Obdobie dospievania môže byť veľmi komplikované. Riley, která je vytrhnutá zo svojho starého života na americkom Stredozápade potom, ako sa jej otec musí kvôli novej práci presťahovať do San Francisca, nie je žiadnou výnimkou. Rovnako ako my všetci, aj Riley je zmietaná svojimi emóciami – Eufóriou, Strachom, Hnevom, Nechutenstvom a Depresiou. Všetky tieto emócie spoločne nažívajú v tzv. Riadiacom centre v mozgu, odkiaľ jej pomáhajú vysporiadať sa s nástrahami bežných dní. V čase keď sa Riley snaží vyrovnať so zmenou, ktorú jej prináša presťahovanie sa na nové miesto, prepukne v Riadiacom centre zmätok.  A hoci sa Eufória, ako Rileyina dominantná emócia snaží zachovať pozitívne myslenie, objavujú sa medzi jednotlivými pocitmi nezhody v tom, ako sa najlepšie vysporiadať so životnou zmenou, novým domovom a školou.Či sa už jednalo o dobrodružný balónový let vysoko v oblakoch, alebo o veľkomesto plné príšeriek, oskarový režisér  Pete Docter sa vždy snažil zaviesť divákov na neobyčajné a nápadité miesta. V najnovšom prírastku do kolekcie Pixaroviek sa prenesieme na jedno z najpozoruhodnejších miest vôbec – priamo do ľudského mozgu. (Saturn)

UnholyEvil

Příběh o odporném netolerantním diktátorovi jménem Joy, který utiskuje svoje okolí a staví se neustále do popředí, ale který se nakonec naučí, že vše funguje lépe, když se všichni vzájemně tolerují a dělí o skleněné koule, jejichž zvuk při vzájemném tření, kutálení a převalování byl jednou z nejpříjemnějších věcí, jaké jsem ten den slyšela. Chvílemi naivní film se na okamžik změnil v horor, přirovnatelný ke čtení paranormálních příběhů ve věku, kdy ještě věříte každé hovadině, a to ve scéně, kdy se hlavní hrdinové začali zaživa rozkládat v tunelu moderního umění. Poté se však vše vrátilo do normálu a panáčkové dál vesele řádili v mozku holčičky, kde ucpávali různé trubičky a způsobovali odumírání rozličných řídících center. To samozřejmě nemělo žádné trvalé následky, jelikož holčička byla pouhou dutou schránkou, jakousi hrací plochou pro skutečné cítící bytosti. Na druhou stranu to bylo velice hravé a na smysly pozitivně působící a nebýt toho pocitu, že s sebou závěr filmu nese poučení a lekci do života, dala bych vesele (no pun intended) za 4. ()

borohub

Nápad ok, ale nevím jestli to uskutečnění je přímo pro děti. Celý film působí spíše depresivně než cokoliv jiného, vtip nic moc, všechny emoce až na vztek mě příšerně sraly, hlavní hrdinka "radost" byla prostě naivní a arogantní píča.. Upřímně moc netuším jaké z toho je poselství ale to je asi tím, že jsem na to koukal dost po kouskách. Rozhodně jsem od toho čekal trošku něco jiného, když jsem viděl ukázky. Suma sumárum? Jednorázovka, nejspíše bych i při dnešním náporu animáků možná sáhnul i po něčem jiném. 40% ()

Blenny

Tohle, že je Pixar?? Ten Pixar? Nápad jako takový špatný není. Zpracování pekelný, animace protivná. Crazy víc, než je zdrávo. A ten růžovej slon je opravdu třešinka na dortu. Asi jako Jar Jar Binks v SW. Popravit :-). Geriho hra je mrtva, ať žije Geriho hra. ()

PeterJon

Na Pixar slabé, skôr priemerná Disneyovka. Zaujímavé ale pohľadom do vnútra, dieťa môže lepšie pochopiť a rozoznávať emócie v sebe. Má to aj humorné momenty, dostene Ťa, ale stopáž je povinne natiahnutá, stačila by 1h. ()

konysua

Minimalistický pohled na to, co se děje v hlavě náctileté holce, když musí řešit trable. Výhrady ke zpracování jsem měl už z počátku a neustaly až do samého konce. Oblíbil jsem si pouze jednu postavu a to nerváka. Radost se smutekem nemají takový tah jako jejich kolegové ve velínu, z čehož plyne má vlažnost z tohoto animáku. Nápaditost taky není nejsilnější strankou. Přitom by si autoři mohli vyhrát mnohem víc, když se vezme v potaz, že operují v imagineranim prostředí a vše s čím dokáží přijít je bludiště a vlak jako jediná cesta k záchraně. Ani v samotné sekci "představivost" se animácké fantazie nedočkám. Ale na co mě film nalákal, byl chaos u jídelního stolu a já se mylně domníval, že takto bude vypadat celý snímek. Přesto mi těch pár, převážně finálních scén, vykouzlilo na tváří úsměv. Je to definitivní, o pořádný animovaný film už jsem nezakopl pěkně dlouho. 6/10 ()

