Blade Runner 2049

• Česko Blade Runner 2049 (viac)

Blade Runner 2049 sa odohráva tridsať rokov po prvom filme. Na scénu prichádza nový blade runner menom K (Ryan Gosling), aby odhalil tajomstvo, ktoré môže uvrhnúť zvyšky spoločnosti do chaosu. Jeho pátranie ho privedie až k bývalému blade runnerovi (Harrison Ford), ktorý bol tridsať rokov nezvestný... (Itafilm)

Aywes

Chytré pokračování předchůdce, které staví na skvěle napsaném scénáři. Vzhledem k hereckému obsazení bylo jasné, že nebude žádný průser. Všechno tak nějak napsali i ostatní. Pouze dodám, že nový Blade Runner rozhodně nedělá předchůdci ostudu. Sice vypustil noiraovský nádech, ale dohání to několika slušivými plot twisty, které vyústí v trochu nezvládnuté finále. Délka filmy může trochu vystrašit. Má ale své opodstatnění. Postavám se vytváří slušné podhoubí, které do universa zapadá. Já se fakt bavil. ()

x_ander

Masivní nástavba Ridleho klasiky. Jak mi u původního Blade Runnera něco málo chybělo k plnému počtu, tady to máme. Denis Villeneuve se ctí přistoupil k předloze, nicméně bez toho, aniž by na ní nějak výrazně lpěl, přišel s pardáním příběhem, který má co říct. Film může být pro komerčního diváka dost těžkopádný a nepřístupný, protože tady se na nějakou líbivost vůbec nehraje - je dlouhý a pomalý, ale pokud na tuhle hru přistoupíte, tak budete odměněni. Ani minutu jsem se nenudil, dočkal jsem prvotřídní dusnou atmosféru sci-fi noiru, špičkovou hudbu a vizuál a lépe to natočit nešlo. Legenda z něj asi nikdy nebude, ale pořád je to pecka, kterou si musím pustit znova. A Ana de Armas mě úplně rozebrala. ()

srolyma

Důstojný nástupce kultovního filmu. Temné, depresivní, jak vizuálem, tak muzikou. Občas trochu zdlouhavé, nicméně výsledný dojem je vynikající! ()

JuveIt

Vizuálně dokonalé dílo, které doplácí na dlouhou stopáž a nudný děj. Zatímco první Blade Runner drží diváka neustále ve střehu, dvojka je hrozně utahaná. Harrisona Forda jsem se dočkal až skoro po dvou hodinách a ani poté moc prostoru jeho Deckard nedostal. Spíš se mi zdálo, že je ve filmu jen proto, aby se neřeklo. A co teprve hlavní záporák Jared Leto? Ten se objevil snad jen ve dvou scénách. Villeneuve svou práci odvedl precizně, ostatně jako vždy, ovšem pánové Fancher a Green svou práci velmi odflákli. ()

Mograine

Neskutečný skok od originálu, Denča nám tu ukazuje opravdu působivé pokračování velmi nudného předchůdce a musím říci, že se tu jedná o spektákl. Na rozdíl od prvního dílu, to není vůbec nudné, naopak velmi napínavé skoro v devadesáti procentech filmu, prostředí zpracované opravdu dokonale, které navíc působí velmi pochmurně, depresivně skoro až dekadentně a surrealisticky. Herecké výkony zde není třeba komentovat, všichni úžasní, především se mi líbí jak tu krásně bublají emoce. Samozřejmě je tu i pár chybek a to především ta zvláštní eskalace z prvního dílu, která nemyslím si že dělá úplně dobře, řekl bych, že by bylo mnohem lepší kdyby se zde nerýpalo v minulosti, ale naopak se zabývalo více budoucností. Přece jen je to obrovský vizuální a roční pokrok tak by to tak mohlo zůstat, ale jen můj názor. Za mě s přehledem 4 kule jak vyšité. ()

