70. roky 19. storočia. Medzi novými osadníkmi Divokého západu čaká dánsky prisťahovalec Jon Jensen (Mads Mikkelsen) už dlhé roky na to, aby mohol priviesť do Spojených štátov svoju rodinu. Keď sa mu to konečne podarí, krátko po príchode sa jeho žena aj syn stanú obeťami hrozného zločinu. Jon zo žiaľu a zúfalstva páchateľov prenasleduje a zabije, čo sa nezaobíde bez ostrej reakcie okolia. Bratom jedného zo zabitých vrahov je totiž bezcitný plukovník Henry Delarue (Jeffrey Dean Morgan), ktorý terorizuje mestečko Black Creek a nezastaví sa pred ničím, len aby pomstil svojho súrodenca. Bez pomoci komunity, ktorá ho opustila a zavrhla, sa Jon mení z mierumilovného farmára na neohrozeného bojovníka, ktorý sa musí postaviť zločineckej presile sám, aby našiel pokoj v duši a možno aj zachránil obyvateľov mesta. (TV JOJ)

nonick1 odpad!

Neuvěřitelně "synteticky" působící a dost slaboduchý film, který svou umělostí vyvolává dojem, že byl snad celý natočen v Dánsku před zeleným plátnem. Představa dánských filmařů o westernu je realitě vzálená asi jako představa japonských rockerů o jižanském blues... Nelogický slepenec těch nejprovařenějších klišé spojených s americkým divokým západem působí i s ohledem na CGI prostředí hodně vyumělkovaně až sterilně, jakkoli se jeho tvůrci snaží tlačit na pilu od samotného začátku. Přes veškeré - místy až úporné - chtění jeho tvůrců, film zcela postrádá jakékoliv napětí. Panoptiku postav vévodí kromě plukovníka a muže s doutníkem (jehož představitel je - jak vyplývá z bonusů - zapřisáhlý nekuřák :-) tajemná Princezna v podání "němé" Evy Green, která svým outfitem ovšem připomíná spíše femme fatale, než princeznu - ve filmu se však její postava (tak jako všechny ostatní) chová absolutně nelogicky... Skutečná spása tak přijde až se závěrečnými titulky. S bídou jedna hvězda za Madse Mikkelsena a očekávání, jestli Princezna na konci filmu přece jen něco neřekne. Spoiler: Neřekne. ()

husokachna

Poctivá westernová revenge drsňárna s pár prima nápadama. Nic převratnýho, ale šlape to, záporáci jsou hnusně záporní, famfatálky jsou pěkně pořezaný, přizdisráči z městečka pěkně zvednou žluč, Mads brvou nepohne a spolu s bráchou to chtě nechtě pořeší. Casting je moc fajn, hudba mohla být lepší, ale overall je to silnej nevybočující tříhvězdičkáč. ()

petikacka

Tenkrát na západě v dánské režii...Já ty pravé americké westerny z duše nesnáším i díky těm jejich stupidním klišoidním schématům...Nejlepší stejně natočil Sergio a pár hooodně pozdních, dobrých, amerických by se taky našlo...Spása je, ale jiná i v tom, že se toho tady moc nenamluví zato jsou tu samé činy...A tak to má na drsném západě být...Za mě 88% ()

