbalu, které je velice zajímavé a rozhodně je více taktické, než u přestupového trhu ve fotbalu, který je typický pro evropský fotbal. Každopádně Costner hraje generálního manažera amerického týmu Cleveland Browns, který musí učinit důležitá rozhodnutí pro posílení týmu na nadcházející sezónu. A přitom na něj majitel klubu tlačí, co má udělat a jakou posilu přivést. A aby ten draft byl ještě těžší, tak se musí vypořádat s osobním životem. Kromě toho, že ve filmu hraje spousta sportovců, tak mužské oko potěší i krásná Jennifer Garner v roli Ali. 85%  ()

kijifa

Ještě nedávno mi byl americký fotbal fuk, jen sport, který si krade název od našeho fotbalu. V té době by asi i moje hodnocení bylo úplně jiný. Jenže nedávno jsem si zjistil něco málo o pravidlech, podíval jsem se na pár zápasů a docela jsem tomu přišel na chuť. Draft day provede diváka zákulisím dne draftu hráčů z pohledu manažera týmu. Příběh se tváří reálně a i když se nic akčního neděje, tak docela utíká. Nemůžu si pomoct, ale mě bavil. Takový lehký sportovní vývar House of Cards. ()

Druury

Verbale, drž radši hubu, ty ragbisto :D Náhodou peckovej film ze zákulisí. NFL je gigant a nejsledovanější sportovní liga na světě. ne nadarmo! ()

Ben Nevis

O americkém fotbalu toho moc nevím, ale naštěstí to nekazilo zážitek z filmu (je tam plno postav, co hrají "as himself", a ty šly mimo mě). Děj se točí kolem jediné události a jediného hráče. Přesto, že jde lehce uhádnout, jak to dopadne, scénáristi se postarali o napětí i po očekávaném vyvrcholení. Nezávisle na kulisách, je to film o tom, že člověk má věřit svým instinktům a nebát se postavit se šéfům či obecnému mínění. Navíc dobrá filmařina. Kevin Costner umí stárnout. ()

dj.kouba

O NLF jsem toho moc nevěděl a stále samozřejmě moc nevím, ale filmy ze sportovního prostředí mám hodně rád, tak jsem do toho šel. Abych se moc nerozepisoval. Film to byl pro mě naprosto neskutečný, dokonale jsem se do něj ponořil, přičemž poslední půl hodinka....to jsem skoro ani nedýchal :). Dokonalá atmosféra a Kevin Costner dělají z filmu pro mě opravdový klenot, na který se určitě ještě mrknu, protože ta atmosféra draftu....nemám slov!!! :D ()

matkoulko

Názov filmu dokonale vystihuje jeho dej, film začína pár hodín pred začiatkom draftu a končí pár hodín po drafte. Je rovnako dynamický pre diváka ako pre samotných manažerov týmov, ktorý sa predháňajú v rôznych stratégiach, aby získali čo najlepších hráčov... Aj keď ma až tak Americký futbal nezaujíma a ani o ňom veľa neviem, tento film rozhodne stojí za pozretie a úplne ma naštartoval, aby som sa trochu v tejto oblasti vzdelal. Po technickej stránke ma zaujal strih, keď postava prechádza čiastočne do susednej scény pri telefonovaní. Herecky sympaticky obsadené a zahrané, veľa rolí hrajú "himself", takže film získava na realičnosti. Len tak ďalej Kevin, v poslednej dobe zažívaš príjemný návrat na "strieborné" plátno... ()

Fujara777

ÁNO: Pre fanúšikov amerického futbalu, športových filmov a Kevina Costnera to môže byť veľmi zaujímavý film. Práca zo strihom, zasahovanie grafiky postáv do odlišných scén pri telefonovaní (a že sa tu teda telefonuje) je príjemným a zaujímavým osviežením (ľudsky povedané: zaujímavé grafické spracovanie). NIE: Ak ale nie ste práve nadšencom športu, ktorému za veľkou mlákou hovoria football, tak budete riadne tápať v tom, čo to tam tí ľudia vlastne riešia, prečo hovoria, čo hovoria a reagujú ako reagujú. Je síce pravda, že pre dej dôležité veci asi vytušíte aj bez toho, aby ste prelúskali bichlu so športovými pravidlami, extra zážitok z filmu však nezískate. Obrazov športového zápolenia je tu ako šafranu (aj to by sa dalo polemizovať o význame slova zápolenie). Nejaký osobný boj, ktorý tu Kevin vedie, či má viesť je nezaujímavý a akýsi nepodstatný. Podstatné je vybrať hráča. A ak vás to nezaujíma, tak smola. ()

hazaba

Není to ničím výjimečné, není to ani první ani poslední film o nějakém sportu. Ale je to svým způsobem zajímavé a Kevin Costner hraje výborně. ()

Wargoo

O veľa zrozumiteľnejší a sympatickejší šport než baseball, a vďaka Kevinovi Costnerovi aj vcelku záživný film. Chválim netradičné "prestrihové" snímanie scén a aj zostatok sympatického castingu (Jen Garner, Terry Crews a pod.) Film so zaujímavého "backstage" amerického futbalu, pričom sme mohli sledovať, akí sú tí američania vlastne fanatici a ako to asi funguje počas reálneho draft day. Reitman v poslednom období mierne kríval, ale tu vytiahol celkom silné karty z rukáva. 4**** (najmä za Costnera), 71,362 % ()

robo7773

Zaujímavý film z prostredia športu (tie ja môžem), ktorý nám približuje draftovanie a transfery s hráčmi amerického futbalu. Tomuto športu až tak nerozumiem, podľa mňa z toho američania len robia veľkú vedu z jednoduchej hry. Tie ich taktiky a bla bla, zaujímavé ale trochu to preháňajú. Keďže som športový fanúšik tak mi bola táto téma blízka a Kevin to naozaj zahral ako pán Profesor, výborný herecký výkon a ozaj som mu to všetko zožral. Chýbala mi v tom filme trochu akcia, ale inak hodnotím veľmi kladne. Zákulisie športového obchodu a taktizovania, vždy je to trochu aj lotéria, ale niekdy sa to podarí. ()

BOURQUE

Slušná film zo zákulisí draftování hráčov do NFL. Príbeh jednoduchý, viac sústrediac na temné pozadie tohto procesu. Je vidieť, že nie vždy všetko závisí na hráčoch. Kevin dobrý! Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

Olík

Tohle je k......á známka kvality, když vydržíte téměř dvě hodiny nalepený na obrazovce a přitom jste v životě neviděli jediný zápas amerického fotbalu a slovo draft si musíte vyhledat ve slovníku cizích slov. Teď nemluvím přímo o sobě, (i když rugby je mi rozhodně bližší a draft mne zajímá především ten hokejový), ale například o své ženě, která pečlivě sledovala se mnou, ačkoliv jsem jí musel každou chvíli něco vysvětlovat (a věřím, že nebyla jedinou). Zkrátka musíte umět, pokud chcete diváka udržet na vodítku, když nabízíte pouze omezený prostor několika kanceláří a pár pracovních telefonátů. Tak proč tedy nakonec pouze tři hvězdy? Nevydrželi to, nakonec americkosnový cukrkandl zvítězil......ale i tak jsem se nadstandardně bavil. ()

Zemřel režisér Ivan Reitman

Zemřel režisér Ivan Reitman

14.02.2022

Nálož filmových novinek a trailerů ze Super Bowlu narušila v noci z neděle na pondělí smutná zpráva. Zemřel totiž legendární režisér Ivan Reitman. Autorovi filmů jako Krotitelé duchů, Policajt ze… (viac)