Svět na houpačce

• USA Infinitely Polar Bear (viac)

Většina otců tráví celé dny v práci, Cama (Mark Ruffalo) ale zastihnete spíš při houbaření, přípravě komplikovaných jídel nebo práci na jednom z mnoha nedokončených projektů. Zatímco se zotavuje z manického záchvatu, jeho zdrcená žena Maggie (Zoe Saldanová), která je úplně na mizině, se rozhodne absolvovat manažerské studium v New Yorku v naději, že tak rodině zajistí lepší život. Cam souhlasí, že na sebe vezme péči o jejich kurážné dcerky, což mu brzy začne přerůstat přes hlavu. Během následujících osmnácti měsíců, kdy se Maggie snaží rychle dokončit svůj titul, se Cam prostřednictvím pokusů a nespočetného množství omylů naučí, jak se postarat o své předčasně vyzrálé dcery i sám o sebe. Nekonvenční snímek, který je inspirován skutečným příběhem, předkládá vtipný a srdceryvný obrázek toho, jak se rodiče a děti mohou navzájem zachránit mnoha nečekanými způsoby. (Cinemax)

BOURQUE

M. Ruffalo miestami exceluje miestami však zbytočne „moc hraje“. Film, kde dobré a „prehnané“ herecké výkony sú naozaj ako na hojdačke. Z. Saldana opäť (ako vždy) neodolateľná. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

bearmeedek

K filmu mě přivedla poznámka o maniodepresivním otci, který převezme péči o své dvě dcery, když manželka odjede do New Yorku za zvýšením kvalifikace. Mark Ruffalo zahrál tuto roli dost slušně a na film se dalo v TV dívat. Ale neubránil jsem se myšlenkám o přístupu té matky. Vzhledem k jeho záchvatům nedovolila manželka, aby muž bydlel s ní a dětmi. A náhle se může nastěhovat domů a samostatně pečovat. Najednou je plnohodnotný manžel, s jednou výjimkou. Při víkendových návštěvách ženy doma, kdy ve všem vystupují jako normální manželé, je mu odepírán sex. A potom, po skončení studia, vezme žena práci v New Yorku a nechá mu děti v další péči. Vzhledem k tomu, že se jedná o skutečný příběh, pochybuji, že se ještě někdy vrátila domů a nenašla si někoho jiného v „novém světě“. ()

TommyDiamond

Příběh ukazuje jak těžké až bolestné můžou být pro člověka maniodepresivní psychózou všední starosti a tíha zodpovědnosti.. Musím podotknout, že Mark Ruffalo byl naprosto excelentní, dlouho mě žádný herecký výkon tolik nenadchnul.... Jinak snímek je velice citlivý, vkusně podaný a dávka nenásilného upřímného humoru dává příběhu ten správný šmrnc. Za mě jasné čtyři hvězdy ()

papadoce

Vlastne je to zvláštne, pretože sa jedná o smutný film o tom, aké je to ťažké. Maniodepresívny rodič sa stará o svoje dve deti, zatiaľ čo druhý rodič sa snaží získať vzdelanie a nájsť prácu, pretože žijú na hranici chudoby. Podstatnú úlohu tu zohrávajú práve deti. No napriek tomuto celému mám po filme pozitívne pocity. Krása tohto filmu spočíva v hercoch, malých i veľkých a hoci som si to na začiatku nemyslel, tak dobrú robotu odviedla aj režisérka a scenáristka v jednej osobe. Podľa mňa je to výborný film vymykajúci sa bežnej hollyúdskej produkcii a určite si ho ešte niekedy pozriem. Hmmm, čo všetko dokážeme my rodičia urobiť pre svoje deti. ()

miki68cz

Nevšední koncert Mark Ruffalo. Milé, pohodové, trochu nervózní. Zoe Saldana úspěšně nahrává, holky hrajou geniálně. Výtečný výběr doprovodné muziky, Tento film doporučuji, těm jako jsem já, kteří chtějí býti příjemně překvapováni. ()

Madeleine.o

A jestli Mark Ruffalo nedostane Oscara, napíšu těm akademikům dopis. Oficiálně zařazen mezi mý nejoblíbenější herce, vyrazil mi dech. Kvůli němu stojí za to se na film podívat. Úžasnej výkon. ()

LordDark

Ikdyž mi nakonci filmu ukápla slzička, tak si myslím, že z toho námětu šlo vytřískat víc. Mohlo tam být více "srandiček" i více rozporů mezi manžely. 3* ()