no2

9/10 - Vida, a pak že multikulti nefunguje! :-) Starý dobrý "spaghetti" western natočili Dánové v koprodukci s Brity, Jihoafričany, Švédy a Belgičany! Není to tak dlouho, co jsem se rozplýval nad nizozemsko-francouzsko-německo-belgicko-švédsko-britsko-americkým Brimstone (2016) a nyní musím opět chválit tento ještě o dva roky starší snímek. Některé věci sice mají tyto "evropské" snímky společné (např. totálně nelítostného hlavního záporáka a vyříznutý jazyk hlavní hrdinky), ale rozdíl mezi nimi je zřejmý - zatímco mysteriózně laděný Brimstone byl plný symboliky, alegorie a podobenství, u The Salvation se tvůrci nějakým přemýšlením snaží diváka nezatěžovat a jde se rovnou tvrdě na věc! Málo keců, spousta syrové akce, sympatičtí hlavní hrdinové (nejen Mikkelsen, ale i Persbrandt v roli jeho bráchy je výborný!), odporný záporák (představte si Santera a vynásobte krát 10), zkorumpovaný starosta, (většinou) podělaní vesničani, půvabná "princezna", krásné scenérie divokého západu, tklivá hudba... Tedy to, co na starých "kovbojkách" miluju. Ta nepřítomnost tak oblíbených "kurvítek" v současném filmu, který se nevyhýbá ani westernům (genderové a multikulturní vyvážení, viz nová verze Sedm statečných (2016)), je u tohoto filmu fascinující. Staré kousky Peckinpaha nebo Leoneho už asi nic nepřekoná, ale v posledních deseti letech určitě jeden z nejlepších snímků tohoto žánru. ()

bllm

Po prvním shlédnutí filmu, pouze v původním znění, jsem byla hóóóódně rozpačitá, jakože wtf? Po druhém s titulkama už to nebylo tak hrozný. Viděla bych to tak, že režisér si splnil svůj dětskej sen a natočil western. Jenže nenatočil western z roku 2014, ale western z doby kdy byl dítě. Takže včetně podivnýho obrazu a berev jako ve Vinetuovi, včetně příšerný hudby a s trochu banálním příběhem. A souhlasím s Dwaynem Johnsnem, že přirovnávat tohle k The Proposition je totálně mimo. ()

simon84

Pecka!! Westerny ja rad a tady to jde tak nejak klasicky, smrt pribuznych a pak krasna pomsta. Ja se bavil. Kdo by to byl do Danu rekl... ()

Flagg

Teda, že Dánové natočí vynikající western, na to bych nevsadil ani zlámanou grešli. A ono jo! Příběh je sice prostý, jako bulharská striptérka, a stokrát viděný, ale zpracování, a obsazení je naprosto parádní. Že je Mikkelsen ďábel, to víme už dlouho. Eva Green to tentokrát výjimečně neutáhne na hrudník, ale jen na oči - její postava je němá. A záporák Jeffreyho Morgana? Nemá chybu, neztratil by se ani ve starých, klasických westernech. Původně jsem chtěl dát 4 hvězdy, ale nedá mi to, a dávám plný počet. ()

Druury

a to je jako vsechno ?? Nepochopil jsem, jak přišli na to, že všechny zabil on.. týpek si prijede do města na koni a hned si všichni šuškaj že to je vrah. Asi ho zachytila nějaká bezpečnostní kamera, která tam někde vysela na kaktusu nebo nevim. Všechno se to seběhlo hrozně rychle.. člověk ani nestačil najít sympatie k postavam.. tohle je pekny B(oring). ()

Helldo

Levringovo "po dánsku" chladná filmařina přinesla zpět starý dobrý westernový nářez. Atmoška, hudba, mrazivý Mikkelsen. A díky moc za to. ()

Rockerman

Po skvělých psycho-krimi-thrillerech se Dánové vrhli na western a podle všeho udělali dobře! To psycho sem přenesli a přidali pomaloučké tempo alá "Tenkrát na západě". Příběh není nijak originální, jde opět o pomstu za křivdu, které se dopustili gauneři na obyčejném přistěhovalci. Atmosféra je báječná a napětí by se dalo krájet. Vše je ještě okořeněno přítomností někdejší hvězdy Manchesteru United Erica Cantony. Na závěr mi odpusťte malý spoiler. Dán ve finále dobývá divoký Západ, postřílí všechno na co přijde a za odměnu získává krásnou ženu, která mu nikdy nic nevyčte a neřekne ani slovo. Myslím, že mu bude závidět nejeden ženatý chlap! ()

Kirman

Ač je film krátký, tak jsem se chvílemi díval na hodinky (po polovině filmu). Zaujala mne perfektní kamera. Přes klasické téma - odveta - je film zpracován zajímavě. ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona