Princezná Rhea Silvia sa na naliehanie kráľa Amulia stala vestálkou - panenskou kňažkou bohyne Vesty. Neodolala však láske boha Marta. Z ich spojenia sa narodili dvojičky. Keďže deťom hrozilo nebezpečenstvo, že ich Amulius zabije, odniesla oboch chlapcov k rieke, zavesila im na krk zlaté medailóny a pustila ich po prúde. Tam ich našla vlčica, ktorá sa ich ujala a odkojila ich. Zo zachránených detí vyrástli Romulus a Remus, zakladatelia Ríma a hrdinovia tohto príbehu. Romula stvárnil Steve Reeves, úspešný herec a legenda svetovej kulturistiky. (oficiálny text distribútora)

BigBang

Pěkná blond Sabinka. Finální založení Říma s posvátnou orbou. Když člověk vidí Romula v minisukni, jak s párem volků posvátně oře, nelze si nepřipomenout našeho Přemysla. Ten však oral o milénium později. ()

Kennedy_R

Nesmrtelný šampión Steve Reeves. Dnes podle stáří natočení nadprůměr, ale v době vzniku uhrančivá podívaná. P.S. podívejte se na biografii Reevese a jeho udávané míry za studena a v té době bez chemických preparátů. Byl to Arnold šedesátých let. ()

harycek

Film poplatný době svého vzniku, malinko romantický a trochu historický. Když jsem to viděl jako kluk tak jsem byl ohromen ,nyní nic moc, z nostalgie dávám čtyři!!!! ()

miza

Na dobu vzniku je tento film výborné dílo.Poprvé nám dal dech římských bají a pověstí. Je pravdou,že jsem jej již dlouho neviděl,ale věřím že jej budu moci zhlédnout alespoň ještě jednou tak jako např.Souboj titánů. ()

brasek

Ďalšia klasika môjho detstva... každý z nás chcel byť ako Romulus a Rémus, ja som dokonca začal s kulturistikou, čo mi ale vydržalo pokiaľ som nevidel Fantomasa :-) Na 60. roky určite jeden z tých lepších vojnových filmov, č historických drám. ()

Scaevola

Převést mytologickou látku na plátno je vždy ošidné z jednoho prostého důvodu: Původní mýty, snažíce se ukázat objektivní a všeobecně platnou verzi řádu, odmítají psychologizaci postav, což však na druhou stranu ostatní žánry i média vyžadují. Docela mne proto zajímalo, jakými pohnutkami budou řízeny činy obou bratrů, jejichž spor skončil známým založením Města. Problém tkví v tom, že tvůrci použili tu nejjednodušší a nejplošší možnou variantu - z bohy seslaného a urputného krále Romula udělali dobrosrdečného siláka se slabostí pro názory žen a Rema, obklekše jej do černé, vykreslili jako sebestředného maniaka s pokřiveným smyslem pro čest. Byť nechci souhlasit s tímhle rozdělením (Remus mi stejně přišel sympatičtější svou snahou vzepřít se osudu), film díky nutnému scénáristickému zpitvoření drží pohromadě stejně jako klasické pohádky a vlastně mu vzhledem k době jeho vzniku nelze nic vytknout. - A to samé hodnocení platí i po letech, i když jsem úplně zapomenul, že jsem snímek již kdysi viděl. ()

Saxos

Film starý, jak já by si určitě již zasloužil novodobé zpracování. Třeba by se povedlo. Tohle je prostě už historická klasika se vším co k tomu náleží. Hudba, kamera, dialogy, komparz a i ten československý socialistický dabing. ()

snupko13

Rozumiem, že na tú dobu kedy sa príbeh o zakladateľov Ríma točil, to mohol byť divácky zážitok a teraz to nevyzerá bohvie ako, ale poznám aj filmy z tej doby, ktoré majú vyššiu kvalitu a dajú sa herecky porovnávať s dnešnými... A tu Pri R+R to už vážne viazne a vyzerá hrozne smiešne a nielen preto, že Steve Reeves s Gordon Scott-om hercami nikdy neboli. Ale budiž, pozrieť sa to dá, aj keď scenáristicky um tuším Sergia Leoneho, ostáva v tomto veľmi impotentný. ()

Pythonator

Po letech ten film hodně ztratil, protože teď působí docela trapně. S Hollywoodem šedesátých let se to nedá srovnávat ani náhodou. Jak je možné, že Evropané té doby jsou tak špatní filmaři, ale dokázali natočit tolik dobrých westernů opravdu nikdy nepochopím. ()

Conancon

S.Reves...kult,zejména v kulturistice. V tomto filmu mu to ovšem slušelo asi nejvíc. V.L. je ve svém nejlepši fotogenické formě... Takže.. Vždy rád uvidím. ()

pelegryna

Je lehké to odsoudit dnešním pohledem, ale vezmu li v potaz dobu, téma, herce a jejich byť i neherecký výkon...pak nezbývá než uznat tomuto dílu jistou hodnotu.Sám bych to zkouknul tak jednou za 10let.... ()

vk252

Viděl jsem tento film v první třídě. Před prázdninami roku 1964. Proto jenom superlativy - dětská duše je dětská duše. Mám ho doma. Vyorávání brázdy - budoucích hradeb Říma - jsem nikdy nezapomněl. ()