DragonDustCZ

Skvělý efekty, chápu, proč tento film dostal Oscar za nejlepší efekty. A taky chápu, proč nevyhrál nejlepší film roku. Tak utahaný film, ve kterém se nic neděje jsem ještě neviděl. Scény, které postrádají nějakou dynamičnost.. Film má 3 hodiny a přes polovinu času se v něm nemluví. Postavy na sebe jen koukají a nebo koukají do blba. ()

blondboss

Sequel filmu Blade Runner je v podstate dobrým sci-fi filmom, ale tam to končí. Nič viac, nič menej. Tak ako nejako zásadne nerozvíja postavy z prvého dielu, tak sa v zásade aj atmosfericky na tú jednotku ponáša, takže prakticky neprináša nič nové. Hudba veľmi príjemne akustická a vizuálne efekty bravúrne. Každopádne ale tento film veľmi rýchlo prefŕčal a možno to bolo aj tým, že som si nejako významne nevšímal dejovú prázdnotu, len som sa unášal atmosférou. 60 % ()

vodkasesemte

The world is build on a wall. It separates kind. Tell either side theres no WALL, you bought a war. Or a slaughter. I have never retired something that was born before. Whats the difference? To be born is to have a SOUL, I guess. Earth headquarters. Když jsem si to uvědomil, všechno to ze mě spadlo, v tomdle depresivním světě. O to je to těžší. Ale ve válce je to snad jedno? My jsme ve válce, akorát mezi nás postavili zdi - které budou zakrátko ztrženy. 10 days of darkness. Every machine stopped cold. When lights came back, we were wiped clean (nemužu nahodit W10, pracuju na obnovení). Photos, files, every bit of data, gone. Bank records too (nechápu, jak tomudle systemu muže někdo věřit). Its funny its only PAPER that lasted. I mean we have everything on drives. I m Luv. He named you. Must be special. Shes very realistic. All our memory bearings from the time. They were all damaged in the Blackout. It is invigorating being asked personal questions (shes liking, provoking him). Makes one feel desired. An angel should never enter the kingdom of heaven without a gift. A child is born. A new model. The first thought one tends to fear to preserve the clay. Its fascinating. Before we even know what we are, we fear to lose it. We make angels in the service of civilization (nephilim). Yes, there were bad ANGELS once. I make good angles now (bullshit). That is how I took us to nine new worlds. We should own the stars (as above, so below). Every leap of civilization was buil off the back of a disposable workforce. But I can only make so many (nedokáže vytvořit něco vlastního, pouze replikovat, přetvářet). That barren pasture empty and salted. The dead space between the stars. I cannot breed them. So help me, I have tried. We need more Replicants than can ever be assembled. We could storm Eden and retake her. Tyraells (anděl v Diablu na dobrý straně) final trick - procreation. Perfected, then lost. But there is a child. The best angel of all. Arent you, Luv? Guy eating rice. Never seen a tree before. You dont like real girls. Well, I m always here. Dead tree, aha. 61021. To číslo v něm vzbudilo vzpomínku, nekecej. I have momories, but they are not real. They are just implants. Little K, fighting for whats his. We are all just looking out for something real. Mere data makes a man. A dangerous coincidence. A child of woman born. Pushed into the world. Wanted. Loved. Mesiášský komplex. Two ppl cant have identical DNA. Genetic disorder. Stěrače, to si dělaj srandu. Chyba v Mmatrixu. Hrozně mi to připomíná Earth 2150. Možná si ji potom zahraju (Moon project a Lost Souls). Peugeot. Div, že tam doletěl. Makes them occupied. Its work that molds them into a child worth having. Born, not made. Its a compromised immune system. If I wanted to see the world, I had to imagine it. To maintain a stable product. Replicants live such hard lives, made to do what we would rather not. I cant help your future but I can give you good memories to think back and smile. It feels authentic. And if you have authentic memories, you have real human responses. Its illegal to use real memories. Let it play. You are not even close to baseline. Scan said you didnt look like you on the inside. In the face of the fabulous new, your only thought is to kill it? For fear of great change? You cant hold the tide with a broom. Bcs we never lie. Řecký sloupy, korint. Sometimes, to love someone, you gotta be a stranger. Bad dog. I do hope you are satisfied with your product. I knew that baby meant we are more than just slaves. If a baby can come from one of us, we are our own masters. More human than humans. A REVOLUTION is coming (false prophet). And we are building an army. I want to free our ppl (tak proto je to pokračování, protože současný obsah se nekryje s tím minulým - asi to bylo lepší udělat znova, nebyl k tomu dostatečný materiál). If you want to be free, join us. Our lives mean nothing next to a STORM thats coming (psal o tom ráno, zase). Dying for the right cause in the most HUMAN thing we can do. To je paradox. Cílem naší revoluce bude ta utopie, proti které bojují. When the tome comes, I will show her to the world and SHE (baby) will lead our army. She (ne asi)? With my own eyes, I saw her come (11/17). I dressed her in blue when it was time for her to go. That is just a piece of the puzzle. You imagined it was you? We all wish it was us. Thats why we believe. How instant your connection. You think I have nothing to offer but pain? Only I know you love pain. PAIN reminds you the joy you felt was real (tak to bylo hluboký). Fuck pain. An angel made again. You do not know what pain is yet. You will learn. Takže mu nevidí do hlavy, jo? You look lonely. I can fix that. Todle není film, ale vyprávění pomocí obrázku. Bcs you have never seen MIRACLE. I m the best one (taky si řikám). Za tu štětku jedna tečka, za hudební doprovod druhá. Kdyby to nemělo hezkej vizuál a dobře napsaný dialogy a nevypnul si u toho zvuk, tak bych to ani nedal. () (menej) (viac)