Vasyl

Dej psychoušovi, kterej se neumí postarat ani sám o sebe, na výchovu jeho dvě dcery a uvidíš co se nestane. No samozřejmě to zvládnou, ale nezažívají nijak extra vtipný, ani dramatický momenty. ()

Aniki

No, vlastne to nebylo vubec spatny. Jedna hvezda navic za krasnou a sexy Saldana, jedna star dolů za ten závěrečný minutový střípek "o jeden rok později" - za mne zbytečné. A zaznela tu v komentářích vtipná poznámka ala bipolar syndrome and Hulk, pobavilo. ()

mnx

Spíše než komedie je to melodrama o trošku neortodoxní rodince, kde tatínkovi sice tak trošku straší ve věži, ale i přes svůj handicap (nebo možná díky němu) je to nakonec ten nejlepší táta, jakého si můžou jeho děti přát. Námět zní jednoduše a klišovitě, ale ve skutečnosti jsou ve snímku dobře načrtnutí démoni psychické poruchy, kterou se můžou "pyšnit" mnohé známé osobnosti. A není to další typická americká volovinka, jako spousty jiných. Tento film vás opravdu pohladí po duši. Co mě překvapilo - takový film a má jen 68%? Proč? ()

Starejsi

Mladšia dcérka bola neskutočne rozkošná (Faith), žánrovo to bola jednoznačne skôr dráma ako komédia, ale boli momenty keď som sa naozaj dobre zasmial (hlavne scéna, keď sa Mark začal hnevať z toho že je slúžka a chcel sa ísť opiť a vztýčil na dcéry prostredník, alebo keď šil šaty). Zoe je nádherná úplne všade, aj tu jej to pristalo. O mániodepresívnej poruche som sa až tak veľa nedozvedel, film bol viac zameraný na vzťahy medzi otcom a jeho dcérkami a to sa mi páčilo. Bolo tam veľa Marka, ale on si to v tomto filme zaslúžil, je to veľmi dobrý herec. Páčila sa mi tá scéna, keď Zoe plánovala, že deti ostanú s otcom v Bostone a ona pôjde pracovať, rozplakala sa ale Mark ju neobjal len ju chytil za plecia a plakali spolu, to bolo ako keby gesto, že si uvedomil, že je viac otcom ako manželom. Skvelý film so skvelým hercom na pohodový večer. ()

Pythonator

Přímo maniodepresivní podívaná. Skvělý Ruffalo to uhrál bravurně, takže se na tu průměrnou pseudoromantickou slátaninu dá i podívat, ale přiznejme si, koho by bavilo vidět opakovaně příběh o maniodeprasivním magorovi? Leda by to byl Hulk, ale to je jiná kategorie - zábavnější a ve všech směrech příjemnější, navzdory absurditě komiksového universa. ()

Konev

Film jsem chtěl po 40. minutách vypnout, protože dívat se na Marka, jak má neustále přilepenou cigaretu v puse a to jeho střídání nálad mě deprimovalo. Ale dokoukal jsem a nelituju. Závěr z filmu mě poučil: brát léčbu vážně, spát s manželem v posteli, nestudovat mimo rodinu jen proto, aby se měly děti lépe /viz přijímací pohovor/ a dávat dětem to nejcennější: svůj čas. Zdravý člověk by dělal spoustu věcí jinak, ale nedokážu se ani trochu vžít do pocitu takto nemocného člověka. Takže to není komedie, ale spíš psychologický film. ()

pabloss

Tak úplně ze všeho nejvíc by mne zajímalo, kolik Mark během filmu vykouřil cigaret :). On je fantastický a toho Oskara, jak někdo již přede mnou zmiňuje by si fakt zasloužil. Ale, pokud by tam nebyl on ..... Ashley Aufderheide a Imogene Wolodarsky byly super! ()

maxi_tom

Výborný dramatický feel good movie s ešte lepším Ruffalom. Človek si hneď uvedomí, že potreba byť doma s deťmi a venovať sa im v čo najväčšej možnej miere je na nezaplatenie. Tak pre deti ako aj samotných rodičov. 4* (8/10) ()

Zoe Saldana v další comicsárně

Zoe Saldana v další comicsárně

13.09.2015

Dnes už kdekdo hraje ve dvou blockbusterových sériích zároveň. Zoe Saldana zvládá hned tři (Avatar, Star Trek, Strážci Galaxie), naštěstí má ale čas i na menší filmy. Loni natočila dramedii… (viac)