LukeKiller

Po "hovoriacom všetkom" sa rozhodol Pixar otestovať svoje scenáristické schopnosti v téme dosť ťažkej a to "ako funguje po emocionálnej stránke človek". Čo je určite téma, pri ktorej by sa kde kdo zapotil, kde kdo zlyhal a to sa to ešte nesnažili zachytiť ako animák. Čo mohol byť strašný, ale strašný prúser. Ale nie je. Je to milé, je to vtipné a zároveň nie zbytočne cukrkandlové. Film má dokonca celkom milú pointu a na poli animákov je to obdivuhodný počin, ktorý pri Ice Age 59 vyčnieva ako Matterhorn v Maďarsku. ()

wirtr

Dobrá oddechovka, ale nic moc děj. Super hlášky, myslím, že takové krizové období, jako je puberta by bylo ještě lepší. ()

DoNotCross

Jeden z nej animáků, co mi prošel před očima. Parádní nápad, imaginace tvůrců vyždímaná na maximum, zásadní momenty filmu jsou překvapivě dospělé, o dost dospělejší než v klasickém blockbusteru, natož animovaném filmu. Do toho hafo hlášek s kultovním potenciálem. Tohle je vymazlená pecka, která má opravdu potenciál pobavit celou rodinu. Bude dvojka z období puberty? ()

XXXXXXXX

Asi mi momentálně v hlavě chybí potřebná dávka radosti. Vlastně to jediné, co tam teď převládá je do červena rozpálený vztek. ()

Mykhaluu

Bál jsem se, že to bude příliš smutné a příliš složité - a byl to celkem jednoduchý příběh. S jednoduchostí si genialita někdy pohodlně vystačí! :) Napadalo mě, co by mohlo být jinak a blabla, ale nakonec bych neměnil ani ťuk, jak to vytvořili, tak to beru! :) ()

nula87

Nápad za milion procent, zpracování ne dokonalé, ale rozhodně výborné - asi to nejlepší od Pixarů za poslední roky. 80% ()

donnovann

Skvělý nápad i zpracování. Film jsem si užíval od samého začátku, líbí se mi, že i animovaný snímek může mířit na "starší" diváky. U scénky, kde jsme se dostaly do hlavy otce a matky jsem se upřímně nahlas smál, což se mi u animovaného filmu nestalo už hodně dlouho. ()

SAINTS

Animak V Hlave pracuje s vybornym napadom dostat sa do ludskej hlavy.Spôsob akym je postavene fungovanie mysle a prepojenie s realnymi zažitkami vo svete je obdivuhodne.Co z filmu V Hlave čini jeden z najorginalnejšich animakov vôbec.Jednotlive sceny su prepracovane a maju solidnu hlbku.Vyborny animak plny napadov. ()

Mkartaylas56

Neskutečně nápaditý animák, který vás svou originalitou pohltí a bude bavit od začátku až do konce. Dokonce i komediální část filmu bavila a neobsahovala neustále zbytečné a hloupé vtípky pouze pro děti. Já jsem moc spokojen a mohu snímek bez problémů doporučit prakticky každé generaci. 80% ()

fleshbekr86

tento film je prý pro děti, ale mě neskutečně dostal, svoji propracovaností a domyšleností je dokonalým dílem i pro dospělého diváka... stále ho mám V hlavě ()

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

09.02.2023

…a všechny jsou pokračování starších hitů. Tak by zhruba šlo shrnout to nejdůležitější z první letošní čtvrtletní konference společnosti Disney, na které vracející se šéf Bob Iger ubezpečil akcionáře… (viac)

Toy Story 4 má scenáristku

Toy Story 4 má scenáristku

20.01.2018

Čtvrtý díl Toy Story se nedává dohromady úplně snadno. Pixar ho oznámil v roce 2014 na červen 2017, jen aby se odsunul na červen 2018 a nakonec až na červen 2019. Původně ho měli napsat Rashida Jones… (viac)

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

13.04.2017

88. Oscary - výsledky

88. Oscary - výsledky

29.02.2016

Letošní "kontroverzní" ročník udělování Oscarů skončil. Akademie umění a věd rozdala svá každoroční ocenění. Jedním z několika překvapení večera bylo vyhlášení nejlepšího filmu, kterým se stalo drama… (viac)