husak_k

Nejlepší film uplynulé dekády. Jeden z nejlepších filmů co byl kdy natočen. Kinematograficky nejlepší film co byl kdy natočen. Příběh, postavy, myšlenky, atmosféra, design světa, výprava.. všechno z toho šlape na 100% a Denis Villeneuve vytváří jeden z největších zážitků, co kdy v kině uvidíte. Samozřejmě se hodí vidět původního BR, kterého ale 2049 intelektuálně převyšuje a má lepší hlavní postavu. Někdy nechápu jak mohl tento film zůstat kritiky tak opomíjený a mnohými diváky nepochopení. PS: baví mě číst příspěvky lidí jako je například Pomo, kteří nepochopili, že příběh filmu vůbec nestojí na záporákovi ani záchraně civilizace. 100% ()

Phex

Rozvleklé a předvídatelné. Snaha těžit z tohoto (pro mě) kultu by pro lepší hodnocení musela být nejen vizuálně vymazlená...Neskutečně mě také nasralo, jak si tam nechali otevřená vrátka pro možné pokračování. Samotná knižní předloha je přitom velmi útlá a myšlenkově vypointovaná a uzavřená. Hnus toto ždímání. ()

PaTeXx

Po nezajímavé jedničce tu máme pokračování, které je diametrálně odlišné. Lepší je tady snad všechno. Úvodní hodina a půl byla naprosto parádní. Rozmanitý svět, sympatické postavy (až na Jareda Leta, který mi nesedí vůbec nikam), pomaloučký a natahovaný děj. Chvíli jsem přemýšlel i o pětce. Nadměrná spokojenost. ()

BlondJames

Jestli jsem to pochopila, tak svět neměl ani jednu rostlinu a žádná zvířata, tudíž ani v oceánech nebyl fytoplankton takže jsem celou tu dobu přemýšlela, jak tam do prdele mohli dejchat? Dlouhý záběry na Goslinga  mě pokaždé otrávily, a ty filosofický žvásty s Jaredem Leto mi tam přišly úplně zbytečné.Ale oceňuju pár zajímavých scén a jejich provedení,a samozřejmě když k tomu hudbu dělal můj oblíbenec Hans Zimmer tak to dám hvězdu navíc :) ()

technokrat

Učinil jsem v životě spoustu chyb. K vodě jsem pustil nejednu krasavici, slibnou modelingovou kariéru jsem vyměnil za titul z právnické fakulty a za bitcoiny jsem si koupil nože v CS:GO. Ale alespoň se, probůh, můžu utěšovat tím, že jsem neučinil tu chybu, ten kardinální zločin, že bych vynechal revival Blade Runnera v kinech, neb ve stínu toho by má předchozí pochybení působila jako pouhé...slzy v dešti. Blade Runner 2049 je skutečně naprosto monumentálním audiovizuálním zážitkem, v kinematografii dosud nevídaným a stále nepřekonaným. Novou kapitolou. Vítězstvím. Filmovým zázrakem. Pokud zním jako slepě oddaný fanda, který pouze fanaticky idealizuje předmět svého uctívání, tak vězte, že jsem. Jsem fanda Denise Villeneuvea, Ryana Goslinga, Harrisona Forda, původního Blade Runnera, hudby Hanse Zimmera, fanda sci-fi a jejího cyberpunkového subžánru. Říkáte si nejspíš, že není divu, že mě film tolik zaujal, když se v něm schází tolik předmětů mého fandovství. A na to vám řeknu jediné - tento film byl katalyzátorem mé fascinace vším shora uvedeným, nikoli naopak. Každý má v životě svůj film, svoje médium, které k němu promlouvá ve všech rovinách své existence. Druhý Blade Runner je pro mě tímto filmem. A ačkoli se do filmové historie nezapsal nečím tak kultovním, jako se první Blade Runner zapsal svým monologem o oněch slzách v dešti, do mého srdce se zapsal nesmazatelným inkoustem - a na tom nakonec záleží ze všeho nejvíc. ()

Dominator787

Jediný mínus, za který může mý 16letý já je, že jsem to neviděl v kině. Pamatuju si, jak mě na to lákal ten oranžovej poster.. Chtěl jsem na to jít s otcem. Už jsem se s ním i domluvil, pak z toho nějak sešlo. Dnes bych měl v píči a šel bych sám. ()

TR4XY_CZ

Když mi někdo řekně, co považuji za mistrovské dílo, tak vždy bude mojí odpovědí Blade Runner 2049. Po 35 letech Denis Villeneuve stvořil nepřekonatelné pokračování k už tak úžasnému prvnímu filmu. Spojil síly s Roger Deakinsem a povedlo se jim tak vytvořit nejlépe vizuálně vypadající film, který je technickým zázrakem i v oblasti hudby od geniálního Hanse Zimmera, dále v oblasti zvuku, kulis, scénografie, střihu a samotné režie, díky které mě Villeneuve absolutně přesvědčil o jeho schopnostech režiséra a stal se mým oblíbencem. Neuvěřitelně napsané poutavé sci-fi s nejvíce relatable hlavním hrdinou, který nám napříč filmem ukazuje, co to vlastně znamená být člověkem, a když dojde na ten plot twist, tak je to nejdřív cítit jako pořádná podpásovka, ale ke konci filmu už jako příjemné smíření s osudem.  "All the best memories are hers".  Film si celou dobu stopáže udržuje své lehce pomalejší tempo, nikde zbytečně nezrychluje a i když se někdy na chvíli odchýlí od děje (viz. romantická scéna s Joi), tak z té krátké chvíle udělá Denis umělecké dílo, které překonává všechny dnešní efekty. A i když film funguje skvěle samostatně, tak je ještě lepší když si před ním pustíte původního Blade Runnera, protože potom fungujou ty emoční scény ještě lépe. A samozřejmě ty payoffy jsou fakt silný. 10/10 PS: Jsem doslova Ryan Gosling. ()

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

18.10.2023

Režijní legenda Ridley Scott (Gladiátor, Černý jestřáb sestřelen) má v těchto dnech plné ruce práce s propagací a taky finálními úpravami Napoleona předtím, než jeho velkolepý válečný film s… (viac)

Hercule Poirot bude řešit zločin v Benátkách

Hercule Poirot bude řešit zločin v Benátkách

11.10.2022

Kenneth Branagh (Vražda v Orient expresu, Smrt na Nilu) má nejenže hotový scénář ke třetímu filmu z jeho detektivní série na motivy knih Agathy Christie, ale navíc už i plné obsazení. Hercule Poirot… (viac)

Filmový BioShock našel režiséra

Filmový BioShock našel režiséra

26.08.2022

Netflix, BioShock a režisér Já, legenda nebo Hunger Games. Tak přesně tahle kombinace teď má fanoušky dnes již kultovní herní série přimět k tomu, aby se začali mírně těšit na filmovou adaptaci.… (viac)

Blade Runner se dočká seriálového pokračování

Blade Runner se dočká seriálového pokračování

12.02.2022

Amazon Studios pořídilo práva na seriálové zpracování kultovní sci-fi Blade Runner režiséra Ridleyho Scotta a rovnou tak oznámilo, že chystá hrané pokračování ke snímku Blade Runner 2049 od Denise… (viac)